Skocz do zawartości
Stan67

Montbeliarde czy Simmental Mleczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie: Które krowy są lepsze? Montbeliarde czy Simmental? Które są bardziej wydajne mlecznie? Interesuje mnie charakterystyka genetyczna. Wyczytałem, że Montbeliarde wyhodowano ponad 100 lat temu we Francji od krów Szwajcarskich. Czy mają one pochodzenie od Simmental Szwajcarskich? Proszę o szybką odpowiedź ponieważ chce je krzyżować z moimi HF w celu poprawy zdrowotnosci i wywołania heterozji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do krzyżowania z HF polecam także rasę SRB. Zacząłem krycie HF-ów tą rasą u siebie kilka miesięcy temu. Docelowo chcę uzyskać krzyżówkę 3rasową HFxSRBxMontbeliarde. Podobno takie krowy niewiele ustępują rasie HF pod względem mleczności przy dużo lepszym zdrowiu. Tyle teorii, jak to wygląda w praktyce dowiem się za jakiś czas. Póki co czekam na pierwsze cielęta HFxSRB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie: Które krowy są lepsze? Montbeliarde czy Simmental? Które są bardziej wydajne mlecznie? Interesuje mnie charakterystyka genetyczna. Wyczytałem, że Montbeliarde wyhodowano ponad 100 lat temu we Francji od krów Szwajcarskich. Czy mają one pochodzenie od Simmental Szwajcarskich? Proszę o szybką odpowiedź ponieważ chce je krzyżować z moimi HF w celu poprawy zdrowotnosci i wywołania heterozji.

Pozdrawiam

 

A tą krzyżówkę , następnie pokryj kaczorem. Będziesz miał amfibię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...