Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:23 Wto 21 Sie 2018

Agrolok
Choroby drobiu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurczak

PostWysłany: 18:22 Czw 10 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
I zalogowałaś się tutaj tylko po to by mu pomóc ,na pewno jest Ci wdzięczny.

Pewnie to Pani Beatka z kurczaków............................................
Raz od nich coś zamówiłem, a teraz dzwonią beczelnie co tydzień, czy aby czasem czegoś nie potrzebuję....... żenada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 10:06 Czw 10 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zalogowałaś się tutaj tylko po to by mu pomóc ,na pewno jest Ci wdzięczny.
Powrót do góry
izabeata

PostWysłany: 19:25 Sro 9 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pyta gdzie to mówię gdzie można kupić, nie mówię zeby ktoś brał. Każdy sam se wybiera, nie wszyscy mają szkalną kulę
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:07 Sro 9 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie naganianie jest głupie do kwadratu,nie masz do czynienia z idiotami
Powrót do góry
izabeata

PostWysłany: 15:12 Sro 9 Lis 2011    Temat postu: Re: choroby drobiu Odpowiedz z cytatem

mal napisał:
Surprised koledzy może ktoś podpowie gdzie tanio i dobrze kupić dodatki do brojlerów typu wapno z wit.D3 coś na wątrobe selen itp,,

witam, rzadko tu wchodze ale ja najczęściej d3 biorę na kurczakach tam mają super witaminę juz z minerałami a dawkowanie bardzo konkurencyjne
Powrót do góry
mal

PostWysłany: 16:36 Sob 17 Wrz 2011    Temat postu: choroby drobiu Odpowiedz z cytatem

Surprised koledzy może ktoś podpowie gdzie tanio i dobrze kupić dodatki do brojlerów typu wapno z wit.D3 coś na wątrobe selen itp,,
Powrót do góry
brojlerek

PostWysłany: 08:16 Sob 10 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ross308 napisał:
Szczepię. Mój wet powiedział że mam bezwzględnie szczepić. Z antybiogramu wynika że działa tylko kolistyna I neomecyna. podaję kolistynę w oprysku co niby jest na te sytuację jedyna słuszną drogą podawania. Wydaje mi się ze nie podanie szczepionki na gumboro mogli by być ryzykowne

Ja nie jestem lek.wet.,ale podanie jakiejkolwiek szczepionki powinno odbywać się w idealnych warunkach, co oznacza,że ptaki przede wszystkim nie mogą być chore,a z tego co piszesz to raczej do zdrowych nie należą. Nie wiem co podajesz,ale niektóre szczepionki mogą powodować niepożądane skutki,tj. kichanie i kaszel...a te u Ciebie już występują. Poza tym jeśli po tylu antybiotykach ptaki nadal padają to może występuje silna grzybica,więc może zrób sobie sekcję i sprawdź. Ja w takiej sytuacji podaję aspergitral/biolugol do picia,ale prawda jest taka,że do końca jest kicha a stado najczęściej mocno zróżnicowane. Wiem też,że w krytycznych momentach robi się wszystko,co każe wet.=bezskutecznie wydaje się pieniądze. Pozdrawiam
Powrót do góry
ross308

PostWysłany: 19:34 Pią 9 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczepię. Mój wet powiedział że mam bezwzględnie szczepić. Z antybiogramu wynika że działa tylko kolistyna I neomecyna. podaję kolistynę w oprysku co niby jest na te sytuację jedyna słuszną drogą podawania. Wydaje mi się ze nie podanie szczepionki na gumboro mogli by być ryzykowne
Powrót do góry
brojlerek

PostWysłany: 13:57 Pią 9 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ross308 napisał:
Na razie ORT wykluczone. Jednak wyrósł grzyb, coli I paciorkowiec. Mam robić oprysk z clinafarmu + kolistyna a drugi raz z siarczanu miedzi + kolistyna. Dzisiaj będzie wynik z antybiogramu. Dzisiaj daję też szczepionkę gumboro więc nic do picia od grzyba.

To jeszcze w tej sytuacji Kolego szczepisz od Gumboro???
Powrót do góry
ross308

PostWysłany: 07:54 Pią 9 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie ORT wykluczone. Jednak wyrósł grzyb, coli I paciorkowiec. Mam robić oprysk z clinafarmu + kolistyna a drugi raz z siarczanu miedzi + kolistyna. Dzisiaj będzie wynik z antybiogramu. Dzisiaj daję też szczepionkę gumboro więc nic do picia od grzyba.
Powrót do góry
ross308

PostWysłany: 09:01 Sro 7 Wrz 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź, właśnie wróciłem od weta. Zostawiłem padlaki do zbadania, po południu mam zadzwonić. Na razie mam rozpylać Antifungin 200ml/10 l ciepłej wody. Cholera, nie wiem co dalej robić, poczekam co powie wet po południu. Widzę, że doxy chyba nie działa, bo piją od południa w poniedziałek, a dalej jest kiszka, z wczorajszym 15 padniętych, dzisiaj 33, stado 26000. Odezwę sie po południu i powiem co wymyślił wet.
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 00:11 Sro 7 Wrz 2011    Temat postu: Re: Charczenie I kichanie Odpowiedz z cytatem

[quote="sarius"]
ross308 napisał:
Witam. Mam problem z charczeniem I kichaniem. Wiek 14 dni. Szczepione w wylęgarni IB Primer, na kurniku na powitanie enro 4 doby, potem z antybiogramu wyszło że na badaniu 1 dniowych mają coli na którą działa methoxasol, więc dalej 3 doby go dostały. Po tygodniu jadę do lekarza I mowie że w nocy jak jest cicho słyszę charczenie I kichanie. Z sekcji nic nie wynikło, na wszelki wypadek dałem im coś od grzyba I opryski mintaminem. Po badaniu grzyb nie wyrósł. Wet stwierdził ze to może powikłanie poszczepienne. Więc w 12 sobie szczupłym IB wariantowym a od 13 doby daję doxy by jak stwierdził wet załagodzić możliwe podrażnienie układu oddechowego. Jednak dzisiaj mija 14 doba a one dalej charczą, nic się nie poprawia. Rano jadę znów do weta. Ma ktoś może jakieś pomysły

Kolego IB Primer oraz Cevac Bron nie dają reakcji poszczepiennych--- chyba że jakieś ND do tego poszło!!! Szkoda, że nie poczekałeś z IB wariantowym do 14 doby, bo tak na pewno szczepieniem nasiliłeś charczenie. Moja rada aby wet przyjrzał się jak wygladają worki powietrzne i płuca - z podejrzeniem ORT (może tą doxy zamień na Tylozynę lub potraktuj je zamgławianiem 3 razy dziennie Tylan + Kolistyna - wet będzie wiedział w jakich dawkach jak nie to pisz na priv - pomogę. Swoją drogą słaby pomysł z tą Enro na powitanie - do 3 doby włącznie nie ma sensu podawanie antybiotyków.
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 23:32 Wto 6 Wrz 2011    Temat postu: Re: Charczenie I kichanie Odpowiedz z cytatem

ross308 napisał:
Witam. Mam problem z charczeniem I kichaniem. Wiek 14 dni. Szczepione w wylęgarni IB Primer, na kurniku na powitanie enro 4 doby, potem z antybiogramu wyszło że na badaniu 1 dniowych mają coli na którą działa methoxasol, więc dalej 3 doby go dostały. Po tygodniu jadę do lekarza I mowie że w nocy jak jest cicho słyszę charczenie I kichanie. Z sekcji nic nie wynikło, na wszelki wypadek dałem im coś od grzyba I opryski mintaminem. Po badaniu grzyb nie wyrósł. Wet stwierdził ze to może powikłanie poszczepienne. Więc w 12 sobie szczupłym IB wariantowym a od 13 doby daję doxy by jak stwierdził wet załagodzić możliwe podrażnienie układu oddechowego. Jednak dzisiaj mija 14 doba a one dalej charczą, nic się nie poprawia. Rano jadę znów do weta. Ma ktoś może jakieś pomysły

pomysl jest jeden zacznij inwestowac w wentylacje a nie w antybiotyki
Powrót do góry
ross308

PostWysłany: 22:02 Wto 6 Wrz 2011    Temat postu: Charczenie I kichanie Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Coco

PostWysłany: 13:52 Wto 8 Mar 2011    Temat postu: masakra Odpowiedz z cytatem

Witam chciał bym się dowiedzieć czy ktoś miał z waz celu-lis w kurczakach pękająca skora na tkankach łącznych . u mnie się pojawiło w 31 dobie upadki po 280 sztuk . jaka przyczyna i jak to leczyć . dostały biotynę moxy kwas i nic się nie zmienia .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
miszka01

PostWysłany: 16:03 Wto 12 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak napisał:
Miszka , gdzie robiłeś posiewy?
Jakie laboratorium?

ZHW Białystok
Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 20:34 Pon 11 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszka , gdzie robiłeś posiewy?
Jakie laboratorium?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:57 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łysy napisał:
Jak można bezskutecznie wpierdzielić w stado 4 antybiotyki? A ponadto musi to już sporo trwać więc straty nie do odrobienia.

Mozna, można . Miałem podobny przypadek . Z antybiogramu na +++ wychodziły 4 antybiotyki . I to nie z głównego posiewu , ale po przesiewie . Jest chyba normalne , że jeżeli coś wychodzi o.k. to po co od razu walić najdroższy czyli floron? Finalnie skończyło się na floronie , ale:" gdyby człowiek wiedział , że się przewróci to by się połozył" .
Antybiotyk jeżeli załapuje to już widać po 24-36 godzinach więc reakcja musi być bardzo szybka . No i nigdy nie jest do końca tak , że zupełnie nic nie zadziała . Coś tram zadziała , ale skuteczność marna.
Oczywiście straty upadkowe spore , ale cóż musimy takie przypadki też wkalkulowywać w naszą pracę.
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 06:45 Pią 8 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem po Floronie powinno się poprawić tylko szkoda że wet wyczyścił Ci kieszeń już wcześniej a florfenikol jak wiadomo do tanich nie należy. Jak można bezskutecznie wpierdzielić w stado 4 antybiotyki? A ponadto musi to już sporo trwać więc straty nie do odrobienia.
Powrót do góry
miszka01

PostWysłany: 17:38 Sro 6 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe charczą, wentylację mam dobrą - nawet w nocy Smile
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 07:20 Sro 6 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miszka01 napisał:
Witam

W jednym z kurników mam problem. Kurczaki mają ponad 4 tygodnie. Upadki wahaja sie w okolicach 20-35 na dobe ( na 18000). Padaja sztuki najwieksze ( wyglądaja na zawały. W woreczkach osierdziowych gromadzi sie płyn słomkowy. Tak poza tym to nie widac żeby coś im dolegało, a zaczynaja sie sypać. Juz podawałem atybiotyk Amotax z Enrofloksacyną, trimsulfasol, Doxycuklina i nic. Według antybiogramów na wszystkie te leki jest wrażliwośc. Po konsultacji z lekarzem zacząłem podawać florfenikol. Zobaczymy. Moze ktoś miał taki przypadek. Nadmieniam , iż wentylację mam bardzo dobra. NIe towrzyszy żaden beztlenowiec. Może to jakieś mykotoksyny, wątroby też są trochę powiekszone. W wolach jest woda. Co to moze być ?

A wentylacja w nocy? Rozumiem, że jak zrobisz ciszę w kurniku w dzień to nie słychać charczenia. Osobiście uważam, że zamiast żenić kolejną chemię odjazd z ptakami i tyle. A oddechówki w tym wieku to norma.
Powrót do góry
miszka01

PostWysłany: 19:09 Wto 5 Paź 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

W jednym z kurników mam problem. Kurczaki mają ponad 4 tygodnie. Upadki wahaja sie w okolicach 20-35 na dobe ( na 18000). Padaja sztuki najwieksze ( wyglądaja na zawały. W woreczkach osierdziowych gromadzi sie płyn słomkowy. Tak poza tym to nie widac żeby coś im dolegało, a zaczynaja sie sypać. Juz podawałem atybiotyk Amotax z Enrofloksacyną, trimsulfasol, Doxycuklina i nic. Według antybiogramów na wszystkie te leki jest wrażliwośc. Po konsultacji z lekarzem zacząłem podawać florfenikol. Zobaczymy. Moze ktoś miał taki przypadek. Nadmieniam , iż wentylację mam bardzo dobra. NIe towrzyszy żaden beztlenowiec. Może to jakieś mykotoksyny, wątroby też są trochę powiekszone. W wolach jest woda. Co to moze być ?
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 11:37 Pią 6 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leczniczo nigdy nie daję tylozyny do wody. Stosuje ją jedynie w oprysku, albo samą albo z kolistyną a do wody idzie wtedy inny antybiotyk. Stosuję to w przypadku ciężkich oddechówek i efekt jest piorunujący. Dla stymulacji masy ciała można dać ok. 200g Tylozyny 75% na 1 typowy kurwnik i najlepiej w połowie wypijanej wody. Tylko nie powinno się podawać dłużej jak 5-6 dni, no i o karencji pamiętać bo potem kupię takiego kuraka i będę niepocieszony.
Powrót do góry
hobbysta 2

PostWysłany: 18:34 Sro 4 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leczniczo.................. a nie zapobiegawczo
Powrót do góry
hobbysta 2

PostWysłany: 18:32 Sro 4 Sie 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Możesz podać w jakich dawkach podajesz profilaktycznie i zapobiegawczo?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: