Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:00 Sob 4 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1755, 1756, 1757 ... 2388, 2389, 2390  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 14:16 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja umiem czytać ,ale nie wiem czy ty potrafisz i czy wiesz co piszesz ,napisałeś:
"ceny nie było do okolo 15 grudnia dopiero po 15 grudnia wskoczyla troche do gory ok 3.10 zł "
Wtedy, a nawet 2-3 dni wcześniej to zaczęła spadać bo na chwilę podskoczyła wcześniej.To raz
Dwa-cofnij się na tym forum do okolic 1listopada to zobaczysz czy poszła cena do góry.Krótko to trwało i zasięg ruchu był mniejszy niż myślałem ,ale w 4-5 dni można było jak pisałem 100tys ptaka sprzedać.A to 250 ton.Tylko 20-30gr więcej to 50-75tys pln-ów .Może ciebie takie kwoty nie interesują ,ale są tacy co ich interesują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grzegorz1986

PostWysłany: 13:38 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox pisalem ze 3.10 zł bylo 15 grudnia a nie po 15 grudnia...!!! A co do listopada to w którym dniu była cena opłalacalna (pow 3zł)? A jak by ciebie posluchali to by bylo 2.50... A juz nie wspominam że jak by słuchali ludzie twojej kuli to by bylo teraz 3 zl... PZDr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 13:03 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I teraz popatrzcie , czy świat zmienił się jakoś istotnie przez ostatnie kilka dosłownie dni ,że nie szło po 2.80 sprzedać a teraz po 3.50 się zabijają?Zmienił się układ planet?Ludzie się umówili i rzucili wszyscy jeść kury? Nie . Zmniejszyła się mocno ilość żywca na rynku.Cena natychmiast rośnie.Kolejny przykład ,że to jedyny sposób .NIE DOPROWADZAĆ DO NADWYŻEK W ILOŚCI MIĘSA.Bo koszt będzie 4zl a kura będzie po 2.80zł i nawet jak się z.es.racie to nic nie poradzicie.
I słówko do ubojni i hurtowni,choć nas pewnie nie czytają - jak widać wystarczy 3 dni ,aby dało się płacić za kurczaka 50-70gr więcej ,a tuszkę sprzedawać jeszcze drożej.I da się.To co jeszcze 3 dni temu było niemożliwe.Czy musicie tak zawsze gnoić ten rynek????Czy nie lepiej,stabilniej i spokojniej pracowało by się i wam gdyby nie doprowadzać do takich anomalii ,że ktoś musi sprzedać towar za 2.80 przy koszcie 3.50?Cóż ,jak chcecie tak macie.Teraz będzie trzeba po 5zł płacić.A można normalnie.NIech to będzie ruchome bo musi być ,ale nie róbmy gnoju.Tyle można.Można jakoś zwyczajnie po ludzku ,jest więcej więc siłą rzeczy cena spadnie ,nie ma wyjścia,ale nie róbcie syfu i niech nie spada 50gr poniżej kosztów.Czy to zwiększy sprzedaż , nawet jak konsument zapłaci 30-50gr mniej za kilogram.Nawet tego nie zauważy a, dla producenta to być lub nie dla rynku zaś totalna destabilizacja.
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 13:03 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Brojlera kurzego
Nie rób z siebie Kaszpirowskiego
Tak się składa , że pierwszy post na tym forum był mój . Zaczęło się od dyskusji pod jakimś artykułem i zaproponowałem przejście z polemiką własnie na to forum .
Nie koniecznie pod tym nickiem Nie piszę tego żeby się z Tobą licytować , ale żebyś miał pewną świadomość

Pamiętam Cię, też jetem tu od samego początku - nie ujawnie twojego poprzedniego nicku bo sznuję Twoją decyzje i pamietam dlaczego zmienileś nick. Ps. ... tak samo jak adres e-mail
Powrót do góry
treonik

PostWysłany: 12:24 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brojler- zgadzam się, że bycie społecznikiem czy walka o wspólny interes rzadko kiedy znjaduje odbicie we wdzięczności, ludzie wolą mieć żle bylby być pewnym że ktoś nie będzie miał lepiej, no ale to są wiekowe zaszłości- od dawna nie czujemy wspólnoty.
A swoją drogą jak to jest że firmie C czy I się opłaca, a hodowcom się nie opłaca- magia, kantują czy wiedzą coś więcej.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 12:24 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie poco tak gonić dajmy odpocząć halą i sobie, zastosujmy letnie obsady i róbmy max 5 rzutów do roku a problem zniknie raz na zawsze.wtedy bedzie cena ,bedziemy dobrymi ekonomistami ,partnerem biznesowym godnym poszanowania a nie zwyklym robalem co zapi...ala i nic z tego niema poza rosnacymi dlugami Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:09 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rób z siebie Kaszpirowskiego Very Happy
Tak się składa , że pierwszy post na tym forum był mój . Zaczęło się od dyskusji pod jakimś artykułem i zaproponowałem przejście z polemiką własnie na to forum .
Nie koniecznie pod tym nickiem Very Happy Nie piszę tego żeby się z Tobą licytować , ale żebyś miał pewną świadomość .
Wielokrotnie byłem opluwany za wymądrzanie się , pisanie o kosztach produkcji , które i tak dla większości wg mojego wyliczenia są za duze / ciekawe he,he / , za negowanie 7 rzutów w roku i za wiele innych rzeczy . Swego czasu jeździłem i
do Warszawy i do Gdańska walcząc o zakazy budowy wielkich ferm / akurat wtedy wykonanie amerykańskie / , o zakazy importu wszelkiego syfu , o kontrole tranzytowe i jeszcze wiele innych rzeczy . Traciłem swój prywatny czas , swoje prywatne pieniądze i wiesz co usłyszałem od hodowców? Że ze składek robiliśmy sobie wycieczki , żarliśmy po zajazdach i ogólnie luz blus. Zraziłem się do jakiejkolwiek pracy społecznej na rzecz hodowców bo wiem jak niereformowalne jest to towarzystwo . ZAMORDYZM - co to znaczy wg mnie to Ci , którzy czytają to forum wiedzą doskonale .
Jest to jedyny sposób żeby cokolwiek w tej branzy ustabilizować . Sęk w tym , że "wielcy" mają olbrzymie lobby polityczne i póki konserwatyści z PO będą rządzić nie ma szans na zmiany .
A my malutcy mamy być dostawcami taniego surowca i jak się nam nie podobają ochłapy , którymi nas karmią zawsze możemy skorzystać z propozycji Glebka .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:48 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi brojlerku, piszesz waść dokładnie to co ja mówię (z wyjątkiem tego ,że nie nazywam siebie idiotą-jeszcze.Nigdy wszak nic nie wiadomo)To forum to jest nawet mniej niż promil produkcji - 60 osób i to raczej jednokurnikowcy ,bo wielcy nie mają nawet czasu by tu zaglądać.To proste od początku.Dlatego staram się pomóc tym małym niezorientowanym owieczkom i wiem ,że jak mnie posłuchają i nie wsadzą ptaszków np po 22 pazdziernika tylko odczekają i włożą 3-4tyg póżniej to sprzedadzą teraz i są do przodu ,w sensie drożej sprzedazą kurkę o złotówkę na kilogramie.To zle? Właśnie dlatego mogę sobie pozwolić na pisanie ,bo jak widzisz jest tu 60 osób , niech nawet jeszcze 40 się nie wpisało to kropla w morzu,tym bardziej ,że w zdecydowanej większości to zapewne niewielcy producenci .Część z nich, jeśli ma taką możliwość ,może zrobić co sugeruje i nie wpłynie to na rynek w żaden sposób a oni zarobią.Stąd czasem se popisze.Póki co sprawdzalnośc b.wysoka.Chyba raz dawno temu się pomyliłem.A ile razy mówiłem idealnie ,niemal co do dnia?10? Więcej?Kto posłuchał zarobił lub uniknął strat.Ostatnia prognoza - po Nowym Roku wystrzał ceny o złotówkę.Pewnie najdalej w najbliższą niedzielę sprawdzi się z dokładnością do 10gr.Pozdrowionka
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 11:36 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mało ktory hodowca chce trzymac teraz dłuzej a dlaczego ktos mi podesłał :
dzienne utrzymanie 1 szt po 42 dniu zycia : 180g paszy x 1400 zł = 0,252.
przyrost ~ 70g x 3,7 zł = 0,259 róznica 0,7 gr nawet nie cały grosz X nawet te 10000 co jeszcze zostało to wychodzi jakies całe 70 zł na dobe a gdzie prad i woda + upadki. także juz wiadomo z kad ta srednia tuszka.
Powrót do góry
rupek30

PostWysłany: 10:32 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i potwierdzam cenka 3.5 3.6- jaka szkoda że nie mam kurczaczków Crying or Very sad ale może cenka się utrzyma.
Powrót do góry
rupek30

PostWysłany: 10:32 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i potwierdzam cenka 3.5 3.6- jaka szkoda że nie mam kurczaczków Crying or Very sad ale może cenka się utrzyma.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:25 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
pool a nie pomyliło ci się coś?Poniżej mój post z początku grudnia 2009

Medox z pełną świadomością oświadcza ,że jest jedyny i niepowtarzalny oraz nie posiada innych nicków na tym forum

Zaczynam poważnie wątpić w Twoją poczytalność .
Jeżeli już sam o sobie zaczynasz pisać per MEDOX to oznaka , że potrzebujesz dobrego psychologa żeby nie napisać psychiatrę .
Chłopie wyluzuj i może faktycznie zmień forum . W zasadzie to bawią mnie Twoje posty , ale widzę , że zaczynasz niebezpiecznie zbliżać się do granicy rozsądek-idiotyzm i zaczynam się poważnie martwić .
Te 60 osób na forum to promil produkcji i g.ówno mają do powiedzenia więc Twoje sugestie obsadowe i nie tylko to "śmiech na sali" . Nawet nie wiesz jaką z Ciebie mają polewką <WIELCY> producenci , od których tak na prawdę w dużej mierze zależą ceny żywca w Polsce. Oni nie bawią się w jakieś śmieszne forum ppr bo to dobre dla dzieciaków . Śmieją się z tych niby elit rolnictwa co to nawet poprawnie nie potrafią napisać CHODOWCA UWARZAJ CHUMOR itd .
Nikt nie będzie poważnie traktował partnera analfabety , partnera , który jest zerem matematyczno-ekonomicznym i nawet nie potrafi sobie wyliczyć kosztów produkcyjnych . Wałęsa owszem na fali społecznego niezadowolenia wypłynął , ale czy ktoś kiedykolwiek traktował go poważnie? NIE . Bo jak ktoś nie potrafi poprawnie się wysłowić , poprawnie pisać i logicznie mowić to nikt go poważnie nie będzie traktował . I może mieć miliony złotych zawsze będzie burakiem .
Z hodowcami jest dokładnie tak samo .
Koszty przy aktualnych cenach paszy , to już w końcu chyba wszyscy wiemy oscylują w granicach 3,60 . Tak więc ta cena to ledwie koszty . Nie ma co się napalać bo to nawet nie daje promyka nadziei na odrobienie strat .
Poziom około 4 złotych to też żadna rewelacja , ale przy dobrym wyniku w końcu coś może zostać.
Pomyślcie o tym - piszę do tych co z mysleniem maja problemy .
Ja zaczynam sprzedać od przyszłego tygodnia i moja oferta wyjściowa to 3,80 . Na początek .
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 10:20 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medoxie po ile u ciebie hodowcy sprzedaja jak wogóle maja co. dzwonia nawet ubojnie oddalone o 300 km czy by nie bylo jakiego zestawu na poniedzieli
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:19 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIestety kurczak,wszystko kwestia cen.Eur nie jest drogi ,podniesie się trochu cenę pisklęcia i się sprowadzi.Jaki to problem? Jak hodowcy zobaczą stabilne 4.40netto zapłacą za pisklaczka i 1.50zł.No problem Laughing Wylęgarnia powie - z wielkim trudem mogę załatwić , dosłownie wyrwać ostatnie jajeczka bo tak brakuje ,że połowa kurników będzie pustych,ale cena 1.50netto. Laughing Laughing Laughing I jedziem z koksem.I tak będzie między 20 lutym a 1 marca na bank.Potem pasza po 1500 ,pisklaczek po 1.50 a kurka po 2.80.I czemu? jak to ?dlaczego ?przecież było stabilnie po 4.40 ,znowu się umówili i zaniżają ,kurczaczek schodzi jak świeże bułeczki przecież ,policzmy się na forum ,zorganizujmy strajk Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:11 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tego Grzegorzu 1986 ,bo zapomniałem dodać w poprzednim poście dokladnie w okolicy 15 grudnia (nawet dwa dni wcześniej) cena zaczęła nagle spadać a nie rosnąć.Piszesz kolego bzdury , a tu nawet nie trzeba myśleć wystarczy popatrzeć na cyfry
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 09:58 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenest napisał:
cobbross napisał:
pawell3131 napisał:
Witam !!!! 3.60 netto na piątek Smile Smile Smile Pozdrawiam !!!!
Kto tyle płaci ?

Wszyscy będą ! Tylko musimy ich przetrzymać!
NA PIĄTEK 3.60 NETTO ( SIERADZ ).
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 01:12 Czw 6 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukasz111 napisał:
W jednym sie z Medoxem zgadzam. Mianowicie jeśli teraz cena skoczy i utrzyma sią na "niby" wysokim poziomie, np. 3,6 - 3,8 przez około 2 tyg. to niestety, ale zaczną sie zamówienia i wstawienia na te obiekty, które miały ruszyć jak wiosna zagości na dobre. I wtedy dopiero bedzie wtopa.........
Ale narazie poczekajmy, trzeba zobaczyć czy cena faktycznie w tak oszałamiajacy sposób podskoczy. Teraz wszysko w rękach hodowców...

Myślę, że się mylisz co do zwiększonych wstawień. Nie ma za dużo jaj wylęgowych w kraju, a jajo na zachodzie europy dochodzi do 24 eurocentów (ok 95 gr) więc import jego, póki co mało opłacalny.!!! I oby tak było, więc mam nadzieję, że cenka na brojlera się utrzyma dłużej. Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:57 Sro 5 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pool a nie pomyliło ci się coś?Poniżej mój post z początku grudnia 2009

Dlaczego mówicie ,że non-stop kracze?Przecież mówiłem osły ,że cena na święta wzrośnie (chyba z 3 miesiące temu ) i rośnie.Tak czy nie?
Medox z pełną świadomością oświadcza ,że jest jedyny i niepowtarzalny oraz nie posiada innych nicków na tym forum

Grzegorz wróć ,choćby na tym forum, do okolic 1litopada i zobacz czy urosła cena.Krótko niestety ,ale urosła.Kto wyszedł dokładnie wtedy jak doradzałem, jakieś o ile pamiętam 30-40gr mógł uszczknąć w 4-5 dni.A za 4-5 dni można sprzedać 100tys kurek.Cóż ,trzeba umieć wykorzystywać okazje.Musisz dokładniej śledzić rynek
Powrót do góry
grzegorz1986

PostWysłany: 23:48 Sro 5 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś ci sie medox popieprzylo Chyba kula szwankuje, że po 1 listopada poszla cena do gory bo ceny nie było do okolo 15 grudnia dopiero po 15 grudnia wskoczyla troche do gory ok 3.10 zł W listopadzie byla 2.7- 2.9 jak wszyscy cie beda sluchac to nastepne wstawienie zrobią w tym samym terminie i to dobiero bedziemy miec wszyscy jazda... A cena idzie do gory ze wzgledu na to ze nie bylo ceny w pazdzierniku i listopadzie i duzo hodowcow nie wstawilo... cena na dzis slask 3.30 netto... Czytam te twoje posty i smiac mi sie chce z tego wszystkiego... Ale jak mi to kirdys pisales TO WOLNY KRAJ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pool

PostWysłany: 23:38 Sro 5 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox uwarzaj, bo zaraz pycha cię rozsadzi.Żeby nie było ci tak wesoło to sięgnij do swoich postów z końca 2009 roku.Psułeś mi chumor przez kilka tygodni twierdząc że na święta B.N. rok temu, cena sięgnie dna .Myliłeś się . Sprzedałem wtedy po 3.5 netto i parę groszy wpadło,a do ciebie ,od tamtego czasu pozostał mi uraz.Uwarzasz się za wielkiego GURU tego forum ,i choć czasem masz rację ,to wolę cztać posty hodowców ,którzy jednak nie korzystają z magicznej kuli .
Powrót do góry
lukasz111

PostWysłany: 22:58 Sro 5 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jednym sie z Medoxem zgadzam. Mianowicie jeśli teraz cena skoczy i utrzyma sią na "niby" wysokim poziomie, np. 3,6 - 3,8 przez około 2 tyg. to niestety, ale zaczną sie zamówienia i wstawienia na te obiekty, które miały ruszyć jak wiosna zagości na dobre. I wtedy dopiero bedzie wtopa.........
Ale narazie poczekajmy, trzeba zobaczyć czy cena faktycznie w tak oszałamiajacy sposób podskoczy. Teraz wszysko w rękach hodowców...
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 22:45 Sro 5 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox kiedy wsawiasz jak ogolisz to co masz Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sasza307

PostWysłany: 22:26 Sro 5 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX zostajesz z nami Laughing Laughing Laughing może byś nam robił harmonogramy Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:08 Sro 5 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas mówiłem,że wzrośnie 1 listopada i wzrosła.Mówiłem ,że urośnie po 3 stycznia i rośnie.Mówiłem,to fakt ,że po 3 wystrzeli o 1zł.Zobaczymy.
Nie daję stary gwarancji zarobku.Mówię tylko kiedy nie wkładać,żeby nie umoczyć totalnie.Mogę wam też powiedzieć kiedy spadnie ,ale nie jesteście grzeczni to nie powiem Laughing
Za to powiem co będzie ciut inaczej.Otóż ci którzy się wstrzymali poobserwują ,jak będzie stabilnie powyżej 4 za jakieś 2-3 tygodnie zamówią pisklaki.MASOWO I DO PEŁNA ZAMÓWIĄ.Jak miliony razy w takiej sytuacji.Wyjdzie tak po 20 lutym a przed 1marca obsadzenie.Wykalkulują ,że już niższe koszty grzania jak w koncówce lutego wsadzą bo za parę dni marzec,wyjdą prawie samym początkiem kwietnia a to już wiosna !! Laughing I 2.80 netto zaliczą.Także znowu doradzam- omijać wstawienie między 20luty do 1 marzec
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 21:03 Sro 5 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i popatrzec tylko jak jada gdzies za kura dziwne przeciez jutro swieto. dzis w ponad 80% biedr centrum stokrot i tym podobne juz po 15 nie miały tuszki i dzwoniły czyby cos nie podrzucic a tu ni ma. ludzie chyba sami zauwazyli ze ida podwyzki drobiu po jego niedostatecznej ilosci w sklepach i pytaja jak nakreceni o niego a jak biora to po 2-3 na zapas bo jeszcze tanio. pozdr
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1755, 1756, 1757 ... 2388, 2389, 2390  Następny
Strona 1756 z 2390

Skocz do: