Skocz do zawartości
ambers7

Kabel przez pole uprawne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu miałem zaszczyt gościć przedstawiciela firmy ".... Energy" (chodzi o elektownie wiatrowe), który poinformował mnie, że mają w planach przeprowadzenie przez moje pole światłowodu. Zaproponował rekompensate w wysokości 5 zł za 1m bieżący w skali roku, tj 100zł płacone przez co rok na 30 lat .

Moje pytanie brzmi: jaką kwotę moge wytargować bo wszyscy wiemy, żę ich propozycja jest troszke zaniżona biorąc pod uwage to iż zamierzaja płacić rolnikom 20 tys nett rocznie za jedna turbinę postawioną na ich polu.... Proszę o komentarze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest linia napowietrzna czy prowadzona w gruncie? jeśli ominięcie twojej działki jest niemożliwe to możesz negocjować w nieskończoność, natomiast jeśli mogą ją obejść to oblicz ile metrów muszą nadłożyć, światłowody do tanich nie należą (wszystko oczywiście zależy od ich przeznaczenia, bowiem te najprostsze są stosunkowo tanie) czyli możesz teoretycznie ich nieźle oskubać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o kablu w gruncie. Nie ma szans na ominięcie. Długosć działki tj kabla który ma zostać położony jest w granicach 35 40 metrów. Prosze o przykładowe stawki których moge zażądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy cena jest dobra zależy od wielkości szkód poczynionych podczas układania światłowodu i od tego czy będzie on wymagał jeszcze późniejszej konserwacji, jeśli tylko go mają zakopać, nie uszkadzając zbiorów to jest to dobra rekompensata o ile nie wymieszają warstwy uprawnej z głębszymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...