Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:19 Nie 8 Gru 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1755, 1756, 1757 ... 2227, 2228, 2229  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łysy

PostWysłany: 12:04 Nie 25 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domyślam się że te dane to ceny tuszki a nie ceny żywca. Bynajmniej tak wychodzi z kalkulacji. Od wielu lat mamy konkurencyjne ceny wobec państw Europy zachodniej i środkowej ale z kolei nie jesteśmy w stanie konkurować cenowo z Azją i Brazylią. Ponadto nasze koszty systematycznie rosną i w perspektywie najwyżej kilku lat dojdą może nie do francuskich ale do duńskich z pewnością. A nawet w przypadku ceny 1,13 ojro/kg tuszki przy deprecjacji złotego do poziomu 3,8 jest już czarna rozpacz. Inna sprawa że w przypadku deprecjacji z pewnością stracimy konkurencyjność wyrażoną właśnie w Euro i z poziomu 1,13 wskoczymy automatycznie na 1,30. No chyba że ktoś zrobi tuszkę po 4 zł Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aks_sc

PostWysłany: 09:21 Nie 25 Paź 2009    Temat postu: agrobiznes Odpowiedz z cytatem

R2 nieeksytuj się za bardzo nasi dziennikarze jak zwykle pisząc o rolnictwie wykazują się kompletnym dyletanctwem . Bardzo chciałbym otrzymywać 1,13 euro za 1kg żywca niestety na dzisiaj jest ok 71 euro centów/kg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2

PostWysłany: 08:31 Nie 25 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

23 października 2009
Sytuacja na rynku - mięso
Do obniżek wieprzowiny zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Podobnie jest z drobiem, którego ceny podlegają dość częstym wahaniom. Jednak spadki na rynku wołowiny, należą raczej do rzadkości.

Wydawałoby się, że to od lat najbardziej stabilna gałąź produkcji - tymczasem i w tym przypadku nie udało się uchronić przed obniżkami. Podaż wołowiny rośnie, czego nie można powiedzieć o rynkach zbytu.

Najbardziej tanieją krowy, nieco mniej jałówki i buhaje. Ale to tylko dlatego, że wciąż są podpisywane umowy handlowe z zachodnioeuropejskimi odbiorcami.

- Gdyby nie to, spadki na pewno byłyby większe – oceniają maklerzy. Jako importer wołowiny w dalszym ciągu proponujemy atrakcyjne dla klientów z zachodu stawki. Średnia cena żywca wołowego wynosi w Polsce niecałe 2,5 euro za kilogram.

Najdrożej - ponad 3 euro - jest we Francji, Danii i w Niemczech. Najtaniej na Litwie.

Żywiec wołowy euro/kg

Francja 3,16

Dania 3,09

Niemcy 3,01

Słowacja 2,82

Węgry 2,54

Polska 2,47

Litwa 1,92

Na rynku drobiu Polska ma zdecydowanie najniższe ceny, nieporównywalne z innymi krajami. Dwa razy drożej niż u nas, jest we Francji.

Żywiec drobiowy euro/kg

Francja 2,10

Węgry 1,82

Dania 1,79

Słowacja 1,74

Rumunia 1,52

Litwa 1,47

Polska 1,13

Agrobiznes, TVP1, 23 października 2009

Dlatego jedyne wyjście odpuścić produkcję , robić przerwy i czekać na obniżenie kosztów ( ceny pasz i piskląt) inaczej dokładeczka.
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 23:19 Sob 24 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.Moi drodzy parafianie,gdyby te posty pisały jakies nastolatki albo chociażby czternastoletni murzyn analfabeta a tu dorośli piszą i naiwność tych postów jest rozbrajająca.RYNKIEM RZĄDZI STRACH I CHCIWOŚĆ.A sprawiedliwości nie było,nie ma i NIE POTRZEBA.Pozdrawiam.

mądrej głowy miło posłuchać....
nie moge tylko zrozumiec dlaczego ten murzyn ma 14 lat i jest analfabetą Laughing [/list]
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 15:15 Sob 24 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie wiosną 2010 r. koło Brzeska rusza budowa fermy Firmy D..... Ma powstać 100 hal na brojlera.Pasza pójdzie z przejętej jakimś mykiem wytwórni po Provimi w Brzesku.Jeżeli moje informacje się potwierdzą to co z nami będzie.Niestety może się sprawdzić mój prognostyk , że i tym rynkiem zawładną bezduszne koncerny z kapitałem.Brojlerzystom pozostaną tylko kontraktacje.Jeśli macie jakieś info na ten temat to można go rozwinąć.Pozdrawiam.
Powrót do góry
dziadzia

PostWysłany: 00:07 Sob 24 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jednym z pierwszych użytkowników tego forum. ŻENADA.
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 21:08 Pią 23 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca broilerow napisał:
ksiaze napisał:
a ja wczoraj zdalem po 3,25...i sie smieje z was wolnorynkowccow.. Very Happy Very Happy

dostales pisklaka drogiego do bani ktory padl w 5-6% procentach wywalilem sporo na leki i slaba waga duze zuzcyie paszy bo na gotowej i konfiskata i Twoja cena 3.25 nie kryje Ci kosztow :PPP liczyc nie umiesz i zl mi Ciebie bo bylem kiedys w DROSED i tez mnie taak okradali nic kasy nie zarabialem Smile a teraz jestem wolnorynkowiec ktoremu nikt nie rozkazuje i robie wolne kiey chce i zarabiam przy 2,9 lol misiek naprawde mi Ciebie zal:)))))

pisklak 1,25 upadki ok 2,2% zuzycie 1,85 na 2,65 wagi cena 3,25 netto ja nikomu nie pozwole sie okradac..!!!ani na kontrakcie ani na wolnym rynku..!!!a testowalem juz rozne sposoby hodowli...

co do pomyslu ograniczenia wstawien to calkowicie POPIERAM ja robie to juz od wielu lat....zima 20 % mniej a latem nawet 35 % ale w moim rejonie wiem ze robie to tylko ja sam...jak to rozpropagowac to nie wiem...na maila napisze ze wstawil mniej a faktycznie wstawil normalna ilosc...!!jak to sprawdzic????w tym jest problem..!!
moja sasiadka laduje po 22 na metr kw..i robi przebiorki..i nikogo nie bedzie sluchac...
to jest to polska mentalnosc..!!!
DLADZEGO NIECHWALIŁES SIĘ WCZESNIEJSZYMI ŻUTAMI, MYSLE ŻE POCHWALISZ SIE NASTĘPNYM BO JEDEN UDANY TO NIE SUKCES
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 18:49 Pią 23 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Masz rację dlatego jedziemy na 2.50 Laughing

wyśpij się człowieku chyba wczoraj zdałeś,
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:11 Pią 23 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację dlatego jedziemy na 2.50 :lol:
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 08:39 Pią 23 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Moi drodzy parafianie,gdyby te posty pisały jakies nastolatki albo chociażby czternastoletni murzyn analfabeta a tu dorośli piszą i naiwność tych postów jest rozbrajająca.RYNKIEM RZĄDZI STRACH I CHCIWOŚĆ.A sprawiedliwości nie było,nie ma i NIE POTRZEBA.Pozdrawiam.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 20:27 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow nie słuchać tych pierduł robić SWOJE 2.90 NETTO niestety
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 19:20 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Jak bylo po 3,8 to cisza w temacie zorganizowania sie aby zwojowac cos z pazarnia czy wylegarnia tudziez ubojnia. Nie oszukujmy sie: zdecydowana wiekszosc mysli tylko o tym co jest a jak bylo dobrze wiec po co sie przejmowac.

taaa.jak chciałwem założyć grupe z myślą o wyrwaniu kasy z unii to mi znajomy powiedział po co?"mi i tak dobrze" - a było to 3 m-ce temu, gdzie cena na kontrakcie 3,6n. bo sie nie chce nic robić aby mieć w dłuższej perspektywie 15gr/kg? od dziada pradziada w branżyt były dołki i górki więc będzie dobrze. taaa mi już to nie jest takie pewne
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 17:27 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak bylo po 3,8 to cisza w temacie zorganizowania sie aby zwojowac cos z pazarnia czy wylegarnia tudziez ubojnia. Nie oszukujmy sie: zdecydowana wiekszosc mysli tylko o tym co jest a jak bylo dobrze wiec po co sie przejmowac.
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 16:21 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
oczywiscie że można ...pofantazjowac
po pierwsze zasięg tego forum to max 3% hodowców,
po wtóre i najważniejsze gdzie dwóch polaków tam trzy zdania
i jeszcze jedno : jak tylko drgnie cena nikt nie będzie myślał co by tu zrobić...
zawsze jak jest źle to wszyscy sie integrują , mają pomysły a nawet złote rady co i jak należy zrobić , żeby było pięknie ....
tylko dlaczego przez tyle lat nic się nie zmieniło.... Crying or Very sad

Masz rację Jeep ,że jak cena pójdzie do góry to duch bojowy opóści brać drobiarską , ale chodzi o to żeby drgnęło i to możliwie najszybciej i na jak najdłużej. Trzydniowy brak brojlera na ubojniach myślisz ,że nie zrobił by na nikim wrażenia? Chodzi o to aby dać wszystkim do zrozumienia ,że w każdej chwili możemy to powtórzyć i to na większą skalę. A jak narazie to nikt się z nami nie liczy bo niczego jeszcze nie pokazaliśmy. Ostatni protest drobiarzy pod sejmem ,na którym osobiście byłem odbył się chyba 8 lat temu...a potem kompletnie nic.
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 15:42 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie że można ...pofantazjowac
po pierwsze zasięg tego forum to max 3% hodowców,
po wtóre i najważniejsze gdzie dwóch polaków tam trzy zdania
i jeszcze jedno : jak tylko drgnie cena nikt nie będzie myślał co by tu zrobić...
zawsze jak jest źle to wszyscy sie integrują , mają pomysły a nawet złote rady co i jak należy zrobić , żeby było pięknie ....
tylko dlaczego przez tyle lat nic się nie zmieniło.... Crying or Very sad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:07 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby udało się , ograniczyć wstawienia o absolutne minimum 40procent , a najlepiej 50% procent (przecież jeden raz w życiu, przez dla co po niektórych 20 i więcej lat kariery to chyba nie jakaś wielka rzecz.Doświadczenie - jeden raz w życiu!).
Wtedy gdy nagle na wylęgarniach , paszarniach , w magazynach zbóż,magazynach koncentratów, srodków chemicznych,hurtowniach leków itd zrobiłaby się dramatyczna nadwyżka wszystkiego, nadwyżka 50 procentowa! wtedy może okazałoby się ,jak wiele biznesów funkcjonuje tylko dzięki nam, jak wiele miejsc pracy pośrednio utrzymuje sektor drobiarski.
Następnie gdyby się okazało jak dramatyczny niedobór surowca występuje na ubojniach , hurtowniach,sklepach (jeden dwa dni mogą stanąć ale 2-3 tyg z podażą niższą o 50%?) to okazało by się ile następnych miejsc pracy i biznesów kręci się dzięki naszej pracy,ryzyku,zaangażowaniu potężnych środków.
Może wtedy ktoś by coś zrozumiał.
I nie potrzebne byłoby żadne dodatkowe ustalenie minimalnej ceny , bo sama zrobiłaby się taka jakiej jeszcze nigdy w historii tej branży nie było.Tyle ,że należałoby to zrobić bez żadnego uprzedzenia.
I wtedy mamy argument-jeśli nie zmienicie wszyscy traktowania nas jak chłopków od czarnej roboty i przeświadczenia ,że wszyscy mają zarabiać, mieć na wszystko remonty ,inwestycje,samochody służbowe dla pracowników,wyjazdy a hodowca ma zapieprzać za najlepiej 2 tys z hali to takie ograniczenia podaży bedą miały miejsce dotąd aż zrozumiecie , że chcemy być takimi samymi uczestnikami rynku jak inn bo mamy do tego takie samo prawo i może nie jest to nawet specjalnie trudne bo np. konsument powiedzmy 30gr na kilogramie w sklepie nie odczuje i nawet nie zauważy a dla nas to często być albo nie być.
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 12:47 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy HODOWCY a może już czas ,żeby się spotkać w REALU??? Ilu z Nas (hodowców) kożysta z tego forum ? ułamek procenta? Spodkajmy się gdzieś w centrum kraju ,każdy niech zawiadomi i 'zmusi do przyjazdu" hodowców z własnej okolicy ,siądziemy jak ludzie poznamy się może opadną niepotrzebne emocje i może uda się spłodzić coś konstruktywnego. Trzeba zarazić pomysłem integracji środowiska drobiarskiego jak najwięcej osób , stworzyć system ewidencji wstawień a wtedy może uda się wywrzeć presję na tych ,którzy robią na nas dobry interes. Zróbmy grupę nacisku ,która nie będzie się tylko ograniczać do negocjacji cen , ale będzie miała również wgląd do statystyk , wpływ na ustawy. Nie ma sensu walka na własną rękę bo nie przyniesie ona żadnych odczówalnych rezultatów, wspólnie jest to możliwe. TRZY DNIOWY STRAJK ZATRZĘSIE CAŁĄ BRANŻĄ. A nam nie zrobi wielkiej różnicy. Czekam na chętnych.
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 12:33 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Marzy mi się takie coś aby hodowcy w całej Polsce umówili się na priv i zrobili wstawienia w całym kraju zredukowane o 40 -50%.Nic nikomu nie mówiąc,aby mocno zadziałał element zaskoczenia.Nagle paszy , pisklaków zrobiłoby się tak bardzo dużo ,że ceny leciałyby na łeb w dramatycznym tempie.Potem żywca do uboju byłoby tak dramatycznie mało ,że 5.5netto i kolejka proszących się pod kurnikiem.
1.Zarobiliby wszyscy na 10czy 11 tys na hali kilka razy tyle co teraz przy 20tys.
2.Paszarnie,wylęgarnie,ubojnie,hurtownie dostałyby info jak nie zaczniecie nas traktować poważnie będziemy powtarzać takie sytuacje coraz częściej ,aż do skutku

Bardzo mi się to podoba! Wink mało tego, gdyby udało się ustalić między nami minimalną cenę, poniżej której żaden z nas nie zejdzie w negocjacjach i się tego trzymać. Wtedy ubojnie nie miały by szans na zaniżanie cen poprzez sondowanie - ile jeszcze możnaby uciąć.. ? Oczywiście w sytuacji ogromnej podaży ten pomysł słabo by się sprawdzał, ale przy sporym eksporcie drobiu, mógłby mieć szansę...
Powrót do góry
gawor333

PostWysłany: 11:59 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja taka jest już od 2-3 lat.

Wszyscy patrzą na cenę po jakiej sprzedajemy a ubojnie często robią tyle na ile rynek zbytu im pozwala. Za to wytwórnie pasz cały czas robią to co chcą i śmieją się nam w twarz!!!

Może trzeba wszystkim przedstawicielom, którzy nas nawiedzają powiedzieć, że mamy nowego dostawce paszy i wymusić na nich walkę cenową. Chociaż oni w biznesie paszowym znają się wszyscy i pewnie cenę ustalają sobie telefonicznie, bo jaki to problem zrobić 15 telefonów i ustalić ile się z nas zdziera w danym miesiącu.

Medox może ty masz jakąś wizję na to?!
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 11:43 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
a ja wczoraj zdalem po 3,25...i sie smieje z was wolnorynkowccow.. Very Happy Very Happy

dostales pisklaka drogiego do bani ktory padl w 5-6% procentach wywalilem sporo na leki i slaba waga duze zuzcyie paszy bo na gotowej i konfiskata i Twoja cena 3.25 nie kryje Ci kosztow :PPP liczyc nie umiesz i zl mi Ciebie bo bylem kiedys w DROSED i tez mnie taak okradali nic kasy nie zarabialem Smile a teraz jestem wolnorynkowiec ktoremu nikt nie rozkazuje i robie wolne kiey chce i zarabiam przy 2,9 lol misiek naprawde mi Ciebie zal:)))))

pisklak 1,25 upadki ok 2,2% zuzycie 1,85 na 2,65 wagi cena 3,25 netto ja nikomu nie pozwole sie okradac..!!!ani na kontrakcie ani na wolnym rynku..!!!a testowalem juz rozne sposoby hodowli...

co do pomyslu ograniczenia wstawien to calkowicie POPIERAM ja robie to juz od wielu lat....zima 20 % mniej a latem nawet 35 % ale w moim rejonie wiem ze robie to tylko ja sam...jak to rozpropagowac to nie wiem...na maila napisze ze wstawil mniej a faktycznie wstawil normalna ilosc...!!jak to sprawdzic????w tym jest problem..!!
moja sasiadka laduje po 22 na metr kw..i robi przebiorki..i nikogo nie bedzie sluchac...
to jest to polska mentalnosc..!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gultrax

PostWysłany: 11:14 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ja dzisiaj puściłem po 2,9. Mam jeszcze takie pytanie do hodowców jakie osiągacie średnie przy Sprzedarzy ( ile dni chowu)?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:14 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Moi niektórzy łapacze mają trochę gospodarki.Płaczą w tej chwili że muszą pszenicę po 360-370-oddawać! Żyto po 110zł ! Ludzie a pasza 1000zł i więcej.Ciekawe ile kosztuje pszenica paszowa , bo ludzie mówili o dobrej na mąkę???
Marzy mi się takie coś aby hodowcy w całej Polsce umówili się na priv i zrobili wstawienia w całym kraju zredukowane o 40 -50%.Nic nikomu nie mówiąc,aby mocno zadziałał element zaskoczenia.Nagle paszy , pisklaków zrobiłoby się tak bardzo dużo ,że ceny leciałyby na łeb w dramatycznym tempie.Potem żywca do uboju byłoby tak dramatycznie mało ,że 5.5netto i kolejka proszących się pod kurnikiem.
1.Zarobiliby wszyscy na 10czy 11 tys na hali kilka razy tyle co teraz przy 20tys.
2.Paszarnie,wylęgarnie,ubojnie,hurtownie dostałyby info jak nie zaczniecie nas traktować poważnie będziemy powtarzać takie sytuacje coraz częściej ,aż do skutku

A zauważyliście,że stanęły obniżki paszy?Zacytuje siebie i będę o tym pisał co jakiś czas bo to jedyny sposób,ale by się zdziwili wszyscy gdyby coś takiego dało się zrobić.Może trzeba by wrowadzić pewne oszczędności aby pasza była tańsza ,może nawet przedstawiciele handlowi by dostali auta za 40tys a nie za 80tys :lol: w ramach oszczędności?Może w ramach oszczędności mniej byłoby imprez w drogich pałacykach itp
Powrót do góry
StaśStaś

PostWysłany: 11:07 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Moi niektórzy łapacze mają trochę gospodarki.Płaczą w tej chwili że muszą pszenicę po 360-370-oddawać! Żyto po 110zł ! Ludzie a pasza 1000zł i więcej.Ciekawe ile kosztuje pszenica paszowa , bo ludzie mówili o dobrej na mąkę???

Idea wchodzę Exclamation
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:07 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mojekurczaki.pl napisał:
Agro napisał:
adam kurak napisał:
małopolska 2,95 netto i innych zero bzdur

Niestety 2,8 netto też się pojawia - w Małopolsce

No niestety nie tylko w małopolsce... 2,80 jest też w łódzkim, śląskim, świętokrzyskim... Coś się dzieje na rynku. Miało być lekko w górę, a jest w dół. :cry: Szczegóły jak zawsze na www.mojekurczaki.pl

Podobno jest zalew przyjezdnego kurczaka i ubojnie zostają z mięsem. Nie mają jak sprzedać. Wiecie coś o tym?

Pozdrawiam

Beata

www.mojekurczaki.pl

O tym mówię od 2 tygodni chyba
Powrót do góry
Gultrax

PostWysłany: 11:03 Czw 22 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, ja dzisiaj puściłem po 2,9 ; kaszuby. I mam pytanie do hodowców jakie macie średnie przy Sprzedarzy i po jakim czasie chowu? ( ile dni?)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1755, 1756, 1757 ... 2227, 2228, 2229  Następny
Strona 1756 z 2229

Skocz do: