Skocz do zawartości
jarek1780

wywar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam możliwość odbioru wywaru kukurydzianego z gorzelni i wtym moje pytanie jaki sposób mam to skarmiać chodzi mi o karmienie tym bydła jakie dawki mam zastosować i czy są w tym jakieś wady

Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa z tym wywarem ja stosuję po 20l.na sztukę opasa dziennie ale przy krowach mlecznych w okolicy były problemy z cielętami, po ocieleniu są przewlekłe biegunki jednak podstawa to żeby był w miarę świeży i wybierany w gorzelni co jakiś czas do dna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowca, wywar kukurydziany to dobre zrodlo taniego bialka, ja stosuje ok 30 litrow na jeden odpas u krow mlecznych, nie ma zadnych problemow o ile dostarczysz odpowiednio zbilansowana pozostala czesc paszy. Nalezy podawac wiecej siana czy slomy, zeby zapobiegac biegunkom. Krowom zasuszonym stosuje w mniejszych ilosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolegom za dotychczasowe odpowiedzi ale mam jeszcze jedno pytanie czy to poprawia wydajność u krów mlecznych a u opasów przyrost tkanki mięśniowej

Będe bardzo wdzięczny za odpowiedź również na to pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mleczności krów to nie wiem bo nie mam ale u opasów są większe przyrosty i umięsnienie jest leprze a sierść to się błyszczy jakby je wypastował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...