Skocz do zawartości
luk

Która firma paszowa lepsza? Karmex czy LNB

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o pasze zastosowane w zywieniu bydła opasowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
chodzi mi o pasze zastosowane w zywieniu bydła opasowego

Luk!

Ale jaki asortyment masz na myśli: premixy, koncentraty czy mieszanki gotowe?

Wg mnie to żadnej różnicy nie ma - Karmex chyba robi wszystko na licencji LNB albo przynajmniej na ich komponentach.

W tej chwili to właściwie nie ma zasadniczych różnic / no chyba tylko w cenach/ pomiędzy większością pasz z różnych firm po wycofaniu stymulatorów.

Ja obecnie kręcę sam mieszankę dla buhajków, zbilansowaną w oparciu o dawkę pasz objętościowych / kiszonka z kukurydzy, wysłodki mokre, słoma/ - premix najtańszy na lokalnym rynku / teraz Dolpasz/, kwaśny węglan,własne żyto, kukurydza, jęczmień i śruta rzepakowa z Brzegu po ok. 400 zł/t. i ....odrobinę mocznika / tak mnie tatko nauczyli/

Tanio, smacznie a efekt lepszy niż na koncentratach czy gotowych mieszankach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak je długo trzymasz?

a cieleta czym pojisz?

i jak zywisz cielaki do 6 miesiecy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

karmex miesza na blendach premiksach z lnb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
karmex miesza na blendach premiksach z lnb

Czyli to samo inaczej mówiąc do niczego

SANO jest najlepsze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ty SANO LOVER, pewnie jesteś u nich na garnuszku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ty SANO LOVER, pewnie jesteś u nich na garnuszku.

A ty samoloverze u kogo jesteś na garnuszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SANO jest drogie (wkoncu reklama kosztuje ktos za to musi płacic , a kto MY)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
SANO jest drogie (wkoncu reklama kosztuje ktos za to musi płacic , a kto MY)

Masz racje LUK

W końcu Sano to tylko reklama i najeżdżanie hodowców przez sprzedawców. Kupuje sie koncentrat dla świetego spokoju zeby wiecej nie zabierali czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeglądam wypowiedzi i wszystkie kończą sie na temacie SANO.

SANO to potęga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

SANO to potęga - to prawda - dla nas reklamobiorców. Dobrze płacą i robią u nas dużo reklam. Ale chyba ktoś czyli Państwo - hodowcy płacicie ? Czy nie mam racji ? Podobno w niemczech Sano jest tak małe jak łepek od zapałki. Widzieliście może ranking DLG ? Sano jest prawie na końcu 1 szej dziesiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sano to ch...........nie polecam nwet najgorszemu wrogowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
SANO to potęga - to prawda - dla nas reklamobiorców. Dobrze płacą i robią u nas dużo reklam. Ale chyba ktoś czyli Państwo - hodowcy płacicie ? Czy nie mam racji ? Podobno w niemczech Sano jest tak małe jak łepek od zapałki. Widzieliście może ranking DLG ? Sano jest prawie na końcu 1 szej dziesiątki.

 

Masz trochę racji. Reklama kosztuje wszystkich, ale jest cos takiego jak skala działalności. Jeśli ze sprzedanej tony przeznaczysz na reklamę 2 zł, to sprzedając jak sano ok. 25 tyś ton/miesiąc masz do wydania 50 tyś złotych. Dajmy na to takie LNB robi miesięcznie ok. 8 tyś ton co daje 16 tyś zł/miesiąc. Pomyśl czy tak nie jest.

Pozdrawiam. M.B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale SANO trzeba oddać to ze rolników edukowało- robili szkolenia, wydawali broszury itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
co jak co ale SANO trzeba oddać to ze rolników edukowało- robili szkolenia, wydawali broszury itd

 

To fakt, właśnie sano zaczynało prace w terenie z rolnikami, można sano stosować lub nie ale wyzywanie od "chu..." to prostactow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sano-to chemia po zastosowaniu pełnego programu sano przez okres 2mc krowy dostały takiej somatyki żeweterynarz nie miał pomysłu na te zapalenia mimo antybiotykogramow dopiero po 6mc somatyka wynosi do 300lks i to tak jeszcze dużo sano odradzam mimo zapewnien doradców sano wydajność nie wzrosła!!!!!!!!ŻADNA rewelacja a szkolenia to jedna modła aby kupować sano

Byliśmy oborą referncyjną sano przez 2mc to wiem czym pachnie ta firma ponieśliśmy straty w wysokości 25000zł i niech mi nikt nie mowi że sano jest dobre chyba że w reklamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mogę wypowiadać się na temat konkretnego przykładu, ale wydaje mi się dziwne żeby pod wpływem zmiany premiksu w przeciągu 2 misięcy skoczyły tak bardzo komórki. Napisz coś więcej, jak zmodyfikowali dawkę, jaki poszedł premiks i jaki koncentrat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w wóz poszedł protamilk +profisan na posypke lactoma zastosowałem 2 tygodniowe przejście 1 mc był ok ale po drugim 1/5 stada miała zapalenia jedno po drugim 12sztuk w róznym etapie laktacji zmieniłrm póżniej na joserę i sytuacja się unormowła ale zostało jeszcze parę worków profisanu i aby się nie zmarnował zacząłem go stosować i znowu powtórka kolejne zapalenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a pozatym krowy przy drugiej partii paszy srały dalej niż widziały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i bez sano można żywić krowy własna mieszanka jest najlepsza potych przygodach z sano nikt mnie nie namówi że koncentrat czy pełnoporcjówka

jest najlepsza od własnej mieszanki, w Nemczech mieszają sami i mają przyzwoite wydajnośći zachęcam do komponowania własnych mieszanek!!!!

wiadomo co się daje ile jest bezpieczniej i tanie bo przecież pasze treściwe stanowią znaczący wydatek w rosnących kosztach produkcj,i dobre pasze objętościowe przy dużych wydajnościach nie wystarczają więc trzeba się posiłkować paszmi treściwymi aby uzupełnic energię i białko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sano jest cienkie pasza dobra jedynie na myszy wynoszą się z obory ,gryzonie czują że coś jest nie tak w przeciwieństwie do krów gdzie dostaną dawkę TMR a somatyka rośnie w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
sano jest cienkie pasza dobra jedynie na myszy wynoszą się z obory ,gryzonie czują że coś jest nie tak w przeciwieństwie do krów gdzie dostaną dawkę TMR a somatyka rośnie w górę

Co to jest ta somatyka?

Czy to jakaś choroba bydła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do Anny.

 

Wzrost somatyki to nie jak pisze blattin "wzrost bakterii", ale terminem tym określamy ilość przeciwciał w mleku. Wysoka somatyka (czyli dużo przeciwciał) świadczy o tym że orgamniz jest w trakcie walki z chorobą.

Somatyka rośnie zazwyczaj przy wszelkich zapaleniach: wymion, stawów, problemach z racicami a nawet tak błachych przypadkach jak zwykłe otarcia.

Blattinowi sugerują wybrać się do jakiejś zawodówki rolniczej w celu uzupełnienia wiadomości. Podstawówka dzisiaj to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do M.B zrobiłem to niedbale za co przepraszam a skończyłem liceum o profilu humanistycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...