Skocz do zawartości
Makapaka

Jak utworzyć gospodarstwo agroturystyczne ?

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. potrzebuję porady: czy mogę prowadzić gospodarstwo agroturystyczne jesli nie jestem rolnikiem ? odzidziczyłem zabudowania gospodarcze i pole wokól domu, 0,7 ha. Marzę o gospodarstwie agroturystycznym z hipoterapią, hotelem dla koni lub z nauką jazdy konno. Miejsce o którym piszę znajduje się w pobliżu granicy z Czechami, na tereni rolnieczym (dobre gleby). Nie ma wielu atrakcji turystycznych w tym miejscu, ale jest cicho, bez przemysłu. Będę wdzięczny za opinię lub poradę.pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam bardzo podobne pytanie - czy gospodarstwo agroturystyczne można założyć tylko będąc rolnikiem?

 

@Makapaka: wiem, że jeżeli chcesz korzystać z dopłat lub dofinansowania z UE musisz być rolnikiem (z dziada pradziada lub po szkole)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie. potrzebuję porady: czy mogę prowadzić gospodarstwo agroturystyczne jesli nie jestem rolnikiem ? odzidziczyłem zabudowania gospodarcze i pole wokól domu, 0,7 ha. Marzę o gospodarstwie agroturystycznym z hipoterapią, hotelem dla koni lub z nauką jazdy konno. Miejsce o którym piszę znajduje się w pobliżu granicy z Czechami, na tereni rolnieczym (dobre gleby). Nie ma wielu atrakcji turystycznych w tym miejscu, ale jest cicho, bez przemysłu. Będę wdzięczny za opinię lub poradę.pozdrawiam serdecznie

 

z tego co pamiętam kryteria dostępu do różnicowania -

1 wniosek o dopłaty za poprzedni rok

2 ubezpieczenie w KRUS jako rolnik lub domownik

3 z tego co pamiętam zakup koni w 2007-13 nie przejdzie najlepiej pod agroturystykę przeznaczyć " cały" dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do skorzystania z różnicowania potrzeba 1 ha ( nie zwrócłoem uwagi )

Dodatkowo można do kosztów kwalifikowanych doliczyć łóżka, szafki ,itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie. potrzebuję porady: czy mogę prowadzić gospodarstwo agroturystyczne jesli nie jestem rolnikiem ? odzidziczyłem zabudowania gospodarcze i pole wokól domu, 0,7 ha. Marzę o gospodarstwie agroturystycznym z hipoterapią, hotelem dla koni lub z nauką jazdy konno. Miejsce o którym piszę znajduje się w pobliżu granicy z Czechami, na tereni rolnieczym (dobre gleby). Nie ma wielu atrakcji turystycznych w tym miejscu, ale jest cicho, bez przemysłu. Będę wdzięczny za opinię lub poradę.pozdrawiam serdecznie

 

Mam pytanie czy dowiedziała się pani jak zacząć organizować te wszystkie formalnośći? Ja chciałabym również założyć takie gospodarstwo. Również nie jestem rolnikiem. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formalności formalnościami, ale nie będąc rolnikiem i nie prowadząc działalności rolniczej płaci się podatek od nieruchomości dla całej powierzchni jako wykorzystywaną do prowadzenia działalności rolniczej, stąd warto wykombinować już ten 1 ha przeliczeniowy i zostać rolnikiem, w innym przypadku konieczne jest prowadzenie działalności gospodarczej czyli ZUS, US i inne wielesatysfakcjidające instytucje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...