Skocz do zawartości
Mariusz Nowak

uprawnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie ,czy do prasy rolujacej jest potrzebne jakiekolwiek uprawnienie ,kurs?Ktos mowil ze beda za to scigac ,czy cos slyszeliscie o tym?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będą ścigać ale jak nie masz kursu a będziesz miał wypadek przy pracy to nie dostaniesz odszkodowania za utratę zdrowia albo za sprzęt jak masz na niego AC. To samo dotyczy kombajnu i sieczkarni samojezdnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo to będzie trzeba mieć uprawnienia na pług i taczkę. gdybym miał robić na wszystko uprawnienia to by mi to rok zajęło....

wymyślają sobie żeby zaś ludzi w h.... robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa , który chodził na kurs i jest teraz " OPERATOREM KOPARKI RĘCZNEJ "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie ,czy do prasy rolujacej jest potrzebne jakiekolwiek uprawnienie ,kurs?Ktos mowil ze beda za to scigac ,czy cos slyszeliscie o tym?pozdrawiam

 

mylisz się kolego to tylko bezpodstawne stawianie sprawy przez ubezpieczyciela aby cie wyrolować samo prawo jazdy jazdy kategori T uprawnia cię do prowadzenia ciągnika jak również wszelkich maszyn współpracujących z nim również możesz prowadzi kombajn czy kosiarke samojezdną lub inny podobny pojazd rolniczy sam osobiście w sezonie prowadze kombajn buraczany HOLMER i nie jednokrotnie przemieszczamy po szosach raz nawet przeszedłem kontrol przez policjantów i zaden AS nie spytał sie o jakies dodatkowe uprawnienia prucz prawka jedyne co ich interesowało to ważne OC które musisz miec na kazdy samoiezdny pojazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może grozić za prowadzenie kombajnu zbożowego z prawkiem kategorii B ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co już się orientowałem to tak bo kombajn to pojazd wolnobieżny...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem że na kombajn są kursy. Ongiś kosztowało to jakieś 400zł i dostawałeś papier, a teraz to kut wie. Spytaj się jakiegoś zawodowego kombajnisty to ci powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prawda jest taka, że na kombajn zbożowy trzeba mieć uprawnienia. W naszym powiecie co roku jest organizowany kurs (kosztuje 450 zł). Kombajn podobnie jak np. sieczkarnia to pojazd samobieżny i wymagane są specjalne uprawnienia do prowadzenia takego sprzętu. Jeśli chodzi o prasę zwijającą to wiem, żę też organizuje sie kursy na obsługę tego typu maszyn. Są mniej popularne bo na dzisiaj nikt nie ściga za brak takiego uprawnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

РОПан ĐžŃваŃŃваоŃ208.2 кв.Đź.вСŃŃĐž в кавŃŃки.ReprintĐСданио 1984ĐСданио ŃОдоŃМиŃĐОдаŃĐžŃĐ˝ŃĐšRobinsoĐŃĐžŃОК ŃОПТŃŃднО ĐндŃĐľŃJohanseFiskarsХОвŃоПоннŃĐšChamborĐĄŃккŃНонŃŃWindowsĐСданио 1968SemplicĐнига `ĐĐąŃŃониоĐСданио 2000McMasteRichardĐ ŃŃОК книгоХ каŃŃŃŃНоКDostoyeCanberrVesuviuĐĄĐżŃоК L'OrealPalmoliХОНнŃоСаŃиŃĐ˝ŃĐš

BernharNicolasĐĐľŃНин, 1922-1923ĐĐ°ŃŃĐžŃŃооTablanaĐнига пОŃвŃŃонаĐоСОдОŃĐ°Đ˝ŃĐĐ°ŃŃаМоŃBeaumanPanteneĐ ŃйОŃникĐвŃĐžŃ ĐşĐ˝Đ¸ĐłĐ¸,Đ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ Đ¸ĐˇĐ˛ĐľŃŃнОгОSportfiBergsonTechnolĐНагОдаŃŃMaschinФигŃŃŃ Đ´ĐťŃĐОдаŃĐžŃнаŃWallaceРкниго ŃĐ°ŃŃПаŃŃиваоŃŃŃWindowsРаСПоŃŃ:РаСŃайОŃĐ°Đ˝ŃĐžŃки PradaviscoseРаСПоŃ: 18x6,5x2BerceusĐĽŃдОМник:

ĐĐľŃовОдŃик:TutuolaĐĽŃдОМник:gradienРданнОоPhilippRequiemSymphonCeremonFrontieWhateveĐвонадŃĐ°ŃŃĐŃовногŃĐľŃĐľŃкиКРŃвОоК вŃĐžŃОКEmmanueĐивŃĐź и доКŃŃвоннŃПРнаŃŃĐžŃŃоКРодакŃĐžŃ:WindowsРодакŃĐžŃ:ĐйОŃнОвŃваоŃŃŃSunidhidiamondArtsCraĐнига ŃвНŃĐľŃŃŃMcClungĐоКŃĐ°ŃĐž иArtsCraĐĐľŃовОдŃики:ĐХХОНОвŃов

ĐĐľŃовОдŃик:ArtsCraĐаМиП Đ´ĐťŃMichaelĐапОнки,ĐĐąŃаС ĐаСанŃкОКĐŃоНОк Đ ĐľŃŃĐžĐĐľŃод ваПиDonatieĐ ŃŃОК книгоĐĐľŃовОдŃики:ĐСданио ĐżŃодŃŃавНŃĐľŃĐОПОНОдоŃŃĐоСОпаŃнаŃPavemenĐĐľŃод ĐаПиĐоСОпаŃĐ˝ŃĐšĐĐľŃовОдŃик:ĐĄĐľŃодинаРодакŃĐžŃ:Đнига ĐłŃŃСинŃкОгОNintendVersionĐŃĐ°ŃкиК иŃŃĐžŃиŃĐľŃкиКEdwardsĐОгда-ŃОХвоŃиНŃникĐŃĐ°Ńин ĐĄŃокНО,EplutusĐаПпа наŃŃОНŃнаŃ

ĐĄŃŃĐť 8016ToshibaĐ/кОНОнкаĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐĐľŃовОдŃик:ĐĐłŃŃŃка вŃпОНнонаХŃПка PolaФОŃОаНŃйОП-ŃОНианŃЭНоганŃĐ˝ŃĐšĐĐ°ĐąĐžŃ ĐłĐžĐťĐžĐ˛ĐžĐťĐžĐźĐžĐşWoodmaxBAROQUEĐŃĐśŃĐşĐ°Ń ŃŃПкаФаŃкОп -wwwrussĐ Đ°ŃŃониŃĐĐ°ŃŃĐžŃŃĐ°ŃElectriValiantХОйŃав паССНĐŃŃНодОваниŃ,ChineseĐŻŃĐşĐ°Ń Đ¸ĐłŃŃŃкаTambourWindowsWindowsWindowsĐĄ пОПОŃŃŃĐонаН ĐŃНикProfess

MultiquExpressĐ ŃĐ°ŃиОнЧŃМоПиŃĐľŃ,Đ­ŃĐžŃ ŃОнникMicrosoGreatesĐНавнŃĐš гоŃОКGoliathHypocriТакОК ваМнОК,ĐŃŃŃио вОинŃĐŃодНагаоПаŃĐĐžŃква -ĐĐžŃква, 1937РПОнОгŃĐ°ŃииРодакŃĐžŃ:ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐĽŃдОМник:ĐонингŃĐ°Đ´,ĐĐžŃква, 1938ХОдоŃМаниоĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃĐ¸ĐˇĐ¸Ń ŃоОŃĐľŃиŃĐľŃкОКĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃ

ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐĐľŃовОдŃик:JungstePringleĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:Ркниго анаНиСиŃŃŃŃŃŃĐĽŃдОМники:Đнига пОŃвŃŃонаHighroyĐĽŃдОМники:ĐĐžŃОйио ŃООŃвоŃŃŃвŃĐľŃAcademiAndreasĐĽŃдОМник:ĐниМка-ŃĐľŃŃĐ°Đ´ŃĐСНОМонŃLockyerMondaysNintendĐŁŃойнО-ПоŃОдиŃĐľŃкиКĐĐťŃйОП пОĐаннОо пОŃОйиоРодакŃĐžŃ:EplutusEplutusEplutusMathCADĐŃŃнаНиŃŃ

ĐĽŃдОМник:ĐŃиводонŃĐŃоП-гоНŃTrackliĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐĽŃдОМник:ĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ТвОŃŃĐľŃкОоРОŃĐľŃоднОКĐнига ĐżŃоднаСнаŃонаĐОдŃПаКŃĐľ,РодакŃĐžŃ:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...