Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:29 Sro 13 Lis 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1753, 1754, 1755 ... 2216, 2217, 2218  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksiaze

PostWysłany: 23:10 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Mala lyzka tez sie najesz. 3 rzuty i chcesz zarobic na nowy kurnik? Malymi kroczkami do przodu.

nienienie jak cena produkuje jak nie ma ceny pauzuje przynajmniej nie topie kasy i ferma i urzadzenia odpoczywaja:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paktofonikas

PostWysłany: 22:12 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mala lyzka tez sie najesz. 3 rzuty i chcesz zarobic na nowy kurnik? Malymi kroczkami do przodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hodowca broilerow

PostWysłany: 21:21 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze ..to miales po prostu pecha ze trafiles na taka ubojnie w tym okresie(losy drosedu znam dobrze)..ale ja nie mowie tutaj o incydentalnym pojedynczym Twoim przypadku ...ja mowie o ogolnych zasadach jakie powinny obowiazywac zeby uporzadkowac rynek..a twoj argument o lepszych cenach na wolnym rynku jest bledny...sprawdz dzisiaj jakie ceny ma wolny rynek i kontraktacja..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ksiaze

PostWysłany: 18:06 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca broilerow napisał:
dolki i gorki cenowe robicie tylko i wylacznie WY tzn.hodowcy produkujacy na dziko....ja rowniez wstawiam od kilkunastu lat co 8 tyg...i szlag mnie trafia jak widze co wy robicie z tymi cenami..jak panicznie szukacie tych GOREK cenowych i wszyscy w jednym okresie wstawiacie...a potem znowu dolek ..i tak w kolko..
aby ustabilizowac ceny powinni wam zabronic hodowli na dziko..moze kiedys to sie stanie mam nadzieje..
bez rocznych umow nie powinniscie dostac ani pisklat ani paszy...i wreszcie bylby porzadek

kolego chory jestes!! bylem w drosed w toruniu i szlak mnie trafial jak cena na rynku wolnym byla o 40gr przez 4 miesiace a ja ododalem 2 rzuty i ciagler sluchalem ze jeszcze musimy straty odrobic a jak pierdykmelo na wolnym to taak samo pierdyknelo na umowie i wez mi wacpan nie pisz glupot jak to rozowo jest na umowie...piskaka to wiadrami w pierwszych dniach wynosilem i wez takie g.o.w.n.o. doprowadz do jakiejs wagi i Ci jeszcze wala konfiskate...na r.z.y.g.a.n.i.e. mnie bierze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hodowca broilerow

PostWysłany: 15:29 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolki i gorki cenowe robicie tylko i wylacznie WY tzn.hodowcy produkujacy na dziko....ja rowniez wstawiam od kilkunastu lat co 8 tyg...i szlag mnie trafia jak widze co wy robicie z tymi cenami..jak panicznie szukacie tych GOREK cenowych i wszyscy w jednym okresie wstawiacie...a potem znowu dolek ..i tak w kolko..
aby ustabilizowac ceny powinni wam zabronic hodowli na dziko..moze kiedys to sie stanie mam nadzieje..
bez rocznych umow nie powinniscie dostac ani pisklat ani paszy...i wreszcie bylby porzadek
Powrót do góry
501

PostWysłany: 15:15 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Mam nie wstawiac bo jakis medox mi kaze ? Wstawiam regularnie co 2 miesiace +/- pare dni i mam dosc czytania ze kazdy wstawia na swieta czy na styczen. Kuzwa guru sie znalazl co wszystko wie. Skoro takis madry to czemu siedzisz w drobiarstwie skoro to taka zla branza? nie pozdrawiam

Tys prowda.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 14:00 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nie wstawiac bo jakis medox mi kaze ? Wstawiam regularnie co 2 miesiace +/- pare dni i mam dosc czytania ze kazdy wstawia na swieta czy na styczen. Kuzwa guru sie znalazl co wszystko wie. Skoro takis madry to czemu siedzisz w drobiarstwie skoro to taka zla branza? nie pozdrawiam
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 13:09 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ty medox myślałem że razem mamy na styczeń.Razem mamy napewno chyba że stoisz ale to do ciebie niepodobne.Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:56 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Brakuje jaj wylęgowych na wsawienia na święta a na styczeń jak zwykle nie będzie komu wyjść i cenka pewnie 4.4 netto.

Noi następny który ma ustawioną sprzedaż na styczeń.Boisz się hybro ,że mam rację i zmoczysz sprzedając w styczniu.Piszesz to co pomyśleli wszyscy-była cena dwa razy w styczniu a nie było na święta to teraz już będę cwany i wkładam na styczeń.Widać to myślenie po niesamowicie wręcz olbrzymiej ilości kurczaka w zeszłym i tym tygodniu.Wiesz ile musiało być kur skoro cena tak zjechała???Spójrz w kalendarz.Teraz kolego mycie bud i koniec przyszłego tygodnia i w następnym ogrom wstawień.Następnie sprzedaż końcem listopada i wstawienie koło 10-15 grudnia żeby wyjść na styczeń Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
szeryf5

PostWysłany: 08:33 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: cena dnia Odpowiedz z cytatem

Pani Beato
O ile mi wiadomo nikt nie zdaje do Lech-Drob Zalewo, bo nie płacą jak należy więc podają Pani cenę z kosmosu chyba żeby odegrać się na hodowcach że nie chcą z nimi handlować
Moja uwaga żeby ich nie ujmować na zestawieniu, albo kiedy potwierdzą jakimś faktem autentycznym
pozdrawiam
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 07:57 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brakuje jaj wylęgowych na wsawienia na święta a na styczeń jak zwykle nie będzie komu wyjść i cenka pewnie 4.4 netto.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:32 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox w takim razie kiedy mam wstawiać ???
Odpowiedz jest poniżej.Na pewno nie wtedy kiedy wszyscy :lol:
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 22:05 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli ktoś pamięta przewidywałem zwałkę ceny na lato ... na szczęście przesunęło się na jesień Cool Cool Cool no i tak będzie dłuuugoooooo... aż nowe obiekty się mocno zestarzeją.
Powrót do góry
Kikal

PostWysłany: 19:51 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Puzonku maksymalne obsady idą na styczeń bo tam była dobra cena w zeszłym roku Laughing Laughing Na święta już nie chcą wstawiać , bo teraz się zrobili cwani , i wymyślili ,że wstawią na styczeń.Stąd takie ilości kurczaka nie do wybicia w zasadzie teraz.Problem polega na tym ,że wszyscy naraz doszli do tego wniosku Laughing Laughing Laughing
Cena 2.90 netto już potwierdzona.Są jacyś zdziwieni??

Medox w takim razie kiedy mam wstawiać ??? Shocked A skąd się wzieło tyle kurczaka na rynku.... Cena spadłą na 3.3 zł i ludzie zaczeli wybijac stada które miały po 5 tygodni , i cena jechała z dnia na dzień w dół, bo sąsiad sąsiada dobijał .
Powrót do góry
StaśStaś

PostWysłany: 13:49 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
medox napisał:
Na śląsku ponoć 2.90 netto proponują niektórzy
Wystarcz\y , że jeden sprzeda i dalej już pójdzie . A do tych "mądrych" co budują: budujcie , budujcie . Koszt takiego 1500m2 z wypasem pewnie jakieś 800-900 tys. Kredycik i w kosztach trzeba ująć dodatkowo 20-25 gr. Przy cenie 3,20 i bez obsługi bankowej jest g.wno , a z obsługą to już dno . No i im taniej tym większe dno . Mysleliście , że 3,6-3,7 bedzie do końca świata???
He,he zobaczymy za 2-3 michy jak będziecie płakać i wyciągać ostatnie grosze ze skarpet .

Potwierdzam, sprzedałem po 3,1 i ....... dokładka. Rufus, jeśli "rozwijasz się" za swoje to utopiłeś tylko siebie, jeśli za pożyczone, to także swoje dzieci. Obym się mylił Question Question
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:12 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Puzonku maksymalne obsady idą na styczeń bo tam była dobra cena w zeszłym roku Laughing Laughing Na święta już nie chcą wstawiać , bo teraz się zrobili cwani , i wymyślili ,że wstawią na styczeń.Stąd takie ilości kurczaka nie do wybicia w zasadzie teraz.Problem polega na tym ,że wszyscy naraz doszli do tego wniosku Laughing Laughing Laughing
Cena 2.90 netto już potwierdzona.Są jacyś zdziwieni??
Powrót do góry
Stachu 123

PostWysłany: 11:51 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym tygodniu cena poszła faktycznie w dół Crying or Very sad Czy cena paszy też . Słyszałem , że są przymiarki do niższych cen. Te wstawienia w pazdzierniku muszą liczyć do kosztów obsługi opał i to nie mały koszt coraz zimniej .
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 11:46 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak tym razem medox ma racje !!!!
Podobno do konca roku rynek zasypią tanie kurczaki, import był, jest i bedzie nie madry ten kto myslał ze to juz za nami, koledzy uwazajcie i rozsadnie wstawiajcie - a moze lepiej zrobic sobie teraz wakacje!!!! to chyba najrozsadniejsza decyzja i jeszcze jedno przed swietami bedzie najwiecej taniego kurczaka!
Lepiej odpuscic wstawienie w drugiej dekadzie pazdziernika

Powodzenia
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:18 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wystarcz\y , że jeden sprzeda i dalej już pójdzie . A do tych "mądrych" co budują: budujcie , budujcie . Koszt takiego 1500m2 z wypasem pewnie jakieś 800-900 tys. Kredycik i w kosztach trzeba ująć dodatkowo 20-25 gr. Przy cenie 3,20 i bez obsługi bankowej jest g.wno , a z obsługą to już dno . No i im taniej tym większe dno . Mysleliście , że 3,6-3,7 bedzie do końca świata???
He,he zobaczymy za 2-3 michy jak będziecie płakać i wyciągać ostatnie grosze ze skarpet .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:36 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 11:40 Sro 30 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
1.Zmniejszyć obsady w słąbych okresach cenowych.
2.NIE USTAWIAĆ SIĘ TAK JAK NP.TERAZ, WSZYSCY NA STYCZEŃ BO W ZESZŁYM ROKU W STYCZNIU BYŁA CENA.
3.Nie myśleć o budowie następnego obiektu po pierwszym zarobku

To tak z grubsza

Jeszcze nie mam mocno ugruntowanego zdania w sprawie;"nie buduj obiektu " bo jestem do Was leszcz ,ale powiem co mi się wydaje :"ja buduje i to duży obiekt ,mój kolega też 2 szt małe po 1000m2 i jeszcze jeden kolega buduje 1 szt.Wszyscy z jednej gminy. Rozwijamy się (tak się nam wydaje i na tej szali kładziemy swoje życie).Dla obony też coś mam: w przeciągu 2 lach 2 kurniki zburzono w mojej okolicy i dodatkowo 5 stoi nie używane w promieniu 3 km ,nawet w czasie prosperity które minęło właśnie.
Myślę że namawianie kolegów i koleżanek do zaniechania rozwoju jest błędne u samej podstawy.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 10:59 Sro 30 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety odwolać wszystkie wstawienia i zamówione pasze i to dziś wykreślić wszystkie zejścia kurczaków anarchia, anarchia!!!A tak poważnie to odwołać wszystkie nie wstawione pisklęta jedyny sposób aby brakło na rynku i aby rynek piskląt i pasz się ocknął.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 10:55 Sro 30 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puzon brojlerowski napisał:
proponuja mi 1.27 brutto !!!! ech az boli

kto? konkretnie !! obnaż zbawcę!!!
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 10:46 Sro 30 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

tak jak mówiłam od dzisiaj na liście mamy województwo dolnośląskie. Do akcji przyłączyła się ubojnia Franek z Targoszyna. Zapraszam na stronę www.mojekurczaki.pl

Ceny chwilowo się zatrzymały, ale tendencja nadal jest zniżkowa i chyba niestety się to utrzyma.

Pozdrawiam

Beata

www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
puzon brojlerowski

PostWysłany: 10:36 Sro 30 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuja mi 1.27 brutto !!!! ech az boli
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1753, 1754, 1755 ... 2216, 2217, 2218  Następny
Strona 1754 z 2218

Skocz do: