Skocz do zawartości
Eryko.

Opony do Maszyn Rolniczych

Rekomendowane odpowiedzi

pytania dotyczące opon ,ich rozmiarów do danych maszyn rolniczych.itp

 

/edit - Czw Sty 5 20:36:27

jaki ma rozmiar opona tylna do mtz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych 15,5/38

 

Mogą być też 16,9/38 pronar to mają i 18,4/34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskie 15,5/38 to mi sie nie podobają mają niski bieżnik

 

napewno szersze to lepsze

 

Z przodu kumpel ma 360/20 a z tył 16,9/38 to mu jako tako ten rusek ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem własnie te ruskie takie kijowe są.na przod to 12,5-20 powinny byc dobre,co??a na tył to nie wiem jakie by były najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz sobie jakich chcesz założyć musi się przód z tyłem zgrywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szerokość opony gęstość i kształt jodełki na niej jest zależna od tego jaką masz ziemię. Dana opona ma największy uciąg przy odpowiednim zanurzeniu w stosunku do obciążenia; jak masz zwięzłą ziemię to standardowe 15,5 R38 i 11,2-20 wystarczy, ewentualnie na przód 11,2 R20 [troche szersza od diagonalnej (bo ma szerokość roboczą prawie 29 cm a diagonalna ok 25) i ma rzadszą jodełkę], sotkałem się również z diagonalnymi z rzadszą jodełką trzeba jednak dobrze poszukać i dobrze ocenić jakie beda sie najlepiej spisywac na danej glebie. Niemal wszystkie kombinacje opon [przeznaczonych do MTZ'ow] tylnych i przednich nie zmieniaja stosunku obwodu opony tylnej do przedniej w sposób znaczacy te opony to:

z przodu 11,2-20; 11,2 R20; 360/70 R20; 380/70 R20.

z tyłu 15,5 R38; 16,9 R38; 18,4 R34; 520/70 R34.

pozostałe opony w MTZ'ach to:

z przodu 7,5-20; 8,3-20; 13,6-20

z tyłu 11,2-42; 13,6-R38

montowania 12,5-20 do standardowych z tyłu absolutnie nie polecam

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie ciagnik bedzie pracowal.

Jesli oprysk, nawozenie, uprawa miedzyrzedowa to lepsze te waskie na wys profilu.

Gdy prace uprawowe gdzie potrzebna wieksza sila uciagu to lepiej szersza na nizszym profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bedzie ciągnik do ciezkich prac czyli orka,agregat itp.do oprysków ,nawozenia,itp mam władimirca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szersze niż oryginalne by były lepsze.wiekszy uciag by był.nie sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opony 18,4 R30 były często montowane w MTZ'ach bez przedniego napędu i to głównie w tych z mała kabina choć nie niekoniecznie, a Eryko chce miec do przednionapedowego. opony 18,4 R30 [lub znacznie rzadziej stosowane 16,9 R30]wymagaja w MTZ 82 opon 7,5-20 lub 11,2-16 z przodu , innych z jodełka pasujacych do tych nie ma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie napisalem ze chce miec 18,4 R30 to jakis koles napisal ze on takie ma w swoim mtz.turbina podal ze w ksiazce jest ze na przod są 11,2-20.a nie jak Ty podajesz 11,2-16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Eryko.

11,2-16 do opon z tyłu 18,4 R30 lub 16,9 R30 zwróć uwage ze z tyłu przy tych rozmiarach sa 30 calowe felgi ! wiec z przodu muszą byc mniejsze 16' a nie 20' tak jak do opon 15,5 R38 16,9 R38 18,4 R34 520/70 R34, i te 11,2 -16 dotyczy tylko tych ciągników co maja z tyłu felgi 30'', i ja wcale nie napisałe że ty chcesz mieć 18,4 R30, tylko chcesz miec opony do przednionapędowego a w przednionapędowych nie montowali felg 30 z tyłu w MTZ 82 jedynie w MTZ 532, więc opony 11,2 - 16 Ciebie nie dotyczą

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według książki do mtz 82 z 1987 roku(książka wydana w warszawie w 1987r.)

 

przód w mt 11,2-20

Tył 15,5-38 (standard) lub 16,9-38, lub 18,4-34.

 

nic w ksiązce nie ma że trzeba wymienić przednie opony jeśli ktoś zamienia np te standardowe na 18,4-34, które przecież są identyczne jak np w 1134 czy 1614.

 

Małe ostrzerzenia.Moja książka jest dość gruba ale na każdej stronie są trzy kolumy z opisem po polsku rosyjsku i czesku i przez to nie są obszerne jakies dane i opisy więc nie wiadomo czy tu nie ma jeszcze jakiś dodatkowych kwiatków z doborem opon.Więć Eryko lepiej moze z przednimi nic nie kombinuj i załóż z tyłu 18,4-34 żeby np nie okazało się że zmienisz przednie a to spowoduje problemy np przód będzie chaciał iść szybciej niż tył.Niech sie wypowiedzą .Po za tym nie wiadomo jak przedni napęd zniesie poszerzenie przednich opon i czy nie będzie awaryjny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nic nie pisałem ze trzeba zmienić przednie przy zmianie tyłu na 18,4 R34 tylko jesli zamienimy na 18,4 R30, Prosze czytac uważnie , Jakie opony na przód i tył pasuja do siebie pisałem w jednym z poniższych postów i nie sa to wymyślone przeze mnie informacje ale zdobyte z róznych kiążek i sprawdzone róznymi obliczeniami także mozna je uważać za wiarygodne; co do stosowania szerszych opon z przodu niz oryginalne 11,2-20 [lub 11,2 R20] to nie polecam, gdyż przedni most w starszych MTZ'ach jest identyczny jak w MTZ 52 i jego wytrzymałość nie jest zbyt duża gdyz stosowano opony 7,5-20 / 8,3-20 a potem co najwyżej 11,2-20 / 11,2 R20 bez zbytniego dociążania tylko 200 kg co juz swiadczy o niezbyt duzej wytrzymałości, nowsze MTZ'y maja zmodernizowany most oraz zastosowany samoblokujący sie mechanizm róznicowy wytrzymalszy na przeciążenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy wie ktoś ile będe musiał zapłacić za opony przednie do Bizon Super (Szerokie balonowe ) ? Ile tak mniej więcej kosztuje jedna opona do przodu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takich opanach jak: tureckie, rosyjskie, ukraińskie? Czy macie z nimi jakieś doświadczenie i czy odbiegają jakością przykładowo od opon Barum, Kormoran, Stomil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam C-360 opony Mitas na których widnieje napis: MADE IN TURKEY. I powiem ci że są zajebiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się, w jakiej cenie one są i gdzie można tanio je kupić? Długo je masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w swoim zetoreze 7341 komplet mitasów i nie sa złe tyle ze diagonalne i musi byc w nich duże cisnienie co powoduje ze sa niezbyt komfortowe. A mozna je kupic spokojnie poprzez zetora bo on jest delerem na polske nie wiem czy wyłacznym, ale na 100% sprzedaja opony mitasa i barum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...