Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:46 Czw 14 Lis 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1753, 1754, 1755 ... 2217, 2218, 2219  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kol

PostWysłany: 16:07 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ehhh... czy medox wam nie mówił ,że to zły pomysł

Hehe. Nie tylko Medox Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 15:17 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhh... czy medox wam nie mówił ,że to zły pomysł
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 13:39 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: CENY Odpowiedz z cytatem

ceny takie bylyby tak samo skupione w jednym miejscu jasno i przejrzyscie z data sprzedazy i dla kogo sprzedane ewentualnie z mozliwoscia wklejenia faktury...
jesli sami tego nie zrobicie ..nikt za was tego nie zrobi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hodowca broilerow

PostWysłany: 13:26 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

Hodowcy to bardzo dziwne ludzie....zamiast czerpac wiedze o cenach kurczakow u żródeł.....czyli od siebie...na podstawie wynegocjowanch cen z ubojnia...to szukaja jakiegos dziwnego posrednika ktorego jedynym celem jest aby zaistniec na forum drobiarskim i sprzedac jak najwiecej swoich produktow..
no i efekty juz macie..
SAMI MOZECIE STWORZYC TAKA STRONE GDZIE WSZYSCY HODOWCY MIELIBY DOSTEP PO ZALOGOWANIU I WPISYWALI CENY PO ILE SPRZEDALI KURCZAKI
PROSTE...?????
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:28 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupuję preparaty z moichkurczakow lecz jeśli oni nie skończą robić nam wody z mózgów z cenami to ze złości skończę z nimi współprace i namawiam do tego innych.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:22 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno. Ceny powinni podawać hodowcy i to nie proponowane przez ubojnię a wynegocjowane i na nich należy opierać rozmowę z ubojnią a nie czerpać informację z innego portalu.
Trochę te ceny na moichkurczakach mnie dziwią bo jeszcze w poniedziałek Kondratowicz płacił 3,1 a w czwartek podniósł na 3,2 z innych ubojni też do mnie dzwonili i sami proponowali 3,2 - 3,3
Tak więc mojekurczaki to jedna wielka ściema. Niech to forum z powrotem się stanie forum dyskusji i CEN, realnych cen.

Pozdrawiam
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:14 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiem w stylu Medoxa. A nie pisałem wcześniej, że te "mojekurczaki" to niewypał i więcej złego zrobią niż dobrego? I stało się. Na forum brak cen tylko tam i to sterowane. Nie dziwię się, że przedmówca krzyczał czerwonymi literami. Ja akurat nie mam do sprzedania ale współczuję zdającym bo cena byle jaka a koszty wysokie.
Powrót do góry
Tomasz R.

PostWysłany: 12:01 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: negatywny wpływ na cenę Odpowiedz z cytatem

była wczoraj u mnie przedstawicielka z ubojni. I wiecie czym tłumaczyła, że obniżają cenę... ym że na moichkurczakach wszystko w dół i że i tak mieli wysoko. Jedna wielka zmowa. Jak przez moment byłem zadowolony, że sprawdzam w jednym miejscu tak doszedłęm do wniosku żę ceny tam są ustawiane. Bo nie mają info od nas hodowców ale od kolesi z ubojni, którym doszedł jeszcze jeden sposób jak zrobić nas w h... Wybacznie nerwy ale to co się ostatnio dzieje z ceną dość mnie wk...ia i akurat zdaję
Dlatego może ceny mają niskie bo im ubojnie do interesu za poropagande dokładają.
Powrót do góry
Jankes

PostWysłany: 09:21 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowcy ludzie co wy tutaj wypisujecie to jest przecież forum "cena brojlera" a nie miejsce do dyskusji na wszystkie inne tematy.Zastanówcie się!!!!
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 09:10 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA!!!!
UWAGA!!!!

Czy wiecie, że pod podanym na stronie mojekurczaki.pl adresie siedziby sklepu nic nie ma - jest to zwykła kamienica w której nie mieści się żadna firma, a próby kontaktu z właścicielem skończyły się na niczym.

Może ktoś kto od nich kupował napisze czy chociaż dostarczyli towar ????????????

Radzę dalego posuniętą ostrożność, bo choć niektóre ceny mają dobre to możecie stracić pieniądze.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:00 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś to tłumaczyłem.Nie wiem czy co po niektórzy mają tutaj po 15lat czy jak.O jakiej kontraktacji wy mówicie.Kontraktacja która dbalaby o interes hodowcy byłaby możliwa tylko wtedy ,jeśli zbyt na kurczaka przewyższałby jego podaż na rynku.Wtedy podmioty dokonujące skupu chciałyby kontraktować z oczywistych powodów i wtedy można by mówić ,że będzie to kontraktacja w interesie hodowcy.
W sytuacji obecnej występuje tylko kontraktacja ,która wynikła z sytuacji odwrotnej-hodowcy pobudowali po 10-20kurników i żeby zapewnić sobie ciągłość produkcji pod kątem finansowym i logistycznym poszli w kontraktacjęTylko,że wtedy to podmiot skupujący dyktuje warunki i są one często wręcz śmieszne.
Jest jeszcze mała grupa upośledzonych ,którzy nie mają specjalnie dużej produkcji ,ale pasuje im układ (ze względu na stopień upośledzenia)w którym ktoś daje wszystko i odbiera żywiec oraz ich rozlicza ,a oni tylko chodzą po kurniku i patrzą czy kury mają co jeść i co pić i czy temperatura dobra.Ale myślę ,że to nie jest wielka grupa.
W chwili obecnej więc kontraktacja w skali kraju nie jest możliwa bo nie ma w tym interesu ubojni ponieważ towaru jest pod dostatkiem do wyboru i do koloru a jego braki występują średnio licząc bardzo rzadko.Więc pytam się was w jaki sposób chcecie doprowadzić do kontraktacji???????????????????????????
Co powiecie ubojniom z wolnego rynku???????????????????????????????Że chcecie kontaktować bo co ?????????????????????????????Jaki ubojnie będą miały z tego interes???????????????????????????????
Możecie zrobić tylko jedno-pójść do ubojni i powiedzieć będę ci oddawał po 3zł brutto cały rok.Wtedy może zaryzykuje i się zgodzi.I zrobi to tylko z jednego jedynego powodu,żeby zarobić.Pod warunkiem,że dojdzie do wniosku ,że średnia cena w roku będzie wyższa niż 3zł brutto.Ale wtedy wracamy do punktu wyjścia i jesteśmy przy dzisiejszej kontraktacji.
Dlatego budujcie dalej po 15hal a potem oddawajcie wszystko za darmo.
Policzcie tylko ,że jeśli przykładowo jeden 20 tysięcznik kosztuje 500tys to kiedy on się zwróci.I jak już policzycie kiedy się zwróci ,to zastanówcie się czy ten zwrot nie potrwa na tyle długo,że przypadnie na okres kiedy kurnik będzie trzeba poddać generalnemu remontowi,który będzie znowu kosztował i znowu trzeba będzie czekać aż ten remont się zwróci!.Więc policzcie dokładnie czy zarabiając 10gr na kilogramie kiedykolwiek realnie zwróci się to co zainwestowaliście![/list]
Powrót do góry
501

PostWysłany: 06:29 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
paktofonikas napisał:
Mala lyzka tez sie najesz. 3 rzuty i chcesz zarobic na nowy kurnik? Malymi kroczkami do przodu.

nienienie jak cena produkuje jak nie ma ceny pauzuje przynajmniej nie topie kasy i ferma i urzadzenia odpoczywaja:P

A kiedy wiesz w jakim momencie wstawić.
Bo po wstawieniu to 6 tygodni do sprzedaży i cena może być w tym czasie niska.
Jazda na skórce od banana.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 23:10 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Mala lyzka tez sie najesz. 3 rzuty i chcesz zarobic na nowy kurnik? Malymi kroczkami do przodu.

nienienie jak cena produkuje jak nie ma ceny pauzuje przynajmniej nie topie kasy i ferma i urzadzenia odpoczywaja:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paktofonikas

PostWysłany: 22:12 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 21:21 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze ..to miales po prostu pecha ze trafiles na taka ubojnie w tym okresie(losy drosedu znam dobrze)..ale ja nie mowie tutaj o incydentalnym pojedynczym Twoim przypadku ...ja mowie o ogolnych zasadach jakie powinny obowiazywac zeby uporzadkowac rynek..a twoj argument o lepszych cenach na wolnym rynku jest bledny...sprawdz dzisiaj jakie ceny ma wolny rynek i kontraktacja..
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 18:06 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca broilerow napisał:
dolki i gorki cenowe robicie tylko i wylacznie WY tzn.hodowcy produkujacy na dziko....ja rowniez wstawiam od kilkunastu lat co 8 tyg...i szlag mnie trafia jak widze co wy robicie z tymi cenami..jak panicznie szukacie tych GOREK cenowych i wszyscy w jednym okresie wstawiacie...a potem znowu dolek ..i tak w kolko..
aby ustabilizowac ceny powinni wam zabronic hodowli na dziko..moze kiedys to sie stanie mam nadzieje..
bez rocznych umow nie powinniscie dostac ani pisklat ani paszy...i wreszcie bylby porzadek

kolego chory jestes!! bylem w drosed w toruniu i szlak mnie trafial jak cena na rynku wolnym byla o 40gr przez 4 miesiace a ja ododalem 2 rzuty i ciagler sluchalem ze jeszcze musimy straty odrobic a jak pierdykmelo na wolnym to taak samo pierdyknelo na umowie i wez mi wacpan nie pisz glupot jak to rozowo jest na umowie...piskaka to wiadrami w pierwszych dniach wynosilem i wez takie g.o.w.n.o. doprowadz do jakiejs wagi i Ci jeszcze wala konfiskate...na r.z.y.g.a.n.i.e. mnie bierze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hodowca broilerow

PostWysłany: 15:29 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolki i gorki cenowe robicie tylko i wylacznie WY tzn.hodowcy produkujacy na dziko....ja rowniez wstawiam od kilkunastu lat co 8 tyg...i szlag mnie trafia jak widze co wy robicie z tymi cenami..jak panicznie szukacie tych GOREK cenowych i wszyscy w jednym okresie wstawiacie...a potem znowu dolek ..i tak w kolko..
aby ustabilizowac ceny powinni wam zabronic hodowli na dziko..moze kiedys to sie stanie mam nadzieje..
bez rocznych umow nie powinniscie dostac ani pisklat ani paszy...i wreszcie bylby porzadek
Powrót do góry
501

PostWysłany: 15:15 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Mam nie wstawiac bo jakis medox mi kaze ? Wstawiam regularnie co 2 miesiace +/- pare dni i mam dosc czytania ze kazdy wstawia na swieta czy na styczen. Kuzwa guru sie znalazl co wszystko wie. Skoro takis madry to czemu siedzisz w drobiarstwie skoro to taka zla branza? nie pozdrawiam

Tys prowda.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 14:00 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nie wstawiac bo jakis medox mi kaze ? Wstawiam regularnie co 2 miesiace +/- pare dni i mam dosc czytania ze kazdy wstawia na swieta czy na styczen. Kuzwa guru sie znalazl co wszystko wie. Skoro takis madry to czemu siedzisz w drobiarstwie skoro to taka zla branza? nie pozdrawiam
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 13:09 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ty medox myślałem że razem mamy na styczeń.Razem mamy napewno chyba że stoisz ale to do ciebie niepodobne.Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:56 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Brakuje jaj wylęgowych na wsawienia na święta a na styczeń jak zwykle nie będzie komu wyjść i cenka pewnie 4.4 netto.

Noi następny który ma ustawioną sprzedaż na styczeń.Boisz się hybro ,że mam rację i zmoczysz sprzedając w styczniu.Piszesz to co pomyśleli wszyscy-była cena dwa razy w styczniu a nie było na święta to teraz już będę cwany i wkładam na styczeń.Widać to myślenie po niesamowicie wręcz olbrzymiej ilości kurczaka w zeszłym i tym tygodniu.Wiesz ile musiało być kur skoro cena tak zjechała???Spójrz w kalendarz.Teraz kolego mycie bud i koniec przyszłego tygodnia i w następnym ogrom wstawień.Następnie sprzedaż końcem listopada i wstawienie koło 10-15 grudnia żeby wyjść na styczeń Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
szeryf5

PostWysłany: 08:33 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: cena dnia Odpowiedz z cytatem

Pani Beato
O ile mi wiadomo nikt nie zdaje do Lech-Drob Zalewo, bo nie płacą jak należy więc podają Pani cenę z kosmosu chyba żeby odegrać się na hodowcach że nie chcą z nimi handlować
Moja uwaga żeby ich nie ujmować na zestawieniu, albo kiedy potwierdzą jakimś faktem autentycznym
pozdrawiam
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 07:57 Pią 2 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brakuje jaj wylęgowych na wsawienia na święta a na styczeń jak zwykle nie będzie komu wyjść i cenka pewnie 4.4 netto.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:32 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox w takim razie kiedy mam wstawiać ???
Odpowiedz jest poniżej.Na pewno nie wtedy kiedy wszyscy :lol:
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 22:05 Czw 1 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli ktoś pamięta przewidywałem zwałkę ceny na lato ... na szczęście przesunęło się na jesień Cool Cool Cool no i tak będzie dłuuugoooooo... aż nowe obiekty się mocno zestarzeją.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1753, 1754, 1755 ... 2217, 2218, 2219  Następny
Strona 1754 z 2219

Skocz do: