Skocz do zawartości
siejaczatko

biznes plan i kredyt w BS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo potrzebna mi rada.Chcę kupić 2 ha ziemi,słyszałem o kredycie tym 2 %.tylko warunkiem jest biznes plan,jak go napisać co jest potrzebne proszę o odpowiedź bo to pilna sprawa,pozdrawiam.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybciej napisze go ktoś z ODR, a najlepiej zapytać się w banku jakiego kształtu oczekują, może mają jakiś własny schemat/formularz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BGŻ ma gotowe formularze do biznes planu tylko gorzej z limitami kasy(poniżej 100 nawet nie licz ze Ci się )W Spółdzielczych tez niezaciekawiej :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowe wzory biznesplanu mają wszystkie banki współpracujące z ARiMR, nie tylko BGŻ. Wzorcowy biznesplan został po prostu wprowadzony przez ARiMR. Osobiście nie zauważyłem żeby były w tym roku jakiekolwiek problemy w załatwianiu kredytów dla młodych rolników. Ja pracuje tylko z Bankiem Spółdzielczym, zawsze można się tam z ludźmi dogadać czego nie można powiedzieć o innych bankach, w tym również o BGŻ-cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też dostałem kredyt w BS o dzłożenia papierów do wypłaty kredytu minoł nie cały miesiac. biznezplan robił mi gościu z odr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gotowe wzory biznesplanu mają wszystkie banki współpracujące z ARiMR, nie tylko BGŻ. Wzorcowy biznesplan został po prostu wprowadzony przez ARiMR. Osobiście nie zauważyłem żeby były w tym roku jakiekolwiek problemy w załatwianiu kredytów dla młodych rolników. Ja pracuje tylko z Bankiem Spółdzielczym, zawsze można się tam z ludźmi dogadać czego nie można powiedzieć o innych bankach, w tym również o BGŻ-cie.

 

czy ten wzór jest ogólnie dostępny? w moim BS twierdzą, iż przyjmują tylko plany biznesowe opracowane przez ODR bądź inne przedsiębiorstwa doradcze (być może po prostu obawiają się błędów lub mają jakąś niepisaną umowę z tymi instytucjami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos obilo mi sie o uszy ze kredytow preferencyjnych na zakup ziemi ma nie byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za te informacje mogą mi sie przydać,bylem w banku BS i ponoć nie będzie problemu tylko babka mówiła ze u nich gościu pisze te biznesplany za ok 500 zl bo jak się samemu pisze to nie przechodzą,mi chodzi o kwotę 20 000 tysiecy na ponad dwa hektary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siejaczatko - nie daj się wrabiać w jakieś bzdety z kolesiem, który pisze biznesplany za 500 zł - po pierwsze mało profesjonalne podejście pracownika Banku do tematu, po drugie sam sobie to napiszesz. Ściągnij wzór i dasz radę sam - szkoda pieniędzy dla 20 tys kredytu.

Jacuś - tak kredyty na zakup gruntów mogą być udzielane przez Banki tylko do 31 grudnia 2009r., od 2010 roku nie ma pomocy państwa przy nabywaniu gruntów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim terminie można otrzymać kredyt preferencyjny (mając oczywiście kompletną dokumentację)? tzn jaki jest czas oczekiwania na decyzję banku, proszę również o wskazanie czy maszynę sfinansowaną kredytem preferencyjnym można użyczać oraz świadczyć nią usługi czy też mają tutaj zastosowanie podobne ograniczenia jak w przypadku działania "Modernizacja gospodarstw rolnych"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie 2 tygodnie .......

a praktycznie to albo limit sie wlasnie skonczyl albo czekaja na nowy limit albo pani krysia jest na urlopie- 2 miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za odpowiedź, ale mam obecnie inny problem w którym banku zaciągnąć kredyt przy zakupie gruntów w innym województwie tamtejszym czy moim lokalnym (który to coś zaczyna kręcić z kontrolami na miejscu, nie chce im się jeździć 300 kilometrów w celu zweryfikowania zgodności stanu rzeczywistego upraw z biznesplanem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy, problem jest natury takiej, ze Bank przy udzielaniu kredytów preferencyjnych zobowiązany został przez ARiMR do dokonywania bezpośrednich kontroli w gospodarstwie rolnym Kredytobiorcy co najmniej raz w roku. Przy obecnej dochodowości tychże kredytów Banki wogóle przestają kredytować. Dla własnej wygody powinieneś próbować składać wniosek o kredyt do banku z którym współpracujesz od lat, chociaż jak Cię "wygonią" to nic nie zrobisz.

Odnośnie maszyn: usługi świadczyć możesz, wynająć wydzierżawić, leasingować, sprzedać itp. nie możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Jaro8038, chyba skorzystam z usług BGŻ zamiast walczyć z BS, którego jestem członkiem;/ co do usług to mogę je świadczyć, jak zrozumiałem, nie bardzo ogarniam, w którym miejscu ostatniego zdania winien znaleźć się średnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że tylko świadczyć usługi możesz nic innego. Odnośnie BGŻ-tu to pewnie masz rację, tylko procedury mają długie, a pamiętaj, że zakup gruntów tylko w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki raz jeszcze, właśnie zmiany w zakresie pomocy krajowej zmusiły mnie do przyspieszenia zakupów, tylko że teraz ministerstwo zaczęło opracowywać jakiś plan sprzedaży gruntów na jeszcze lepszych warunkach (10% wkładu własnego i brak przetargu) tak czy inaczej i tak coś na szybkości muszę kupić, pozostaje tylko kwestia wyboru banku, mam nadzieję, iż się wyrobię przed grudniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy ODR bierze jakąś kase za pomoc w napisaniu biznesplanu np. na budowę kurnika ??

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam pytanie czy ODR bierze jakąś kase za pomoc w napisaniu biznesplanu np. na budowę kurnika ??

Dzieki za pomoc

bierze ale dogadaj sie że bedziesz to robił bez faktury i nie oficjalnie to wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...