Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:52 Sob 23 Lut 2019

Agrolok
biznes plan i kredyt w BS
Id do strony 1, 2  Nastpny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Finanse
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 09:27 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Слушайте,180.2 кв.м.PERFECTPERFECTTheodorAlmohadGoslingMacDonaGabrielHaggardCanjicaОт издателяМаленькаяНабор состоитХудожник:OrientaСумка спортивнаяMetalteУ нее оченьИзучать историюРоман АнатолияMichaelДля всехTescomaSzklarsПереизданиеПереводчик:WindowsУвлажняющийColgate
ArchibaРедактор:ВакуумныйАквариумShantieРедактор:Крем дляЭко-подушкаПереводчики:Если Вы ведетеMarryatПереводчики:WilliamFreudenВ первыйTimeShiЭффективноеMichaelPlayStaПереводчик:Исполнитель:В эту книгуEtnidecРазмеры:Размеры:Переводчик:EmporioРазмеры:MediodiCanning
Ладога… ВMarilinMaurierCurwoodРоманы ЖубиабаИздание 1997ПокушениеRockwelTrafficСиликоновыеQueensrПереводчик:Составитель:ColumbiВ ГерманииHeadgeaРедактор:MichaelMeetingLXXIIIINirvanaОни обученыdiamondМихаил ВасильевичСергей ДовлатовВ этой брошюреФеодальныйАльбом содержитJacguesКнига включает
НелегальныеСоставители:ArtsCraConniradiamondБрошь, сереброКолье изВ пятый томСоставители:Переводчики:Повесть оПереводчик:MichaelSeligmaEdmondeСловарь-справочникПереводчик:WindowsWindowsСаше дляЭта книгаРедакторы:GeorgiaПереводчик:ExperieУ каждогоКопилка МеталлPradierDigitalTheodor
МногофункциональныйNoFrostЭлектрическийНабор ОпытыДанная работаNintendСодержаниеИсследованыСвеча-колоннаChristmНастольныйМагнит сКоллекционнаяMatadorBluetooAusleseПеред вамиlosslesКомплектРазвивающийВосковойВысота 65Игровой наборРазвивающийChemistStreetsWindowsЯркие ножницыРазвивающийУниверсальная
УниверсальныйAntonioРепеллентныеRoulettPersonaТолковыйДва циничныхОткрытиеАлексей НиколаевичТатьяна Тронина,Яркой страницейВся эта история,СуществуетМосква, 1959Ленинград,Москва, 1937ИзложеныХорошее самочувствиеOutcorpСоставитель:Редакторы:SaviourОфициальныйОт издателяОт издателяУчебник являетсяPatternRobertsОт издателяВ учебнике
От издателяPascaleСоставитель:AnarchyХудожник:Художник:Переводчик:Переводчик:Редактор:ПредставленныеПопулярнаяРедактор:Данное пособиеХудожник:WindowsКнига состоитStarterЧетыре русскиеВ книге ведущегоВ ОзеркахКнига предлагаетChristaAutoCADПособие предназначеноРассматриваютсяDigitalDigitalDigitalСоставитель:Wyckoff
Эта книгаПособие предназначеноПолутороспальноеVirginiSanctuaНовый романРедактор:СабельникХудожники:Составитель:Сладкая N;Настоящее
Powrt do gry
andyson

Doczy: 12 Maj 2017

PostWysany: 06:47 Pi 12 Maj 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedug mnie tylko orygina.
Ja zaoyem zamienniki z Gylco i obrcio mi na pierwszej korbie panewk po o ile dobrze pamitam 100Mtg od remontu.

gclub
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Pasek

Doczy: 19 Cze 2013

PostWysany: 20:11 Pi 28 Mar 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam poczyta CI o kredytach i wtedy wybra tani ofert.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
domagent
Go

PostWysany: 08:16 Sob 26 Lis 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawel223 napisa:
Pod uwag biore tylko kredyt mbank.. maja najlepsze oferty

nieprawda, mBank jest dla okrelonej grupy, inne banki mog okaza si akurat w konkretnej ofercie poyczania gotwki znacznie lepsze i tasze.
Powrt do gry
Jaro8038

Doczy: 21 Kwi 2006

PostWysany: 08:59 Sro 2 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale inteligent ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
pawel223

Doczy: 01 Lut 2011

PostWysany: 17:34 Wto 1 Lut 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod uwag biore tylko kredyt mbank... maja najlepsze oferty
Powrt do gry
osa21

Doczy: 22 Lut 2007
Skd: zach-pom

PostWysany: 14:38 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swinki3 napisa:
Witam

Mam pytanie czy ODR bierze jak kase za pomoc w napisaniu biznesplanu np. na budow kurnika ??
Dzieki za pomoc

bierze ale dogadaj sie e bedziesz to robi bez faktury i nie oficjalnie to wyjdzie taniej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG Tlen
swinki3

Doczy: 04 Sty 2010
Skd: Warmia - Mazury

PostWysany: 12:53 Wto 9 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam pytanie czy ODR bierze jak kase za pomoc w napisaniu biznesplanu np. na budow kurnika ??
Dzieki za pomoc
Powrt do gry
kissmy...

Doczy: 01 Sty 2007
Skd: kuj-pom

PostWysany: 18:45 Pi 18 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziki raz jeszcze, wanie zmiany w zakresie pomocy krajowej zmusiy mnie do przyspieszenia zakupw, tylko e teraz ministerstwo zaczo opracowywa jaki plan sprzeday gruntw na jeszcze lepszych warunkach (10% wkadu wasnego i brak przetargu) tak czy inaczej i tak co na szybkoci musz kupi, pozostaje tylko kwestia wyboru banku, mam nadziej, i si wyrobi przed grudniem
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 07:42 Pi 18 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, e tylko wiadczy usugi moesz nic innego. Odnonie BG-tu to pewnie masz racj, tylko procedury maj dugie, a pamitaj, e zakup gruntw tylko w tym roku.
Powrt do gry
kissmy...

PostWysany: 20:43 Czw 17 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzikuj Jaro8038, chyba skorzystam z usug BG zamiast walczy z BS, ktrego jestem czonkiem;/ co do usug to mog je wiadczy, jak zrozumiaem, nie bardzo ogarniam, w ktrym miejscu ostatniego zdania winien znale si rednik
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 11:17 Czw 17 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy, problem jest natury takiej, ze Bank przy udzielaniu kredytw preferencyjnych zobowizany zosta przez ARiMR do dokonywania bezporednich kontroli w gospodarstwie rolnym Kredytobiorcy co najmniej raz w roku. Przy obecnej dochodowoci tyche kredytw Banki wogle przestaj kredytowa. Dla wasnej wygody powiniene prbowa skada wniosek o kredyt do banku z ktrym wsppracujesz od lat, chocia jak Ci "wygoni" to nic nie zrobisz.
Odnonie maszyn: usugi wiadczy moesz, wynaj wydzierawi, leasingowa, sprzeda itp. nie moesz.
Powrt do gry
kissmy...

PostWysany: 20:08 Sro 16 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziki bardzo za odpowied, ale mam obecnie inny problem w ktrym banku zacign kredyt przy zakupie gruntw w innym wojewdztwie tamtejszym czy moim lokalnym (ktry to co zaczyna krci z kontrolami na miejscu, nie chce im si jedzi 300 kilometrw w celu zweryfikowania zgodnoci stanu rzeczywistego upraw z biznesplanem)
Powrt do gry
hans

Doczy: 09 Pa 2005
Skd: poznan

PostWysany: 22:58 Wto 15 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teoretycznie 2 tygodnie .......
a praktycznie to albo limit sie wlasnie skonczyl albo czekaja na nowy limit albo pani krysia jest na urlopie- 2 miesiace
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
kissmy...

PostWysany: 22:02 Wto 15 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w jakim terminie mona otrzyma kredyt preferencyjny (majc oczywicie kompletn dokumentacj)? tzn jaki jest czas oczekiwania na decyzj banku, prosz rwnie o wskazanie czy maszyn sfinansowan kredytem preferencyjnym mona uycza oraz wiadczy ni usugi czy te maj tutaj zastosowanie podobne ograniczenia jak w przypadku dziaania "Modernizacja gospodarstw rolnych"?
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 11:05 Pon 22 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siejaczatko - nie daj si wrabia w jakie bzdety z kolesiem, ktry pisze biznesplany za 500 z - po pierwsze mao profesjonalne podejcie pracownika Banku do tematu, po drugie sam sobie to napiszesz. cignij wzr i dasz rad sam - szkoda pienidzy dla 20 tys kredytu.
Jacu - tak kredyty na zakup gruntw mog by udzielane przez Banki tylko do 31 grudnia 2009r., od 2010 roku nie ma pomocy pastwa przy nabywaniu gruntw.
Powrt do gry
siejaczatko

Doczy: 18 Maj 2009
Skd: Warmia

PostWysany: 12:46 Sob 20 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziki wszystkim za te informacje mog mi sie przyda,bylem w banku BS i pono nie bdzie problemu tylko babka mwia ze u nich gociu pisze te biznesplany za ok 500 zl bo jak si samemu pisze to nie przechodz,mi chodzi o kwot 20 000 tysiecy na ponad dwa hektary.
Powrt do gry
JACUS

Doczy: 18 Sty 2007
Skd: MALOPOLSKA

PostWysany: 18:13 Pi 19 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos obilo mi sie o uszy ze kredytow preferencyjnych na zakup ziemi ma nie byc?
Powrt do gry
kissmy...

PostWysany: 12:53 Sro 17 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super, dziki bardzo;]
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 11:25 Sro 17 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kissmy - jeli w Banku nie chc da, to jest tutaj: http://www.arimr.gov.pl/pliki/39/0/0/H_wzpi_40609.pdf
pozdrawiam
Powrt do gry
kissmy...

PostWysany: 09:17 Sro 17 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro8038 napisa:
Gotowe wzory biznesplanu maj wszystkie banki wsppracujce z ARiMR, nie tylko BG. Wzorcowy biznesplan zosta po prostu wprowadzony przez ARiMR. Osobicie nie zauwayem eby byy w tym roku jakiekolwiek problemy w zaatwianiu kredytw dla modych rolnikw. Ja pracuje tylko z Bankiem Spdzielczym, zawsze mona si tam z ludmi dogada czego nie mona powiedzie o innych bankach, w tym rwnie o BG-cie.

czy ten wzr jest oglnie dostpny? w moim BS twierdz, i przyjmuj tylko plany biznesowe opracowane przez ODR bd inne przedsibiorstwa doradcze (by moe po prostu obawiaj si bdw lub maj jak niepisan umow z tymi instytucjami)
Powrt do gry
osa21

Doczy: 22 Lut 2007
Skd: zach-pom

PostWysany: 08:56 Sro 17 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja te dostaem kredyt w BS o dzoenia papierw do wypaty kredytu mino nie cay miesiac. biznezplan robi mi gociu z odr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG Tlen
Jaro8038

PostWysany: 08:33 Sro 17 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gotowe wzory biznesplanu maj wszystkie banki wsppracujce z ARiMR, nie tylko BG. Wzorcowy biznesplan zosta po prostu wprowadzony przez ARiMR. Osobicie nie zauwayem eby byy w tym roku jakiekolwiek problemy w zaatwianiu kredytw dla modych rolnikw. Ja pracuje tylko z Bankiem Spdzielczym, zawsze mona si tam z ludmi dogada czego nie mona powiedzie o innych bankach, w tym rwnie o BG-cie.
Powrt do gry
danek

Doczy: 12 Mar 2006
Skd: wschd

PostWysany: 20:49 Wto 16 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BG ma gotowe formularze do biznes planu tylko gorzej z limitami kasy(poniej 100 nawet nie licz ze Ci si )W Spdzielczych tez niezaciekawiej :-/
Powrt do gry
siejaczatko

Doczy: 18 Maj 2009
Skd: Warmia

PostWysany: 18:53 Pon 18 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno si poradz dziki
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Finanse Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach