Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:25 Pon 24 Cze 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1743, 1744, 1745 ... 2175, 2176, 2177  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzanj

PostWysłany: 07:16 Wto 16 Cze 2009    Temat postu: Wylęgarnia INTERFERM Wierzbno Odpowiedz z cytatem

Witam

Poszukuje osób które mają kurczaki z wylęgarni INTERFERM Wierzbno wstawione w okolicy 14 maja 2009. Moje kurczaki są zawirusowane (IBH adenowirusy) i mam duże kłopoty na fermie. Oczywiście wylęgarnia niechce uznac reklamacji i ma w d....ie hodowce.
Proszę o pilny kontakt
Jacek Krzan
woj. dolnośląskie
jacek.krzan@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miko

PostWysłany: 01:21 Wto 16 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy koledzy, czy zdajecie sobie sprawę z ryzyka jakie podejmujemy hodując brojlera w dobie nowych przepisów związanych z salmonellą?? Czy biorąc to pod uwagę uważacie, że dzisiejsza cena oscylująca w granicach 4zł jest wygurowanym życzeniem z naszej strony? Myślę, że nie i uważam, że od dziś, to my, hodowcy powinniśmy przejąć rolę dyktowania ceny, ponieważ tylko my w tej chwili ponosimy największe ryzyko straty, straty która w momencie wystąpienia salmonelli może nas całkowicie doprowadzić do bankructwa. Zwróćcie uwagę, że wystarczy tylko jedna wpadka - tu nie ma do trzech razy sztuka, tu nie ma nawet możliwości zwalczenia tej choroby, raz się przytrafi i jest po nas. Przemyślcie sobie ten temat, bo według mnie tak, jak doliczamy vat do drobiu, tak powinniśmy sobie doliczać nasze ogromne ryzyko, no nie wiem 10% - 20 % do ceny. Nie możemy bać się walczyć o to, co nam się należy. Dlaczego to zawsze my, musimy być ofiarami? Nikt się nad nami nie lituje, państwo zostawiło nas na łaskę losu a ubojnie, no już wkrótce przekonamy się jakimi są partnerami... Wołajmy odważnie od dzisiaj 5zł za kg kurczaka i ewentualnie w trakcie negocjacji bądźmy jak zwykle dobroduszni i zejdźmy z ceny na 4,80.
Powrót do góry
Hektor88

PostWysłany: 22:35 Pon 15 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Górny 3,95 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
buba76

PostWysłany: 21:12 Pon 15 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

małopolska4.2-4.35 brutto
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:55 Pon 15 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
R2 napisał:
no ładnie, Drosed Siedlce prawie 3 zł netto wyciąga na kg kurczaka zysku !!!!
jeden dzień 120 000 kg x 3 zł. równa się............ zysku Cool Cool Cool

Rozumiem że pracujesz w tej ubojni i wiesz jaki mają koszty że liczysz ich zysk...

No ale bystry umysł ....... Cool Cool Cool
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 18:47 Pon 15 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:

Rozumiem że pracujesz w tej ubojni i wiesz jaki mają koszty że liczysz ich zysk...
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 14:46 Pon 15 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 aga1 napisał:
co powiecie na temat wylegarni bildrob pana Nowaka ?

przyzwoity poziom...
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 11:58 Pon 15 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
marcin siedlce

PostWysłany: 11:21 Pon 15 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drosed Siedlce - 3,4 netto ograniczenie wagowe do 2,3 kg
Indykpol Lublin - 3,5 netto bez ograniczeń wagowych
wolny rynek mazowsze - 3,8 - 4,15 netto
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:55 Pon 15 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A cena do góry Cool Cool Cool tuszki min 6,20 netto Cool Cool Cool
Powrót do góry
1 aga1

PostWysłany: 20:50 Nie 14 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co powiecie na temat wylegarni bildrob pana Nowaka ?
Powrót do góry
Lilia

PostWysłany: 22:38 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat jest założony w tym dziale:
PROGRAM ZWALCZANIA SALMONELLI
Tych buciorów nie dostaniesz w całej Polsce Smile
Musisz zrobić je sam.
Oczywiście nie może wyjść jałowe, hamujące no i salmonella, a ciekawe jak się postępuje jak wyjdzie salmonella nie objęta programem?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:07 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A "po staremu" to było do 08.06.2009 Wink
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:01 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goky napisał:
Kol - z jakiego regionu jesteś?
Z tego, co wiem , to u nas próby kału daje się do badań jeszcze "po staremu"- stąd pytanko o region.

Ot i masz odpowiedź. Wink War-Maz
Powrót do góry
DROBIARZ 150

PostWysłany: 19:00 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: salmonella Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
Witam jak wozicie odchody do badania czy pszyjmóją po staremu proby , bo z kąd takie buty z gazą?
Nie musisz się kolego pytać o region bo jest to nowa ustawa obowiązująca tak jak mówi przedmówca od 09.06.2009 w całej Polsce podpisana przez prezydenta i innych prób nie przyjmują w ZHW wszystkie muszą być na gazowych butach
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 18:49 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol - z jakiego regionu jesteś?
Z tego, co wiem , to u nas próby kału daje się do badań jeszcze "po staremu"- stąd pytanko o region.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:47 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
Witam jak wozicie odchody do badania czy pszyjmóją po staremu proby , bo z kąd takie buty z gazą?

Jazda jest od 09.06.br. Przyjeżdża doktor z butami z gazą nasączoną płynem fizjologicznym, połazi po hali i wieziesz te buciory do laboratorium. Pierwsze to badają czy nie zrobiłeś numeru z niezachowaniem karencji na antybiotyk czy może rano nie pryskałeś ściółki jakimś virkonem czy rapicydem lub nie potraktowałeś tych że buciorów mikrofalą. Jeżeli takie coś stwierdzą to do widzenia. Przyjmują, że kury chore i więcej badań nie robią a za to przyjedzie powiatowy i weźmie próby urzędowe.
Panie i Panowie. Czarne chmury nad naszymi budami wiszą. Ręce zacierają zagraniczne kombinaty z przetwórstwem które takie kury będą kupowały po 0,5 zł. Ta ustawa jest gorsza niż H5N1. Nie udało się wykończyć ptasią grypą to ubiją nas salcią. Sad
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 14:13 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 10:02 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SYNDROM SPADKU NIEŚNOŚCI 1976
19.06.2002
Przyczyna
Choroba wywoływana jest przez ptasi adenowirus (najbardziej znane izolaty to BC 14 i A 127), nie należący do żadnego z 12 znanych serotypów adenowirusów kurzych wywołujących wtrętowe zapalenie wątroby.

Źródła i drogi zakażenia
Wirus jest przenoszony drogą transowarialną. Nawet jeśli tylko kilka ptaków w stadzie jest zakażonych, to w okrewsie rozpoczynania nieśności sieją one wirus do środowiska i zakażają inne osobniki. Pionowe rozprzestrzenianie się zakażenia w stadzie jest stosunkowo wolne, ponieważ tą drogą wirus jest mało zakaźny i wydalanie jego z kałem jest stosunkowo niewielkie.

Wrażliwy gatunek
Tylko u kur występują wyraźne objawy kliniczne zakażenia wirusem EDS'76. Wirus ten jest również bardzo szeroko rozprzestrzeniony w populacji kaczek. Może on przyczyniać się do cięższego przebiegu innych zakażeń wirusowych występujących u tego gatunku.

Objawy kliniczne
EDS'76 występuje jedynie u niosek w stadach reprodukcyjnych i towarowych w okresie nieśności. Chore stada często nie osiągają szczytu nieśności lub w jej szczycie dochodzi do znacznego obniżenia się produkcji. Typowe dla choroby są zmiany w jakości skorupy i treści jaja. Często pierwszym objawem jest odbarwienie skorup, następnie pojawiają się jaja o cienkiej i kruchej skorupie, lub całkowicie jej pozbawione (jaja w błonach). Chore ptaki mogą być anemiczne, może pojawić się również przejściowa biegunka i niekiedy mniejsze spożycie karmy. Generalnie jednak nie stwierdza się wzrostu upadków lub innych objawów klinicznych.

Zmiany sekcyjne
Nie są obserwowane specyficzne zmiany sekcyjne.

Diagnoza
Kliniczne objawy zakażenia wirusem EDS'76 w stadzie są bardzo typowe i ułatwiają postawienie prawidłowego rozpoznania. Potwierdzeniem diagnozy może być badanie serologiczne (test H) lub izolacja wirusa.

Diagnoza różnicowa
W diagnozie różnicowej należy uwzględniać zakaźne zapalenia oskrzeli, w mniejszym stopniu rzekomy pomór drobiu i zakaźne zapalenie krtani i tchawicy. Test HI jest prostą i czułą metodą pomagającą potwierdzić rozpoznanie.

Leczenie i zapobieganie
Brak jest specyficznego leczenia w przebiegu EDS'76. Immunizacja inaktywowaną szczepionką przed okresem nieśności jest w praktyce bardzo skuteczną metodą profilaktyki tej choroby.
Powrót do góry
buba76

PostWysłany: 08:44 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOKOGRIP napisał:
nie wiem co to są te adenowirusy i czym to się objawia u brojlerów,ale uważajcie na interferm.
kilka lat temu dostarczałem im jaja ze swojej fermy i stwierdzili, że u mnie są adenowirusy aczkolwiek nic na to nie wskazywało.
wydaje mi się, że problem leży po stronie wylęgarni albo ich stad reprodukcyjnych.
mam pytanie ,przypadkiem może masz paszę z cargila?
Powrót do góry
2020

PostWysłany: 08:12 Sob 13 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOKOGRIP napisał:
nie wiem co to są te adenowirusy i czym to się objawia u brojlerów,ale uważajcie na interferm.
kilka lat temu dostarczałem im jaja ze swojej fermy i stwierdzili, że u mnie są adenowirusy aczkolwiek nic na to nie wskazywało.
wydaje mi się, że problem leży po stronie wylęgarni albo ich stad reprodukcyjnych.

Adenowirusami zakażone sa stada rodzicielskie. Przechochodzą to przez 6 tyg, potem wytważają sie przeciw ciala i juz wiecej w tym stadzie nie bedzie. Niepisz "głupot" ze to wina wylęgarni, troszke znam sie na tym.
Co do objawów w stadzie rodzicielskim to niema żadnych. Nieśność jest niezakłucona. One tez nie choruja bo sa nosicielami.
Wiec weź się za za czytanie książek zanim wezmiesz sie za chodowle!!! Przez takich jak ty co myślą źe chodowla drobiu to produkcja kartofli mamy same kłopoty w stadzie.
hej
Powrót do góry
Jasio

PostWysłany: 15:04 Pią 12 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
witam ile płacą koziegłowy ? czy ktos wie

3,44 z załadunkiem, bez załadunku 3,45 zł
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 14:18 Pią 12 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coorczak napisał:
Probowałam w zakładce Wylęgarnie-opinie, ale tam to juz chyba nikt nie zagląda. Widze że w zakładce Cena Brojlera coś siędzieje chociaz tempo spada.Może ktoś mi napisze tutaj czy znacie może wylęgarnie z Wierzbna nazywa się INTERFERM? Jeśli tak to może ktoś podzieliłby się opinią o nich. Jakiego mają pisklaka i co to za firma.? Za inform,ację z góry dziękuję .

Ja z nimi współpracuje już ponad 10 lat i jestem zadowolony. Od tamtej pory biorę tylko od nich. Pisklak jak to pisklak raz dobry czasami gorszy (ten gorszy trafia się raz na ... może dwa lata). Ale ogólnie firma godna polecenia.
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 12:43 Pią 12 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ile płacą koziegłowy ? czy ktos wie
Powrót do góry
ross100

PostWysłany: 10:29 Pią 12 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

we wtorek zdawałem po 4,05 netto,jaka cena dziś na kaszubach??może ktoś zdaje???
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1743, 1744, 1745 ... 2175, 2176, 2177  Następny
Strona 1744 z 2177

Skocz do: