Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję producentów słonecznika w celu wymiany pogladow na temat uprawy oczywiscie na forum. Mam nadzieje że stworzymy ciekawy temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszard - nie sieje slonecznika, ale troche o tym wiem po czesci z podrozowania po krajach sasiednich, po czesci od kolegow i firm uprawiajacych ta rosline. Z tego co wiem to bardziej oplacaja sie odmiany z przeznaczeniem na ziarno dla ptakow - wiem, ze firma Dalgety kontraktuje slonecznik z takim przeznaczeniem. Wazne jest, zebys zasial to na duzym polu - 30-40 ha to minimum, inaczej ptaki opracuja wiekszosc plonu. W moim rejonie (pln Wielkopolska) plony sa slabe - 1.5 t/ha na sucho to max. Poza tym musisz uwazac na kombajn i suszarnie - wiele widzialem spalonego sprzetu przy zboirach slonecznika. Napisz, co jeszcze chcialbys wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys uprawiałem słonecznik czarny na olej -miałem kontraktacje z Bodaczowem ale muszę przyznać ze biznesu sie na tym niezrobi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad uprawie 3 ha w paru kawałkach sprzedaje na targowisku i trzepie na tym kokosy przez 2 mc w roku.dod 1,5zl do 3 zl/główke w zaleznosci od wielkosci na samochuo ładuje 2tys główek i tak co 2 dni prosty w uprawie z ptakami tez łatwo sobie radzi.sam o tym myslałem ale czasu brak bojego prawie w domu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna Afalon do 3dni ale lepszy ponoć jest Linureks niby to samo ale bezpieczniejszy
Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym posiać słonecznik na poplon po jęczmieniu i mam takie pytanie jak ustawić siewnik [poznaniak] tzn.normy wysiewu,rozstaw lejków ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...