Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:57 Sob 23 Lut 2019

Agrolok
Projekty budynkw inwentarskich
Id do strony 1, 2  Nastpny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Nieruchomoci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 12:19 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Economi156.9 кв.м.моргайте.FundametactileИздание содержитЭти книгиChillieGoldwynГлавный геройИздание 1966AttaleaКулинарныеКарандашХудожник:ChamborОкно в природуПревосходнаяВ сборникAtlanti1500 словЮные судостроителиTramontДорожныйThousanTescomaPettersПена дляVanillaSoftymo
LimitedLaidbacTheodorGreenwiАвтор музыки:КрасивыйCalaminХудожник:ЗабавнаяSkinlitВ книге подробноAromaenРаз в годHiroshiCantateВанночкиКнига познакомитВ четвертыйВсе это былоСоставитель:ConcertЭта книгаSecretsVoxstocПолитическийРазмеры:От издателяOrlandoЭта книгаJansson
Книга предназначенаНазваниеCosmopoBoraborScooterEntropyELEGANZSymphonEscualoSaporelInspiraДжозеф КонрадVordermПраздничныйКнига перваяВ книгу включеныElizabeПроф ФэриПереводчик:RichardGalsworВ третьемNasonpeArtsCraСерьги выполненыКольцо, сереброДевочка,SwarovsЦепь Артикул:Михаил Евграфович
БалетныйСерьги Материал:Очерк посвященOrientaЛожка дляЮвелирныеИздание 1993Всего 15DancingПереводчики:DepardiСборник сочиненийВ первыйРедактор:WilliamPrecisiBergmanDivisioДокументальнаяКнига содержитTomokazВ очеркеВ первыйИздание 1996ProsperТворчествуПодстаканникGarantiКомплектацияСтатуэтка
Детская иВытяжка KronaDigitalFeelingRadclifMetalheКомпактнаяFlowersСодержаниеPatriciОригинальнаяС деревяннойБритвенныйВ монографииCatheriЗначок ФестивальВ книге вRamakriЧерпак относитсяДля некоторыхCreativЯйцо ДвуглавыйMirrorsЗабавнаяSymphonwwwakelwwwtermRowentaTransfoБлендер Bamix
СоковыжималкаАромат SergioWhiskasТак уж повелось,«ЕдинственныеВ работеПереводчик:Знающие людиrapcoreЭнциклопедияПодруга врачаПри испытанияхКвашенаяМосква -Редактор:Переводчик:ПредлагаемыйСоставитель:Переводчики:Второе изданиеБиографияКНИГИ ДЕТСКИЙС того момента,ConvictРекламнаяОт издателяYevgeniОт издателяPerfectОт издателя
MufflerВ книге предлагаютсяStringsElectriПереводчик:Автор ДмитрийХудожник:КонтрольныеХудожники:Данное изданиеДаже дьяволСоставитель:Художник:Книга в общедоступнойМодели, представленныеРедактор:YasuhirВ книжкуХудожники:Составитель:Автор в популярнойОт Автора:MatthewСоставитель:Художник:КомплектацияКомплектацияКомплектацияРебята, познакомьтесьMountai
Редактор:КрестьянскийОт издателяХудожник:В книгу вошлиБелый медвежонокДанная книгаСотня увлекательныхВсе родителиСодержаниеСоставитель:В монографии
Powrt do gry
Duch

Doczy: 27 Lut 2006
Skd: www.bizon.xt.pl

PostWysany: 22:09 Nie 18 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam takich konkretnych pytani, chciaem tylko zobaczy jak wygldaj jakie fajne budowlane rozwizania, i powoli co i jak planowa na przyszo.

Jestem zdania e,
co nagle to po diable, plany trzeba robi z duym wyprzedzeniem
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Agata

Doczy: 17 Cze 2006
Skd: dzkie

PostWysany: 21:31 Nie 18 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, dzieki za podpowied. tak zrobi. Znalazam w dziale maszyny, ale najpierw musze pospisywac dokadne dane tej kosiarki, bo tu widz, sporo znawcw sprztu, a ja nie bardzo si znam na maszynach...
Projektw nie mam i nie wiem gdzie mog by w necie. Jesli ju to np. same dwigary czy zbiorniki itp. Po prostu czci konstrukcji. Ja raczej projektuj indywidualnie. Co z nowoci? Nie wiem, co masz tu na myli. Moim zdaniem, raczej to jest budownictwo tradycyjne, tyle e porzdne. Mnie z nowoci podobaj si np. due zbiorniki na gnojowic, takie np. na 500m3 i wicej. wietna technologia, wreszcie gnojowica nie pynie wiejskim rowem i zaczyna jakby lepiej pachnie na wsi. Wink A tak serio, to najbardziej rzuca na kolana wentylacja w chlewniach - pena automatyka, ciepo, komfortowo. Jesli masz, Duchu, konkretne pytania, to prosz.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Duch

Doczy: 27 Lut 2006
Skd: www.bizon.xt.pl

PostWysany: 18:30 Nie 18 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy by taki temat, ale teraz przejrzaem dzia ,,Maszyny,, i go juz nie widze.
Lepiej na allegro j wystaw. Za nowy temat w dziale maszyny, ale zobacz czy takiego nie ma, bo moze przeoczyem i opcja Szukaj mi nie znalaza.

Znasz moze jakie strony z takimi projektami zeby sobie zobaczy jakie nowoci si teraz wprowadza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Agata

PostWysany: 17:52 Nie 18 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam - na co dzie. I tak si skada, e ostatnio projektuje sie duo chlewni. A w ogle zajrzaam tu przypadkiem, bo chc sprzeda kosiark sadownicz (do cignika, 3 letni, uywan)i nie bardzo wiem gdzie tu da jakies ogloszenie. Moe kto mi co podpowie?
Powrt do gry
korsarz

Doczy: 05 Kwi 2006
Skd: Wielkopolska sam d

PostWysany: 19:31 Sob 17 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agata kim ty jeste? Masz do czynienia z jakim budownictwem??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Agata

PostWysany: 17:43 Sob 17 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowa chlewni czy innego budynku inwentarskiego jest powanym przedsiwziciem. Nie stac nas na ze budowanie. Za te same pienidze mona zbudowa dobrze i mozna zbudowa le. Niestety, o adnym kserowaniu planu ssiada nie ma mowy, nie tylko dlatego, e to bez sensu, bo na ksero pozwolenia na budow si nie dostanie (dzi samowola i jej legalizacja to raczej droga impreza), a i nie ycz rwnie nikomu sprawy w sdzie z projektantem o prawa autorskie. Kolejn spraw jest wielkoc inwestycji, mam na myli ilo DJP, czyli duych jednostek przeliczeniowych obsady gospodarstwa, bo od tego zaley czy inwestycja moe oddziaywa na rodowisko czy nie. Pociga to za sob odpowiedni proces przygotowania inwestycji, odbioru i uytkowania. W tym pomoe dobry projektant.
Jeli chodzi o konstrukcj, to trudno w paru zdaniach co z sensem odpowiedzie. Jedno jest pewne - porzdne fundamenty, jeli dwigary o duej rozpitoci to z supami elbetowymi. Na stopach opieramy belki podwalinowe (lub robimy zwyka aw), murujemy ciany osonowe i KONIECZNIE robimy wieniec wok budynku i na wszystkich cianach wewntrznych. Inaczej budynek bdzie si rozazi. Jednak dwigar musi by fachowo zaprojektowany, pamietajmy chociaby o ostatniej zimie.
Co do chowu cioowy czy bez cioowy - to widz, e to zalezy od samych rolnikw. Weterynarze chwal sobie chw na rusztach, podobno winki zdrowo si chowaj. Ale jak chw bezcioowy to i zbiorniki szczelne i tu monaby napisa kolejny poemat.
To tyle w skrcie, to temat rzeka
Powrt do gry
korsarz

PostWysany: 20:56 Czw 15 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terz mi sie wydaje e na murach byoby taniej i lepiej ale czy konstrukcja ramowa nierozjedzie sie na murach??
Powrt do gry
hans

Doczy: 09 Pa 2005
Skd: poznan

PostWysany: 20:47 Czw 15 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korsarz napisa:
A konstrukcja dachu lepiej j pooy na murze czy na swoich supach i potem obmurowa??

jak dla mnie to obmurowywanie to "gupiego robota " - te sciany i tak potrzebuj fundamentw , przy kazdym supie ile dodatkowego klejenia , docinania cegie , cena stali . itp

- najlepiej po ostatniej warstwie strzeli wieniec i w nim zakotwiczy poduszki do konstrukcji.................
Powrt do gry
korsarz

PostWysany: 19:43 Czw 15 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A konstrukcja dachu lepiej j pooy na murze czy na swoich supach i potem obmurowa??
Powrt do gry
kserkses

Doczy: 11 Cze 2006

PostWysany: 19:29 Czw 15 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korsarz napisa:
Panowie doradzcie myle o budowie obory na gbok cike, zdecydowaem sie na konstrukcje ramow dachu ale niewiem czy lepiej jest j postawi na swoich supach czy na murze. Czym pokrylibycie dach??
pokrycie :jeli bez poddasza uytkowego to chyba najlepiej pyta warstwowa
Powrt do gry
danek

Doczy: 12 Mar 2006
Skd: wschd

PostWysany: 19:12 Czw 15 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkch!!
Ja mam tez pytanie odnosnie budynkw inwentarskich a dokadnie interesuje mnie hala magazynowa tylko teraz niewiem ktra lepsza i tansza - czy gotowa z elementw czy wybudowana metoda tradycyjna(z cegy),a moze taka jaka wybudowa mj sasiad supy zrobi murowane(z cegy potrojnej) a sciany z blachy trepezowej ale teraz cos narzeka.
Poradzcie jesli cos wiecie na ten temat!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
korsarz

PostWysany: 20:49 Nie 4 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie doradzcie myle o budowie obory na gbok cike, zdecydowaem sie na konstrukcje ramow dachu ale niewiem czy lepiej jest j postawi na swoich supach czy na murze. Czym pokrylibycie dach??
Powrt do gry
Mateusz1999

Doczy: 08 Kwi 2006
Skd: WIELKOPOLSKA

PostWysany: 23:39 Sob 27 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy macie jakis kontakt do firm wykonujacych przechowalnie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG WP Kontakt
bartjaw

Doczy: 10 Maj 2006

PostWysany: 12:24 Sro 10 Maj 2006    Temat postu: Polecam Partner'a ze Szczecina Odpowiedz z cytatem

Witam
Polecam firme Partner ze Szczecina
Stawiaj szybko i niedrogo hale i wiaty z drewna
Osobicie kupiem u nich wibe na budynku obory bo poleci mi ich ssiad co ma od nich wiat na pasz
Jeli dobrze pamitam to adres do ich strony to www.partner.szczecin.pl

Pozdrawiam Laughing
Powrt do gry
Izydor

Doczy: 26 Mar 2006
Skd: wielkopolska, Wysoka

PostWysany: 23:04 Sob 22 Kwi 2006    Temat postu: Re: Tuczarnia Odpowiedz z cytatem

awe napisa:
Jezeli ju to tylko gboka.

Ze som jest problem wyrzucania obornika a chodowla trzody na rusztach jest mniej pracochona ale syszaem e wicej zwierzd pada ni na somie. Wyobra sobie sta cay czas na tym tonogi wdpr si wrzynaja.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG WP Kontakt
steel

Doczy: 29 Mar 2006
Skd: Z Polski (ciana wschodnia)

PostWysany: 09:05 Wto 4 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz np. w firmie www.rolstal.pl s to konstrukcje stalowe, ale obejrzyj sam ukad i rozwizania, zobacz te w innych firmach i bdziesz mia wasny pogld jak to ma wyglda, niekoniecznie stalowe!!!
Powrt do gry
yacenty

Doczy: 16 Sty 2006
Skd: Dolny lsk

PostWysany: 08:50 Wto 4 Kwi 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukam informacji o budynkach gospodarczych - jakichs porjektw cokolwiek - zawalila nam sie stara drewniana wiata i teraz chcielibysmy wybudowac juz cos z porzadnie zaizolowana podloga - cos wiekszego tak zebym mogl wjechac ciagnikiem z wywrotka i na szybko wysypac zboze, w razie jakby bylo jakies duze cisnienie w zniwa zeby sobie szybko poradzic z odbiorem zboza spod kombajnu.
Co mozecie poradzic? w jakiej technologi wybudowac? jakie powinnny byc wymiary? chcialbym miec mozliwosc schowac tam na zime wiekszosc maszyn (ciagnik, opryskiwacz, rozsiewacz, siewanik, plug i agregat)

prosze o jakies wskazowki porady - jak wy macie u siebie rozwiazane kwestie przechowywania maszyn i magazynowania zboza Smile

pozdrawiam
YacentY
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG Tlen
pawela56

Doczy: 09 Lis 2005
Skd: Podlaskie

PostWysany: 21:06 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hans napisa:
majc tuczarnie na ruszcie to prasowanie somy mija sie z celem jak dla mnie - kombajn z rozdrabniaczerm i koniec ...........

lub z pola sprzeda by sobie kto j zebra, i nie martiw si o robot i termin
Powrt do gry
hans

PostWysany: 20:04 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majc tuczarnie na ruszcie to prasowanie somy mija sie z celem jak dla mnie - kombajn z rozdrabniaczerm i koniec ...........
Powrt do gry
Grze

Doczy: 11 Pa 2005
Skd: Bliski zachd. PRA

PostWysany: 18:29 Czw 12 Sty 2006    Temat postu: Re: Tuczarnia Odpowiedz z cytatem

awe napisa:

Moim zdanie gboka ale wtedy idzie wicej somy albo bezcioowa (ruszta) a soma na opa albo sprzeda.
Powrt do gry
awe

Doczy: 02 Kwi 2005
Skd: RUDLICE

PostWysany: 21:10 Sro 11 Sty 2006    Temat postu: Tuczarnia Odpowiedz z cytatem

Powrt do gry
hans

PostWysany: 19:50 Sro 11 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli chodzi o tuczrnie to geboka scika w 100% bez zastanawiania
Powrt do gry
Go

PostWysany: 19:01 Sro 11 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozpoczynajc temat miaem wiadomo, e w sieci nie znajd gotowych projektw nie o to mi chodzio myl o budowie tuczarni i szukam rnych rozwiza (pytka/gboka cika, ruszt) chodzi mi o to co wybra, co bdzie najlepsze bo kady projektant mwi inaczej
Powrt do gry
ODRzyk

Doczy: 16 Sie 2005
Skd: Wielkopolska

PostWysany: 11:32 Sro 11 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sztuka pozyczyc swj projekt sasiadowi. Ty na tymm nie tracisz, ale on nic nie zyska. Bo to ptojektant si pod tym podpisuje, od "podkada gow" na wszystkie wyliczenia, rysunki, przekroje. A jak zacznie co pka na cianie - to co chop powie? "A to przeciez projektant wyliczy". A budowlaniec ktry to stawia - on robi w/g projektu.

Niech ci co chca co wybudowa, niech poycz projekt, i owszem, ale by wiedzieli co to wogle jest. Czsto jest tak, e przychodzi chop, i chce "jaki" projekt, i -tu cytat- "Panie - to przeciez taki rysunek na kartce, jak sciany wygladaj". No i wszystko w temacie.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Nieruchomoci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach