Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:57 Nie 21 Paź 2018

Agrolok
Choroby drobiu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luska844

PostWysłany: 08:56 Pon 28 Maj 2012    Temat postu: Nobactel Odpowiedz z cytatem

Zachęcam do zapoznania się z informacją o preparacie NOBACTEL DO MYCIA I DEZYNFEKCJI

www.nobactel.pl
www.nobactel.pl/sklep/
nobactel@nobactel.pl

Pamiętaj !!!
Profilaktyczna dezynfekcja zapobiega rozwijaniu się drobnoustrojów i bakterii zagrażających zdrowiu Twojej hodowli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz

PostWysłany: 19:46 Pon 16 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie mam 30 broilerów 3 tygodniowych i dzisiaj zauważyłem że jeden tak dzyzdnoł prawie że sama wodą czy to jest biegunka czy one tak mają?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jaro8038

PostWysłany: 10:06 Sro 7 Mar 2012    Temat postu: Re: choroby Odpowiedz z cytatem

mal napisał:
Enro połączona z Colistyną warzy mi się i robi się jak kisiel kto mi podpowie jak to podać

Podaj 12 godzin enro w dawce dobowej, a potem 12 godzin Colistynę w dawce dobowej.
Dodawanie kwasu mlekowego nie pomoże wraz zrobi się kisiel - jak nie od razu to po kilku godzinach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Chwedo5

PostWysłany: 13:48 Wto 6 Mar 2012    Temat postu: Re: choroby Odpowiedz z cytatem

mal napisał:
Enro połączona z Colistyną warzy mi się i robi się jak kisiel kto mi podpowie jak to podać

Spróbuj dodać do tego małą ilość kwasu mlekowego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Chwedo5

PostWysłany: 13:44 Wto 6 Mar 2012    Temat postu: Re: choroby Odpowiedz z cytatem

mal napisał:

Spróbuj dodać do tego małą ilość kwasu mlekowego
Powrót do góry
mal

PostWysłany: 15:56 Sro 22 Lut 2012    Temat postu: choroby Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
rafall8888

PostWysłany: 23:17 Sob 31 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma chyba takiej zimy znowu, żeby kury zamykać w kurniku. Zbyt silne światło i nierównomiernie rozmieszczone na pewno nie jest wskazane. Można klosze na czerwono maznąć. Ja stosuję co jakiś czas Allivet, czy jakoś tak, taki preparat czosnkowy.
Powrót do góry
ziembasobek

PostWysłany: 23:14 Pią 30 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie był lekarz i to samo mi powiedział dostałem właśnie środek do rozpuszczenia w wodzie i tabletki jedno z tych było antybiotykiem ale bez żadnych zmian dziś zauważyłem że się wydzióbują na wzajem jedną kurę musiałem odosobnić bo już miała kufer zakrwawiony nie wiem czy to nie czasem przez to że jest za mocne światło w kurniku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Jaro8038

PostWysłany: 09:50 Pią 30 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że kury sa przeziębione. Lekarz nie podał żadnego antybiotyku ? Proponuję DOXYCYLINUM ale to wet powinien zdiagnozować i rozpocząć leczenie.
Powrót do góry
ziembasobek

PostWysłany: 19:21 Sro 28 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam kolegów i proszę o pomoc jestem ze wsi i mam 130 kurek i 50 sztuk brojlera od 2 tygodni coś sie zaczęło dziać u mnie w kurniku dziennie mam dwa padnięcia i nie wiem co to może być. zaobserwowałem że kura zanim ma paść to jest na początku taka senna słaba prawie żę ledwo sie trzyma na nogach i na dziobie taki śluz sie pokazał oczy tak jak by były spuchnięte. był u mnie lek. wet. i stwierdził że to przez spadek temperatury i jak zdecydowałem je zamknąć na zime to od tego momentu zaczeły padać 2 lub 3 dziennie ale po 3 tygodniach od dnia zamknięcia dokupywałem kury na jarmaku czy może być to to żę mogłem kupić już jakieś chore kury?
proszę o pomoc bo na razie strata na tych kurach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
predator&obcy

PostWysłany: 22:00 Wto 22 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest jeszcze jedna szkoła dawkę dobową podac przez 12 godzin - to jest tak dozownik 0.2 % czysty floron przez 12 godzin potem 12 godzin czysta woda i jest git . Pamiętac o 0.2% na dozowniku Very Happy
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 21:42 Wto 22 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 litr floronu + 1 litr denaturatu i dozownik 0.2% wtedy ci wyjdzie 1 litr na tysiąc litrów wody nie daj dużo denaturatu bo spijesz pisklęta bo mniemam że to na początek bo dla starszych to se w łeb szczelic Very Happy
Powrót do góry
buba76

PostWysłany: 11:34 Wto 22 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal1991 napisał:
witam. Jak podajecie Floron powiedzieli mi zeby przestawic dozownik na 0,5% i robic 1l floronu+1l oleju kuchennego ale mi sie to scina po godzinie

1l floronu +3l denaturatu i dozownik na 0,2%
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:03 Wto 22 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiasem mówiąc co to za lek ,ktory się kur.wa w wodzie nie rozpuszcza.Sam miałem kiedyś pamietam problem z tym syfem.Z tego co sobie przypominam, producent pisze,że jest rozpuszczalny 1l na 1000l wody.Może mają na myśli wlanie 1 litra do wanny 1000l wody?Ale kury z wanny nie piją
Jak masz dalej problem, weż etykietę i zwyczajnie zadzwoń do producenta z pytaniem jak podać floron w poidła kropelkowe
Powrót do góry
rafal1991

PostWysłany: 07:46 Wto 22 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

florfenikol ma za dluga karencje i dlatego musialem podac floron . Podalem 1l floronu+1l oleju kuchennego i dozownik na 0,5% i jakos poszlo troche sie scielo ale wypily.
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 22:03 Pon 21 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamiast oryginalnego floronu można kupić polski florfenikol, który wyśmienicie rozpuszcza się w wodzie, daje takie same efekty a kosztuje połowę ceny.
Podając floron, należy zastosować się do zaleceń przedmówcy albo przepuścić przez dozownik denaturat i podłączyć czysty floron bez rozcieńczania go niczym. Wystarczy najdrobniejsza ilość wody i spowoduje to zważenie się substancji.
Powrót do góry
pisklak1525

PostWysłany: 19:49 Pon 21 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja podaje floron w 100ml butelkach i rozrabiam go w proporcji:
100ml floronu+3 litry denaturatu
i dozownik ustawiam na 1%
podaje taki roztwór całoodobowo (przez 5 dni)
floronu w litrowych butelkach nie podawałem
Powrót do góry
rafal1991

PostWysłany: 18:56 Pon 21 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki. dobrze by bylo jakby ktos doradzil bo mam meksyk na kurniku i musze to podac na noc.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:54 Pon 21 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scina sie ze wszystkim,ktos kiedys mowil o 0.5 litra denaturatu ,ale tez nie specjalnie.Ja tego nie umiem podac.Moze ktorys z kolegow doradzi
Powrót do góry
rafal1991

PostWysłany: 18:50 Pon 21 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. Jak podajecie Floron powiedzieli mi zeby przestawic dozownik na 0,5% i robic 1l floronu+1l oleju kuchennego ale mi sie to scina po godzinie
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 13:56 Pon 21 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zachecam do dyskusji na nowo załozonym temacie HYDE PARK, tam mozemy poruszac wszystkie sprawy które nam- leżą na wątrobie Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 20:56 Sro 16 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyłącznie iniekcja florfenikolem lub lincospectinem i to jak najszybciej
Powrót do góry
romek31śl

PostWysłany: 20:02 Sro 16 Lis 2011    Temat postu: Re: chore kury i kurczaki Odpowiedz z cytatem

teqilka napisał:
Witam Serdecznie
Mam problem, od niedawna mieszkam na wiosce i mam parę kurek, kaczek i gęsi (tak dla siebie, nie ferma:) ). Kaczki i gąski chowają się bez zarzutu, natomiast kurki od jakiś dwóch tygodni kichają i mają katar do tego od około tygodnia u kilku kurek i kurczaczków doszły problemy z oczami (są zaropiałe i spuchnięte). Wszystkie ptaszki są w jednym kurniku tyle, że w osobnych boksach. Wet stwierdził Mykoplazmoze i przepisał Enfolycyne która nic nie pomaga.
Proszę napiszcie co to może być i gdzie się ewentualnie udać. Jestem z pogranicza woj. opolskiego i dolnośląskiego.

Ja podobne objawy miałem u swoich gęsi i podawałem im Lincospectrin. Niektóre sztuki miały opuchnięte głowy a na oczy nic nie widziały. Po kilku dniach od zaszczepienia gęsi stawały się zupełnie zdrowe.
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 12:28 Pon 14 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to być problem z ORT, a nie Mykoplazmy, ciężko powiedzieć nie widząc ptaków.
Tak czy inaczej jeśli Enro nie działa to musisz udać się do Vet-a, może skuteczniejsza byłaby Doxycylina połączona z Colistyną.
Nie chcę Cię straszyć ale najprawdopodobniej te ptaki, u których już ropieją oczy to zdechną.
Powrót do góry
teqilka

PostWysłany: 20:50 Nie 13 Lis 2011    Temat postu: chore kury i kurczaki Odpowiedz z cytatem

Witam Serdecznie
Mam problem, od niedawna mieszkam na wiosce i mam parę kurek, kaczek i gęsi (tak dla siebie, nie ferma:) ). Kaczki i gąski chowają się bez zarzutu, natomiast kurki od jakiś dwóch tygodni kichają i mają katar do tego od około tygodnia u kilku kurek i kurczaczków doszły problemy z oczami (są zaropiałe i spuchnięte). Wszystkie ptaszki są w jednym kurniku tyle, że w osobnych boksach. Wet stwierdził Mykoplazmoze i przepisał Enfolycyne która nic nie pomaga.
Proszę napiszcie co to może być i gdzie się ewentualnie udać. Jestem z pogranicza woj. opolskiego i dolnośląskiego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: