Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:48 Pią 14 Gru 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1754, 1755, 1756 ... 2119, 2120, 2121  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goky

PostWysłany: 22:01 Nie 2 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jizin, zgadzam się z Toba, ale nieszczęściem w sporze podatnik-US jest zasada najpierw zapłać, potem się odwołuj. A Strassburg to długa procedura , więc US-y będą gonić po kasę nawet przez komorników. I tu się zaczynają schody. Jeśli komornik zrobi wpis , to bank wypowie kredyt i nakaże spłatę w ciagu 7 dni. Wiadomo, że jest to niewykonalne, więc co dalej ano licytacja nieruchomości? I zaczynają się bankructwa. Wszystko przez jakiegoś urzednika, który pod interpretacją ustawy o podatkach nawet się nie podpisał. I to są jajca!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam kurak

PostWysłany: 21:11 Nie 2 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledwie co pisze bom pijaNY JA BYK to my hodowcy
są BUCE PRZEPRA SZAM WSZYSTKICH ALE NAPRAWDĘ tak jest jebią nas tak jak chcą a cena byla 3, 00 przez 3 godz netto to co pisze to bzdury i nie wieszcie PIJAKOWI ????????????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
urwis75

PostWysłany: 21:07 Nie 2 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alojz napisał:
Kilka dni temu Brojler kurzy trafił w sedno waszego nieszczęścia.Jeśli tego ktoś nie rozumie,a myślę ,że 90% z Wasz nie rozumie,to jeszcze raz powtórzę.Nieszczęściem branży drobiarskiej jesteście Wy sami.
Waszego nieszczęścia???????????? Skoro nie zaliczasz się do hodowców to co robisz na tym forum (poza obrażaniem ludzi ) Question
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 20:56 Nie 2 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozpisywanie nie zawsze jest mozliwe (kredyty obrotowe i MR) poza tym umowę dzierżawy też trzeba opodatkować, cześć ludzi powchodziła w vat .
Podstawowym problemem jest udowodnienie że fiskus żle interpretuje przepisy , w takiej samej sytuacji są wszystkie działy specjalne produkcji rolnej, a za chwilę ministerstwo każe prowadzić pełną księgowość zwykłym rolnikom , przecież chlewnie i i bydło mleczne to "zwykła" produkcja rolna nawet nie działy specjalne a też można się do nich doczepić z racji obrotów .
To jakieś nienormalne żeby w ten sposób zmieniać przepisy prawa!!!
Po co są urzędy skarbowe ( czy tam siedzą głupcy?) jesli wydaną interpretację zgodną z logiką i prawem za chwilę uchyla izba skarbowa skazując prowadzącego działy na wyrok i robiąc z niego przestępcę (ustawa karno skarbowa)

Jeszcze raz piszę żę działy specjalne produkcji rolnej to nie jest działalność gospodarcza tylko specjalny rodzaj działalności ROLNICZEJ!! nie wymaga wpisu do rejestru działalności gospoarczej w Urzędzie Gminnym. A poza tym nie można stosować przepisów ustawy o rachunkowości do ustawy o podatku dochodowym !!! to są dwie równorzędne ustawy!!

W Pit 6 składanym mamy do wyboru ryczałt lub prowadzenie ksiąg , DO WYBORU!!! i jeśli wybierzemy ryczałt TO URZĄD SKARBOWY NALICZA PODATEK a my mamy obowiżek go zapłacić niezależnie czy zarobimy czy dozłoymy. Dlatego należy walczyć aż do Sztrasburga aby wykazać błąd w interpretacji przepisów przez ministerstwo finansów.
I jeśli nawet ktoś wybrał w którymś roku obliczanie podatku samodzielnie poprzez prowadzenie ksiąg i przekroczył 800 tys euro to w nastepnym roku nie musi wchodzić w pełną księgowość bo MA WYBÓR W SKŁADANYM PIT6 i zgłaszając na kolejny rok wielkość produkcji może wrócić do ryczałtu bo nie ma żadnego limitu ilości ani obrotu po przekroczeniu którego traci prawo do wyboru lepszej z punktu widzenia podatnika formy opodatkowania!!!!!!!!!!!!
W PIT 6 składamy deklarację o wielkości produkcji i nie ma tam słowa o jakichkolwiek limitach ani o obowiązku ewidencjonowania przychodów!!

I jeszcze jedno limit w tym roku to1200 000 euro ...podnieśli więc część się wymiga w łatwy sposób
Moim zdaniem damy radę fiskusowi niech zmienią przepisy a nie robią z ludzi przestępców!!! Kluska był jeden dlatego dali mu radę , prowadzących działy jest wielu więc będą walczyć!!!
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 20:17 Nie 2 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu Brojler kurzy trafił w sedno waszego nieszczęścia.Jeśli tego ktoś nie rozumie,a myślę ,że 90% z Wasz nie rozumie,to jeszcze raz powtórzę.Nieszczęściem branży drobiarskiej jesteście Wy sami.
Powrót do góry
Samsam

PostWysłany: 20:14 Nie 2 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
.....Nigdy nie pisałem pod niczyim nickiem......

Taaaaaa......
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:06 Nie 2 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol, jak coś piszesz buraku to racz to jakoś wykazać.Nigdy nie pisałem pod niczyim nickiem.
A piszę o kretyńskim budowaniu w nieskończoność za kredyty MR,o ekonomicznym debilizmie i niedouczeniu , o nadprodukcji bo takie są fakty.
Powrót do góry
marcin siedlce

PostWysłany: 19:31 Nie 2 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

indykpol i drosed po 2,95zł pisklak w indykpolu 1,24
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 16:05 Nie 2 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcinie z siedlec, powiedz lepiej ile drosed siedlce i indykpol lublin płacą suwałki 2,95 plus vat i piskle po 1,17 netto w kredytowaniu
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 11:25 Nie 2 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin siedlce napisał:
Goky napisał:
No ,to szykują się ekstra ceny brojlera w nowym roku!!!!!!!!!!!
I kto zrobi cenę? Ano , Min. Finansów i Urzędy skarbowe, które dowalą podatek za 4 lata wstecz wszystkim , którzy mają od 4 kurników wzwyz.( 800tys Euro, to przy 4 kurnikach i 5 rzutach w roku po 150tys zł przychodu z rzutu) I takim to sposobem nadprodukcja sama się zlikwiduje. Może, to chore,że prawo działa wstecz, ale skoro sami nie mogliśmy opanować produkcji, to pośrednio zrobiono to za nas, bez nas.

niektórzy z Was to widze niezłe debile mieć 4 i ponad kurniki na jedną osobę? a co rodzin nie macie żeby to rozpisać?

Teraz to każdy tak zrobi ( rozpisze na brata córkę itd,) ale jak za cztery lata wstecz policzą podatek to już inna historia- kto mógł przewidzieć że POpaprańcy nie będą respektowali zasady że prawo nie działa wstecz.
Powrót do góry
marcin siedlce

PostWysłany: 22:02 Sob 1 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goky napisał:
I kto zrobi cenę? Ano , Min. Finansów i Urzędy skarbowe, które dowalą podatek za 4 lata wstecz wszystkim , którzy mają od 4 kurników wzwyz.( 800tys Euro, to przy 4 kurnikach i 5 rzutach w roku po 150tys zł przychodu z rzutu) I takim to sposobem nadprodukcja sama się zlikwiduje. Może, to chore,że prawo działa wstecz, ale skoro sami nie mogliśmy opanować produkcji, to pośrednio zrobiono to za nas, bez nas.

niektórzy z Was to widze niezłe debile mieć 4 i ponad kurniki na jedną osobę? a co rodzin nie macie żeby to rozpisać?
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 01:00 Sob 1 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
krulik

PostWysłany: 22:42 Pią 31 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie, co się dzieje z tymi kurami. a jak wam się ostatnio chowają bo u mnie to tragedia, duże klasowanie i licha waga
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:31 Pią 31 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Oszukujecie się dalej! Świetne zejście , szukają itd . Co za piedziel.enie . To gdzie jest cena? Chyba w lesie bo w ubojniach jej nie ma i nie bedzie . Było do przewidzenia , że jak tylko chociaż troszeczkę obniżą paszę to zaraz żywiec poleci w dół . Czym różni się cena 2,8-2,9 przy paszy 950 od ceny 3,10-3,20 przy paszy ok.1200? Moim zdaniem niczym . Wtopa i tu, i tu . Zobaczcie tylko o ile zdrożał opał i prąd . Prąd około 40% co daje do obiektu około 700PLN na rzut , a opał 80% co daje około 3500 więcej na rzut .
10 groszy mamy więc kosztów więcej tylko z tytułu podwyżek tych dwóch czynników . Medox ma rację i możecie go wyzywać , wypisywać Bóg wie co to i tak od tego NAM w porfelach nie przybędzie . Jest bardzo źle , nie ma żadnej kontroli nad produkowaną ilością i w ogóle nad niczym co jest związane z drobiarstwem .

Zgadzam się z Tobą oprócz jednego " Medox ma rację ". Wszyscy - no może prawie wszyscy- wiemy co, jak i gdzie a Medox? jedno i to samo. Wróżbita porąbany. Już sznury pod nickiem Glebek sprzedawał. Jak będę chciał sznur kupić to na pewno nie pod dyktando Glebko-Medoxa z Podkarpacie. Jedno muszę mu przyznać. Nie daje się sprowokować naszymi gadkami i czasem wyzwiskami tylko klepie to samo. Święta, komunie, weekendy.....jak w amoku, jak naćpany.
A faktycznie prawda jest taka jak piszesz. Droga pasza i wszystko inne to cenka lekko powyżej 3. Z paszą ćut zjechali no i cenka żywca poniżej 3. W zasadzie to na tym portalu nic nowego nie da rady napisać. Każda wypowiedź to powielenie czegoś co samemu się napisało lub ktoś napisał. Jadno mnie dziwi. Gościu może poczytać co jest w drobiarstwie a zadaje pytanie czy 3000 kurczaków mu się opłaci. To dopiero dno inteligencji i wyciągania wniosków. Z tym Gościem to medox jest całkiem spoko facet
Pozdrawiam
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:54 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: Re: pomocy koledzy Odpowiedz z cytatem

simon napisał:
koledzy zastanawiam sie nad rzutem brojlerow mam warunki na 3000 szt,powiedzcie mi czy bedzie mi sie to oplacalo
może lepiej zasponsoruj jakieś koło gospodyń wiejskich! W podzięce babki może coś Ci dadzą? Very Happy Z ptaków to będziesz miał wielkie gówn.o . To ja Brojler Kurzy Ci to mówie!
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 23:31 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Oszukujecie się dalej! Świetne zejście , szukają itd . Co za piedziel.enie . To gdzie jest cena? Chyba w lesie bo w ubojniach jej nie ma i nie bedzie . Było do przewidzenia , że jak tylko chociaż troszeczkę obniżą paszę to zaraz żywiec poleci w dół . Czym różni się cena 2,8-2,9 przy paszy 950 od ceny 3,10-3,20 przy paszy ok.1200? Moim zdaniem niczym . Wtopa i tu, i tu . Zobaczcie tylko o ile zdrożał opał i prąd . Prąd około 40% co daje do obiektu około 700PLN na rzut , a opał 80% co daje około 3500 więcej na rzut .
10 groszy mamy więc kosztów więcej tylko z tytułu podwyżek tych dwóch czynników . Medox ma rację i możecie go wyzywać , wypisywać Bóg wie co to i tak od tego NAM w porfelach nie przybędzie . Jest bardzo źle , nie ma żadnej kontroli nad produkowaną ilością i w ogóle nad niczym co jest związane z drobiarstwem .
Masz kolego 100% racji.Rentowność na każdym etapie albo pozamykać te budy.
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 21:40 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czegoś tu nie rozumiem. Cena rzeczywiście kijowa ale jak sprzedawałem na początku października po 2,95 przy wyższych cenach paszy to jeszcze na oranżadę zostało. Oczywiście nie był to rewelacyjny wynik finansowy ale w gruncie rzeczy byłem zadowolony i mógłbym za takie pieniądze pracować non stop. Inna sprawa że wynik hodowlany we wszystkich aspektach wręcz kosmiczny i takie cuda mogą się nie powtórzyć. No i jeszcze szalenie istotne, że bez żadnych kredytów inwestycyjnych i obrotowych, wszystko za gotówkę i za wyżyłowane cenki, czyli nie stawiałem kurników jak pojebunny przez ostatnie lata a inwestowałem w obniżenie jednostkowych kosztów produkcji.
Żeby było jasne, nie uważam że obecna sytuacja jest normalna i też jestem z niej niezadowolony i staram się jakoś temu przeciwdziałać ale każdy powinien być świadomy, iż nikt nie odpowiada za cudze błędy polegające na powiększaniu produkcji za wszelką cenę i licytowanie się na liczbę m2.
Pozdrawiam Hodowców i życzę lepszych cen zbytu Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
simon

PostWysłany: 20:26 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: pomocy koledzy Odpowiedz z cytatem

koledzy zastanawiam sie nad rzutem brojlerow mam warunki na 3000 szt,powiedzcie mi czy bedzie mi sie to oplacalo
Powrót do góry
general

PostWysłany: 19:44 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj skonczylem sprzedaz 2,9 netto .Byl to trzeci i ostatni rzut w tym roku,nawet przy robieniu paszy za wiele nie zostaje.Pozdrawiam
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 19:19 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 18:41 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej medox ale ty pierdzielisz schowaj się lepiej ,siejesz największy zamęt,kończ już wreszcie z tymi twoimi wypocinami, mam ja ciebie już dosyc na tym forum ,zresztąm inni też.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:43 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ilości odpowiedzi widać ,że chyba faktycznie dużo kury.Zresztą jest jej do bólu od co najmniej 4 tygodni, także niczego odkrywczego czy nie znanego wszystkim nie napisałem
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:10 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Mówią,że po niedzieli tyle kury , że nie do wybicia.

Gdybym był władny to bym Cię wywalił z tego portalu. Jesteś Pan jak choroba. Chyba jeszcze nigdy nie czytałem u Ciebie pozytywnego postu. Tylko kraczesz, wypisujesz głupoty. Jedyny prawdziwy wątek z Twojej strony jest o dużej ilości pobudowanych kurników a reszta to stek bzdur. Daj sobie człowieku na luz.
Powrót do góry
merc

PostWysłany: 12:49 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

="medox"] ,że po niedzieli tyle kury , że nie do wybicia.[/quote]widze ze medox sprzedal kury a teraz sie szykuje na wstawienie aby miec po swietach Na kaszubach 2.90 przechodzace w 3 i napewno ta cena bedzie bo kurczaka mniej a zejscie super tylko trzeba sie upomniec pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 12:40 Czw 30 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zejscie zajebiaszcze ubojnie rzeszczą w szwach a niejaki medoks wieszczy zle
nie graj na zwałke "kolego"................. nie masz kurczaka? oczywiscie ze nie jest to dobry czas na wstawianie!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1754, 1755, 1756 ... 2119, 2120, 2121  Następny
Strona 1755 z 2121

Skocz do: