Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W ciągu kilku lat chciałbym stworzyć gospodarstwo ekologiczne. Największy problem jaki mam to to że jestem z miasta i nie miałem nic z gospodarką wspólnego (prócz czasami pomagania w rodzinie przy żniwach). Generalnie zalezy mi na utrzymaniu 4 osobowej rodziny bez jakiś tam luksów. Chciałbym wytwarzać produkty żywnościowe we własnym zakresie, przynajmniej większość (przetwory, owoce, warzywa, mięso wędzić). Jakie macie propozycje co w takim gospodartwie powinno być? Co uprawiać/hodować? Jakich maszyn potrzebuje? Gdzie mogę znaleźć poropozycje, przykłady, porady dla początkujących?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś z miasta i nie miałeś nic wspólnego z rolnictwem to pisanie nie ma na ten temat sensu.

Musisz odwiedzić rolników ekologicznych w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskażcie mi proszę jaki jest koszt założenia gospodarstwa ekologicznego (oczywiście konwencjonalne już posiadam) dla powierzchni 50ha, głównym obciążeniem będzie współpraca z jednostką certyfikującą - w jakiej sumie może się to zamknąć przy rozłożeniu tejże powierzchni na 5 działek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło 1200zł i z tego dotychczas było refundowane koło 750zł to suma za kontrole. Jednostka która mnie kontroluje to AgroBioTest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty ekologiczne do 2500 zł/ha!!!

 

Proponujemy Państwu doradztwo unijne w zakresie dopłat ekologicznych. Kwota, którą można otrzymać sięga do 2500 zł/ha.

Dodatkowo w naszej ofercie:

- wykonywanie planów rolnośrodowiskowych dla gruntów rolnych na okres 5 lat

- pomoc przy wypełnianiu wniosków

- pomiar gruntu metodą GPS

- wybór odpowiednich sadzonek dla danego terenu po korzystnej cenie (sady owocowe)

 

Dariusz Grenda tel. 506-057-759, biuro@avest.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...