Skocz do zawartości
Gość kuba01

Jaki traktor lepszy FENDT czy JOHN DEERE?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak uważacie jaki ciągnik kupić FENDA czy JOHN DEERA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie stare jak świat

ale z tego co mi wiadomo to konstrukcje sa na podobnym poziomie

 

z tym jd jest chyba lepszy

 

 

a tak pozatym jak myslicie jaki ciagnik o mocy ok 80 koni najmniej pali?

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak uważacie jaki ciągnik kupić FENDA czy JOHN DEERA?

 

Oczywiście, że John Deer, ma moc bestia, widziałam go w akcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak uważacie jaki ciągnik kupić FENDA czy JOHN DEERA?

 

Oczywiście, że John Deer, ma moc bestia, widziałam go w akcji

Ej Japka dla Ciebie każdy tego typu sprzęt to bestia

a do tego jak jeszcze bestia go prowadzi wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsze jd maja przednią os carrero podobnie jak nowy Mtz wiec cos tu jest nie tak a fend przednia os ma ZF jak Deutz-Fahr no i silniki maja deutza tak samo jak Deutz-Fahr no i sa droszsze o 30% płaci sie z marke a serwis fenda korbanki ogołoca cie do gołei nitki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawda jest jedna nr1 na świecie to FEND a nr2 to John Deere. Jednak korzystniejszy stosunek jakości do ceny ma JD. Poza tym FEND jest strasznie brzydki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie zawracajcie sobie głowy tym zagranicznym złomem.

To są dpbre ciągniki dopóki nie zaczną się psuć bo wtedy koszty częsci zamiennych doprowadzą cię do ruiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co wy gadacie że john deere jest lepszy od fendta, hyba was pogieło?

Fendt wytrzyma nawet 20 tysięcy godzin bez remontu silnika a john deere ma tylko dobrą reklamę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fendt to ciągnik marzen . Jak do niego wsiadlem to nie mialem watpliwosci co wybrac czy jd czy fendta.Ma duzo lepsze wyposarzenie a poza tym bardzo mocne silniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie istotne oba sa super.Tylko cena nie jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no cowy! fenf to klasa i styl nie ma lepszego twardy i silny jak byk wiem bo mam fenda w gospodarstwie,JD ma tylko dobrą reklame i jakoś wygląda ale i tak fendzik jest lepszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fendt to mercedes wśród ciagników kazdy ci to powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

JD to marka Amerykańska a jak chyba wiecie tam paliwo jest za grosze... jaki z tego morał??? że oni mają gdzieś ile to pali ważne żeby jechało dobrze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach z top agrar czepiali sie fenda ze ma lodówke za mała

 

 

308 farmer (czy jakoś tak) ma ponad 100 koni ale jakoś mi sie mały wydaje nie to co 6520 JD

 

zalezy ile masz kasy........

jezeli jestes bogaty wybierz John DeerA

 

jeżeli jesteś okropnie bogaty pozostaje tylko Fend

 

 

i 3 traktorzystów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co wiem to oba są dobre

Do czasu awarji cena części i serwis to masakra

A młotkiem i śrubokretem to ich raczej nienaprawisz

Oba są naprawde dobre tylko sobie policz czy jest sens wydawać kase na mercedesa(fendt) czy bmw(jd)

Jak ty potrzebujesz czegoś kompaktowego ????

 

Ostatnio zmieniony przez Marek Sz dnia Sob Paź 15 19:50:22 GMT, w całości zmieniany 1 raz(y).Do Wszystkich, nie pisać całej wypowiedzi dużymi literami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem który jest lepszy JD czy Fendt bo posiadam tylko tego pierwszego -ale jeżeli człowiek nie chce dorobić się klaustrofobii to najpierw Zetor a potem właśnie JD a co do Fendta to proponuję poczytać (jeżeli ktoś zna język niemiecki) jakieś zachodnie forum dyskusyjne np na landtreff.de-myślę ,że nasi zachodni sąsiedzi mają najwięcej do powiedzenia w sprawie zachodnich ciągników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

każdy pownien dobrać sprzęt do potrzeb, dl mnie Fendt jest nr 1, pozatym nie lubie John Deere moze przez nasz punkt Dellerski, a pozatym Fendt jest bardzo dobrze wyposarzony, mam starego złoma Fendta 145 KM, a wyposażenie ma takie że teraz w niektóeych firmach trzeba doplacać za takie żeczy;/ a co do awaryjności to jeśli wymienia się oleje i i filtry, i sie nie przeciąza silinika, a w Fendta nie da się przeciążyć gdyż ma sprzęgło hydrokinetyczne, wiem ze tego John Deere tego nie ma, jak ktoś nie wie co to jest to tłumacze że nie ma możliwości zaduszenia silnika, ciągnik przy dużym obciązeniu dobiera mniejszą prędkość do wiekszych obrotów, tak jest w zlomie z 86 roku, i wiem ze wiekszosc tak ma i jest mechaniczna skrzynia co moim zdaniem jest na korzyść bo w razie awari robiera się ją i zamawia tryby albo coś i tyle, mi sie nie podoba bardzo design John Dere ;/ kurcze nawet nie pamietam jak to sie pisze ale sorki za to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoje zdanie... ja mam takie. ja wole JD.bo ma silnik rolniczy.ma nadwyżke mocy i momentu przy przeciążeniach.a wzrost momentu jest powalajacy juz przy 1400obr/min.

za to w fendtcie skrzynia vario uchodzi za wzorzec... najlepiej miec johna ze skrzynia i resorowaniem fendta...

 

nie wiem jak to jest z mniejszymi modelami, ale wiem, że np. model vario926 ma niedowage.

jest takie gospodarstwo niedaleko które ma fendta930 i JD8520

oba maja ponad 300km ale z ósemka kvernelanda lepiej sobie radzi john, bo jest 1500kg ciezszy.

a kupili JD jak zaczął sie sypać vario926. 4000mth i skrzynia siadała. oddałi fendta w rozliczenie i wzieli JD,. nie żałują...poza tym 926 wogóle sobie nie radził z tym pługiem. ślizgał sie pod górki jak sanki a nie chciał podejśc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sąsiedzku mają u mnie Fenda 824 od Korbanków to po roku zajechali sprzęgło ale tylko kilka gumek za łączną kwotę 9 000 zł cieszyli się jak dzieci że tylko tyle. Zaczepiają do niego 7 skibowego Grigori Besona i obciążnik z przodu koło 2 t i wteby dopiero idzie. Na początku nie mieli obciążnika to ciagali PHX 6 nim śmiechu warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też maja takiego Fendta ok 280km i ciągają nim 7 skibowego obrotowca połzawieszanego i zapieprza nim aż gwiżdrze... Miło popatrzeć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak mozna porównywac JD 8520 do Fendt 926, JD ma 300 KM a Fendt 926mial 260 KM . Wiadomo w tym przypadku lepiej idzie 300 KM niz 260 KM. Jestem pewien ze JD o mocy 260 KMmial by takie same problemy jak Fendt w warunkach ekstremalnych u tego goscia.

 

Po twoich postach widac ze jestes fanatykiem JD . Pozdrawiam

 

każdy ma swoje zdanie... ja mam takie. ja wole JD.bo ma silnik rolniczy.ma nadwyżke mocy i momentu przy przeciążeniach.a wzrost momentu jest powalajacy juz przy 1400obr/min.

za to w fendtcie skrzynia vario uchodzi za wzorzec... najlepiej miec johna ze skrzynia i resorowaniem fendta...

 

nie wiem jak to jest z mniejszymi modelami, ale wiem, że np. model vario926 ma niedowage.

jest takie gospodarstwo niedaleko które ma fendta930 i JD8520

oba maja ponad 300km ale z ósemka kvernelanda lepiej sobie radzi john, bo jest 1500kg ciezszy.

a kupili JD jak zaczął sie sypać vario926. 4000mth i skrzynia siadała. oddałi fendta w rozliczenie i wzieli JD,. nie żałują...poza tym 926 wogóle sobie nie radził z tym pługiem. ślizgał sie pod górki jak sanki a nie chciał podejśc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz racje "ROLNIK" bo czarny to fanatyk JD bo ma 6920S w którym robił sprzęgło,kombajny miał dwa ale jeden sprzedał bo się rozpi.... drugi ma to elektronika wysiada a to jest 3 letni kombajn a teraz kupił sobie JD z serii 8010 dowalonego jak nic!!!Na te jego piachudry to by C330 wystarczył!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonh Deere to jest amerykańska maszyna, a Fendt to niemiecka, czyli europejska. Fendt zawsze ma nowsze rozwiązania techniczne niż JD np. poczynając na skrzyni bezstopniowej Vario a koncząc na designie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jonh Deere to jest amerykańska maszyna, a Fendt to niemiecka, czyli europejska. Fendt zawsze ma nowsze rozwiązania techniczne niż JD np. poczynając na skrzyni bezstopniowej Vario a koncząc na designie.

 

A czemu Fendt ma niby nowsze rozwiązania przecież skrzynie bezstopniową to już wymyślili 35 lat temu np. traktor K 700.A co do design-u to John Deere podoba mi się bardziej.A nie wiem czy europejskie to lepsze jak w niemczech składają to Turki,Polaki i inne narody(szare masy),a niemiec tylko nadzoruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się, byle kto to tam nie składa. Niemcy nie są tacy głupi. Wydaje mi się, że w K 700 to mogłaby pod obciążeniem, a nie bezstopniowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...