Skocz do zawartości
m23477

Prowadzenie działalności rolniczej!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Zamierzam wydzierżawić około 1,5 ha ziemi i zacząć hodowlę zwierząt. Chaciałbym się Was poradzić w jaki sposób i co muszę zrobić, żeby zacząć (zarejestrować) działalność rolniczą??? Czy prawdą jest, że prowadząc taką działalność nie muszę płacić urządowi skarbowemu podatku dochodowego??? I ostatnie pytanie - czy prowadząc działalność roliczą mogę płacić składki w KRUS-ie, a nie w ZUS-ie jak do tej pory??? Myślę, że aby przepisać się do KRUS-u musiałbym zarejestrować gospodarsto rolne - jakie muszę spoełnić ku temu warunki??? Bardzo Was proszę o pomoc. Jest to dla mnie bradzo pilna i ważna sprawa, gdyż firma, tj. Zakłady Chemiczne "Police" S.A., w której pracuje od 9 lat jest na skraju bankructwa i muszę coś zrobić, aby odnależć się w nowych realiach panujących na rynku (podjąłem decyzję, że będzie to właśnie rolnictwo).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast podatku do skarbówki bedziesz płacił podateg od wielkości hektarów przeliczeniowych w urzędzie gminy, i tam musisz zanieśc dokumenty o dzierżawie z tymi samymi dokumentami musisz iść do biura powiatowego ARiMR i tam nadadzą ci numer gospodarstwa, a nei wiem jak jest w krusie w przypadku tylko dzierżawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

podjąłem decyzję, że będzie to właśnie rolnictwo

 

Wybrałeś chyba najgorszy wariant z możliwych.

 

Co do ubezpieczenia w krusie to chyba musisz byś właścicielem powyżej 1 ha przeliczeniowego gruntu abyś mógł być ubezpieczony.

 

Mogę się mylić w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli odprowadzasz składki do ZUS to na KRUS nie ma szans, ale warto sie do niego przejść (co istotne, aby być rolnikiem wg KRUS należy mieć co najmniej 1 ha przeliczeniowy nie zaś rzeczywisty), do UG nie trzeba się fatygować odezwą się sami (chyba, że łapiesz się na jakieś zwolnienie zgodnie z ustawą), a do ARiMR składasz wniosek o nadanie numeru, abyś mógł uzyskiwać płatności bezpośrednie oraz zarejestrować stado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...