Skocz do zawartości
ODRzyk

Rutwica (Galega) - kto to ma, uprawia, wrażenia, efekty ...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś uprawia rutwicę wschodnia? Jakie są wasze doświadczenia, wrażenia z tej rośliny. Jak to uprawiać, kosić, spasać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Utp w Bydgoszcy zajmuje sie Rutwica wschodnia. Widzialem poletka doswiadczalne. Jest to bardzo dobrze przyrastajaca w mase roslina, dajaca duze plony. Mozna ja kosic na kiszonke, jej jakosc jest jednak w porownaniu do lucerny duzo gorsza, co jednak nie eliminuje jej z tego sposobu wykorzystywania.

rutwica doskonale nadaje jako poplon i na odlogi, raz zasiana moze porastac stanowisko nawet kilkanascie lat. Na ugorach nie trzeba jej nawet kosic, po zimie na wiosne doskonale sie odrodzi

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

Utp w Bydgoszcy zajmuje sie Rutwica wschodnia. Widzialem poletka doswiadczalne. Jest to bardzo dobrze przyrastajaca w mase roslina, dajaca duze plony. Mozna ja kosic na kiszonke, jej jakosc jest jednak w porownaniu do lucerny duzo gorsza, co jednak nie eliminuje jej z tego sposobu wykorzystywania.

rutwica doskonale nadaje jako poplon i na odlogi, raz zasiana moze porastac stanowisko nawet kilkanascie lat. Na ugorach nie trzeba jej nawet kosic, po zimie na wiosne doskonale sie odrodzi

pozdro

 

Tak, wiem, że UTP (dawna ATR) to ma. Tam studiowałem, i ta rutwica mi właśnie zaległa w pamięci. teraz mam zapotrzebowanie na wiedzę z praktki, bo mam chętnych na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...