Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:51 Pi 19 Lip 2019

jak skorzysta z ssieckiego prawa pierwokupu ziemi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Pogawdki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 14:46 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Возвращение241.5 кв.м.Надо сказать,EyesighСоставитель:АлександрВ первыйCharleyEsmayeeСоставители:Девятый томTescomaFenimorВ том вошлиСоставитель:Редактор:РассказыBaptistРедактор:Набор дляElliottВ безднуКнига НиколаяGardmanЖаропрочнаяDormannСоздать уютГель-муссНежная иЖидкое мыло
DigitalКнига о модном,PlanterRichardFrenchaReflectУвлажняющийSunshinNeutrogУвлажняющаяVitaminАромат BossSchultzЭта брошюра,Лосьон дляMineralРоман БорисаСоставитель:От издателяFeuchtwНочная рубашкаKennethSeventhРедакторы:texturePatrickСтихотворныеAmazingВ новую книгуКнига посвящена
Редакторы:Джемпер Категория:VladimiПлатье Категория:EpilepsРазмер: 10х14x1,5MustardserenitChristiМиры КираJarrettГардина-панноОт издателяJusticeLanchesОт издателяЗапонки,DouglasКнига посвященаРабота посвященаКонечностьRabindrКолье выполненоСерьги сПодвескаКольцо, сереброПервая ИсторияЧасы кварцевыеСерьги сСерьги, серебро
Кулоны MeБраслет,Издание 1983Цель учебникаRusilveВасилий КирилловичCatheriМиниатюрыAdvanceПутешествиеРедактор:LadybirМюльбах ФStraussОт издателяПереводчик:ДежурныйНа затерянномAyerlooPatchwoGladhilКнига рассказываетВ книге доступнымРадио - старейшийPerfectПредлагаемаяИгрушка заводнаяСпичечныйGeforceУтюжок Металл
Вытяжка JetВытяжка ElicaOpeningВ компанииMajoretУдивительныйАвтор: ЮлианнаЭлегантныйWWYaYaLКомпанияChristmСимволы всегдаПереводчик:Фаркоп ARAGONBeardfiЗнак 30 летЖурнал [RecordsПолка настеннаяПорадуйтеСобрав пазлВ ИнтернетеДлина 50ЗабавныйМягкий объемныйВ даннойWindowsШкольныйИнтереснаяPhilips
HyundaiСерия ароматовВ рационCharlesBertranДва страшныхGoldberОн старательноТернист путьСодержаниеВ пособииМужчины тысячелетиямиНастоящееРедактор:Редактор:Переводчики:Москва, 1959Ранец детскийМосква, 1954Москва, 1948NarimanArchibaAkhedzhЗнание -ThrustmChryslePampersОт издателяОт издателяОт издателя
Книга знакомитОт издателяОт издателяОт издателяPatriciПолина -Художники:Это изданиеKawasakPremoniГерои ССахарноваВ этой книгеВашему вниманиюПереводчик:WithoutХудожник:RECOMMEХудожники:Переводчик:Они знакомыЭта книга-путешествиеРассмотреныНа модульныхХудожники:ГоловоломкиGeforceGeforceGeforceПереводчик:Художник:
Художник:Переводчики:Составитель:Составитель:Художники:В книге представленыКнижка сШкольнаяНастоящееЭта книгаДанное пособиеИстория робкого
Powrt do gry
Gees

Doczy: 13 Sie 2006
Skd: Zdolny lsk

PostWysany: 14:24 Pon 14 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Art. 3.
1. W przypadku sprzeday nieruchomoci rolnej przez osob fizyczn lub osob
prawn inn ni Agencja, prawo pierwokupu przysuguje z mocy ustawy jej
dzierawcy, jeeli cznie spenione s nastpujce warunki:
1) umowa dzierawy zostaa zawarta w formie pisemnej i ma dat pewn oraz
bya wykonywana co najmniej 3 lata liczc od tej daty;
2) nabywana nieruchomo wchodzi w skad gospodarstwa rodzinnego
dzierawcy lub jest dzierawiona przez spdzielnie produkcji rolnej.
2. O treci umowy sprzeday nieruchomoci rolnej przez osob, o ktrej mowa w
ust. 1, zawiadamia si dzierawc tej nieruchomoci, jeeli umowa dzierawy
trwaa co najmniej 3 lata od dnia jej zawarcia.
3. Jeeli dzierawcy przysuguje prawo pierwokupu, o ktrym mowa w ust. 1,
zawiadomienie, o ktrym mowa w ust. 2, wywouje skutki okrelone w
przepisach Kodeksu cywilnego dotyczcych prawa pierwokupu.
4. W przypadku braku uprawnionego do pierwokupu, o ktrym mowa w ust. 1, albo
niewykonania przez niego tego prawa, prawo pierwokupu przysuguje z mocy
ustawy Agencji, dziaajcej na rzecz Skarbu Pastwa.

Ustawa o ksztatowaniu ustroju rolnego
Pozdrawiam
Gees
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grayna

Doczy: 16 Lis 2006
Skd: ze wsi

PostWysany: 07:50 Nie 13 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hans napisa:
tylko powiedz kto mial obowiazek informowania sasiada o sprzedazy dziaki ??? notariusz ???????
przychodzisz do notariusza z mapkami i za 2 dni jestes wlascicielka ziemi - nikt nic nie wie.........

szkoda ze tax albo kissmy tu nie zaglada ............

Zgadzam si z Waszymi sugestiami . Sama bym komu podobnie napisaa ,ja wiem ,e ta ziemia zostaa sprzedana , wiem e takie prawo mi przysuguje ,tylko nie wiem jak zacz i gdzie . hmm chyba nie moe tu mi nikt pomc... Niemniej bardzo wam dzikuj za zainteresowanie . Byam u takiego prawnika nie zwizanego z rolnictwem We Wrocawiu ...szkoda gada , a tym bardziej szkoda kasy . Wiem - mogam i zrobiam to w ODR- bez komentarza Dolny lsk to inna parafia , inne prawo. Znam jednego notariusza z Radomia ,on na pewno mi pomoe. Dam Wam zna bo widz ,e wiele osb si tym tematem zainteresowao. Tyle ,e to troch potrwa bo jestem z Wrocka ,a gospodarstwo mam koo Przysuchy. Zapraszam na ten temat po feriach zimowych .Jeszcze raz dzikuj za chci. Miych rodzinnych wit Boego Narodzenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
hans

Doczy: 09 Pa 2005
Skd: poznan

PostWysany: 10:41 Sob 12 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko powiedz kto mial obowiazek informowania sasiada o sprzedazy dziaki ??? notariusz ???????
przychodzisz do notariusza z mapkami i za 2 dni jestes wlascicielka ziemi - nikt nic nie wie.........

szkoda ze tax albo kissmy tu nie zaglada ............
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Grayna

PostWysany: 07:32 Sob 12 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hans napisa:
sprawa jest raczej przegrana.........sasiad moze sprzedac ziemie komu zechce bez wiedzy wlasciciela dzialki sasiedniej.............

myl ,e kolega tu si myli - gdyby sprzedawa swoje gospodarstwo - to owszem ,ale gdy tylko jedno z pl to niekoniecznie - chyba ,e odmwi zakupu
na podanych warunkach. Jeli zmieni cen , lub inne warunki zakupu dla kolejnego kupujcego nadal bd miaa pierwszestwo - jeli mnie nie poinformuje o zmianach...
Powrt do gry
tekmie

Doczy: 26 Sie 2009
Skd: zach-pomorskie,Kosz.-Dar.

PostWysany: 20:11 Sob 5 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si z t wypowiedzi.Z tym e nie znamy wszystkich przepisw prawa.Najlepiej poradzi si prawnika.Moe co bdzie podchodzi do przepisw o scalaniu gruntw?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
hans

Doczy: 09 Pa 2005
Skd: poznan

PostWysany: 17:27 Sob 5 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawa jest raczej przegrana.........sasiad moze sprzedac ziemie komu zechce bez wiedzy wlasciciela dzialki sasiedniej.............
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Grayna

PostWysany: 08:46 Sob 5 Gru 2009    Temat postu: jak skorzysta z ssieckiego prawa pierwokupu ziemi Odpowiedz z cytatem

mam gospodarstwo w Mazowieckiem (w 18 kawakach 7 ha) nastpi sza w zakupie ziemi i nikt z nikim si nie liczy ja mam skromne wymagania i chciaam odkupi jeli by bya taka moliwo od byego ssiada jego przylegajce jedno mae pole . On sprzeda je osobie ze wsi bez poinformowania mnie o moliwoci takiej transakcji . nie mog uzyska od nikogo informacji kiedy dokonano sprzeday itd...a chciaabym skorzysta z ssiedzkiego prawa pierwokupu. znalaza oglne przepisy dotyczce tego ,e mi takie prawo przysuguje ,ale nie mog odszuka ju innych informacji:- gdzie skada si i jaki dokument,tre , forma , i czy w ogle takie co jeszcze mam prawo zrobi bo by moe min jaki termin ,gdy nabywca ju na amen bdzie mia t ziemi "zaklepan" .zamierzaam zostawi sobie tylko ten kawaek przy domku i naprawd straciam ch do ycia gdybym miaa zosta na tym malekim skrawku bez moliwoci zakupu ...zwaszcza ,e u nas wszystko skupuj :sotys i jego kumple z samorzdu ...prosz pomcie mi
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Pogawdki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach