Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dwa dni temu uderzyłem w dzika samochód mam praktycznie do kasacji cały przód rozwalony poduszka wystrzelił wezwałem policje sporządzili notatkę ale nie mam AC ale też nie ma tam znaku o jakiejs zwierzynie i wie ktoś czy mogę sie domagać o odszkodowanie od koła łowieckiego czekam na POMOC:)

 

gg:10352173 e -mail 20jarek20@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dostałbys cos gdyby to sie zdażyło na jakimś odcinku autostrady z powodu nieszczelnego ogrodzenia.

Ale na normalnj drodze niemasz szans ponieważ nie ma obowiązku grodzenia poboczy dróg wpolsce.

Jesli juz zreszta miałbys kogos ciagac po sadach to nie kolo lowieckie ani nadleśnictwo a regionalny zarząd dróg-ponieważ zwierzyna jest w stanie wolnym własnościa panstwa a wieć ewentualnego odszkodowania z ataka szkode (nie łowiecką) powinienes domagać sie od "państwa",które w tym momencie reprezuntuje zarząd dróg na terenie którego miejsce mial wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłosić się do nadleśniczego nie zaszkodzi jeśli nie pomoże, to znajdzie coś na załagodzenie sprawy, a i koło łowieckie również może mieć w tej kwestii coś do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne kto pyta niebłądzi-zawsze mogą cos pomóc,tyle tylko ze jesli kase to nie od nich-bo to najzwyklej nie ich broszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś złożyć wniosek do Zarządu Dróg (Powiatowych, Gminnych, Wojewódzkich) nie wiem na jakiej drodze miałeś kolizję, wraz z kopią notatki policyjnej. Jeśli odpowiedzą negatywnie, poszukaj prawnika i składaj pozew do sądu o roszczenie odszkodowawcze. Oczywiście wszystko ma sens jeśli naprawdę droga jest nieoznakowana.

Sprawę powinieneś wygrać. Z reguły Zarządy wypłacaja odszkodowania na podstawie wniosku poszkodowanego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej na pewno nie było znaku bo na następny dzień specjalnie pojechałem, tam zobaczyć dzięki wszystkim i proszę o dalsze jakieś wątki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Jaro8038 ,to jest jedyne miejsce gdzie możesz się udać. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...