Skocz do zawartości
rafallogi_ga

Zakup działki od ANR obarczonej dzierżawą.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem tu nowy, pozdrawiam wszystkich i przy okazji chciałbym zapytać o sytuacje prawną w przypadku zakupu działki od ANR, na której ustanowiona jest dzierżawa do września 2014r.

Działka ta (0,97 ha) wystawiona jest do przetargu na dzień 15.05.2009r.

Mam zamiar ją zakupić, ale nie wiem, czy będąc jej właścicielem mogę cokolwiek na niej działać, czy muszę czekać na ustanie dzierżawy do 2014r?

W oddziale agencji powiedziano mi, że kupuję tę dziłkę wiedząc, że jest dzierżawiona do 2014r, dostanę kopię umowy pomiędzy dzierżawcą a ANR i tyle.

Zakładając, że chciałbym tę rolę (VI Kl) zalesić i skorzystać z dopłat unijnych na ten cel, to wychodzi na to, że w 2014 będę mógł z niej korzystać do woli, ale niekoniecznie będę mógł liczyć na jakieś dopłaty.

W ogłoszeniu przetargowym jest informacja,że po odbyciu przetargu składa się min. oświadczenie: ..."o zrzeczeniu się na przyszłość z prawa korzystania z zarzutu potrącenia z tytułu posiadania wierzytelności wobec ANR",

czy to nie jest aby zabezpieczenie przed próbą zerwania przeze mnie owej dzierżawy pomiędzy obecnym dzierżawcą a ANR?

Zorientowanych proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...