Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:14 Sob 24 Sie 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1754, 1755, 1756 ... 2192, 2193, 2194  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 18:46 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik! napisał:
medox napisał:

Zaraz wejdzie kolejna ustawa i zrobi z nas firmy.Też nikogo to nie interesuje, znowu będzie płacz jak wejdzie

Przy salci ta ustawa to piukuś - 150.000euro amortyzacji/rok. W końcu się wszyscy hodowcy dowiedzą ile na prawdę zarabiają. Najbardziej mnie ciekawi przełom 2009/2010 czyli przejście ludzi z ryczałtu na firmę. Sprzedaż 02.01.2010 całej fermy żywca = bankructwo?

150tys eur amortyzacji od czego?Bankructwo przy sprzedaży 02.01.2010 bo cały przychód pójdzie do opodatkowania a kosztów nie będzie bo całe koszty poszły w poprzednim roku - do 31.12.2009? Czy jak bo nie kumam.
Wtedy w styczniu nikt nie będzie miał kurczaka,zakłady staną , cena 6zł.Ale to jeszcze wyższy przychód i podatek Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kol

PostWysłany: 18:40 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Marcinku nie słuchasz co mówią Very Happy Ustawa podatkowa o działach specjalnych.
Powrót do góry
marcin siedlce

PostWysłany: 18:08 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli co to za ustawa?
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 17:39 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Zaraz wejdzie kolejna ustawa i zrobi z nas firmy.Też nikogo to nie interesuje, znowu będzie płacz jak wejdzie

Przy salci ta ustawa to piukuś - 150.000euro amortyzacji/rok. W końcu się wszyscy hodowcy dowiedzą ile na prawdę zarabiają. Najbardziej mnie ciekawi przełom 2009/2010 czyli przejście ludzi z ryczałtu na firmę. Sprzedaż 02.01.2010 całej fermy żywca = bankructwo?
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 17:35 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Lubuskie cena leci z dnia na dzień,ubojnie nie mają zejscia import z Brazyli

Z rozmowy z paszowcem dzisiejszej: - cena na wolnym rynku spadła bo gorąco-czyli jak pisał wcześniej nasz góru medox "panie weź pan kurczaka bo się duszą" - bez komentarza.
Natomiast duże zakłady miały w tym tygodniu na kontrakcie podnieść bo braki żywca, a będą większe, - hodowcy się wyzbędą bo gorąco kurczaka nie wyrośniętego przed czasem i za tydzień braki jeszcze większe, dlatego też Leśiu chyba piszesz tym razem bzdury. Na kontrakcie 3,55-3,85n i do góry ma być .
A apropo skupu przez Indykpol kurczaka z salcią - prawda, chcą zbić kasę s.k.u.r..-n.y.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:33 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pisałem chyba z rok temu o tej ustawie to mi kazali założyć osobny wątek i w ogóle przestać straszyć bo nic nie wiadomo jeszcze a ja piszę bzdury.Teraz się wszyscy zastanawiają jak ustawa weszła.Trzeba było ją zaskarżać wcześniej !Ale przecież najważniejsza była cena brojlera ,żeby policzyć czy wystarczy na jeszcze jedną budę.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:25 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to jakieś szaleństwo Sad
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:22 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koszek napisał:
"w odpowiedzi na pismo w związku z wykryciem pałeczek Salmonella Enteritidis w próbie właścicielskiej na fermie Ubojnia Drobiu w U.k/Mławy informuje,że dokona uboju drobiu w cenie 0,01 zł za 1kg."
i co Wy na to ?
pozdrawiam

To chyba jakaś kpina. To lepiej jak pisałem na ciężarówki i do Warszawy a gnojom nie dać za darmo.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 17:05 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:

Witam.Lesiu! twój post jest bezużyteczny!!!Po pierwsze nie ma w nim aktualnej ceny drobiu w Lubuskim.Jeżeli jej nie znasz to moze choć cena z twojej rodzinnej wsi ją zastąpi.Po drugie uwaga o imporcie z Brazylii napewno nie była skierowana do Ciebie więc nie podsłuchuj bo potem kolportujesz niestworzone historie które obrażaja naszą inteligencję.Ogólnie to popraw się Lesiu i ćwicz zwieracze.Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:50 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Muszą się Lesiu znacznie kursy walut zmienić
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 16:22 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
koszek

PostWysłany: 15:47 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"w odpowiedzi na pismo w związku z wykryciem pałeczek Salmonella Enteritidis w próbie właścicielskiej na fermie Ubojnia Drobiu w U.k/Mławy informuje,że dokona uboju drobiu w cenie 0,01 zł za 1kg."
i co Wy na to ?
pozdrawiam
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 15:46 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4-4.1b.
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 15:18 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy ma ten sam problem, obdzwonił ubojnie i nie ma żadnego zainteresowania kurczakiem z salcią. Współczuję. Podobno są skłonni kupić pod warunkiem podpisania wieloletniej umowy kontraktacyjnej. To już wiemy czemu ta ustawa ma służyć.
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 14:34 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak najbardziej do Olsztyna, czy ktoś się orientuje ile mniej się dostaje za kurczaka z salcia? bo wiem ze Indykpol ma sie w to bawić i kosić hodowców Sad pozdr
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 14:13 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cobb 500 napisał:
eragon napisał:
Prawdopodobnie badałeś w Biolabie. Oni mają pokaźny odsetek +
Może laboratoria są zasyfiałe i zrażają. Jak to sprawdzić. Miałem raz na plusie drugie badanie bez leczenia wyszło na minus. Następny przykład oddałem jedną próbę do Biolabu a drugą do ZHW. W biolabie wyszło na + a w ZHW na -

Pisaklaka z AB-OVA a badała mi z PIW bo mnie kontrolowali, dodatkowo dziś brali resztę prób, pasza woda... nie wiem co z tego wyjdzie.

No tak. Kontrola była z PIW ale czy wiesz dokąd poszły próby? Teren Ostródzki to prawdopodobnie do ZHW do Olsztyna. Dobrze myślę?
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 12:48 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eragon napisał:
Może laboratoria są zasyfiałe i zrażają. Jak to sprawdzić. Miałem raz na plusie drugie badanie bez leczenia wyszło na minus. Następny przykład oddałem jedną próbę do Biolabu a drugą do ZHW. W biolabie wyszło na + a w ZHW na -

Pisaklaka z AB-OVA a badała mi z PIW bo mnie kontrolowali, dodatkowo dziś brali resztę prób, pasza woda... nie wiem co z tego wyjdzie.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:48 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to na ciężarówki i wywalić przed pałacem lub ministerstwem.
Ten pomysł mi się podoba kol
Nie lubisz gry w rosyjską ruletkę?Jak tobie wyjdzie przegrałeś, jak innym (mniejsza podaż kurczaka) wygrałeś
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:40 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koleżanki i koledzy. Proponuję zalewanie Głównego Inspektoratu Weterynarii wnioskami o zmianę przepisów pobierania prób.
Pierwsza próba podeszwowa a w razie wyniku dodatniego następna próba wymazowa z kloaki.

wet@wetgiw.gov.pl
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 07:36 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 07:23 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cobb 500 napisał:
Witam, MI tez wyszła salcia, przed wejściem ustawy zacząłem ją leczyć(10dni) wpadli po wymazy ale co z tego jak w ściółce nawet po leczeniu ona pozostaje. Gdyby brali "normalnie" sam kal to zapewne kurczak był by czysty... pozdr i nie dawać się

Skąd miałeś pisklaka?
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 06:51 Wto 30 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, MI tez wyszła salcia, przed wejściem ustawy zacząłem ją leczyć(10dni) wpadli po wymazy ale co z tego jak w ściółce nawet po leczeniu ona pozostaje. Gdyby brali "normalnie" sam kal to zapewne kurczak był by czysty... pozdr i nie dawać się
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:51 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum na psy zeszło. Warto się udzielać? I co? Uważacie, że każdy sobie rzepkę skrobie? No to więc najlepszego.

Pozdrawiam
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:08 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
witam czy idzie ubespieczyc stado na wypadek wystąpienia sanmoneli, i utylizacji stada? czy ktos się orientował

Możesz ubezpieczyć od zdarzeń losowych a jak wyjdzie salcia to dym i modlitwa...skąd ten dym powstał. Czekam na dobre pomysły.
MEDOX zawsze taki mądry byłeś a teraz co? Cisza? Poradź. Very Happy
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:59 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmad napisał:
sasza307 napisał:
witam czy idzie ubespieczyc stado na wypadek wystąpienia sanmoneli, i utylizacji stada? czy ktos się orientował

Z tego co się dowiadywałam wynika, że żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy stada od strat spowodowanych chorobą zkaźną zwalczaną z urzędu. A taką jest salmonella. W tym wypadku odszkodowanie przysługuje ze środków budżetu państwa. Funkcjonuje to w przypadku stwierdzenia salmonelli w stadach kur niosek stad reprodukcyjnych i towarowych.Stado jest kierowane do likwidacji, hodowca dostaje odszkodowanie.
Jeżeli chodzi o brojlery wynik dodatni badania w kierunku salmonelli, poza objęciem specjalnymi rygorami sanitarnymi i nadzorem weterynaryjnym dalszej części tuczu, nie utrudnia (teoretycznie), dotuczenia brojlerów do odpowiedniaj wagi ubojowej. Schody zaczynają się własnie w tym momencie, a jakie to nie będę się rozpisywać. Wystarczy prześledzić wątek.

A tak gwoli informacji. Salmonella w stadach towarowych nie jest- w myśl ustawy- chorobą zwalczaną z urzędu. Jest to chorubsko MONITOROWANE. I tu mądrala sobie zrobił furtkę, żeby nie płacić odszkodowań. Mądrala to pajac który się nie zna w ogóle na rolnictwie a wszedł za protekcją. Mimo wszystko zrobił co chciały molochy drobiarstwa i ten pajac dobrą kasiorę za to zgarnął a my drobniusie pajacyki dupkami trzęsiemy, chyba, że ...trzeba pomyśleć. Zero wstawień, albo bojkot urzędasom, albo szturm na jakieś tam ministerstwo? Jak komu stado wypadnie (odpukać) to na ciężarówki i wywalić przed pałacem lub ministerstwem. Na koszty onego przedsięwzięcia się zrzucę. Mieszam? Ok. Mogę kij w mrowicho wsadzić. Jeżeli nic nie będziemy robić to dorobek naszych dziadków, rodziców i nasz szlag trafi i wtedy witaj Ameryko, Azjo i inne świństwo. Ja sobie kurkę, świnkę, krówkę uchowam ale pytam- CO MAJĄ ZROBIĆ W MIASTACH, JAKIE ŚWIŃSTWO MAJĄ JEŚĆ DZIECI KTÓRE NIE BĘDĄ MIĘĆ DOSTĘPU DO NASZEJ ŻYWNOŚCI?
Ja dam sobie radę ale co inni.

TO JEST APEL. I proszę Moderatora żeby mi nie zwracał uwagi na krzyk dużymi literami na forum.
To na razie wszystko.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1754, 1755, 1756 ... 2192, 2193, 2194  Następny
Strona 1755 z 2194

Skocz do: