Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:00 Czw 12 Gru 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1750, 1751, 1752 ... 2229, 2230, 2231  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 16:56 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontraktacją 3.0 Laughing Laughing Laughing Laughing Po co ona jest?Żeby od chłopków roztropków odebrać co wyhodowali ? Wy tylko tyle chcecie i nic więcej, dlatego to tak wygląda jak wygląda.Osły.Nie chcecie ani pieniedzy ani szacunku, chcecie tylko zeby ktos odebral od was kury.Dlatego moga was rabac w du.p.e do konca swiata i jeden dzien dluzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 16:40 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Alllleeee kaaasssssaaaa buuuuuuhhaaaaa
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:21 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mazury 2,8 netto
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 09:03 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj sprzedalem po 3.00zl netto.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:55 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie ma miejsca na działeczce, to grunt na głebokości 1.5- 2.0m ma stałą temperaturę.Latem klima , zimą mniej grzania.Dobre miejsce dla kurek!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:49 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeeeee tam Łysy , coś ty kurek jest mało , za mało przecież.Jest wręcz niedobór Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Budujmy nowe hale,a przynajmniej wkładajmy do istniejący ile się da (zima idzie,co by nie było szkoda grzać) ,gęsiarze niech całkiem zrezygnują z gęsi - tylko kurki-biznes będzie aż miło.Nioskarze niech też nie wkładają nowego sprzętu dla nioski tylko dla brojlera.Mówię wam kasa jak byk dla wszystkich Laughing Laughing Kupą mości Panowie,kupą.
Mierzcie działeczki, czy coś jeszcze się zmieści Laughing Laughing
I wszyscy razem na styczeń , na drugą połowę głownie , bo wtedy się ruszy, bo to już po świętach wszyscy wszystko wyjedzą i zgłodnieją Laughing Laughing Laughing i będą jeść same kurki
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 20:58 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
mmx napisał:
,

Ty jesteś głupi czy udajesz???
Jedź sobie do ubojni , stań na taśmie jak biją i zobaczysz kiedy jest ładny ptak , a kiedy nie .
Jeżeli Tobie wszystkie ptaki wydają się takie same , to może czas zmienić branżę
Very Happy[/quote]

Medox czytaj ze zrozumieniem . mmx źle zacytował i tak mi jakoś wyszło wszystko sklejone . To co napisałem było do mmx , a nie do Ciebie . Główkuj chłopie Very Happy
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 16:37 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj niedobra wiadomohttp://biznes.interia.pl/news/w-2010-r-warto-postawic-na-zlotego,1394003śc
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 16:36 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dziś w sporej ubojni i nóż mi się w kieszeni otwierał jak co kilka sekund telefony od hodowców pragnących wcisnąć choć jeden samochodzik. Pewnie wszyscy oczekiwali wzrostu ceny i nie kwapili się ze sprzedażą a cenka stoi w miejscu i brojlerki śpią już piętrowo. Za 2,80 to oni mogli dziś kupić z 0,5 mln kuraków. Jeśli wyraźnie nie rozluźni się w handlu to górka kurczęca potrwa jeszcze minimum dwa tygodnie. Może na święta będzie jakiś wystrzał? Pobawię się w konkurenta medoxa i napiszę że moim zdaniem na święta będzie git cena i zbyt Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rybka543

PostWysłany: 15:27 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Dziś Małopolska 2.95 netto /oddaję/, no i niewielkie transporty po 3.00 netto
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:08 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym wypadku argumentacja jest słuszna.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 10:48 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj dobrze to znajdziesz analitykow ktorzy beda twierdzic ze za rok euro bedzie o 40 gr drozsze. Internet ma to do siebie ze mozna opublikowac w nim wszystko. A analitykow ktorzy wszystko przewiduja nie brakuje. Szczegolnie w naszym kraju.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:03 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Brojler i inni , ja się staram zachęcić ludzi do jedynego możliwego rozwiązania (zmniejszenie obsad) a wy mi kłody pod nogi rzucacie Laughing
A przy okazji nie wiecie co to ładny ptaszek?Ladny ptaszek to ptaszek nie odparzony,równiutki z czystymi łapkami,czystymi piórkami,noszący głowę wysoko a bujną pierś do przodu.Jak wsadzisz jednego to nie wiem , może mu być smutno-nie próbowałem.
Zmniejszcie obsady!!! Bo za 3zł będziecie tyrać jeszcze ze 3 rzuty!!!
Na przyszłość też nie szalejciehttp://waluty.wp.pl/kat,107796,wid,11669202,raportwiadomosc.html?ticaid=1912a

Sorry link się zle wkleił
http://waluty.wp.pl/kat,107796,wid,11669202,raportwiadomosc.html
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:01 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler i inni , ja się staram zachęcić ludzi do jedynego możliwego rozwiązania (zmniejszenie obsad) a wy mi kłody pod nogi rzucacie :lol:
A przy okazji nie wiecie co to ładny ptaszek?Ladny ptaszek to ptaszek nie odparzony,równiutki z czystymi łapkami,czystymi piórkami,noszący głowę wysoko a bujną pierś do przodu.Jak wsadzisz jednego to nie wiem , może mu być smutno-nie próbowałem.
Zmniejszcie obsady!!! Bo za 3zł będziecie tyrać jeszcze ze 3 rzuty!!!
Na przyszłość też nie szalejciehttp://waluty.wp.pl/kat,107796,wid,11669202,raportwiadomosc.html?ticaid=1912a
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 09:46 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie jakie ceny na poludniu?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:31 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
,

Medox jesteś niesamowity...powiedz jak wygląda "ładny ptak" bo mnie one wydają się wszystkie takie same no i co się stanie jeżeli wsadzę jednego ptaka na jedną halę czy też będzie taki ładny jak piszesz???[/quote]

tak to miało być!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:29 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
, przy okazji zobaczysz jak na 5tyg będziesz sprzedawał 2.5kg ptaka na 1.75spożyciu i do tego jakiego ładnego

Medox jesteś niesamowity...powiedz jak wygląda "ładny ptak" bo mnie one wydają się wszystkie takie same no i co się stanie jeżeli wsadzę jednego ptaka na jedną halę czy też będzie taki ładny jak piszesz???[/quote]Ty jesteś głupi czy udajesz???
Jedź sobie do ubojni , stań na taśmie jak biją i zobaczysz kiedy jest ładny ptak , a kiedy nie .
Jeżeli Tobie wszystkie ptaki wydają się takie same , to może czas zmienić branżę
Very Happy
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 22:42 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

, przy okazji zobaczysz jak na 5tyg będziesz sprzedawał 2.5kg ptaka na 1.75spożyciu i do tego jakiego ładnego[/quote]
Medox jesteś niesamowity...powiedz jak wygląda "ładny ptak" bo mnie one wydają się wszystkie takie same no i co się stanie jeżeli wsadzę jednego ptaka na jedną halę czy też będzie taki ładny jak piszesz???
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 12:03 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem że Sasza żartował z tym zmniejszeniem z 27 na 22 szt./m2 Very Happy Moim zdaniem zmniejszać obsady powinni ci, którzy wsadzają 20 sztuk i więcej na metr, natomiast w pozostałych przypadkach zdecydowanie korzystniej wyjdzie wydłużenie przerwy lub wyłączenie hali. Osobiście nigdy nie wstawiam więcej niż 17,5 szt./m2 i do tego na 5tyg. ubióreczka reszta 42-45 dni i wyniki są po prostu rewelacyjne. Przy takim systemie produkcji otrzymuję tyle samo kg z metra co przy zwiększonej obsadzie ale przy zdecydowanie niższych kosztach. Rachunek ekonomiczny przemawia za takim systemem ale oczywiście każdy ma coś wypracowane i broni tego jak niepodległości, z tym że niekoniecznie słusznie. Rację zawsze ma kalkulator Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Savik!

PostWysłany: 12:02 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
MEDOX ja też zmniejszyłem obsade z 27 na metr na 22 szt. na metr kwadratowy , tak lużno jeszcze niemiałem

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
ja zmniejszyłem z 17 na 13 i mi w 42dni 3-3,2 średnia na haku. zużycie max 1.82. i już do obsady pow 17 raczej nie wrócę
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 09:29 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX ja też zmniejszyłem obsade z 27 na metr na 22 szt. na metr kwadratowy , tak lużno jeszcze niemiałem
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 00:39 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox takie wyniki nono gratuluje. Ty to masz dobrze
]

n.a.j.e.b.a.n.e we łbie
Powrót do góry
Samsam

PostWysłany: 23:25 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
......przy okazji zobaczysz jak na 5tyg będziesz sprzedawał 2.5kg ptaka na 1.75spożyciu i do tego jakiego ładnego

O ja per......ole, Ty na prawdę jesteś moim idolem Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Kur....a, debil, normalnie debil !!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:48 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym wypadku ,jeśli masz 5hal,może lepiej zrezygnować z jednej niż włożyć po 5tys mniej do każdej,chociaż licząc ogólny bilans, zaoszczędzisz parę tysięcy na ogrzewaniu jednej hali a nie wiem czy nie zyskałbyś więcej dzięki wyższej wadze końcowej w krótszym czasie i niższym spożyciu na całośći.Uważam ,że jednak zyskałbyś więcej licząc bilans ogólny.Zresztą raz czy dwa wszystko jedno co zrobisz przecież nie chodzi o to żeby zawsze tak hodować, przy okazji zobaczysz jak na 5tyg będziesz sprzedawał 2.5kg ptaka na 1.75spożyciu i do tego jakiego ładnego
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 22:07 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do kogoś kto pisał ,że szkoda mu wkładać mniej bo trza grzać itp.Typowe podejscie

może i typowe, ale ja dostrzegam różnice pomiędzy obsadzeniem 4 x 25000 niż 5 x 20000. Oferta kupna na poniedziałek 2,9 netto.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1750, 1751, 1752 ... 2229, 2230, 2231  Następny
Strona 1751 z 2231

Skocz do: