Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:56 Sob 14 Gru 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1751, 1752, 1753 ... 2230, 2231, 2232  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:31 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
,

Medox jesteś niesamowity...powiedz jak wygląda "ładny ptak" bo mnie one wydają się wszystkie takie same no i co się stanie jeżeli wsadzę jednego ptaka na jedną halę czy też będzie taki ładny jak piszesz???[/quote]

tak to miało być!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:29 Pon 9 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
, przy okazji zobaczysz jak na 5tyg będziesz sprzedawał 2.5kg ptaka na 1.75spożyciu i do tego jakiego ładnego

Medox jesteś niesamowity...powiedz jak wygląda "ładny ptak" bo mnie one wydają się wszystkie takie same no i co się stanie jeżeli wsadzę jednego ptaka na jedną halę czy też będzie taki ładny jak piszesz???[/quote]Ty jesteś głupi czy udajesz???
Jedź sobie do ubojni , stań na taśmie jak biją i zobaczysz kiedy jest ładny ptak , a kiedy nie .
Jeżeli Tobie wszystkie ptaki wydają się takie same , to może czas zmienić branżę
Very Happy
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 22:42 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

, przy okazji zobaczysz jak na 5tyg będziesz sprzedawał 2.5kg ptaka na 1.75spożyciu i do tego jakiego ładnego[/quote]
Medox jesteś niesamowity...powiedz jak wygląda "ładny ptak" bo mnie one wydają się wszystkie takie same no i co się stanie jeżeli wsadzę jednego ptaka na jedną halę czy też będzie taki ładny jak piszesz???
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 12:03 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem że Sasza żartował z tym zmniejszeniem z 27 na 22 szt./m2 Very Happy Moim zdaniem zmniejszać obsady powinni ci, którzy wsadzają 20 sztuk i więcej na metr, natomiast w pozostałych przypadkach zdecydowanie korzystniej wyjdzie wydłużenie przerwy lub wyłączenie hali. Osobiście nigdy nie wstawiam więcej niż 17,5 szt./m2 i do tego na 5tyg. ubióreczka reszta 42-45 dni i wyniki są po prostu rewelacyjne. Przy takim systemie produkcji otrzymuję tyle samo kg z metra co przy zwiększonej obsadzie ale przy zdecydowanie niższych kosztach. Rachunek ekonomiczny przemawia za takim systemem ale oczywiście każdy ma coś wypracowane i broni tego jak niepodległości, z tym że niekoniecznie słusznie. Rację zawsze ma kalkulator Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Savik!

PostWysłany: 12:02 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
MEDOX ja też zmniejszyłem obsade z 27 na metr na 22 szt. na metr kwadratowy , tak lużno jeszcze niemiałem

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
ja zmniejszyłem z 17 na 13 i mi w 42dni 3-3,2 średnia na haku. zużycie max 1.82. i już do obsady pow 17 raczej nie wrócę
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 09:29 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX ja też zmniejszyłem obsade z 27 na metr na 22 szt. na metr kwadratowy , tak lużno jeszcze niemiałem
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 00:39 Nie 8 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox takie wyniki nono gratuluje. Ty to masz dobrze
]

n.a.j.e.b.a.n.e we łbie
Powrót do góry
Samsam

PostWysłany: 23:25 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
......przy okazji zobaczysz jak na 5tyg będziesz sprzedawał 2.5kg ptaka na 1.75spożyciu i do tego jakiego ładnego

O ja per......ole, Ty na prawdę jesteś moim idolem Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Kur....a, debil, normalnie debil !!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:48 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym wypadku ,jeśli masz 5hal,może lepiej zrezygnować z jednej niż włożyć po 5tys mniej do każdej,chociaż licząc ogólny bilans, zaoszczędzisz parę tysięcy na ogrzewaniu jednej hali a nie wiem czy nie zyskałbyś więcej dzięki wyższej wadze końcowej w krótszym czasie i niższym spożyciu na całośći.Uważam ,że jednak zyskałbyś więcej licząc bilans ogólny.Zresztą raz czy dwa wszystko jedno co zrobisz przecież nie chodzi o to żeby zawsze tak hodować, przy okazji zobaczysz jak na 5tyg będziesz sprzedawał 2.5kg ptaka na 1.75spożyciu i do tego jakiego ładnego
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 22:07 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do kogoś kto pisał ,że szkoda mu wkładać mniej bo trza grzać itp.Typowe podejscie

może i typowe, ale ja dostrzegam różnice pomiędzy obsadzeniem 4 x 25000 niż 5 x 20000. Oferta kupna na poniedziałek 2,9 netto.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:50 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sarius napisał:
wchodze w cene broilera a tu same debilowate wywody nawet czytac sie nie chce pewnie nie tylko mi!! to forum przez kilka osob stało sie beznadziejne jesli jest ktos normalny niech poda cene po jakiej oddaje ptaki a tym wszystkim magika proponuje jakis offtopic zalozyc i tam klepac w kolko te swoje madrosci

No to się wynoś z portalu jak Ci się nie podoba.
Cenę wstawię we wtorek bo zdaję.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:27 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Debilowate to jest twoje podejscie.Cena brojlera-trzy cyfry-masz na moje kurczaki w postaci tabelki.My tu czasem rozmawiamy o tym co ma wpływ na "cena brojlera".
Agro - tak łatwo nie przywiozą, nie chodzi o wzrost ceny na 4netto ale na 3.5-3.6brutto.
Do kogoś kto pisał ,że szkoda mu wkładać mniej bo trza grzać itp.Typowe podejscie.ALe chodzi o to żeby zrobić to raz w sytuacji nadmiaru i zobaczyć efekt również w postaci zobaczenia co stanie się z cenami pasz i piskląt.
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 18:52 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wchodze w cene broilera a tu same debilowate wywody nawet czytac sie nie chce pewnie nie tylko mi!! to forum przez kilka osob stało sie beznadziejne jesli jest ktos normalny niech poda cene po jakiej oddaje ptaki a tym wszystkim magika proponuje jakis offtopic zalozyc i tam klepac w kolko te swoje madrosci
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 18:35 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agro napisał:
wielu właścicieli to każdy chce być mądrzejszy od drugiego i mamy co mamy.
To tyle. - Małopolskka 2,9 netto.

AMEN
Tak jak w każdej branży - przy cenie "poniżej" kosztów następuje selekcja naturalna - jedni zaprzestaną produkcji, inni nie, budują kolejne hale. Możecie se gadać, s.r.a.ć. na siebie nawzajem, mądrzyć się (np. medox to tobi od czasu od kiedy zacząłem być na tym forum, a mimo tego nieodwracalna zapaść branży nie nastąpiła) ale i tak jednym cena 2,9 n jest opłacalna a innym nie, bo za "marne grosze" dla ż.y.d.ó.w., złodziei pracować nie będą.
Jak wam się nie chce i kurczaki przestaną wam się podobać to se zmieńcie na pracę nie związaną z drobiarstwem. droga wolna.

aha: jak cena spada do niekorzystnego poziomu, to na forum tylko skowytanie, wycie i wielki płacz. W KAŻdej pracy ma się gorsze i lepsze dni.
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 17:58 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście wielu z was ma rację, ja tylko pytam co się dzieje z pieniędzmi ,które ostatnio ubojnie obcinaja z faktur na promocję produktu??? Gdzie ta promocja??? może ktoś słyszał o jakiejś promocji??? Bo ja oprócz PROMOCJI na fileta z kurczaka za 11,60 w carrefurze nie słyszałem. Lekko licząc branża brojlerowska rocznie wpłaci do kasy państwa z tego tytułu ok. 45 mln. zł.
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 17:20 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może aby bardzo mocno poczuć zjawiska o których pisze należałoby zrobić tak dwa rzuty pod rząd.Czy to tak wiele dwa razy wsadzić po 15 zamiast po 20 tys i zobaczyć co będzie.Nic więcej.Wsadzajcie tak samo często jak do tej pory , produkujcie w tych samych halach , nie róbcie przerw , działajcie tak samo tylko zmniejszcie obsady! Minimum 20 parę procent

Ja mimo wszystko wolę zrezygnować z całego wstawienia na konkretną halę, aniżeli zmniejszać obsadę na hali. Spalam taką samą ilość gazu, zużywam tyle samo energii, a te koszty, przy zmniejszonej obsadzie rozkładają się na mniejszą ilość sztuk kurcząt. Oczywiście jeśli porównywałbm to do kilograma żywej wagi, to wychodziłoby to ciut korzystniej (na pewno przyrosty są ciut większe , a konwersja paszy korzystniejsza przy mniejszych obsadach na m2) ale suma sumarum uważam, że lepiej wychodzi "wygaszanie" poszczególnych hal, niz tylko zniejszanie obsad na m2.
Powrót do góry
adam kurak

PostWysłany: 17:14 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie . w mojej okolicy jest wiele drobnych chodowców (czyli 10 15 20 tyś ) a dialog między nami to jedna wielka ściema rano na zakupach pod sklepem , nikt nikomu nic nie powie ,doradzi,itp....każdy mówi o zmniejszniu obsady,większych przerwach między rzutami pięknie ładnie a wszyscy ładują na ful a pisklaki wkładają za 3 dni po zdaniu. ,,ale dość tych pierdól,, cena na jutro 3,00 netto {z wielką łaską} jeśli ktoś sprzedaje w małopolsce to proszę o informacją na form POZDRAWIAM CHODOWCÓW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agro

PostWysłany: 16:48 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Powiedz mi co robi cały świat, wszystkie branże w przypadku gdy podaż przewyższa popyt?
Co np robią producenci samochodów ,w przypadku spadku sprzedaży (np ostatni kryzys)- otóż aby nie musieć sprzedawać po kosztach lub poniżej ograniczają natychmiast produkcję.Co robią kartele wydobywające ropę jak spada jej ceną?Natychmiast ograniczają wydobycie ,żeby nie musieć pracować za darmo.Przecież ja mówię o oczywistych oczywistościach i gwarantuje to o czym pisze na 250% cała ekonomia.
Może aby bardzo mocno poczuć zjawiska o których pisze należałoby zrobić tak dwa rzuty pod rząd.Czy to tak wiele dwa razy wsadzić po 15 zamiast po 20 tys i zobaczyć co będzie.Nic więcej.Wsadzajcie tak samo często jak do tej pory , produkujcie w tych samych halach , nie róbcie przerw , działajcie tak samo tylko zmniejszcie obsady! Minimum 20 parę procent

Wszystko co piszesz jest racją ale niestety nie w naszej branży - samochody pewnie zauważyłeś mają widoczny znak firmowy. Jeśli ktoś chce kupić opla to nie kupuje forda. Z kurczakiem jest inaczej - każdy jest anonimowy (lub znacząca większość). W przypadku niedoboru tuszki na rynku w związku np. z ograniczeniem produkcji tak jak to proponujesz w ciągu kilku dni pojawia się piękny kurczak w sklepach wyprodukowany nie w Polsce tylko innym kraju europejskim ( mamy wspólny rynek). I nie jest to jakaś Brazylia rozmrażana tylko kurczak świeżutki bo wyprodukowany np w Słowacji a ubity w Polskich ubojniach na południu Polski. Dlatego oni tylko czekają na sytuację kiedy u nas zaczyna brakować towaru i robią fajny biznes na tym.
Jedynym rozwiązaniem może być ustawowy zakaz handlu kurczakiem anonimowym tzn bez etykiety gdzie był wyprodukowany aby to konsument wybierał skd chce jeść kurczaka - choć i to nie jest gwarancją wzrostu cen żywca dla polskich producentów ( hodowców ).
W słowacji są już fermy produkujące w jednym rzucie po 2 miliony kurczaków. Sato fermy należące do pojedynczych hodowców a nie jak u nas do kilkudziesięciu. Jeden zawsze się dogada z ubojniami - jak jest wielu właścicieli to każdy chce być mądrzejszy od drugiego i mamy co mamy.
To tyle. - Małopolskka 2,9 netto.
Powrót do góry
rybka543

PostWysłany: 15:43 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Kaja58"]Powiem więcej mianowicie za stado liczące 15000 szt. płaci się mniej ,wszelaka mikstura podawana do wody też kosztuje mniej no i stado ma luz dlatego lepiej się chowa i w rezultacie daje tyle samo kg żywca co 20000 szt.z lepszym zużyciem paszy.Dawno o tym wiem i nie wrócę do dawnej obsady notabene narzucanej przez zakłady, które zarabiały jeszcze na sprzedaży pisklaka więc w ich interesie było wstawić hodowcy jak najwięcej i jak najczęściej . Przerwy między cyklami tez można wydłużać w takiej sytuacji jak obecna a w konsekwencji wstrzynywac produkcję.Zapewniam tylko na dobre to wyjdzie dla nas hodowców oczywiście :)[/quote] I wszystko na ten temat,nic dodać nic ująć. Zamiast obrzucania się wyzwiskami i siania nienawiści do siebie nawzajem , przeczytajcie dokładnie to co powyżej i nikt nie musi bankrutować.[size=18][/size]
Powrót do góry
rybka543

PostWysłany: 15:26 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem tego samego zdania co "R2",,tym bardziej że ja już dawno wprowadziłam mniejsze wstawienia i z miesięcznymi przerwami.No ale musieli by to zrozumieć wszyscy producenci brojlera uzależnieni od ubojni i mieszalni pasz.
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 14:25 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Tylko bankructwo 20% branży coś da. Inaczej to wołanie na pustyni o wodę. Szkoda gardła.

w 100% sie z toba zgadzam AMEN...
TYLKO I WYLACZNIE BANKRUCTWO MOZE NAWET 30-40 % HODOWCOW MOZE COS ZMIENIC I UZDROWIC RYNEK...
cena jest moim zdanie i tak za wysoka bo jeszcze nikt nie bankrutuje..!!!
ale teraz buraki pojada po mnie Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kol

PostWysłany: 13:16 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko bankructwo 20% branży coś da. Inaczej to wołanie na pustyni o wodę. Szkoda gardła.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:14 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście zgadzam się w 100% z medoxem (nie po raz pierwszy) i R2 lecz kto to słucha? Cena 2,8-2,6 powinna być przez cały rok żeby "buraki" zbankrutowały albo stracili płynność finansową i wtedy może.....Ubojnie, paszarnie, wylęgarnie by zobaczyły, że dla nich również coś złego się dzieje i wtedy może...
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:48 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest 100 szt kurczaka i 100 kupców którzy kupują po 1 szt. to cena się nie ulegnie zmianie. Jeśli nagle przyjdzie danego dnia 80 kupców to zostanie 20 kurczaków niesprzedanych , jeśli sytuacja się powtórzy przez pięć dni w tygodniu to na koniec tygodnia mamy 100 szt. kurczaka nadwyżki czyli jeden dzień produkcji i sprzedaży. Jest to 20% produkcji tygodniowej( przyjmując 5 dni produkcji) cena ulega obniżeniu i nawet gdyby w kolejnym tygodniu wróciła sprzedaż do 100 kupców to nadwyżka 20 % z poprzedniego tygodnia oraz obniżona cena pozostaną na kolejny tydzień.
Dopiero kiedy przez kolejny tydzień przyjdzie 120 kupców dziennie zredukują nadwyżkę produkcji ale cena nie musi ulec zmianie po podaż i tak jest większa niż popyt.
Dopiero kolejny tydzień z kupcami w liczbie 120 a produkcją 100 szt. spowoduje niedobór kurczaka i przewagę popytu nad podażą i możliwość powrotu do ceny którą uzyskiwaliśmy 4 tygodnie wcześniej.
Czyli im wcześniej zareagujemy na spadek sprzedaży zmniejszeniem produkcji tym szybciej cena wróci do opłacalnej. Cool Cool Cool
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:02 Sob 7 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz mi co robi cały świat, wszystkie branże w przypadku gdy podaż przewyższa popyt?
Co np robią producenci samochodów ,w przypadku spadku sprzedaży (np ostatni kryzys)- otóż aby nie musieć sprzedawać po kosztach lub poniżej ograniczają natychmiast produkcję.Co robią kartele wydobywające ropę jak spada jej ceną?Natychmiast ograniczają wydobycie ,żeby nie musieć pracować za darmo.Przecież ja mówię o oczywistych oczywistościach i gwarantuje to o czym pisze na 250% cała ekonomia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1751, 1752, 1753 ... 2230, 2231, 2232  Następny
Strona 1752 z 2232

Skocz do: