Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:05 Nie 8 Gru 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1750, 1751, 1752 ... 2228, 2229, 2230  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
starter

PostWysłany: 16:09 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Nowe forum Odpowiedz z cytatem

mojekurczaki.pl napisał:
Widzę, że wizja własnej tabelki Wam się podoba. Wrócił także z pełną mocą pomysł na nowe, lepsze forum. Biorąc pod uwagę Wasze bolączki, ten pomysł ma ręce i nogi.

Jeśli chodzi o zaplecze techniczne i stworzenie nowej platformy - dla mojego informatyka nic trudnego. Możliwości są, chęci także. Jednym słowem: jestem do dyspozycji.

Fajnie by było trochę więcej o tym podyskutować. Może nowy wątek? Pomysłodawca, czyli chyba puzon brojlerowski (?) mógłby taki założyć. Tam by trzeba było omówić, jak całe przedsięwzięcie miałoby wyglądać. Ustalić zasady i potem budować forum. Poniżej kilka kwestii, które wg mnie wymagają dyskusji:

1. Anonimowość. Żeby nowa platforma miała sens faktycznie trzeba by z tym skończyć i weryfikować nowych członków. Tak się składa, że mam taką możliwość, więc w tym zakresie także mogłabym pomóc. Ale system przyjmowania nowych trzeba ustalić.

2. Czy platforma miałaby być płatna? Niekoniecznie. Takie miejsca potrafią same na siebie zarobić. Ale jeśli chcecie uniknąć reklam (banery, mailing) abonament pewnie byłby wskazany.

3. Moderacja - jestem za tym, żeby była lepsza niż tutaj (tutaj jej zwyczajnie nie ma)

4. Lista działów - jakie miałyby być założenia forum? Co chcecie dzięki niemu uzyskać? Pomyślcie nad tym

Ciekawe, czy nam tych postów nie wyrzucą...

Pozdrawiam

Beata

www.mojekurczaki.pl

Proponuję wszystkie propozycje zapisywać na temacie" Nowe forum".
Co do moderacji to dobrze by było aby to byli hodowcy z różnych regionów.
A może nawet jedno forum podzielone na regiony?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alojz

PostWysłany: 15:47 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Możecie wymyśleć nawet proch po raz drugi i gó.w.no to da dopóki nie zmniejszycie produkcji.
A jak ktoś potrafi powiedzieć ,jak producent jakiegoś towaru ma podpisać korzystną dla siebie umowę kontraktacyjną w sytuacji kiedy na rynku występuje nadwyżka tego towaru niech zgłosi swój pomysł do Komitetu Noblowskiego-murowany Nobel z ekonomii Laughing
Używajcie czasem mózgu do celów do których go stworzono

Więc drogi Medoxie nie wstawiaj bez gwarancji to nie popłyniesz.
Mielisz do znudzenia o ograniczeniu wstawień i używasz do tego całego swojego mózgu i co.I nic.Jeśli każdy brojlerzysta zażąda umowy to ubojnia będzie bez wyjścia.Myślę , że jakieś odgórne obilgo kontraktacyjne Was pogodzi albo duży kapitał.A jeśli to drugie to pozostaje tylko glebek.
Pozdrawiam wszystkich w tym myślącego tylko czasami medoxa
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 15:27 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że wizja własnej tabelki Wam się podoba. Wrócił także z pełną mocą pomysł na nowe, lepsze forum. Biorąc pod uwagę Wasze bolączki, ten pomysł ma ręce i nogi.

Jeśli chodzi o zaplecze techniczne i stworzenie nowej platformy - dla mojego informatyka nic trudnego. Możliwości są, chęci także. Jednym słowem: jestem do dyspozycji.

Fajnie by było trochę więcej o tym podyskutować. Może nowy wątek? Pomysłodawca, czyli chyba puzon brojlerowski (?) mógłby taki założyć. Tam by trzeba było omówić, jak całe przedsięwzięcie miałoby wyglądać. Ustalić zasady i potem budować forum. Poniżej kilka kwestii, które wg mnie wymagają dyskusji:

1. Anonimowość. Żeby nowa platforma miała sens faktycznie trzeba by z tym skończyć i weryfikować nowych członków. Tak się składa, że mam taką możliwość, więc w tym zakresie także mogłabym pomóc. Ale system przyjmowania nowych trzeba ustalić.

2. Czy platforma miałaby być płatna? Niekoniecznie. Takie miejsca potrafią same na siebie zarobić. Ale jeśli chcecie uniknąć reklam (banery, mailing) abonament pewnie byłby wskazany.

3. Moderacja - jestem za tym, żeby była lepsza niż tutaj (tutaj jej zwyczajnie nie ma)

4. Lista działów - jakie miałyby być założenia forum? Co chcecie dzięki niemu uzyskać? Pomyślcie nad tym

Ciekawe, czy nam tych postów nie wyrzucą...

Pozdrawiam

Beata

www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
puzon brojlerowski

PostWysłany: 15:01 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox uciekaj do domuzaraz zamykaja biuro juz 15.00 .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:55 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możecie wymyśleć nawet proch po raz drugi i gó.w.no to da dopóki nie zmniejszycie produkcji.
A jak ktoś potrafi powiedzieć ,jak producent jakiegoś towaru ma podpisać korzystną dla siebie umowę kontraktacyjną w sytuacji kiedy na rynku występuje nadwyżka tego towaru niech zgłosi swój pomysł do Komitetu Noblowskiego-murowany Nobel z ekonomii :lol:
Używajcie czasem mózgu do celów do których go stworzono
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:24 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem, że jestem na tak,bo dotychczas czy Kol czy inny jest anonimowy i (słowo zostało usunięte) dusza. Jeżeli ktoś jak Pani Beata pomoże w tym to zmienię całkowicie swoje zdanie o "ceny żywca" na MK. Chociaż też pisałem dlaczego ta tabelka mi się nie podoba.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 14:23 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Re: cenne forum Odpowiedz z cytatem

Bardzo sie ciesze zainteresowaniem tematu, swiadczy to o tym ze jest poruszany w slusznej sprawie - NASZEJ SPRAWIE! Teraz jest nam potrzebny dobry informatyk i dobre checi Pani Beaty.
PS. Pani Beato trzymam kciuki i pozdrawiam.
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 14:03 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: cenne forum Odpowiedz z cytatem

hodowca broilerow napisał:
szeryf5 napisał:
jak miło poczytać ludzi z realnym poczuciem humoru nie dajmy się zwariować
czy można założyć forum dla grup producentów brojlera żeby nie zaglądały tu ubojnie może ktoś coś wymyśli

pewnie ze mozna ale hodowcy musieliby przestac byc anonimowi..kazdy hodowca aby sie zarejestrowac na takie forum musialby podac swoje pelne dane osobowe wraz z adresem zamieszkania..i tu znajac hodowcow pojawilby sie problem bo kazdy lubi kozakowac jak jest nieznany...i zarty by sie skonczyly.....ale mysle sprobowac mozna

Witajcie.
Zarejestrowałem się aby poprzeć ten pomysł.
Tylko utworzenie wspólnego forum przez hodowców gdzie każdy użytkownik był by jawny mogło by pomóc w rozwiązaniu wielu problemów:np.
-ceny żywca i paszy
-wolny rynek czy kontraktacja(umowy!!!)
-sarmonella
-Medox
-Glebek itd.
Oczywiście takie forum musiało mieć wiele zabezpieczeń z potwierdzeniem adresu,numeru fermy a może nawet z potwierdzeniem numeru komputera.
Nie musiało być nawet darmowe.
A może pani Beata zechciała nam w tym pomóc?
Proszę o wasze opinie na ten temat.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:23 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojekurczaki.pl napisał:

Jednak, co do zasady, tabela współtworzona na podstawie danych od hodowców ma moje pełne poparcie. Deklaruję, że jeśli będzie z Waszej strony wola, pomyślę nad jakimś rozwiązaniem, które pozwoliłoby taki plan wcielić w życie.

Tak od ręki przychodzą mi do głowy dwa pomysły:

1. Każdy, kto w danym dniu sprzeda, mógłby wysłać do mnie PW lub maila z kopią faktury. Ja dane (cena + nazwa ubojni) wstawię w tabelkę. Gwarantuję anonimowość.

2. Mogłabym popracować nad jakimś systemem, który pozwoliłby Wam samodzielnie wprowadzać dane do tabeli. Ale wymagałoby to logowania na sklepie z podaniem imienia i nazwiska, żeby uniknąć anonimowego wpisywania głupot. Każdy kto wpisuje, jest za to odpowiedzialny.

Co Wy na to?

I tu jestem na tak. Wreszcie coś sensownego a strzałki z danymi od ubojni tylko jak wcześniej napisano faktury z wiadomych względów odpadają.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:29 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojekurczaki.pl napisał:
Przyznam, że cieszę się z poniższego posta puzona brojlerowskiego. Już kilka razy myślałam o tym, ze może faktycznie tabelka byłaby dla Was ciekawsza, jeśli w jej tworzeniu uczestniczyli by Hodowcy. Tylko opcja dzwonienia do hodowców odpada, bo moja skromna osoba nie podoła... skąd mam wiedzieć do kogo w danym dniu dzwonić? No i kto z Was podałby mi swoje dane? Wink

Jednak, co do zasady, tabela współtworzona na podstawie danych od hodowców ma moje pełne poparcie. Deklaruję, że jeśli będzie z Waszej strony wola, pomyślę nad jakimś rozwiązaniem, które pozwoliłoby taki plan wcielić w życie.

1. Każdy, kto w danym dniu sprzeda, mógłby wysłać do mnie PW lub maila z kopią faktury. Ja dane (cena + nazwa ubojni) wstawię w tabelkę. Gwarantuję anonimowość.

2. Mogłabym popracować nad jakimś systemem, który pozwoliłby Wam samodzielnie wprowadzać dane do tabeli. Ale wymagałoby to logowania na sklepie z podaniem imienia i nazwiska, żeby uniknąć anonimowego wpisywania głupot. Każdy kto wpisuje, jest za to odpowiedzialny.

Co Wy na to?

Pisałem o tym sposobie od samego początku ,jeśli któryś ze sprzedających do danej ubojni dostanie wyższą cenę niż deklaruje ubojnia w rozmowie z panią Beatą niech wyśle faks do pani Beaty i udokumentuje kłamstwo ubojni !!!
Oczywiście że ubojnia jest zainteresowana podawaniem niższej ceny ale zweryfikować prawdomówność możemy tylko my hodowcy.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 11:37 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byczo napisał:
Cytat:
Nim wstawisz , podpisz umowę z ubojnią, gwarantującą ilość , cenę i termin zdania.Jeśli warunki Ci nie odpowiadają to nie wstawiaj.PROSTE!!!!!!!!!!!!!!!!!

pokaż mi choć jedną umowę gwarantującą opłacalną cenę, to ją podpiszę.

To poproś kogoś o napisanie takiej umowy i ją podpisz z odbiorcą kurczaków.Bez niej to rosyjska ruletka i płacz na forum.A potem to pomoże tylko glebek.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 10:54 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy propozycja przesylania faktur sie sprawdzi, poniewaz nie wszyscy hodowcy wystawiaja faktury, czesciej robi to ubojnia i zawsze kilka dni po uboju czyli ceny moga byc nieaktualne.
Lepsze bedzie drugie rozwiazanie!!!
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 10:18 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że cieszę się z poniższego posta puzona brojlerowskiego. Już kilka razy myślałam o tym, ze może faktycznie tabelka byłaby dla Was ciekawsza, jeśli w jej tworzeniu uczestniczyli by Hodowcy. Tylko opcja dzwonienia do hodowców odpada, bo moja skromna osoba nie podoła... skąd mam wiedzieć do kogo w danym dniu dzwonić? No i kto z Was podałby mi swoje dane? Wink

Co Wy na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
puzon brojlerowski

PostWysłany: 09:34 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to my hodowcy powinnismy stworzyc tabelke cenowa a nie sugerowac sie cenami ubojni - moze Pani Beata powinna dzwonic do hodowcow i pytac za ile dzisiaj sprzedaja ile wynegocjowali. Ubojnie zawsze zanizaja i klamia przekonalem sie osobiscie! PANOWIE PISZCIE SAMI JAKIE MACIE CENY NA DZIEN DZISIEJSZY bo tabelka Pani Beaty jest interesowna dla obu stron UBOJNIA-SKLEP a gdzie nasz interes Dla nas zostaje dezorientacja, poploch i panika -PODPISYWAC UMOWY BO DZIS STRZALKI NA CZERWONO!!!!
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 09:24 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poludniu potwierdzam 3.10 netto.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:38 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byczo napisał:

Kończę, bo faktycznie to jest temat o cenach drobiu, przepraszam resztę kolegów i koleżanek...

No i tak ma być .

Też nie mogę się powstrzymać: do tej pory znałem tzw. "beton partyjny' . Od wczoraj znam także " beton drobiarski" .
Nie zawsze hodowałem kurczaki i wcale ich nie muszę hodować . A czytając takie posty jak Twoje coraz mniej mi się ta praca podoba.
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 23:24 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzone w Małopolsce 3.1 kto sprzedaje taniej niech się zajmie hodowlą jedwabników.
Powrót do góry
StaśStaś

PostWysłany: 22:59 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rybka543 napisał:
No właśnie,"szefcio" ze świętokrzyskiego wie lepiej ile płacą na Śląsku i w Małopolsce! Wczoraj dawali 3.10,no ale jak jadą do świętokrzyskiego lub dalej "ratować" naszą brać drobiarską, to muszą przecież odliczyć transport, no i coś zarobić,czy tak? Jeśli będziecie dalej produkować w ciemno dla Śląska jak przed wieloma laty i liczyć na wielkie "ssanie rynku" to się przeliczycie panie "szefciu". Na Śląsku bieda aż piszczy /biedaszyby itp/ i coraz więcej biedoty zwłaszcza w starych dzielnicach. Wcale się nie zdziwię jak będą dalsze pomniki budować Edwardowi Gierkowi. I słusznie.

Nie traktuj poważnie szefcia-ubojni, przejżyj jego posty i wyciągnij wnioski.....a może go znamy???
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 21:12 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nim wstawisz , podpisz umowę z ubojnią, gwarantującą ilość , cenę i termin zdania.Jeśli warunki Ci nie odpowiadają to nie wstawiaj.PROSTE!!!!!!!!!!!!!!!!!

pokaż mi choć jedną umowę gwarantującą opłacalną cenę, to ją podpiszę.
Powrót do góry
rybka543

PostWysłany: 20:35 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie,"szefcio" ze świętokrzyskiego wie lepiej ile płacą na Śląsku i w Małopolsce! Wczoraj dawali 3.10,no ale jak jadą do świętokrzyskiego lub dalej "ratować" naszą brać drobiarską, to muszą przecież odliczyć transport, no i coś zarobić,czy tak? Jeśli będziecie dalej produkować w ciemno dla Śląska jak przed wieloma laty i liczyć na wielkie "ssanie rynku" to się przeliczycie panie "szefciu". Na Śląsku bieda aż piszczy /biedaszyby itp/ i coraz więcej biedoty zwłaszcza w starych dzielnicach. Wcale się nie zdziwię jak będą dalsze pomniki budować Edwardowi Gierkowi. I słusznie.
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 20:26 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 20:24 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Ciebie Brojlerze Kurzy,
Katastroficzne dla branży jest to, że istnieją jeszcze hodowcy z Twoim podejściem do biznesu. Produkować, produkować a ubojnia musi odebrać, tak było w poprzednim systemie, to już nie wróci. Teraz jak zauważyłeś nie jesteś tylko producentem, ale sam musisz się martwić , gdzie , komu i za ile sprzedać swój towar.
Między nami różnica jest taka, że Ty prawdopodobnie będziesz produkował swoje kurczaki zgodnie z haronogramem i kontraktem, po cenie jaką ubojnia będzie Ci dyktować do końca świata i jeden dzień dłużej, a ja, jeśli przestanie mi się to opłacać powiem dziękuję, zamykam budy i zajmuję się swoim drugim biznesem.
Aha, co jest dla Ciebie niezrozumiałego w moim tekście, który tak pięknie wyróżniłeś na czerwono? Dzień ubojowy?? I jeszcze jedno:

Cytat:
Zawsze znajdzie się jakiś partyzant , któremu zaczynają padać , brakuje paszy , czekał na cenę itd. Zadzwoni poza planem jeden , drugi , trzeci

Zapewniam Cię NIE ZAWSZE! ale Ty wiesz lepiej...mam nadzieję, że na tych gwiazdach i wszechświecie znasz się jednak lepiej niż na podstawach ekonomii...

No i nie mogę się powstrzymać:
Cytat:
HODOWANIE NA DZIKO POWINNO BYC KARANE WIEZIENIEM I DOZYWOTNIM ZAKAZEM HODOWANIA KUR..!!!!!!!!!

oczywiście kurniki dla fermiarzy, kioski ruchu dla sklepikarzy, a huty dla hutników. Obudźcie się!

Kończę, bo faktycznie to jest temat o cenach drobiu, przepraszam resztę kolegów i koleżanek...
Powrót do góry
szefcio

PostWysłany: 20:13 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

koledzy nie wierze w ceny 3,1 i 3,2 nie ma zainteresowania ubojnie skupuja mniej bo mniej sprzedaja . propozycje na poziomie 2,9 netto od tygodnia i nic sie na razie nie zapowiada na jakas wielka zmiane. na slasku jeszcze 5 gr taniej i tez nie chca za bardzo moze jutro moze pojutrze. kurczak jak zaczarowany a spoleczenswo coraz biedniejsze jeszcze po wszystkich swietych kazdy wystukany z kasy i my powoli tez.
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 20:07 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie macie pojęcia co sie dzieje na rynku.........
agrobiznes.....ha-ha-ha Laughing Laughing Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hodowca broilerow

PostWysłany: 20:00 Sro 4 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu 123 napisał:
Nie wiem, czy nie docierają do was informację o braku eksportu mięsa drobiowego, pomimo wysokiego kursu euro Confused informacja z agrobiznesu .Najprawdopodobnie wszystkie kraje uni posiadają maksymalną produkcję brojlera i nie są zainteresowani polskim drobiem.Nie wiem jak waszym rejonie,ale na moim terenie nikt nie gasi światła w kurnikach.Ta sytuacja może spowodować to samo co się obecnie dzieje na rynku mleka oby tak się niestało.Mleko kontraktowane jest w całości a na dodatek limitowane .Jak widzicie w mleczarstwie kontraktacja nie zabezpieczyła cen .To samo może być u nas gdy nie nastąpi zmniejszenie produkcji. Rolling Eyes

zeby ograniczyc produkcje trzeba wiedziec ile broilerow hoduje sie w polsce...a zeby o tym sie dowiedziec musza wszystkie fermy podpisywac umowy z ubojniami....jakie to proste...i wowczas mamy czarno na bialym ilosc produkowanego broilera....
i jesli bedzie taka, potrzeba poprzez informacje z tych ubojni ,mozna ograniczyc produkcje...
ale oczywiscie te moje dewagacje wezma w łeb...jesli beda hodowcy produkujacy na dziko....ktorzy hoduja kiedy chca,ile chca,i gdzie chca łacznie (w razie dobrej koniunktury)z szopami stodolami garazami itp....i dlatego ponowie moj apel aby:
HODOWANIE NA DZIKO POWINNO BYC KARANE WIEZIENIEM I DOZYWOTNIM ZAKAZEM HODOWANIA KUR..!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1750, 1751, 1752 ... 2228, 2229, 2230  Następny
Strona 1751 z 2230

Skocz do: