Skocz do zawartości
krzysiekb37

Dopłaty rolnośrodowiskowe 2009-2013

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dopłaty rolnośrodowiskowe od 2006r. w W br postanowiłem przejść na nowe programy rolnośrodowiskowe /działania 1.1 i 8.3. Czy w Waszych przypadkach jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

okazuje się, że przejście ze starego rs jest trudniejsze niż jest w rozporządzeniu.

1. aby przejść na nowy należy koniecznie dołączyć pakiet 4, 5 lub 7.

2. do pakietów przyrodniczych potrzebna jest opinia biologa lub ornitologa.

Przyjeżdża ekspert pobiera opłatę i stwierdza, że łąki kwalifikują się tylko na pakiet 3, a za przyjazd trzeba zapłacić.

Należy uważać na przejście ze starego na nowy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty ekologiczne do 2500 zł/ha!!!

 

Proponujemy Państwu doradztwo unijne w zakresie dopłat ekologicznych. Kwota, którą można otrzymać sięga do 2500 zł/ha.

Dodatkowo w naszej ofercie:

- wykonywanie planów rolnośrodowiskowych dla gruntów rolnych na okres 5 lat

- pomoc przy wypełnianiu wniosków

- pomiar gruntu metodą GPS

- wybór odpowiednich sadzonek dla danego terenu po korzystnej cenie (sady owocowe)

 

Dariusz Grenda tel. 506-057-759, biuro@avest.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kiedy rozpoczynaja sie wyplaty za rolnosrodowiskowe?

Decyzje dostalem na poczatku roku

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś wie jak to jest z przejściem ze starego programu 2004-2006 na nowy 2007-2013 rolnośrodowiskowy. Bo u nas w agęcji i doradca to sami już nie wiedzą. Ja w starym programie miałem tylko 35 ha i ochronę gleb i wód, obecnie mam 85 ha i chce dołączyć pakiet rolnictwo zrównoważone oraz do pozostałych działek które nie były zgłoszone wcześniej ochronę gleb i wód. Czy mogę tak zrobiś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,czy w 2011 będzie można składać wnioski na rolnictwo zrównoważone.w styczniowym top agrar jest napisane że MR planuje zmiany w programach rolnośrodowiskowych.czy ktoś zorientowany mógłby się wypowiedzieć .dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji rozmów z doradcą RS dowiedziałem się że nie ma już kasy na rozpoczęcie między innymi programu zrównoważone rolnictwo. To nie jest na 100% pewne ale powinni to potwierdzić w ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabór jest.

Duże zmiany i mętlik w głowie.

Najważniejsza rzecz to, że rolnictwo zrównoważone zostaje jak było. Najbardziej popularny pakiet łąkowy 3.1 zamieniono na 3.1.2 (można go realizować tylko i wyłącznie na obszarze Natura2000). Jest dużo innych nowości i zapraszam do poczytania rozporządzeń dotyczących tego programu na strony Ministerstwa Rolnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...