Skocz do zawartości
Gość arimery

Zwrot ONW

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Poszukuje ludzi którzy muszą zwrócić ONW za poprzedni rok.

Prosze o podanie treści decyzji na podstawie której zarzadano zwrotu.

Jest szansa ze uda sie coś z tym zrobić!!!!!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do czego Ci sie przyczepili???

 

w moim przypadku chodzi o to ze podzieliłem gospodarsatwo.........

 

szkoda gadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja dostalem gospodarstwo darowizna od ojca, czyli jak on bral onw to tez bedzie musial je zwracac??? myslalem ze zobowiazania splywaja na mnie z tego tytulu tak mi kiedys w agencji tlumaczyli...paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja dostalem gospodarstwo darowizna od ojca, czyli jak on bral onw to tez bedzie musial je zwracac??? myslalem ze zobowiazania splywaja na mnie z tego tytulu tak mi kiedys w agencji tlumaczyli...paranoja

 

jestem w takiej samej sytuacji

 

 

 

w skrócie

jezeli przekazanie nastapiło w terminie miedzy czerwcem 2004 a marcem 2005 jest szansa ze uniknie sie zwrotu.

nalezy rozgraniczyć - zaprzestanie produkcji, sprzedaż, wygaśniecie dzierzawy a przekazanie czesci gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy któś otrzymał już decyzję o zwrocie ONW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któś otrzymał już decyzję o zwrocie ONW?

Najlepiej jak sam dobrowolnie go zwrócisz zawsze inaczej na to patrzą i może osetki będą mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któś otrzymał już decyzję o zwrocie ONW?

Najlepiej jak sam dobrowolnie go zwrócisz zawsze inaczej na to patrzą i może osetki będą mniejsze.

 

odsetki albo sa albo ich nie ma (12%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któś otrzymał już decyzję o zwrocie ONW?

Najlepiej jak sam dobrowolnie go zwrócisz zawsze inaczej na to patrzą i może osetki będą mniejsze.

 

odsetki albo sa albo ich nie ma (12%)

A wiecie kiedy ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z odsetkami wielki ch.uj i sciema - zadnych odsetek nie ma

a kasy i tak nie oddam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem ciekaw czy jekaś decyzja została już wydana, czy może ARiMR prowadzi na razie tylko bezprawną akcję namawiania rolników do dobrowolnego zwrotu ONW. Poniważ przejżałem trochę przepisów prawnych w sprawie dopłat (w tym również dyrektywy UE) i narazie nie znalazłem podstaw prawnych do takiego zwrotu, z czym również zgodził się Kierownik mojego Odzizłu Powiatowego ARiMR, ale czeka na instrukcje z W-wy, to radzę wstrzymać się ze zwrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

c.d. jeśli ktoś ma wątpliwości może sam sprawdzić w rozp. ONW ( sejm.gov.pl ), że zwot następuje w przypadku zaprzestania produkcji rolniczej na działakach, które były wcześniej wykazane do ONW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
c.d. jeśli ktoś ma wątpliwości może sam sprawdzić w rozp. ONW ( sejm.gov.pl ), że zwot następuje w przypadku zaprzestania produkcji rolniczej na działakach, które były wcześniej wykazane do ONW.

Ale czy ta ciągłość produkcji rolnej musi być zachowana przez 1 rolnika czy może nastąpić zamiana wymiana pomiędzy rolnikami. Ten przepis prawny jak i inne może mieć jak zwykle kilka interpretacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny rolnik który przejmuje ziemie sklada oświadczenie ze przejmuje zobowiazania wynikajace z dobrej praktyki itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inny rolnik który przejmuje ziemie sklada oświadczenie ze przejmuje zobowiazania wynikajace z dobrej praktyki itd

Przerabiałeś to i nic nie trzeba zwracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotyczy to rolników którzy przekazali gospodarstwa między czerwcem 2004 a marcem 2005

 

rolnicy odwołują sie i odpowiedzi nie dostali do dnia dzisiejszego bo ktoś nie wie jak interpretować przepisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dotyczy to rolników którzy przekazali gospodarstwa między czerwcem 2004 a marcem 2005

 

rolnicy odwołują sie i odpowiedzi nie dostali do dnia dzisiejszego bo ktoś nie wie jak interpretować przepisy

Próbowałem zrozumieć to rozporządzenia na ten temat i naprawdę prawdziwe osły bandzwoły czy jak inaczej nazwać te osoby co to pisały. Kolejny bezsens jak może być że w tym okresem można bez problemów a wcześniej czy później nie obejdzie się bez zwrotu. Jak żyć w takiej paranoi prawnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Macie rację w przepisach o ONW nie ma konkretnych rzeczy nt zwrotów (tylko gdy sie zaprzestanie a nie zmniejszy czy coś takiego).

 

Może to funkcjonuje na tej samej zasadzie jak na początku informacja że za wypalanie całą dopłatę zabiorą (tylko w mediach bo przepisy stanowiły inaczej!!!)

 

Ale co z tym to chyba tylko czas pokaże, prawda?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie ktoś pomyślał.

 

Pamiętajcie "(...)Zmienione przepisy obejmą sprawy wszczęte i niezakończone (tzn. bez ostatecznej decyzji administracyjnej) z kampanii 2005 r. oraz nowo składane wnioski.(...)" Nie wiem czy w atakiej sytuacji należy się cieszyć z braku decyzji w domu czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie ktoś pomyślał.

 

Pamiętajcie "(...)Zmienione przepisy obejmą sprawy wszczęte i niezakończone (tzn. bez ostatecznej decyzji administracyjnej) z kampanii 2005 r. oraz nowo składane wnioski.(...)" Nie wiem czy w atakiej sytuacji należy się cieszyć z braku decyzji w domu czy nie

 

 

ze co????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...