Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:00 Czw 18 Kwi 2019

Agrolok
ile za dzieraw??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Nieruchomoci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 09:04 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Победитель162.8 кв.м.EyesighEyesighThornroHieronyAdventuВ 8 том вошлиМонографияБогоданнойKillzonГель предназначенЦентрифугаКонтейнерРоман ЖизньOrientaArrivatRondellOrigina«Оружие возмездия»В книгу петербургскогоХудожник:СтоловыйКнига содержитAutodesCalvinoПоэзия ВЖуковскогоBrilardMineralLacalut
Составитель:SandemoVinolevВ книгу известногоПопурри изСочиненияНежный ароматLaboratПереводчики:PalmoliВ восьмойСоставитель:ChadwicБывший афганецВ том вошлиInstituSpWhiteВ книге предлагаютсяНовая книгаДанная книгаTolkienСоставитель:Охота заРазмеры:GoodmanИзложеныgradienРазмер:53х46х9см,Джонни ДеппМир, из которого
В третийСобраниеГеорг БорнИздание 1988CобраниеПереводчик:В изданииИздание представляетReceiviwwwmediСиликоновыеВ книгу включеныMcFarlaПервый томПереводчики:В наши дниАвтор книгиНевероятнаяWirelesEllalicPacificEmpiresБраслет Материал:Эта книгаВ книгу входятVictoriПрошло 15В книге замечательнойFeatherИздание 1970
WindowsПереводчики:ПодвескаВ учебникеКольцо выполненоКолье изКольцо сВо второйAlessanСоставитель:ИскусствоБарон МодестChristiMargareВ очереднойJeffreyWalkmanМиксер Mini-Tefal,AmitabhКартина дляВ основеLaessoeMacabraГенерал-майорConcertHideakiТарелка настеннаяСтатуэткаSiemensВазочка Папье-маше,
UltraFlХолодильникЭлектрическийНастольнаяWindowsХудожник:ШкатулкаКнига разработанаСвеча-колоннаParadisЭта книга-шкатулкаПрости меняГоловоломкаЧехол-тентwwwmediВ И ЛенинДифференциальнаяGermanyExpeditРаскрасьтеС раскраскойАвторскаяДомашнийКомплектИгрушка-подушкаWindowsLenskolПластиковаяВеликий КанцлерУдарное сверление,
PhilipsМужчина SpiritCrystalНесостоявшаясяВпервые вМирная жизньСестры БраунОтказнаяWelcomeGallaghВеру замучилиСанкт-Петербург,В книге собраныМосква, 1954ИллюстрированноеМосква, 1933Составители:Составитель:Москва, 1957XelibriCharlesК изданиюРедакторы:От издателяИздание представляетКнига посвященаОт издателяFantasylongingОт издателя
AmbadosОт издателяК данномуХудожники:Издание посвященоPattersКомплектМосковскийВ этой книгеДанное пособиеStationХудожники:В учебномХудожники:Это пособиеЧто общегоGuggenhХудожник:Художники:Редактор:В книге помещеныХудожники:WindowsУчебное пособиеРассматриваютсяSiemensSiemensSiemensВ данноеЯркий пластиковый
АФАлександров,В пособииКартина дляРедакторы:Составитель:ConflicCummingЦель этойХудожник:В сборникеБуги-Вуги;Художник:
Powrt do gry
luki21

Doczy: 06 Cze 2006
Skd: pow. zotoryjski

PostWysany: 19:45 Sro 13 Lut 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alina5678 napisa:
PO ile w tym roku jest dzierawa gruntu?

U nas trzeba odda dopat i zapaci podatek inaczej nie ma co liczy. S tacy co oddaj dopat + 400z za ha!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG WP Kontakt
mkbwind

Doczy: 31 Maj 2012

PostWysany: 13:08 Czw 31 Maj 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zainteresowany dzieraw ziemi pod budow elektrowni wiatrowej. Prosz o kontakt 793 222 169
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Tlen
adrian23

Doczy: 30 Lip 2011

PostWysany: 13:43 Sob 30 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedug mnie jednolitej ceny nie ma. Wszystko zaley od twoich indywidualnych zdolnoci negocjacyjnych i szczescia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Rolo30

Doczy: 21 Cze 2011

PostWysany: 13:54 Wto 21 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za dzierawe ale czego i gdzie, bo jest rnica i to spora. Zaley te jaka klasa gruntu im wysza tym wicej mona zarobi nie.
Powrt do gry
pawe0128

Doczy: 06 Kwi 2008
Skd: lubelskie

PostWysany: 21:11 Sro 8 Cze 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

umnie na zamojszczynie daje 0,5 t pszenicy i podatek pace ale ja dotacj bior gleby 2 3 4 klasa
Powrt do gry
alina5678

Doczy: 08 Gru 2010
Skd: lubelskie

PostWysany: 18:48 Czw 20 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PO ile w tym roku jest dzierawa gruntu?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
kissmy...

Doczy: 01 Sty 2007
Skd: kuj-pom

PostWysany: 12:43 Sro 30 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z ekonomicznego punktu widzenia obecnie najbardziej opaca si realizowa zyski wychodzc z rolnictwa, w moich okolicach grunty (rednio IV klasy) znajduj nabywcw za 40 tys z/ha, przy zaoeniu, i wikszo tradycyjnych upraw nie pozwala na osignicie jakiegokolwiek zysku (oczywicie dla tradycyjnych gospodarstw z duym uzbrojeniem ziemi w kapita); std realne wydaj si stawki czynszu odpowiadajce wysokoci podatku rolnego + ONW (jeli warunki s raczej sprzyjajce), i tutaj koo si zamyka, gdy nie naley przewidywa wzrostu cen gruntw a raczej ich drastyczny spadek po 2013 roku, kiedy to polskie rolnictwo przestanie posiada jakiekolwiek przewagi w stosunku do rolnictwa ukraiskiego
Powrt do gry
erdem

Doczy: 03 Sie 2006
Skd: pow.Lubelski

PostWysany: 16:55 Wto 29 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki ma zwizek wysokosc dzierawy z dopatami bezporednimi? jasno jest napisane ze dopaty s dla uprawiajacego ziemie a nie waciciela i dopaty to nie s jakim tam extra bonusem dla rolnika tylko wyrwnaniem strat spowodowanych wsplna polityka rolna. Jeli kto chce bra dopaty to musi na nie zarobi czyli zapier.....a na ziemi jak osio nie majac pewnosci ze cos z tego bedzie mia. Niestety teraz rzeczywisto zrobia sie taka ze rolnicy zap...ja a waciciele za nic maja kase i to z roku na rok wiksza nie zalenie od koniunktory na rynku i tego czy pszenica jest po 90z czy po 40z ich ryzyko nie dotyczy. Ale w Polsce rolnicy to nadworna dojna krowa ktra mimo e re coraz mniej jest dojona przez coraz wiksz liczb cwaniakw. A wszystko to przez nasze wadze i rolnikw z marszakowskiej ktrzy za grosze wykupi tysiace ha teraz pucili je w dzierawy wasnie za dopaty i yj jak lordy a chop za nich zapier.....a. Wczeniej gdy dopaty byy nizsze nikt nie myla o braniu dopaty jako dzierawy tylko wielkoc dzierawy bya ustalona i uzaleniona od ceny yta czy pszenicy no ale z unijnego stou zaczey spada coraz to wieksze ochapy i coraz to wieksza rzesza ludzi miaa na nie ochote. ze przykad idzie z gry to teraz jest tak ze praktycznie nie ma dzierawy poniej kwoty dopaty a dla niektrych to nawet tyle jest za mao. I o zgrozo co mnie najbardziej dziwi rolnicy bija sie o kady taki ochap nie wane ile bedzie ich to kosztowao ale wane e to on bedzie tyra a nie ssiad. Pytam sie tylko tych ktrzy plac takie dzierawy Na co wy liczycie ? e co moe bedzie lepiej . e czasy sie zmienia? Bo na pweno nie jest to uzasadnione ekonomicznie. Sa w internecie strony z kalkulacjami upraw rolniczych tak e mona sobie policzyc jaki to niby dochod z tego zostaje. Natomiast atwo policzy dochd kogo kto ma 100ha i odda je w dzieraw za dopat czyli przy dzisiejszych realiach 100ha* 850z=85000z nawet jeli zapaci sie z tego podatek rolny to zostaje nieza sumka 85000 z : przez 12miesicy =
7083z miesiecznie . No normalnie sumka jak wjta gminy i to za leenie bykiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
piotrekzlot

Doczy: 12 Lip 2009
Skd: gostynin

PostWysany: 11:35 Nie 27 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

umowa dzierawy musi byc ustalacie kwote za ktr bdziesz wydzierwia z reguy jest to kwota dopat, dopaty bierze zgodnie z prawem dzierawca,naprawd dobra rada unikniesz pniej problemw
Powrt do gry
danek

Doczy: 12 Mar 2006
Skd: wschd

PostWysany: 04:12 Pon 29 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w mojej okolicy paci sie 200-300 z za ha a dopaty i podatek lezy w gesti wasciciela ziemi( ja tez tak pace )
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
alwaro

Doczy: 13 Wrz 2008
Skd: zachodniopomorskie

PostWysany: 15:44 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie to bywa rnie 1 dzierawa- ja biore dopaty i plon i pace podatek 2 dzierawa- biore plon a podatek i dopaty wasciciela 3 dzierawa- biore plon i pace podatek wszystko zalezy jak od tego w jakim regionie ta ziemia bo w rnych regionach kraju czynsze dzierawne moga sie bardzo rnic nawe nie koniczne musi byc to regoin nawet w obrebie gminy moe sie rnic klasa jeszcze moliwa podzia twoje dopaty i podatek a rolnika plon jest uczciwy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
kamillo

Doczy: 20 Kwi 2009

PostWysany: 15:06 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odp i rady...co do modego rolnika to raczej nie jestem zaintersesowany...jestem w ZUS ubezpieczony, praca dobra, na zarobki nie narzekam i naprawde nie planuj uprawia tej ziemii:) ale napewno nie chciabym eby odogiem leaa bo to przykra sprawa by troche bya wic dlatego w dzierzawe chc da. myslicie ze ukad taki ze ja dostaje rownowartosc dopat JPO+UPO i pac podatek a kto sobie uprawia i zbiera itd jest w miar uczciwy?? pole cay czas byo uprawiane tzn nawet teraz mam na nim zasiewy ktre musze zebra po niwach. moze napiszecie ile placicie za dzieraw ziemii w Waszej okolicy??
Powrt do gry
kissmy...

PostWysany: 10:24 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt mu nie kade uprawia motyk tych 20 ha, moe to zleci jakiemu okolicznemu rolnikowi pacc mu caym plonem inkasujc tylko dopaty, a 50 tys mona wyda w rzeczywistoci na co si chce, z takiego rozwizania wszyscy powinni by zadowoleni, jedynym problemem jest ZUS o ile nie bdzie moliwoci ubezpieczenia si w KRUS wstecz
Powrt do gry
damian9871
Moderator

Doczy: 12 Cze 2006
Skd: wlkp

PostWysany: 07:39 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co raz skasuje 50 dych a pniej co? cignika i maszyn nie kupi za to a z 20 ha nie wyyje
Powrt do gry
kissmy...

PostWysany: 23:41 Nie 10 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czynsz zaley od kultury rolnej samego uytku, pooenia i moliwoci zainteresowanych dzieraw rolnikw, ale myl i powinien oscylowa wok sumy patnoci bezporednich JPO+UPO, dopaty teoretycznie przysuguj uytkujcemu grunt ale jest to kwestia umowna (dostaje ten kto wystpi z wnioskiem o ile jest posiadaczem gruntu na 30 maja danego roku i nie wystpi o dopat na t dziak kto jeszcze), podatek rolny zawsze bdzie naliczany na wydzierawiajcego (czyli Ciebie) a kto go uici to ju pena swoboda, jeli to faktycznie 20 ha gruntu rolnego to jeli moliwa jest rezygnacja z podlegania ubezpieczeniu w ZUS to proponuj zastanowi si nad pozyskaniem premii dla modego rolnika (osoby do 40 roku ycia) 50 kz to nie s ze pienidze, szczeglnie przy tak niskich wymaganiach
Powrt do gry
kamillo

Doczy: 20 Kwi 2009

PostWysany: 22:55 Nie 10 Maj 2009    Temat postu: ile za dzieraw?? Odpowiedz z cytatem

witam forumowiczwSmile mam pytanie i szczerze powiedziawszy licze na Wasz pomoc...niespodziewanie dostalem w spadku ziemi roln ok 20 ha jest to 3,4 klasa ale z racji ze mam inne plany zyciowe niz jej uprawa zdecydowalem sie oddac ja w dzierawe. tylko mam pytanie ile moge za to chciec?? tak ebym i ja nie by pokrzywdzony i 2 strona te nie:) i co wtedy z doplatami i z podatkiem rolnym do gminy?? z gry dzieki za odp
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Nieruchomoci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach