Skocz do zawartości
nevis07

podatek dochodowy a nieruchomośc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja spółka sprzedaje działkę za 4,7 mln zł. Szukamy jakiejś możliwości obniżenia podatku

dochodowego, bo kupiliśmy to kiedyś za grosze. Znalazłem info, że Kancelaria Skarbiec.Biz

oferuje "optymalizację podatkową zbycia nieruchomości":

 

http://www.raje-podatkowe.pl/optymalizacja-podatkowa.html

 

Rozmawiałem telefonicznie z ich przedstawicielem - oferują jakiś system składający

się ze spółki w Polsce i spółki zagranicznej; sprzedaje się jednocześnie spółkę w Polsce

razem z nieruchomością i spółkę zagraniczną. Podobno pomysł jest bezpieczny i całkowicie legalny.

 

Czy ktoś słyszał coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie jakiegoś forum dla "przekręciarzy" i "kombinatorów" by reklamować własną "przekręciarska" firmę. Rolnicy nie są grupą zawodowa zainteresowaną takimi rzeczami !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie działania się są legalne - jedna z podstawowych doktryn prawnych mówi iż wszelkie działania wykonane 'dla pozoru' są nie ważne - nie radzę Ci bawić się w takie działania - w naszym kochanym kraju nawet działania nawskroś legalne mogą skończyć się paką (patrz sprawa Kluski) lub wieloletnim procesem - a pomysł legalny nie jest - dodatkowo CBA i US są głodne medialnych sukcesów - nie zdziwiłbym się gdyby rozmowy telefoniczne z 'przedstawicielami' tej firmy były już podsłuchiwane a służby tylko czekają aby nałapać jak najwięcej winnych których z kolei można będzie przekuć na sukces medialny (a Tusk znów wystąpi na tle mapy Europy )

 

Zapłać ten nieszczęsny podatek - nie warto wchodzić w bagno dla paruset tysięcy wierz mi ... dodatkowo to tylko 19% a przecież możesz część zainwestować w firmę i od tej części podatku nie zapłacisz ... (choć zależy na jakiej zasadzie się rozliczasz ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...