Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:45 Sob 17 Sie 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1755, 1756, 1757 ... 2190, 2191, 2192  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzanj

PostWysłany: 21:41 Nie 21 Cze 2009    Temat postu: Re: Wylęgarnia INTERFERM Wierzbno Odpowiedz z cytatem

to_i_ovo napisał:
antczakdrob napisał:
krzanj napisał:
Witam

Poszukuje osób które mają kurczaki z wylęgarni INTERFERM Wierzbno wstawione w okolicy 14 maja 2009. Moje kurczaki są zawirusowane (IBH adenowirusy) i mam duże kłopoty na fermie. Oczywiście wylęgarnia niechce uznac reklamacji i ma w d....ie hodowce.
Proszę o pilny kontakt
Jacek Krzan
woj. dolnośląskie
jacek.krzan@wp.pl

Twierdzenie pana Jacka Krzana z 16.06.2009, że nie zainteresowaliśmy się jego problemem jest nieprawdziwe, ponieważ:
- 15.06.2009 uczestniczyłem z lek. wet. dr Krystyną Lisowską w lustracji stada i rozpatrywaniu reklamacji,
- wstępnie ustaliliśmy następne spotkanie na 22.06.2009,
- natychmiast rozpoczęliśmy konsultację z Instytutem w Puławach i ustaliliśmy, na nasz koszt, badania na 19.06.2009, o czym powiadomiliśmy hodowcę.

Tadeusz Antczak
przedsiębiorstwo drobiarskie INTERFERM

Hm... "rozpoczęliśmy konsultację z Instytutem w Puławach", jak zwykle zapomniał Pan, pewnie przez przypadek zaznaczyć - Z UDZIAŁOWCEM!
Z pełnego KRS-u wynika, iż Instytut w Puławach jest udziałowcem Interfermu! Shocked
Ludzie łączcie siły, następnym możesz być Ty!!!

Dzięki koledzy Smile))

Pamiętajmy, że każda wypowiedz jest pomocna dla nas....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zbychu310169

PostWysłany: 20:10 Nie 21 Cze 2009    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

cena zywca 4,20 netto poniedziałek22.06.09 centralna polska
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 20:10 Nie 21 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy,ceny,ceny ,na 18 postów nic o cenach,a to jest -CENA BROJLERA- moze ktoś zna aktualną cenę na kaszybach???zaczynam zdawać i szkoda mi kazej 10 groszowki do kliograma,proponują mi 4zł,moze ktoś dostaje więcej???
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:03 Nie 21 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Puzonku gdybym chciał się wcielać w czyjąś rolę to jest tyle ciekawych postaci,że uwierz mi hodowca drobiu byłby jednym z ostatnich
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 12:25 Nie 21 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puzon brojlerowski napisał:
medox dla mnie to Ty jestes p.....m inteligentem siedzacym w krawacie albo w zakiecie i nie p...rz o problemach w szkole jakie rzekomo miales, moze sie myle ale mysle ze piszesz pod publike jak to ktos juz napisal, bardzo sprytnie wczuwasz sie w role zyklego rolnika - osobiscie to Ty pierwszy dalbys sobie rade z ksiegowoscia i problemami zwiazanymi z prowadzeniem firmy "DZIAD"

Shocked a tobie to niby o co chodz???????
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 10:14 Nie 21 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox dla mnie to Ty jestes p.....m inteligentem siedzacym w krawacie albo w zakiecie i nie p...rz o problemach w szkole jakie rzekomo miales, moze sie myle ale mysle ze piszesz pod publike jak to ktos juz napisal, bardzo sprytnie wczuwasz sie w role zyklego rolnika - osobiscie to Ty pierwszy dalbys sobie rade z ksiegowoscia i problemami zwiazanymi z prowadzeniem firmy "DZIAD"
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:20 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie,w tym wypadku tak sądzę,co nie zmienia faktu,że nadal uważam ,że czasem brak elementarnej wiedzy powoduje działania takie jak w maju-wsadzę 25tys zamiast 20 to zarobię więcej kasy.Czasem używam po prostu jaskrawej metafory by wyrazić co myślę.
Osobiście protestuje aby porównywać rolnika bez względu na to czy hoduje krowy,świnie,kury czy kozy do człowieka prowadzącego firmę.A jeśli ci którzy wymyślają te przepisy uważają ,że to to samo to pozostaje ich zaprosić ,żeby posiedzieli na fermie od wstawienia do wybrania gnoju i sami zobaczyli różnice.Nie upominamy się o straty,uduszenia,choroby,nie liczymy amortyzacji urządzeń i budynków, nie kupujemy aut z odliczeniem vatu dla siebie i żony ,nie wpisujemy w koszty komputera dla dzieci,lodówki do domu i obiadu z rodziną w niedzielę w knajpie.Mamy za to i specyfikę prowadzenia działalności w oparciu o żywy towar ułatwienia w rozliczaniu się z fiskusem.Czy lepiej na tym wychodzimy jeśli wpiszemy wszystkie te rzeczy o których piszę wyżej w koszty- nie wiem.Na pewno jest prościej.Jeśli ktoś uważa ,że lepiej wyjdzie stosując księgowość,ma wybór,może ją zastosować.I tak w/g mnie powinno zostać.Normy szacunkowe istotnie są dość niskie i nic nie powiedziałbym ,aby je w rozsądny sposób podnieść.Ale wywracanie całego systemu funkcjonującego od dziesiątek lat do góry nogami i to prawie natychmiast uważam za niedopuszczalne.My krawat wkładamy tylko na sume w niedziele,takie życie , taki nasz wybór.I każdy powinien się liczyć z tymi którzy produkują żywność,bo owszem, dziś możemy ją importować skąd chcemy i ile chcemy,ale co, jeśli za 10 czy 20lat coś się stanie , zmieni się porządek świata,wybuchnie jakiś konflikt i jeśli nie będziemy produkować żywnośći ktoś w sytuacji konfliktu powie-a ja wam teraz papu nie sprzedam?Co wtedy?
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 20:22 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Chciałem tylko powiedzieć, że rolnik powinien zostać rolnikiem a nie firmą.Bo rolnik hoduje zwierzęta, nieraz pobrudzi się w gnoju po same pachy, a nie lata w krawacie z aktówką pełną papierków do księgowego.

po totalnej krytyce zaczołeś pisać pod publikę....rozmieniasz sie na drobne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łysy

PostWysłany: 20:06 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze prawisz medox. I to dodatkowo tak rzeczowo, dobitnie i mądrze, że zamiast się z tobą kopać i wzajemnie wyzywać to ludzie biją Ci brawo. A nie można by tak we wszystkich kwestiach?? Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:44 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem tylko powiedzieć, że rolnik powinien zostać rolnikiem a nie firmą.Bo rolnik hoduje zwierzęta, nieraz pobrudzi się w gnoju po same pachy, a nie lata w krawacie z aktówką pełną papierków do księgowego.
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 18:04 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

A zresztą w ogóle ja zostałem rolnikiem bo nic innego nie potrafię.W szkole to po 3 lata w jednej klasie siedziałem i ojciec z matulą doszli do wniosku ,że naukowcem nie zostanę , to zostałem rolnikiem.I ja się na żadne księgowości nie zgadzam bo ja nie umie , nie znam się.Nic nie będę liczył ani wypełniał bo nie potrafię.Jakbym wiedział ,że w rolnictwie wprowadzą księgowość to bym został kim innym.Nie można zmieniać zasad w trakcie gry, w związku z tym mogą sobie wprowadzać księgowość po mojej śmierci

Ciekawe przemyślenia.
Czuję tylko, że nie o sobie piszesz akurat. To mogłoby dotyczyć mnie i wielu użytkowników tego forum. Smile
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 16:19 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wmad...dzieki za linka..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Savik!

PostWysłany: 16:14 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Nie macie wrażenia ,że paszarnie przestały już wiązać cenę paszy z kosztami własnymi tylko uzależniają ją od ceny kurczaka?

Zgazam się. Jasno mi handlowiec z paszarni powiedział, że jest okazja zarobić na paszy.... Confused
Powrót do góry
wmad

PostWysłany: 14:53 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Re: wykaz hodowcow drobiu Odpowiedz z cytatem

hodowca broilerow napisał:
moglby mnie ktos poinstruowac gdzie i jak wejsc na stronie Woj.insp.weterynaryjnej aby znalesc taka liste hodowcow....bo cos mi nie idzie..... Shocked

Witam,
zdaje się,że to chodzi Ci o tę listę. Podaję link:
http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2262
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 13:27 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Nie macie wrażenia ,że paszarnie przestały już wiązać cenę paszy z kosztami własnymi tylko uzależniają ją od ceny kurczaka?

oczywiscie...takie wrazenie to ja mam juz od pol roku..paszarnie nie maja zadnych podstaw aby windowac ceny w gore..zboze i inne komponenty nie zmieniaja cen juz od 6-8 miesiecy...
np moj przedstawiciel paszrni jak sie umawia na spotkanie ze mna...to zgadnijcie od czego rozpoczyna rozmowe..?????
PO ILE MAM ZYWCA..?????
dobre co...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:07 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 12:22 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: wykaz hodowcow drobiu Odpowiedz z cytatem

moglby mnie ktos poinstruowac gdzie i jak wejsc na stronie Woj.insp.weterynaryjnej aby znalesc taka liste hodowcow....bo cos mi nie idzie..... Shocked
Powrót do góry
arck

PostWysłany: 12:11 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szruszek -8 godzin 5 razy w tygodniu i wyplata co miesiac , dorobiarstwo- 24 h na dobe wolnego czasu brak, pieniadze raz sa raz nie ma.
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 11:49 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ross100 napisał:
koledzy ---ceny,ceny,moze ktoś powie ile płaci ubojnia mielewczyk,bo jezdzą bardzo daleko po kurczaka?????????????????????????????

Piorun wie bo jak mieli braki to wydzwaniali do mnie a teraz cisza. Smile
Powrót do góry
ross100

PostWysłany: 10:47 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy ---ceny,ceny,moze ktoś powie ile płaci ubojnia mielewczyk,bo jezdzą bardzo daleko po kurczaka?????????????????????????????
Powrót do góry
Bywka

PostWysłany: 08:09 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Savik - ja troszkę nie kumam tego postu poniżej,ale ja tępy pewnie jestem.
marek marek - wiesz to chyba takie hobby i życie nadzieją - a może kiedyś będzie normalnie.
Bywka o to miałem pytać właśnie- ciekawe jak policzą amortyzację obiektów bo przecież budynek hurtowni papieru toaletowego nie zużywa się tak samo szybko jak budynek przy produkcji zwierzęcej!!
Wyruchają nas zdaje sie na tej salomonelli i księgowości ,że bedzie nas długo kakaowe oko piekło.

A zresztą w ogóle ja zostałem rolnikiem bo nic innego nie potrafię.W szkole to po 3 lata w jednej klasie siedziałem i ojciec z matulą doszli do wniosku ,że naukowcem nie zostanę , to zostałem rolnikiem.I ja się na żadne księgowości nie zgadzam bo ja nie umie , nie znam się.Nic nie będę liczył ani wypełniał bo nie potrafię.Jakbym wiedział ,że w rolnictwie wprowadzą księgowość to bym został kim innym.Nie można zmieniać zasad w trakcie gry, w związku z tym mogą sobie wprowadzać księgowość po mojej śmierci

Witam "Medox", amortyzację liczą tak jak napisałem, 40lat to jest niebywałe. Napisałem do MF, do samorządu rolniczego jaką jest Izba Rolna, że 40lat użytkowania bez jakich kolwiek remontów, budynek poprostu się rozleci itd. Nie wiem jaki skutek będzie, myślę, że zależy od nas samych, im więcej będzie się mówić na ten temat i przekazywać do osób(posłów) i innych instytucji mających wpływ na zmianę ustawy, to może dojdziemy do normalności.

cena kuj-pom wolny rynek 4,0 do 4,2 n
kontraktacja od 3.6 do 3,9 w zależności od dobrej woli dwóch stron
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 07:45 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Savik - ja troszkę nie kumam tego postu poniżej,ale ja tępy pewnie jestem.i

Chodzi mi o to że wolę płacić podatek jak zarobię kasę (jak se jakiegoś auta w celach reprezentacyjnych nie kupię itp.) niż płacić podatek bez względu na to czy dołożyłem dużo czy zarobiłem. Zresztą zapytaj swoich znaomych prowadzących działoalność opodatkowaną na zasadach ogólnych jak sobie z tym radzą. Natomiast zagrożeniem realnym dla kurnikarzy są: podatek od nieruchomości (wszystko możliwe przy PO) oraz dublowanie się podatku rolnego z podatkiem od naszych dochodów.
Powrót do góry
to_i_ovo

PostWysłany: 21:49 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Re: Wylęgarnia INTERFERM Wierzbno Odpowiedz z cytatem

krzanj napisał:
antczakdrob napisał:
krzanj napisał:
Witam

Poszukuje osób które mają kurczaki z wylęgarni INTERFERM Wierzbno wstawione w okolicy 14 maja 2009. Moje kurczaki są zawirusowane (IBH adenowirusy) i mam duże kłopoty na fermie. Oczywiście wylęgarnia niechce uznac reklamacji i ma w d....ie hodowce.
Proszę o pilny kontakt
Jacek Krzan
woj. dolnośląskie
jacek.krzan@wp.pl

Twierdzenie pana Jacka Krzana z 16.06.2009, że nie zainteresowaliśmy się jego problemem jest nieprawdziwe, ponieważ:
- 15.06.2009 uczestniczyłem z lek. wet. dr Krystyną Lisowską w lustracji stada i rozpatrywaniu reklamacji,
- natychmiast rozpoczęliśmy konsultację z Instytutem w Puławach i ustaliliśmy, na nasz koszt, badania na 19.06.2009, o czym powiadomiliśmy hodowcę.

Tadeusz Antczak

Tak tak

Chcą dać do badania kurczaki które już przechodzą chorobe a nie krew ktora mam pobrana z 1, 16 i ostatniego dnia tuczu, oraz wycinki pobrane w czasie najwiekszego nasilenia chorobą. Tak samo wymyślili sobie Puławy tak jak by we Wrocławiu nie bylo laboratorium.

Ps. wielu chodowców juz sie odezwalo do mnie na e-mail potwierdzając że maja dziadostwo i odeszli z tego powodu.
PRZESTRZEGAM!!!

Trzymaj się, nie daj się!!!
W wykazie Głównego Lekarza Wet. znajdziesz listę hodowców reprodukcji z zachodniopomorskiego wraz z nr. tel. zadzwoń do nich.
Powrót do góry
to_i_ovo

PostWysłany: 21:43 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Re: Wylęgarnia INTERFERM Wierzbno Odpowiedz z cytatem

antczakdrob napisał:
krzanj napisał:
Witam

Proszę o pilny kontakt
Jacek Krzan
woj. dolnośląskie
jacek.krzan@wp.pl

Tadeusz Antczak

Hm... "rozpoczęliśmy konsultację z Instytutem w Puławach", jak zwykle zapomniał Pan, pewnie przez przypadek zaznaczyć - Z UDZIAŁOWCEM!
Z pełnego KRS-u wynika, iż Instytut w Puławach jest udziałowcem Interfermu! Shocked
Ludzie łączcie siły, następnym możesz być Ty!!!
Powrót do góry
krzanj

PostWysłany: 17:06 Pią 19 Cze 2009    Temat postu: Re: Wylęgarnia INTERFERM Wierzbno Odpowiedz z cytatem

antczakdrob napisał:
krzanj napisał:
Witam

Proszę o pilny kontakt
Jacek Krzan
woj. dolnośląskie
jacek.krzan@wp.pl

Tadeusz Antczak

Tak tak

Chcą dać do badania kurczaki które już przechodzą chorobe a nie krew ktora mam pobrana z 1, 16 i ostatniego dnia tuczu, oraz wycinki pobrane w czasie najwiekszego nasilenia chorobą. Tak samo wymyślili sobie Puławy tak jak by we Wrocławiu nie bylo laboratorium.

Ps. wielu chodowców juz sie odezwalo do mnie na e-mail potwierdzając że maja dziadostwo i odeszli z tego powodu.
PRZESTRZEGAM!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1755, 1756, 1757 ... 2190, 2191, 2192  Następny
Strona 1756 z 2192

Skocz do: