Skocz do zawartości
stantom

dopłaty 2009

Rekomendowane odpowiedzi

w październiku dostałem decyzję ONW i kasę też, ale jeszcze nie dostałem decyzji o płatnościach bezpośrednich; w tym roku złożyłem też pierwszy raz wniosek w programie rolnośrodowiskowym - pakiet "Ekstensywne trwałe użytki zielone"

czy ktoś dostał już decyzję odnośnie zwykłych płatności bezpośrednich? bo w zeszłych latach kiedy starałem się o płatności bezpośrednie i ONW to już w listopadzie miałem wszystko na tacy?

czy jest jakiś przepis w którym jest mowa do kiedy musi być podjęta taka decyzja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

art. 29 ust. 2 rozporządzenia Rady (WE) Nr 73/2009 z dnia 19 stycznia 2009 r. ustanawiającego wspólne zasady dla systemów wsparcia bezpośredniego dla rolników w ramach wspólnej polityki rolnej i ustanawiającego określone systemy wsparcia dla rolników, zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 1290/2005, (WE) nr 247/2006, (WE) nr 378/2007 oraz uchylającego rozporządzenie (WE) nr 1782/2003 (Dz. Urz. WE L 30 z 31.01.2009 r., str. 16).

 

kasa od grudnia do końca czerwca...nic się w tym względzie nie zmieniło.. po prostu decyzja przyszła wcześniej.. warto poczytać ją to dowiesz się na jakiej podstawie została wydana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem już decyzje o dopłatach JPO i UPO odziwo 23 listopada 2009r, kasy oczywiście jeszcze nie bo wyplacana bedzie od 1 grudnia. Myslę, że na początku grudnia powinienem ją mieć. ONW już dawno dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzaje płatności bezpośrednich przyznawane rolnikom oraz stawki płatności obowiązujące w 2009 roku:

 

1.

 

jednolita płatność obszarowa (JPO) – 506,98 zł/ha

2.

 

krajowe uzupełniające płatności obszarowe, w tym:

 

*

 

płatność do grupy upraw podstawowych (UPO) – 356,47 zł/ha

*

 

płatność do powierzchni uprawy chmielu (płatność związana z produkcją) – 507,54 zł/ha

* płatność do powierzchni uprawy chmielu (płatność niezwiązana z produkcją) – 861,32 zł/ha

*płatność do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatności zwierzęce) – 502,62 zł/ha

 

3.płatność do upraw roślin energetycznych – 190,33 zł/ha

4.płatność cukrowa – 53,47 zł/tonę

5. pomoc do rzepaku – 176 zł/ha

6.oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) – 166,82 zł/tonę

7.

 

przejściowe płatności z tytułu owoców miękkich – 1691,80 zł/ha (z czego 972,78 zł z budżetu UE, 719,02 zł z budżetu krajowego).

To jest część komunikaty ze strony ARIMR i mam takie pytanie jak można uzyskać pieniądze z 5 punktu?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba trzeba mieć umowę że jest na cele energetyczne (nie jestem pewien do końca)

ale na cele energetyczne jest w 3 punkcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko już dostałem decyzję-14.12.2009 (4 tysiaki więcej niż w zeszłym roku), i teraz będę tylko czekać na kasę

agencja w tym roku sie sprężyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja już mam na koncie pieniążki
a decyzje kiedy otrzymałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja już mam na koncie pieniążki
a decyzje kiedy otrzymałeś?

 

decyzja 17-11 2009, wypłata 15-12 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja wczoraj,kasy nie sprawdzalem. kazdy dostal decyzje na 3 strony-nie zal im papieru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agencja chyba swietuje jeszcze nowy rok zadnych nowych informacji na ich stronie cos im sie nie spieszy ja juz 1,5 m-ca od decyzji i zero wpłat na konto. sprężyła sie w wydawaniu decyzji może u nich wysłanie decyzji jest równoznaczne z wypłata kasy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agencja z przelewami swietuje juz od 18-ego grudnia, obserwuje ich dokladnie od tego czasu wyplacili kase tylko 25 tysiacom rolnikow. Obiecanego miliona do konca roku 2009 oczywiscie nie osiagneli i na dzien dzisiejszy jeszcze im troche brakuje. Mam tylko nadzieje, ze wogole maja pieniadze dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie agencji podane jest ile wykonanych jest przelewow do tej pory. Wchodze tam w kazdy dzien roboczy, a licznik tak jak im sie zatrzymal przed wigilia tak stoi do dzis. Jak wszystko szlo preznie to codziennie przybywalo o jakies 70 tys przelewow, no chyba, ze teraz robia to po cichaczu i sie nie chwala:D Ja czekam niecaly miesiac jak do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bee mógłbyś podać dokładnie gdzie na stronie agencji jest ta informacja o ilości wykonanych przelewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie głownej jest informacja, ze wykonano 745 przelewów, piata notka od gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staneły i jak narazie w banku nie ma co pytac agencja nie ma kasy i do 15 nie bedzie zadnych przelewów informacja od bardzo wysokiego urzednika agencjii na 95% pewna ale niby po 15 maj ruszyc również rolnośrodowiskowe ale jak to bedzie którz to wie.... pewnie znowu wypłacą małym obcym i dużym swoim i będzie super statystyka i w kasie i w przelewach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie maja kasy? przeciez tak sie chwalili jak im to sprawnie idzie. wiesz cos wiecej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie za sprawnie!!! żarło, żarło i zdechło co wiem tym sie podzieliłem nie maja i juz a dlaczego nie maja tego juz nie wiem sam czekam na ponad 100tyś i sie wk... paliwo nawozy do góry jak bede miał nowe informacje oczywieście sie nimi podziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...