Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a czego obiawem są dziury w liściach u ledwo co powschodzonego rzepaku ?

Kolego takie objawy powoduje pchełka ziemna opryskaj plantację Nurellą i będzie po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki środek zwalczy facelie błękitną w rzepaku, bo opryskałem galerą i butisanem i facelii nie ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w końcu z tym starane w rzepaku...słyszałem iż można trochę powalczyć przy jej pomocy z przytulią...ewentualnie wspomóc te środki które mają problem z tym chwastem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ostani post jest 10/10

 

 

przyjacielu by rosła przytulia musi byc duzo wody

 

kiedyś walczyłem Mustang 306 co prawda w pszenicy ale 0.6 x 3 i przytulie miałem lekko 70cm

bardzo mi zalezało by akutat ten kawałek by sterylnie czysty no i sie udało czerwiec był bardzo suchy i przytulia uschła

 

 

w rzepaku panowie bor podawać mozna z mocznikiem to mieszać ale azotu wiele nie dawac bo jest suszą a ps(słowo zostało usunięte) suszy nie ma ale rolnicy takie brednie w kolo sieja

 

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2696

 

 

a co do tego kolegi od śmietki dodaj w następnym roku perytrid do nasion i zobaczysz ze pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest w końcu z tym starane w rzepaku...słyszałem iż można trochę powalczyć przy jej pomocy z przytulią...ewentualnie wspomóc te środki które mają problem z tym chwastem...

 

przyjacielu moze 2 albo 3 lata temu miałem 1 l staranne rozrobilem w opryskiwaczu i opryskalem z mieszanina chwastos ekstra i jakieś ipu

 

ale przenice przytulia co bylo do 2 okułka wyschła rzepak nawet w 8 lisciach padł

 

raczej nie od chwastosku ekstra bo tez wiecej niz 1 l nie dałem

 

ogolenie bylem zadowolony z efektu bo prawie bylo czysto tylko wieksza przytulia bardzo rzadko została wiec w rzepaku proponuje dawke na poziomie 10ml na ha to masz szanse ze rzepak przezyje a czy przytulia padnie a moze akurat bedzie mniej opadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szu , są doświadczenia które są sprzeczne z twoimi

file:///C:/Users/Gość/Downloads/Stachecki_S.,_Paradowski_A.,_Praczyk_T.%20(2).pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szu

Fenoksykwasy bardzo dobrze zwalczają rzepak, więc 1l Chwastox Extra z połączeniu z IPU mógł wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolego lans gdzie w Twoim linku jest napisane ze starane w Polsce jesienią nie powoduje trwałych deformacji ?

 

polska a Angia to 2000km różnicy nie oszczedzać na commandzie dać 0,25 na słabych gruntach od 0,15 i poza rumianami bedzie dobrze w tym roku rumianu tez nie ma

 

 

 

 

ja tez o tym słyszlem ale mam wrażliwy rzepak to ostani oprysk to na samosiewy i to jasienia może byc nawet pożna jesienią np w 2014 30 pazdzienik i efekt supe

 

 

a z drugiej strony jako samosiew to jest trudny zawodnikwiem ze kiedys dawałem 13gr Apyrosu i rzepak nie do końca zwalczał i tez był chwastoks r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie tydzień temu tzn 09.10.2015 pryskałem stabilanem +horizon mój rzepak, i po tych przymrozkach strasznie mi zmarniał zmienił kolor, i moje pytanie brzmi czy mogę teraz prysnąć go Asahi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja dałem Antywylegacz i Tebu po 0.75 l/ha tydzień przed przymrozkami na jednym polu, tam gdzie samosiejke zostawilem, na innych Supero od jednoliściennych po 1.4/ha i myslalem ze zaszkodzilo. A tymczasem u innych co niczym nie pryskali dokladnie tak samo marnieje, czerwonawy i jakby trochę wysmalony przez wiatr i mróz, dalej ma te swoje 2-3 listki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cyjanowy kolor

 

oznacza jak słonce brak azotu dostępnego dla roślin

 

i 2 do 3 lisci skracałeś ? ciekawe przed czym

 

a na samosiewy jest teraz super czas

 

jak nie bedzie długotrwałych przymrozków to jeszcze lekko samosiewy wykonczy

 

ale u mnie ciekawa rzecz po pszenicy oz lepiej niz po jęczmieniu jarym rzepak wygląda ale ogolnie jest mały i przypuszczam ze sucha masa srednio nie ma 1 gr

 

a to niby próg na zimotrwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie. Skracałem tylko samosiejkę, która miała 6 lisci i nawet obsada po bronowaniu znośna. Siany wygląda marnie, jeszcze jutro jedno pole otrzyma Asahi 0.6 i Intermag 4 kg i koniec sezonu. Co kawałek to inna agrotechnika, orka samosiew, talerzówka, jednoliścienne/skracanie + lub -, ... zobaczymy na wiosnę co z tego będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepaki zaczynają ładnie się zielenić i dają nadzieję na przezimowanie.

Dużo gorsze jest to, bynajmniej w mojej okolicy, że co druga dzialka jest nim obsiana , a wielkie gospodarstwa rolne wprowadzily tą uprawę na pola, ktore jak sięgam pamięcią nigdy rzepaku nie widziały.

Jeśli taka sytuacja jest nagminna , a zima będzie laskawa , może mieć wplyw na cenę rzepaku oraz zboża w sezonie 2015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lanz

od takich myśli rodzą się depresje.

Najlepiej to wychodzi zająć się uprawą skorżonery, znasz kogoś kto to uprawia?

U mnie też nasiali rzepaku w ubiegłym sezonie, i co? Susza co jej nie było spowodowała delikatny, ale zawsze spadek poziomu zbiorów koncowych.

 

Wypocznij i zrelaksuj sie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@lanz

od takich myśli rodzą się depresje.

Najlepiej to wychodzi zająć się uprawą skorżonery, znasz kogoś kto to uprawia?

U mnie też nasiali rzepaku w ubiegłym sezonie, i co? Susza co jej nie było spowodowała delikatny, ale zawsze spadek poziomu zbiorów koncowych.

 

Wypocznij i zrelaksuj sie. Pozdrawiam

 

dobrze prawisz

 

Ja mogę dodać lans ze dzis jest zmiana czasu wiec godz moze dłużnej pić nalewkę babuni lub na dysco skoczyc sie rozerwać

 

a wrózenie jaka bedzie cena rzepaku za rok to nikt nie wie ale u nas kleska urodzaju oznacza jedno cena sru w duł

 

przecież prawie cała srute rzepakowa polska kupują Niemcy nawet kierowcy duzo po polsku umieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale patrzcie co piszą niemcy http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/media/broszury_basf_2015/przewodnik_rzepak_DM_2015_Mini.pdf

 

ale na ostaniej stronie jest prodkut porównawczy w dawce 33% i patrzcie ze sa efekty takiej dawki

 

 

ale tu mi chodzi o nie dobór boru w rzepaku niemcy nie wiedza ze w przekroju korzenia jest pusta przestrzeń a kolor lisci nie koniecznie wskazuje nie dobór

 

http://www.kali-gmbh.com/plpl/fertiliser/advisory_service/deficiency_symptoms/oilseed_rape-b.html

 

a ja szukalem informacji o łączeniu np targi z mocznikiem ale cóz zasze cos innego człowiek znajdzie niz szuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocznikaw oprysku nie stosuje, ale daje siarczan magnezu 5kg + targa 0,3l/ha,tak samo daje w buraku na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tą targe to 10EC jak rozumiem

 

670 5 l to drogo czy sie targować

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 670 , to cena w zł za 5l ?

Bo jeśli tak to wynika z tego że za preparat 2 x bardziej skoncentrowany , płacisz 3,5 raza więcej od takowego co zawiera zamiast 10 % ,5% substancji aktywnej , czyli dwukrotnie mniej .

Nie widzę więc powodu by przepłacać i kupowac oryg. Targę , skoro każdy jej generyk 05 ec , mozna kupic poniżej 200 zł za 2,5 l w preliczeniu na identyczna zawartość chizalofopu-P-etylowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolego lans przypominasz mi mojego znajomego co zwykł mawiać zaraz Ciebie skrytykuje ale przed tym co ja miałem powiedzieć juz wiedział ze to sie nadaje do krytyki

 

 

ale róznie to liczysz

 

670 to 16,7 ha

 

fakt mozna i tak jak piszesz kupic 5 l za 200 i dać na 5 ha na 15 wyjdzie 600

 

czyli na 16,6 wyjdzie na 0

 

 

można też przeliczać na ilosc substacji

 

 

ale chyba znasz juz przliczynik z glifosatu suchego 720 w kg

 

dawka to 1,5kg na ha co 1080

 

3 litry innego daje 1080

 

tyle ze nie którzy piszą ze szybciej działą

 

ale by Ciebie uspokić to pryskałem 3 róznymi srodkami na samosiewy

 

Pantera Agilem i ta targa - mimo ze nie mam dobrego zdania o tardzie i panterze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...