Skocz do zawartości
rencista

Renta ze St.Ustawy,a praca i ZUS?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

Rentę z krus otrzymałem w/g starej ustawy w 1980 roku.

Teraz chcę dorobić na umowę-zlecenie,a zus chce,aby odprowadzać za mnie składki rentową i emerytalną lecz ja nic z tego nie będę miał.

Na emeryturę nie przejdę -bo brakuje mi stażu pracy,a renty też nie podniosą?

Umowa o dzieło raczej nie wchodzi w zakres tych obowiązków,które mam wykonywać /administrowanie/. Składki,które by płacił pracodawca nic by mi nie dały. Liczę na Forumowiczów,iż ktoś to przechodził lub wie jak choćby te składki rentową i emerytalną uratować ...dla siebie/ja więcej zarobię/.

W zus jeszcze nie prezentowałem się. Oczekuję zainteresowania moim tematem , dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Okazuje się, że nikt nie jest w stanie mi podpowiedzieć co do opłacania tych składek do zus, ale czekam,może, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przypadku umowy zlecenia rozwiązanie jest tylko jedno trzeba być osobą uczącą się poniżej 26 roku życia, niestety zarówno renciści, emeryci jak i pozostali muszą składki odprowadzać, stąd chcąc uniknąć umowy o dzieło pozostaje zatrudnienie na czarno czyli bez jakiejkolwiek umowy (za odpowiednio niestety niższą stawkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas nie otrzymałem podpowiedzi na mój temat,która by mnie podniosła na duchu.Składki do zus odprowadzać, a nic nie mieć za to.Podpowiedż, iż na czarno nie może być ponieważ jest to legalna praca z rachunkiem bankowym, gdzie przelewane są zarobione pieniądze.Oczywiście wiem, że gdybym pracował na czarno u jednego pracodawcy to żaden problem, aby placił mi bez zus,ale nie mniej, a więcej minimum 50% o składki, które by musiał odprowadzać do zus-u ! Moja praca wygląda tak, iż ja wykonuję pewną usługę dla kilkunastu osób i musi to być praca legalna. Jak uniknąć płacenia składek z których nic nie będę miał...oto jest pytanie ? Pracodawca zapłaci zamiast tych składek do zus na moje konto prawie 200zł.! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dotychczas nie otrzymałem podpowiedzi na mój temat,która by mnie podniosła na duchu.Składki do zus odprowadzać, a nic nie mieć za to.Podpowiedż, iż na czarno nie może być ponieważ jest to legalna praca z rachunkiem bankowym, gdzie przelewane są zarobione pieniądze.Oczywiście wiem, że gdybym pracował na czarno u jednego pracodawcy to żaden problem, aby placił mi bez zus,ale nie mniej, a więcej minimum 50% o składki, które by musiał odprowadzać do zus-u ! Moja praca wygląda tak, iż ja wykonuję pewną usługę dla kilkunastu osób i musi to być praca legalna. Jak uniknąć płacenia składek z których nic nie będę miał...oto jest pytanie ? Pracodawca zapłaci zamiast tych składek do zus na moje konto prawie 200zł.! Pozdrawiam.

----

Witam Forumowiczów.

Chcę Temat 'odświeżyć' to może znajdzie się osoba co podpowie

w temacie, który w dalszym ciągu mnie interesuje.

Wierzę, iż są osoby, które by rozwiązały mój kłopot , a może nie ma

takiej możliwości--już nie wiem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...