Skocz do zawartości
Gość

Projekty budynków inwentarskich

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

jak w tytule szukam stron www z takowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy znajdziesz, lepiej sie przejechać do ludzi którzy zbudowali juz dany bydynek i od nich skserować plan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy znajdziesz, lepiej sie przejechać do ludzi którzy zbudowali juz dany bydynek i od nich skserować plan

 

bardzo watpie - bo jezeli ktoś dał ciezkie pieniadze za projekt to dlaczego ma ci go kserować za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy znajdziesz, lepiej sie przejechać do ludzi którzy zbudowali juz dany bydynek i od nich skserować plan

 

bardzo watpie - bo jezeli ktoś dał ciezkie pieniadze za projekt to dlaczego ma ci go kserować za free

 

Jeżeli nie znasz procedury, to nie wiesz o co chodzi, z projekt i tak trzeba zapłacić, ale jęsli posuniesz dla projektanta gotowy projekt to on mniej weźmie, przy budowie i tak trzeba placić i tak, tylko ze jeśli się ma gotowy to łątwije sobie rozplanować i ewntualnie coś pozmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zgadza sie - takie jest założenie, "przerżnąć " obliczenia dla stropu , czy kratownic, zbrojenia itd. ale kto zechce sie podzielić - takie sa realia

 

 

już widze jak dzielisz sie projektem za który zapłaciłeś kilka tys z jakims innym rolnikiem- w jakim swiecie ty zyjesz ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok zgadza sie - takie jest założenie, "przerżnąć " obliczenia dla stropu , czy kratownic, zbrojenia itd. ale kto zechce sie podzielić - takie sa realia

 

 

już widze jak dzielisz sie projektem za który zapłaciłeś kilka tys z jakims innym rolnikiem- w jakim swiecie ty zyjesz ??????????

 

no nie wiem ja dawalem innynm swój projekt, przecież ja na tym nic nie trace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo dobrze, gratuluje takiego podejscia - inny powie "dlaczego mam sie z tym głupim hu,jem dzielić" oby wiecej takich postaw

 

a na "moim" terenie jest taka zawiść wsród rolników ze ploną stodoły, stogi słomy, pole z pszenicą na pniu pali sie od srodka, gdzie mogą to cie podkabluja..........itd. chory wyścig szczurów - kupujesz traktor 80 koni to sasiad za rok musi mieć 90 km choć by nic nie jadł i nie pił to go kupi

budujesz chlewnie czy obore -sasiad musi mieć wiekszą , nie mowiac już o prześciganiu sie w ilości hektarów.Albo dlaczego kazdy rolnik chce miec swoj kombajn a nie wspólny- bo dwa razy sie uda a na trzeci wyje.bią go w dupe.

 

bez współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuka pozyczyc swój projekt sasiadowi. Ty na tymm nie tracisz, ale on nic nie zyska. Bo to ptojektant się pod tym podpisuje, od "podkłada głowę" na wszystkie wyliczenia, rysunki, przekroje. A jak zacznie coś pękać na ścianie - to co chłop powie? "A to przeciez projektant wyliczył". A budowlaniec który to stawia - on robi w/g projektu.

 

Niech ci co chca coś wybudować, niech pożyczą projekt, i owszem, ale by wiedzieli co to wogóle jest. Często jest tak, że przychodzi chłop, i chce "jakiś" projekt, i -tu cytat- "Panie - to przeciez taki rysunek na kartce, jak sciany wygladają". No i wszystko w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rozpoczynając temat miałem świadomość, że w sieci nie znajdę gotowych projektów nie o to mi chodziło myślę o budowie tuczarni i szukam różnych rozwiązań (płytka/głęboka ściółka, ruszt) chodzi mi o to co wybrać, co będzie najlepsze bo każdy projektant mówi inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o tuczrnie to głeboka sciółka w 100% bez zastanawiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli już to tylko głęboka.

Moim zdanie głęboka ale wtedy idzie więcej słomy albo bezściołowa (ruszta) a słoma na opał albo sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając tuczarnie na ruszcie to prasowanie słomy mija sie z celem jak dla mnie - kombajn z rozdrabniaczerm i koniec ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mając tuczarnie na ruszcie to prasowanie słomy mija sie z celem jak dla mnie - kombajn z rozdrabniaczerm i koniec ...........

 

lub z pola sprzedać by sobie ktoś ją zebrał, i nie martiwć się o robotę i termin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam informacji o budynkach gospodarczych - jakichs porjektów cokolwiek - zawalila nam sie stara drewniana wiata i teraz chcielibysmy wybudowac juz cos z porzadnie zaizolowana podloga - cos wiekszego tak zebym mogl wjechac ciagnikiem z wywrotka i na szybko wysypac zboze, w razie jakby bylo jakies duze cisnienie w zniwa zeby sobie szybko poradzic z odbiorem zboza spod kombajnu.

Co mozecie poradzic? w jakiej technologi wybudowac? jakie powinnny byc wymiary? chcialbym miec mozliwosc schowac tam na zime wiekszosc maszyn (ciagnik, opryskiwacz, rozsiewacz, siewanik, plug i agregat)

 

prosze o jakies wskazowki porady - jak wy macie u siebie rozwiazane kwestie przechowywania maszyn i magazynowania zboza

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz np. w firmie www.rolstal.pl są to konstrukcje stalowe, ale obejrzyj sam układ i rozwiązania, zobacz też w innych firmach i będziesz miał własny pogląd jak to ma wyglądać, niekoniecznie stalowe!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli już to tylko głęboka.

 

Ze słomą jest problem wyrzucania obornika a chodowla trzody na rusztach jest mniej pracochłona ale słyszałem że więcej zwierząd pada niż na słomie. Wyobraż sobie stać cały czas na tym tonogi wdpr się wrzynaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam firme Partner ze Szczecina

Stawiają szybko i niedrogo hale i wiaty z drewna

Osobiście kupiłem u nich więżbe na budynku obory bo polecił mi ich sąsiad co ma od nich wiatę na paszę

Jeśli dobrze pamiętam to adres do ich strony to www.partner.szczecin.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie myśle o budowie obory na głęboką ściółke, zdecydowałem sie na konstrukcje ramową dachu ale niewiem czy lepiej jest ją postawić na swoich słupach czy na murze. Czym pokrylibyście dach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkch!!

Ja mam tez pytanie odnosnie budynków inwentarskich a dokładnie interesuje mnie hala magazynowa tylko teraz niewiem która lepsza i tansza - czy gotowa z elementów czy wybudowana metoda tradycyjna(z cegły),a moze taka jaka wybudował mój sasiad słupy zrobił murowane(z cegły potrojnej) a sciany z blachy trepezowej ale teraz cos narzeka.

Poradzcie jesli cos wiecie na ten temat!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie doradzcie myśle o budowie obory na głęboką ściółke, zdecydowałem sie na konstrukcje ramową dachu ale niewiem czy lepiej jest ją postawić na swoich słupach czy na murze. Czym pokrylibyście dach??
pokrycie :jeśli bez poddasza użytkowego to chyba najlepiej płyta warstwowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konstrukcja dachu lepiej ją położyć na murze czy na swoich słupach i potem obmurować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A konstrukcja dachu lepiej ją położyć na murze czy na swoich słupach i potem obmurować??

 

 

jak dla mnie to obmurowywanie to "głupiego robota " - te sciany i tak potrzebują fundamentów , przy kazdym słupie ile dodatkowego klejenia , docinania cegieł , cena stali . itp

 

- najlepiej po ostatniej warstwie strzelić wieniec i w nim zakotwiczyć poduszki do konstrukcji.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terz mi sie wydaje że na murach byłoby taniej i lepiej ale czy konstrukcja ramowa nierozjedzie sie na murach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...