Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:11 Czw 26 Kwi 2018

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1754, 1755, 1756 ... 2078, 2079, 2080  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurka

PostWysłany: 11:02 Pon 16 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malopolska 3.80 br
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 07:08 Pon 16 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlanie, alojz ma racje.Wzrost ceny blokuja hodowcy bo jest mase idiotow ktorzy dzis oddaja po 3.60brutto , kiedy mozna by 4 netto!!!
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 20:19 Nie 15 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kruszynka napisał:
Alojz, co twoim zdaniem blokuje wzrost ceny żywca w obecnym czasie?
HODOWCY!!!!!!!!!
Powrót do góry
koko27

PostWysłany: 19:40 Nie 15 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich trzeba negocjować ale z tego co wiem to jeżeli jadą dalej po kurczaka to hodowcy ustalzją ubytki i to jest na papierze,jaiki cena . A co do klasyfikacji to 2 klase wprowadzili niedawno w całej grupie kapitałowej ,inaczej wygląda jak kurczaka brakuje wtwdy wszystko w 1 . Prawdziwa katastrofa w ubojni res -drob w rzeszowie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 17:03 Nie 15 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dlaczego różnica w wadze nie jest dzielona na połowę?????
Ani to hodowcy wina ani zakładu ,że ubytki są.Ani również to ,że nie da się przecież żeby ubojnia była przy samych kurnikach ani kurniki przy samej ubojni.
Ale najlepiej niech hodowca płaci.Niech płaci za wszystko.Szkoda gadać...........
Powrót do góry
501

PostWysłany: 16:01 Nie 15 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kogut11 napisał:
Szanowni Koledzy mam pytanie,zdawałem w zeszłym tygodiu kurczaki do ANIMEX-Dębica i jestem w szoku!!!!!!!!!czy wy też jesteśćie tak okradani na wadze i klasyfikacji.Ubytki na wadze 250kg na zestawie przy przejechaniu zestawu około 120 km do tego dochodzą inne potrącenia co daje gdzieś 320-350 kg na zestaw !!!!!! UWAGA NA UBOJNIE ANIMEKS -DEBICA. Surprised Surprised Surprised

A ile ci zapłacili.Może za dużo według nich i musieli sobie odrobić z nawiązką.
Powrót do góry
k

PostWysłany: 15:02 Nie 15 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czy animex to jest ta sama grupa kapitałowa która jest właścicielem primy( w tej chwili chyba jest inna nazwa) tej amerykańskiej firmy która wpycha rolnikom prosiaki daje wszystko i placi pare groszy od stanowiska? a wszystko w ramach ofsetu za te F -15.
Powrót do góry
Kogut11

PostWysłany: 14:09 Nie 15 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy mam pytanie,zdawałem w zeszłym tygodiu kurczaki do ANIMEX-Dębica i jestem w szoku!!!!!!!!!czy wy też jesteśćie tak okradani na wadze i klasyfikacji.Ubytki na wadze 250kg na zestawie przy przejechaniu zestawu około 120 km do tego dochodzą inne potrącenia co daje gdzieś 320-350 kg na zestaw !!!!!! UWAGA NA UBOJNIE ANIMEKS -DEBICA. Surprised Surprised Surprised
Powrót do góry
Kruszynka

PostWysłany: 13:35 Nie 15 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alojz, co twoim zdaniem blokuje wzrost ceny żywca w obecnym czasie?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:22 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie PRYMITYW !!!!!!!!!!!!!! Ziew..................
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 21:03 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Alojz Ty głupku . We mnie nie ma zadnego jadu . Oj głupiś Ty , głupiś!!! Opinie możesz sobie wyrazać , ale jeżeli pierniszycz jakieś farmazony to chyba pora zeby ktoś zwrócił Ci uwagę . Chłopcze tak jak napisalem SPADAJ !!!!!!!!!!!!!!! Wróć jak dorośniesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Prymityw!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 20:48 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alojz Ty głupku . We mnie nie ma zadnego jadu . Oj głupiś Ty , głupiś!!! Opinie możesz sobie wyrazać , ale jeżeli pierniszycz jakieś farmazony to chyba pora zeby ktoś zwrócił Ci uwagę . Chłopcze tak jak napisalem SPADAJ !!!!!!!!!!!!!!! Wróć jak dorośniesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 19:17 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
alojz napisał:
medox napisał:
Słuchaj Medox.Podstawowa zasada,to nie licz czyichś pieniędzy,bo tobie do kieszeni nikt nie zagląda.Tym bardziej jeśli czegoś nie wiesz na pewno.A w przypadku ubojni się mylisz.Poza tym aż kapie z ciebie jad zawiści,co jest typowe dla ludzi z tej branży.Pilnuj swojego interesu a nie cudzego.Powodzenia!
Niby w czym się myli , co ????????? Za kogo Ty masz hodowców? Za debili , którzy nie umieją liczyć , nie znają rynku i zasad na nim panujących? Może Ty z takimi masz kontak , ale wiedz , że jest wielu myślących rozsądnie . Tylko co z tego ! Hodowca ma hodować niezależnie od koszt,ow i sprzedać "panu" ubojowiczowi za tyle ile łaskawca da ? Ciągle słyszę , że "taka jest cena , wszyscy tak płacą i nie mogę więcej dać" . Rzygać mi się chce jak takie gadki słyszę , a wiem , że tuszka idzie z przebiciem w stosunku do żywca 1,70 , a sklepy walą po około 8 PLN . Ile to razy słyszałem , jak cena była o.k. " no teraz to zarabiacie , to wiesz może tak opuść chociaż z 5 groszy" .
Alojzie jeżeli tego nie zauważyłeś to Madox własnie pilnuje swojego interesu , a Ty jeżeli zamierzasz takie dyrdymały wypisywać to lepiej spadaj z tego forum . Jakoś nie mogę Cię pozdrowić i życzyć powodzenia Sad
Spadać to każ komuś kto cię posłucha.Uważaj bo cię twój jad zadławi.Ja wyrażam swoją opinię,piszę do Medoxa,a ty się w.pi.e....lasz.Po to jest forum aby na nim mógł się znależć kto chce.I tobie daleko do decydowania o tym.Pozdrawiam i życzę powodzenia.(bo żyję z tej branży)
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:03 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I na koniec - jeśli przy obecnych brakach żywca , poziomie zejścia , cenach w sklepach , cenach innych mięs w poniedziałek nie będzie obowiązywać cena 4.0 netto to znaczy ,że nie mamy, my wszyscy hodowcy, pojęcia o tym jak prowadzi się biznes i lepiej będzie jęsli sprzedamy budy i pójdziemy do roboty ze stałą pensją.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:59 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak to właśnie brojlerku drogi jest.Widać to natychmiast po poście alojza.Chłopki pańszczyzniane mają PANU WIELKIEMU UBOJNIKOWI dostarczyć żywiec w cenach jakie WIELKI PAN UBOJNIK UZNA ZA WŁAŚCIWE.I nie mają prawa zarobić , mają dostarczyć żywiec bo to przecież debile i tyle.
A ja powtarzam niech WIELCY PANOWIE UBOJNISCI zarabiają jak najwięcej.Mnie absolutnie nic do tego.Ale niech do .k.u.r.w.y n.ę.d.z.y przestaną dziwić się hodowcom ,że oni też prowadzą ten biznes dla zysku a nie w celach hobbistyczno-filantropijnych.
A i sami hodowcy wypadałoby aby zrozumieli ,że to kapitalizm i samo wyhodowanie kurek w ilości jakie się sobie samemu wymyśli to dopiero mniej niż połowa tego biznesu.Trzeba tworzyć rynek.Myśleć.Nie produkować byle więcej bez opamiętania.Negocjować.Stawiać warunki.Znać i szanować wartość własnej pracy ,umiejętności , wiedzy , ziemi i kapitału
Powrót do góry
farciarz

PostWysłany: 16:01 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.Cały tydzień było bardzo dobre zejście cena 3.5b i nic wiecej.Od poniedziałku zaczynamy delikatnie 3.6 brutto.

sprzedałem 3.3 netto .U nas braki (dzwonią i pytają czy sprzedam)
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:57 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alojz napisał:
medox napisał:
Słuchaj Medox.Podstawowa zasada,to nie licz czyichś pieniędzy,bo tobie do kieszeni nikt nie zagląda.Tym bardziej jeśli czegoś nie wiesz na pewno.A w przypadku ubojni się mylisz.Poza tym aż kapie z ciebie jad zawiści,co jest typowe dla ludzi z tej branży.Pilnuj swojego interesu a nie cudzego.Powodzenia!
Niby w czym się myli , co ????????? Za kogo Ty masz hodowców? Za debili , którzy nie umieją liczyć , nie znają rynku i zasad na nim panujących? Może Ty z takimi masz kontak , ale wiedz , że jest wielu myślących rozsądnie . Tylko co z tego ! Hodowca ma hodować niezależnie od koszt,ow i sprzedać "panu" ubojowiczowi za tyle ile łaskawca da ? Ciągle słyszę , że "taka jest cena , wszyscy tak płacą i nie mogę więcej dać" . Rzygać mi się chce jak takie gadki słyszę , a wiem , że tuszka idzie z przebiciem w stosunku do żywca 1,70 , a sklepy walą po około 8 PLN . Ile to razy słyszałem , jak cena była o.k. " no teraz to zarabiacie , to wiesz może tak opuść chociaż z 5 groszy" .
Alojzie jeżeli tego nie zauważyłeś to Madox własnie pilnuje swojego interesu , a Ty jeżeli zamierzasz takie dyrdymały wypisywać to lepiej spadaj z tego forum . Jakoś nie mogę Cię pozdrowić i życzyć powodzenia Sad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:39 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo alojz ubojnia.Stary przecie wyrażnie pisałem,że zarabianie jak największych pieniędzy to twoje święte prawo.Zarabiaj nawet 200tys na tydzień co komu do tego
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 14:56 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Na niedziele 3.60brutto i brak kur, wszyscy dzwonią.Przynajmniej śląsk małopolska i świętokrzyskie.
Pamiętajcie jednak ,że ubojnie nie są po to ,żeby odbierać wyhodowane przez was kurczaczki,to prywatne interesy prywatnych właścicieli nastawione na maksymalny zysk i maksymalną stopę zwrotu z zaangażowanego kapitału i nie ma się temu co dziwić czy mieć pretensji.Każdy właściciel ubojni wie ,że jeśli kupi towar tylko 10 gr taniej to to dodatkowe pieniądze dla niego i jego rodziny.Na zestawie z 10 tonami kurczaka 10gr tańszy zakup to 1000zł różnicy na zestawie.Średnia ubojnia 4 zestawy dziennie.To 4tys dodatkowego zysku dziennie.Policzcie ile to miesięcznie.I jak mówię nie ma się co dziwić oni po to to robią.Dla siebie i swojej rodziny dbają o własną pracę i kapitał.Hodowcy wydają się być jedyną grupą w naszym układzie słonecznym ,którzy nie rozumieją oczywistych reguł rynku.
Dlatego badajcie rynek, negocjujcie twardo, przynajmniej w takich okresach gdzie każdy chce kurczaka , nie trzymajcie się jednej ubojni.Dbajcie o własne rodziny ,kapitał i ceńcie swoją pracę - nikt nie może mieć o to pretensji do was.I wy nie miejcie pretensji do nikogo,że chce zarobić.Mamy kapitalizm i demokrację.Ustrój zły,ale nikt dotąd nie wymyślił lepszego.Trzeba rozumieć jego twarde prawa.Świnia droga,indyk drogi.Cena w obecnej sytuacji braku kurczaka powinna przekroczyć już 4zł i dać możliwość normalnego zarobku przy obecnych kosztach ,że o stratach od września nie wspomnę.A jest 3.60 bo uważam ,że wielu nie potrafi sprzedać tego co wyprodukowali,nie zna wartości kapitału,ziemi swojej pracy i rodziny.I dodatkowo myśli ,że jak ubojnia mówi np.dziś ,że płaci powiedzmy 3.50 to znaczy ,że taka jest po prostu cena, bo włascicielowi ubojni przecież nie zależy za ile kupi bo co dla niego za różnica.Otóż zrozumcie ,że zależy i stara się kupić jak najtaniej bo to jego kasa i jego większy zysk!! I jego prawo
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:58 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na niedziele 3.60brutto i brak kur, wszyscy dzwonią.Przynajmniej śląsk małopolska i świętokrzyskie.
Pamiętajcie jednak ,że ubojnie nie są po to ,żeby odbierać wyhodowane przez was kurczaczki,to prywatne interesy prywatnych właścicieli nastawione na maksymalny zysk i maksymalną stopę zwrotu z zaangażowanego kapitału i nie ma się temu co dziwić czy mieć pretensji.Każdy właściciel ubojni wie ,że jeśli kupi towar tylko 10 gr taniej to to dodatkowe pieniądze dla niego i jego rodziny.Na zestawie z 10 tonami kurczaka 10gr tańszy zakup to 1000zł różnicy na zestawie.Średnia ubojnia 4 zestawy dziennie.To 4tys dodatkowego zysku dziennie.Policzcie ile to miesięcznie.I jak mówię nie ma się co dziwić oni po to to robią.Dla siebie i swojej rodziny dbają o własną pracę i kapitał.Hodowcy wydają się być jedyną grupą w naszym układzie słonecznym ,którzy nie rozumieją oczywistych reguł rynku.
Dlatego badajcie rynek, negocjujcie twardo, przynajmniej w takich okresach gdzie każdy chce kurczaka , nie trzymajcie się jednej ubojni.Dbajcie o własne rodziny ,kapitał i ceńcie swoją pracę - nikt nie może mieć o to pretensji do was.I wy nie miejcie pretensji do nikogo,że chce zarobić.Mamy kapitalizm i demokrację.Ustrój zły,ale nikt dotąd nie wymyślił lepszego.Trzeba rozumieć jego twarde prawa.Świnia droga,indyk drogi.Cena w obecnej sytuacji braku kurczaka powinna przekroczyć już 4zł i dać możliwość normalnego zarobku przy obecnych kosztach ,że o stratach od września nie wspomnę.A jest 3.60 bo uważam ,że wielu nie potrafi sprzedać tego co wyprodukowali,nie zna wartości kapitału,ziemi swojej pracy i rodziny.I dodatkowo myśli ,że jak ubojnia mówi np.dziś ,że płaci powiedzmy 3.50 to znaczy ,że taka jest po prostu cena, bo włascicielowi ubojni przecież nie zależy za ile kupi bo co dla niego za różnica.Otóż zrozumcie ,że zależy i stara się kupić jak najtaniej bo to jego kasa i jego większy zysk!! I jego prawo
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 08:33 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Cały tydzień było bardzo dobre zejście cena 3.5b i nic wiecej.Od poniedziałku zaczynamy delikatnie 3.6 brutto.
Powrót do góry
k

PostWysłany: 21:50 Pią 13 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z moim przedmowca, dzialania tego rzadu ida wkierunku zeby zniszczyc polskie rolnictwo:
1) zadnych akcji ze strony rzadu zeby obnizyc wartosc zlotowki
2) gdzie ten eksport na wschod
3)gdzie sa tanie kredyty dla mlodych rolnikow (pomijam fakt ze przyczynija sie do nadprodukcji- jednakze pozwalaja nam zmniejszac koszty stale)
4) wspomniano tu otrzodzie ale co z tego ze jest cena skoro wielu hodowcow wstrzymalo produkcje i teraz nie ma z czego ruszyc a zaklady miesne w wiekszosci z kapitalem zagrnicznym (dunskim np) sciagaja wspomagaja swoich hodowcow w swoich rodzimych krajach i zapychaja nasz rynek - to samo moze niedlugo stac sie z drobiem
5) temat biopaliw - strasznie przyczynil sie do wzrostu pasz
6)i wiele innych problemow a tusku nic nie robi bo chce zostac prezydentem wszystkich polakow z jednej strony a zdrugiej slepo wykonuje rozkazy narzucone mu z uni
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 20:41 Pią 13 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ŁÓDZKIE NA PONIEDZIAŁEK 3,40 NETTO !!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 12:22 Pią 13 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To oc sie teraz dzieje w drobiarstwie nazwalbym "dżwignią Tuska" , Tusek platfusek tylko slucha Brukseli i celowo cena jast zanizana aby zniszczyć polskiego Hodowcę i Rolnika. A przyjdzie moment że cena będzie wysoka no i oczywiscie wtedy kurczakas nie będzie u hodowcy tytlko będzie importowanty z zachodu .Na dzien dzisiejszy Polacy żywią się zfermentowanymi nozkami brazylijskimi odświeżanymi róznymi mażidlami .smacznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
leszczaczek

PostWysłany: 11:50 Pią 13 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktoś może podać kalkulację hodowli kurczaka na dzien dzisiejszy przy tych cenach pasz,prądu,paliwa no i .... i brojlera(3,2-3,4)!!!
Czy rzeczywiście jest to zero czy jak niektórzy mowią ze interes . u nas hale puste stoją juz od jesieni ;((((( i raczej pasdza nie stanieje ponieważ zbiory zboża w tym roku beda niskie a ponadto trZoda chlewna ma super cene i rolnicy beda nadal chcieli swinki opasac zbożem i pasza

myśle że cena brojlera powinna być wyższa
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1754, 1755, 1756 ... 2078, 2079, 2080  Następny
Strona 1755 z 2080

Skocz do: