Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:43 Czw 15 Lis 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1754, 1755, 1756 ... 2104, 2105, 2106  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurka złotopiórka

PostWysłany: 08:42 Wto 2 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj koledzy ale nas robią te wytwórnie pszenica po 550 a pasza jeszcze po 1100 zł .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
urwis75

PostWysłany: 13:05 Pon 1 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Napisałeś baranie , że nawet przy 3,10 nie dołozymy , a gołe koszty uwzględnijąc to wszystko o czym pisałem wcześniej są wyższe niż 3,10 . Nie wnikam po ile sprzedałeś bo mnie to po prostu wali ! Sprzedawaj sobie nawet po 5 zeta za kg żywca . Tylko do jasnej cholerki pisz z rozsądkiem i prawdę . Chociaż z tym pierwszym to u Ciebie kiepsko .
Ogranicz się więc do podawania cen bo nic innego nie masz do napisania . No chyba chcesz i lubisz być opluwany za pisanie bzdur to proszę bardzo. Jesteś taki duży dzieciak Embarassed

To,co piszesz potwierdza,że mam rację.Wszystko wiesz najlepiej.Niech ci będzie.Skoro dokładasz rób to dalej tylko po co?I z czego?
Jeśli reszta hodowców ma takie podejście,to może ubojnie chronią nas przed nami samymi.Dadzą nam po 5zł,to powstanie kurników od groma i dopiero zobaczymy nadprodukcję.
Faktycznie jeśli to forum ma służyć tylko do obrażania innych nie mam tu nic do napisania.
Naiwnie myślałem,że dowiem się tu czegoś ciekawego,ale chyba nic ztego,bo interesują Was tylko ceny.Trzech kolegów zadało pytanie w temacie ubojnie i nic.Ja nie umiem im odpowiedzieć.Czy naprawdę nikt nie może?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:32 Pon 1 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałeś baranie , że nawet przy 3,10 nie dołozymy , a gołe koszty uwzględnijąc to wszystko o czym pisałem wcześniej są wyższe niż 3,10 . Nie wnikam po ile sprzedałeś bo mnie to po prostu wali ! Sprzedawaj sobie nawet po 5 zeta za kg żywca . Tylko do jasnej cholerki pisz z rozsądkiem i prawdę . Chociaż z tym pierwszym to u Ciebie kiepsko .
Ogranicz się więc do podawania cen bo nic innego nie masz do napisania . No chyba chcesz i lubisz być opluwany za pisanie bzdur to proszę bardzo. Jesteś taki duży dzieciak Embarassed
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 11:20 Pon 1 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem na dziś 3,20
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 11:12 Pon 1 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowieku czytać nie potrafisz czy jak?
Powtarzam (ostatni raz o kosztach),że dostałem 3,30. 3,10 to gołe koszty.
Dotarło???
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:38 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urwis75 napisał:
.........(trzy kurniki da się ,trawnik skosić może żona ).
Ty mnie lepiej nie w-----j i nie prowokuj .
"Jak długo będziemy w odpowiedzi na spadki cen skakać sobie do oczu i wyzywać się od "debili"itp.zamiast wspólnie jakoś zaprotestować,tak długo mogą nas kantować. "
Wracając do Twojego poprzedniego postu to czy nawrzucałem Ci dlatego , że ceny spadają? Czy dlatego , że wypisujesz bzdury? Za chwilę dowiem się , że odpowiadam za głód w Etiopii i huragan GUSTAW . Człowieku bądź konsekwentny w tym co piszesz bo już teraz zmiękłeś i zaczynasz być śmieszny . Zamiast pisać pierdoły napisz , że faktycznie nie policzyłeś wszystkiego i będzie oki. Teraz zaczynasz , że cena 3,10 to zero lub mały zysk / ponoć miała być niezła sumka Shocked / , a jak paszarnia czy wylęgarnia da ciała do duuuuuuuża dokładka. Jak można Ciebie traktować poważnie?
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 21:46 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........Nie bierz do siebie tej nagonki bo brać drobiarska jest jaka jest i Ty tego nie zmienisz. Ja w tym siedzę już 27 lat.Kolega po fachu Ci nie pomoże...[/quote]

Mogę nie pisać o kosztach,ale powtarzam;Ubojnie dokładnie znają koszty.Nie wiem jak to jest w innych regionach kraju,ale u nas na ubojniach średnio raz w tygodniu pojawiają się przedstawiciele paszarni i wylęgarni.Po co???I płacą nam dokładnie tyle,ile te koszty wynoszą.Jak ktoś umie je sobie trochę obniżyć (nie mylić z niedokładnie obliczyć),czyli wstawia za gotówkę,pilnuje kurczaków osobiście(trzy kurniki da się ,trawnik skosić może żona )itp.to zarobi.Jak paszarnia czy wylęgarnia da plamę to dołoży.
Paszarnie ,wylęgarnie i ubojnie potrafią z sobą współpracować a my nie.I dlatego robią co chcą.
Pomimo to,że nie dokładam też uważam,że za tak ciężką i stresującą pracę pieniądze powinny być większe.Ale po co mają nam je dać?Przecież my i tak razem nie zaprotestujemy,nie ograniczymy wstawień,a szkoda.
Nie wiem czy walić po oczach jabłkami,ale coś robić może warto.
Bo jak nie to rok takich cen i zostaną na rynku tylko "skromni drobiarze"którzy zadowolą się minimalnymi zyskami.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 20:12 Nie 31 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale was porąbało.Forum ceny kurczaka a wy o jabłkach.
Jak wy tak to ja wam na to że grzybów masa.Już zapas na cały rok.HEJ. Cool
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 10:18 Sob 30 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STAF58 napisał:
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/sad-i-owoce/udalo_sie_,4bc55c5113fa2f95e623.html;jsessionid=B49EF1D98F9FA410384EA7B04D805F0F.app3

Podobno drobiarze to elita rolnicza więc niech ta elita sobie przeczyta jak dzisaj załatwia się ceny skupu i może nauczy się czegoś od innych branż bo na tym forum to chyba tylko zaspokajacie soje ego.

Mylisz się. Żadne ego. A co zgniłymi jabłkami będziemy sobie po oczach walić? Very Happy
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 10:14 Sob 30 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urwis75 napisał:
[quote="Łysy.... Dla informacji podam iż pisklak 1,3 netto ze szczepieniami a starter po 1152,5 zł netto. Mam nadzieję że cena na początek października będzie powyżej 3,2 gdyż teoretyczne koszty odchowu wyszły mi 3,1 i jeśli Urwisek pisze, że przy tej cenie zarobił niezłą kaskę to ma chyba kalkulator optymistę bo inaczej jest to niemożliwe.

Kto ma "kalkulator optymistę"????
zarobić a nie dokładać to różnica.[/quote]
Sorki urwis75. Nie mam nic do Ciebie ale powtarzam. Nie pisze się kiedy się zarabia a kiedy dokłada.To forum czytają przede wszystkim ubojnie. Tyle samo dostaję za broijlera co inni i sobie jakoś żyję bez długów ale nie wypisuję ile to ja zarabiam. To był Twój jedyny błąd a cała reszta pisaniny nie najgorsza. Kiedyś rozpocząłem moje pisanie podobnie jak Ty ale się nauczyłem. Nie bierz do siebie tej nagonki bo brać drobiarska jest jaka jest i Ty tego nie zmienisz. Ja w tym siedzę już 27 lat.Kolega po fachu Ci nie pomoże.
Producentom indyka też nie zazdroszczę. Kiedyś też indyka produkowałem i nie mam ochoty w niego ponownie wchodzić. Każda produkcja zwierzęca ma swoje plusy i minusy. Ja pozostaję przy brojlerze.

Pozdrawiam weekendowo kolegów od brojlera, indyka, gęsi i trzodziarzy też.Smile
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 22:42 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/sad-i-owoce/udalo_sie_,4bc55c5113fa2f95e623.html;jsessionid=B49EF1D98F9FA410384EA7B04D805F0F.app3

Podobno drobiarze to elita rolnicza więc niech ta elita sobie przeczyta jak dzisaj załatwia się ceny skupu i może nauczy się czegoś od innych branż bo na tym forum to chyba tylko zaspokajacie soje ego.
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 22:36 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Łysy.... Dla informacji podam iż pisklak 1,3 netto ze szczepieniami a starter po 1152,5 zł netto. Mam nadzieję że cena na początek października będzie powyżej 3,2 gdyż teoretyczne koszty odchowu wyszły mi 3,1 i jeśli Urwisek pisze, że przy tej cenie zarobił niezłą kaskę to ma chyba kalkulator optymistę bo inaczej jest to niemożliwe.[/quote]

Kto ma "kalkulator optymistę"????
zarobić a nie dokładać to różnica.
Powrót do góry
urwis75

PostWysłany: 20:44 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="rufus"]
kol napisał:
urwis75 napisał:
Brojlerze twoja ortografii.....

prawda.
trochę ostro gościa "elita"potraktowała .Dla mnie byliści łaskawsi kiedyś. Facet już chyba sie nie odezwie -a szkoda pomimo...
Gosz straszy obniżkami-świr jeden!

Fakt nie miałem się odzywać,ale nie wytrzymałem.
Jak mają nas nie kantować.Kiedy ubojnie przeczytają,że "90%z nas nie umie policzyć kosztów,99%jest bezmyślna",a ta 10%elita która potrafi liczyć wie,że dokłada,ale z uporem maniaka wstawia dalej,to co zrobią???
Jak długo będziemy w odpowiedzi na spadki cen skakać sobie do oczu i wyzywać się od "debili"itp.zamiast wspólnie jakoś zaprotestować,tak długo mogą nas kantować.
U nas dzisiaj jest 3,30 (i tyle dostałem a nie 3,10 jak niektórzy pisali)
pozdrawiam.
Powrót do góry
ppp

PostWysłany: 17:05 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wolno sprzedawać poniżej 3,3 zł + vat. Ubojnie chcą wykorzystać sytuację zw. ze szkołą . Braki kurczaka, w 100 % potwierdzona. Zmową ubojni jest kupowanie poniżej 3,3 + vat
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 14:46 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mieszalnie kupują pszenice po max 450zł.
Naciskajmy na obniżenie ceny.
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gigant

PostWysłany: 11:18 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łysy napisał:
Czy Ty medox potrafisz napisać posta, w którym nikogo nie obrazisz i nie powtórzysz po raz setny tego co pisałeś dwa, cztery, osiem itd. postów wstecz. Klepiesz cały czas te same farmazony i wreszcie jak Ci nie odpowiada branża to wypisz się z biznesu zamiast wypisywać sto razy że to zrobisz. Stajesz się śmieszny i te Twoje proroctwa spełniające się z częstotliwością szóstki w totka również. Nie pouczaj innych i nie pisz jaki jesteś wspaniały i wszechwiedzący bo to nie forum narcystyczne tylko drobiarskie. Piszesz że exodus jest masowy a mówisz o kilku przypadkach w skali kraju. Masówka nie jest realna gdyż wiązałaby się z gruntowną i kosztowną modernizacją indyczników, tzn. wymiana poideł i karmideł, zmiana systemu wentylacji itp. Hodowla przemienna jest możliwa jedynie w starszych obiektach z lat 70. i 80. pod warunkiem że nie były modernizowane w kierunku indyka. Większość indyczników to obiekty stosunkowo młode a więc z drugiej połowy lat 90. i młodsze. Zastanów się człowieku czy w swoich obiektach możesz hodować kury, kaczki, indyki, gęsi w zależności od kaprysu. Ja wstawiłem jak już wspomniałem nie z chęci lecz z konieczności ale nie muszę się tłumaczyć bo wolny kraj i wolny rynek. Prorokujesz że ceny indyka w drugim półroczu poszybują do kosmicznych rozmiarów. Życzę tego sobie i swoim kolegom ale nie jestem naiwny. Gdyby o cenie decydowała strona podażowa to już od dawna powinna być opłacalna cena a tak się nie dzieje. Wstawienia drastycznie pospadały a ceny nie ma od 9 miesięcy i prędko jej nie będzie. Taki to już biznes że racjonalne przesłanki nie wystarczą a rzeczy niezrozumiałe dzieją się na naszych oczach i nie mamy na to wpływu.
Co do innych użytkowników tego forum to odpowiadam Iwonie że oczywiście zakontraktowałem bo na przypał nigdy nie hodowałem i nie mam zamiaru. Cena 1,2 z IB jest porównywalna do mojej gdyż miałem mocno rozbudowany program immunoprofilaktyki, a ponadto odległość od wylęgarni to zaledwie 25 km. Otrzymałem też solidną bonifikatę i może się okazać, że nie zdechnie mi żadna sztuka za którą zapłaciłem. Po tygodniu stado jest super a upadki z selekcją to 0,46% więc jest spoko. Na koniec podziękowania dla Kruszynki za upomnienie dla gorących głów typu kol i medox.

Nic dodać, nic ująć, brawo !!!
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 07:44 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanko do Łysego, brałeś może pisklaka z Abova z Morąga? Jeśli nie to skąd i jaka rasę, bo szukam właśnie Dobrego Cobb’a . Podr w tych ciężkich chwilach dla hodowców Indyków jak i kurczaków. Smile
Powrót do góry
501

PostWysłany: 00:58 Pią 29 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękny i stonowany wykład.Można spokojnie i bez emocji?
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 22:24 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Ty medox potrafisz napisać posta, w którym nikogo nie obrazisz i nie powtórzysz po raz setny tego co pisałeś dwa, cztery, osiem itd. postów wstecz. Klepiesz cały czas te same farmazony i wreszcie jak Ci nie odpowiada branża to wypisz się z biznesu zamiast wypisywać sto razy że to zrobisz. Stajesz się śmieszny i te Twoje proroctwa spełniające się z częstotliwością szóstki w totka również. Nie pouczaj innych i nie pisz jaki jesteś wspaniały i wszechwiedzący bo to nie forum narcystyczne tylko drobiarskie. Piszesz że exodus jest masowy a mówisz o kilku przypadkach w skali kraju. Masówka nie jest realna gdyż wiązałaby się z gruntowną i kosztowną modernizacją indyczników, tzn. wymiana poideł i karmideł, zmiana systemu wentylacji itp. Hodowla przemienna jest możliwa jedynie w starszych obiektach z lat 70. i 80. pod warunkiem że nie były modernizowane w kierunku indyka. Większość indyczników to obiekty stosunkowo młode a więc z drugiej połowy lat 90. i młodsze. Zastanów się człowieku czy w swoich obiektach możesz hodować kury, kaczki, indyki, gęsi w zależności od kaprysu. Ja wstawiłem jak już wspomniałem nie z chęci lecz z konieczności ale nie muszę się tłumaczyć bo wolny kraj i wolny rynek. Prorokujesz że ceny indyka w drugim półroczu poszybują do kosmicznych rozmiarów. Życzę tego sobie i swoim kolegom ale nie jestem naiwny. Gdyby o cenie decydowała strona podażowa to już od dawna powinna być opłacalna cena a tak się nie dzieje. Wstawienia drastycznie pospadały a ceny nie ma od 9 miesięcy i prędko jej nie będzie. Taki to już biznes że racjonalne przesłanki nie wystarczą a rzeczy niezrozumiałe dzieją się na naszych oczach i nie mamy na to wpływu.
Co do innych użytkowników tego forum to odpowiadam Iwonie że oczywiście zakontraktowałem bo na przypał nigdy nie hodowałem i nie mam zamiaru. Cena 1,2 z IB jest porównywalna do mojej gdyż miałem mocno rozbudowany program immunoprofilaktyki, a ponadto odległość od wylęgarni to zaledwie 25 km. Otrzymałem też solidną bonifikatę i może się okazać, że nie zdechnie mi żadna sztuka za którą zapłaciłem. Po tygodniu stado jest super a upadki z selekcją to 0,46% więc jest spoko. Na koniec podziękowania dla Kruszynki za upomnienie dla gorących głów typu kol i medox.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kruszynka

PostWysłany: 20:55 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy, chyba zbyt nerwowo reagujemy, swoich ostro traktujemy, nowych też.
Wszelka konkurencja przeszkadza Embarassed
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 20:44 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokoszka napisał:
Jizin z bazin napisał:
Myślałem że ja mam monopol na potłuczone teksty ale widzę że sa lepsi!!! Brawo!!
Trzeba nam dzielnych wytrawnych i skromnych drobiarzy , u mnie na wsi jest gosciu który jeździ co tydzień na "rynek" z czterema , sześcioma królikami rowerem , nie ma rodziny ani wiekszych potrzeb usmiechnięty i zapuchnięty( od gorzały) za każdym razem Smile.
Pytam go kiedyś : Gieniu jak Ci się to opłaci taka jazda przecież zawsze połowę królików przywozisz do domu a czasem je pogubisz ???
A On na to : lubię te robotę tu nie chodzi o kasę szefie ,fajne maja futerka......

Można zazdrościć postawy życiowej lub wysłać do psychiatry.Smile

ja gratuluję koledze satysfakcji z pracy i życzę jeszcze raz satysfakcji i satysfakcji i jeszcze raz satysfakcji z siedzenia z zasranymi niejednokrotnie kurzmi dupami i jeszcze raz satysfakcji bo cos mi się zdaje że pieniedzy to kolega Urwis ni H.ja nie zobaczy . Ale satysfakcja to coś bezcennego czego nie zaznaja ubojnie i mieszalnie pasz oraz pośrednicy na hurtowniach , lekarze weterynarii i pracownicy banków.,komornicy, sprzedawcy wyposażenia bo oni zarabiaja pieniądze i nie chodzi im o jakąś tam satysfakcję ( prostaki jedne:)

Jeszcze raz duuuuuużo satysfakji życzę koledzę a kasę to niech kto inny wydaje Smile))))))

Gratuluję ,dawno tak dobrego ujęcia głupoty przeciętnego polskiego hodowcy drobiu nie było.Trafiłeś w sedno.
W związku z powyższym czy można wymagać czegoś od Gienia? Laughing

Hobby sobie robicie z polskiego rolnictwa czy jak ?
Ludzie czy nie widzicie jak nas kantują?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
ksiaze

PostWysłany: 16:50 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam prosbe do kolegow moze mi ktos podrzucic jesli ma w excel'u zrobione do wyliczenia kosztow produkcji bede wdzieczny pozdrawiam prosze wyslac na duzykris@interia.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kol

PostWysłany: 15:08 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze co może być to skakanie z gatunku na gatunek. Sobie nie poprawi a innym zaszkodzi, a sam robi się bankrutem i rozwala całą branżę. Chore to jest. Jak jest cena to trzeba mieć w piórach a nie wstawiać. Taki błąd robi wielu drobiarzy i kręci dla siebie sznur. Crying or Very sad
Masz wiele racji Medox ze swoim "krakaniem". Głupka mądrości nie nauczysz Sad
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:43 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jankes napisał:
A wy dalej swoje!!!!! Debatujacie co bedzie gdy..... Ale żaden niepisze po ile sprzedaje ??????

No to masz. 3.2 netto Warm.-Maz.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:35 Czw 28 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tu już macie jasność co będzie.
Ty wiesz o dwóch przypadkach , ja wiem o kilku.Wiesz ile tego jest w skali kraju???????????????????????????????A jeszcze parę dni temu mi nie wierzyli!.Exodus z indyka na brojlera jest masowy!!!!I wiesz co się stanie????Brojler będzie po 2zł a indyk będzie miał cenę z kosmosu.Jesteś tak samo bezmyślny jak 99% tej branży , dlatego nie widzę dla niej ratunku.Jajka były wolne bo zwiększyła się drastycznie ich produkcja w odpowiedzi na wysokie ceny , które teraz spadają przez zwiększoną produkcję własnie!!!!!

Ratuj się kto może !!! Brak grilla , większe obsady co by zimą pustego nie grzać plus przechodzący z indyka plus wracający z hodowli gęsi!!!! Wiecie już co będzie????To pewnie dlatego tworzą się już kolejki na wylęgarniach na święta!!
To jest kretyńska branża i i nic tego nie zmieni.Trzeba naprawdę stąd wiać i ja o tym już myślę na b.poważnie.Pozdrawiam i bez odbioru.
Przemyślcie co napisałem bo nikomu tym co napisałem nie chce zaszkodzić.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1754, 1755, 1756 ... 2104, 2105, 2106  Następny
Strona 1755 z 2106

Skocz do: