Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:48 Sro 13 Lis 2019

tucz kontraktowy
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elion213

PostWysłany: 16:37 Czw 27 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to za kontrakt?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariuszmax

PostWysłany: 21:04 Sob 23 Sty 2010    Temat postu: tucz kontraktowy Odpowiedz z cytatem

witam
to muszę,waga razy procent i wyjdzie waga półtuszy
inaczej jak tuczniki
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 10:10 Sob 23 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.To wszystko zależy od mięsności(rasy).Ja kiedyś sprzedałem w wadze ok. 600kg.to jednemu policzyli 54 procent,a drugiemu 48 procent mięsności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mariuszmax

PostWysłany: 23:05 Pią 22 Sty 2010    Temat postu: tucz kontraktowy Odpowiedz z cytatem

Witam
mam proźbę czy mógłby mi ktoś napisać ile zostaje półtuszy z byczka, który
ma 700 kg
Powrót do góry
romanpason

PostWysłany: 20:13 Czw 21 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego i jeszcze jedno ja rozumiem ze zawsze moze sie zdazyc niezadowolony klient i jesli cos sie dzieje zlego z cielakami od nas zakupionymi to zawsze staramy sie pomoc i naprawde nigdy nie staramy sie kogoś umyslnie oszukac a pozatym w odroznieniu od innych u nas cielaki jak przyjada zawsze klient ma mozliwosc cofniecia cielaka bo jak wiesz jesli brales to cielaki jak przyjada do ciebie to je ogladasz i zatwierdzasz. Jeżeli miałeś jakieś problemy to zawsze w przypadku problemów przy kolejnych zakupach staramy sie to jakos zrekompensowac. A i kolego odnosnie opłacalności chodowli bydła to zgadzam się że na bydle sie stosunkowo niewiele zarabia do nakładów ale jak sam wiesz przy dzisiejszych cenach zboża to tak myśląc nic by się nie opłacało ale przepraszam że tyle pisze ale poprostu jest mi przykro że ktoś pisze że my celowo próbojemy kogoś oszukać czy tego typu sprawy i już naprawd nie chce mi sie wiecej pisać
Powrót do góry
romanpason

PostWysłany: 15:56 Czw 21 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękujemy nie narzekamy i tak teraz większość cieląt z kraju idzie na eksport a włosi nie nażekają tak jak Polscy rolnicy ale ja życze powodzenia i jeśli ma pan odwage to może pan sie przedstawi a nie oczernia innych. A pozatym ulotek to my nigdy nie rozsyłalismy pozdrawiam
Powrót do góry
marian892

PostWysłany: 20:16 Sro 20 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że wałkuje pan temat zdrowia swioich cieląt to każdy da sie nabrać ja byłem taki sam. Naszczęście udało mi sie nie zbankrutować jak leczyłem te cielęta. Jakoś jak kupuje gdzie indzie cielętaj to umiem sobie poradzić z cielakami a od pana nie umiałem. Tylko koszty koszty poza tym dokładnie patrzcie na paszporty ja kupiłem 3 sztuki z przeszczepionymi kolczykami. Życze Panu dużych sprzedaży i dużego zysku
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 10:31 Sro 20 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

życze duzo szczęścia Pana klijentom Niech Pan poda ilu z tych kontrachentów zarobiło na Pańskich zwierzetach ilu wyszło na zero i ilu dołożyło ja będe w tych ostatnich ale i tak sie ciesze że to przetrwałem mój sąsiad niemiał tyle szczęścia a drugiego sporo to kosztowało. Wydaje mi sie że gdyby tak dobże szły Panu interesy to niemusiałby Pan rozsyłac jakiś głupich ulotek i zachęcać do współpracy. Powiem szczeże że to co przeżyło od Pana trafiło spowrotem w okolice nowego sącza porozmawiałem sobie troche o Panu i powiem że nieusłyszałem jakiś pozytywnych opini na Pański temat. Dobze że chociaż Pana odstawiono od Państwowego koryta bo gdyby tacy ludzie mieli rządzić Polską to byłoby jeszcze gożej niz jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
romanpason

PostWysłany: 10:15 Sro 20 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam was Razz to ja ten z Moszczenicy tak sobie czytam i postaram się odpowiedzieć drodzy moi my zawsze staramy się zrobić wszystko żebyście byli zadowoleni z cieląt od nas i każdy kto choć raz u nas kupował to wie że w kółko wałkujemy o zdrowiu cieląt i staramy się zrobić wszystko aby były one zdrowie ale każdy kto się chociaż troch orientuje w hodowli wie że biegunka i choroby płuc to są problemy które się w tej hodowli zdarzają ale z racji tego że większość cieląt sprzedajemy do klientów już sprawdzonych i to że działamy na rynku ponad 6 lat i nie narzekamy na brak zamówień to o czymś mówi. I zazwyczaj jeśli się posłucha naszych porad nie ma problemów ze zdrowiem .

A za rekomendacje niech świadczy to że w zeszłym roku sprzedaliśmy dokładnie 6425 cieląt do ponad 200 klientów więc zapraszam do współpracy.
Powrót do góry
marian892

PostWysłany: 21:23 Wto 19 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam i czytam o Moszczenicy i o panu Pośle P.... nie będe wspominał. Niby wszystko fajnie a po paru dniach dramat!!!! Omijajcie takich z daleka!!!! Pamiętajcie że bydło może zachorować i nie dać tyle zysku żeby koszty pokryć, ale jak wiemy wszyscy kredyt nie choruje Wink a oddać go trzeba
Powrót do góry
Tomek326

PostWysłany: 14:46 Wto 19 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No witam ja akurat tam z Moszczenicy Brałem troche cielaków i może jakies problemy były ale to raczej normalne jest ja biore tak sredniio co 3 4 miesiace po 15 sztuk tyle ze zazwyczaj jade sam wybierac w sumie na dzien dzisiejszy z Moszcznicy wziolem kolo 200 cielat i nie jest zle z tego co widze to zwracaj uwage na zdrowie i nie poja ani nie robia innych numerów. A u Dobka raz byłem oglądałem towar prawie taki sam zresztą jak wszędzie w tamtych okolicach ale u pasonia cieleta przynajmniej są pojone i zawsze coś jest w korycie tak że ja raczej moge ich poleciuec. A jak chcecie z Sokołowem współpracować to też raczej nie radze zawsze lepiej samemu kredyt wziąść i bydło jest twoje a nie nazuca ci cen wiec lepiej swojego pilnowac. I panowie uważajcie na tych co za dużo obiecują ostrzegam z praktyki zwłaszcza przed grekami i włochami
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 14:06 Wto 19 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedz mi jeszcze o ile od niego brałeś jaka tam jest zdrowotność tych zwierząt i ile pada na 10sztuk, ja jak kupuje od okolicznego chandlaża to nigdy sie nieobywa bez kilku wizyt weta i upadki sie zdażaja nibęde ukrywał.
Powrót do góry
snieg

PostWysłany: 21:04 Pon 18 Sty 2010    Temat postu: tucz kontraktowy Odpowiedz z cytatem

Cielaki mają 80-120kg.Płacisz do 110kg.,to co powyżej 110 masz gratis.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 19:21 Pon 18 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po ile kilo maja takie cielaki?
Powrót do góry
snieg

PostWysłany: 19:11 Pon 18 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobek to handlarz z okolic Tarnowa.Jest na umowie z Sokołowem.Cielęta są zbieraniną od rolników.www.dobek.com.pl.Trzeba uważać przy rozliczeniu,przywoził cielęta na dwa razy.Raz15 i za tydzień 15.Za drugim razem, nie przywiózł szczegółowej specyfikacji,tylko ogólną i się póżniej okazało że podniósł cenę o kilkadziesiąt groszy policzył MM i Simy w jednakowej cenie.
Powrót do góry
snieg

PostWysłany: 18:51 Pon 18 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Simentale po15.30,ale tak samo jak to będzie Charolaise,Limousine,itd.
Powrót do góry
snieg

PostWysłany: 18:45 Pon 18 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cielęta są ładne,ale sposób rozliczenia byczki Simentale 15.30zł ,byczki MM13.50.Jałóweczki Simentale 11zł.
Powrót do góry
MarcinC-360

PostWysłany: 10:09 Pon 18 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Snieg,a co powiesz o cielętach od tego Dobka czy jak mu tam? To hodowca czy jak? Jak z ich zdrowotnością?
Powrót do góry
snieg

PostWysłany: 21:05 Nie 17 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według umowy możesz sprzedać byki komu chcesz,oddajesz Sokołowowi pieniądze za które kupiłeś cielaki +300 zł kary od sztuki.
Powrót do góry
MarcinC-360

PostWysłany: 18:45 Nie 17 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatni raz kupiłem cielęta od handlarza(właśnie z Moszczenicy),nic gorszego nie ma,zaniedbane i w kiepskiej kondycji zdrowotnej=szkoda kasy. Tylko od rolnika.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 18:30 Nie 17 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przypadek z moszczanicy poznałem na własnej skórze i wiem jakie kokosy idzie robić na współpracy z nimi ale wątpie żeby w innym takim spędowisku były lepsze zwierzęta. takie zaklady mięsne maja to w du... co ty kupisz i co sie z tobą stanie oni juz zarabiaja na tym że ci kase wyłożą z odpowiednim % i ciekawi mnie co by sie stało gdybyś im tych byków nieodstawił bo jeśli kupujesz z takich miejsc jak wyżej pisałem to trzeba by sie z tym liczyć.
Powrót do góry
MarcinC-360

PostWysłany: 17:38 Nie 17 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem.... może aż tak źle nie wyszło by się na tym. A gościa z Moszczenicy to niech go.... Dobrze by było żeby można było sobie wybrać gospodarstwo z którego miało by się kupić cielaki.
Powrót do góry
korsarz

PostWysłany: 14:47 Nie 17 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś byłem zainteresowany takim tuczem i rozmawiałem z sokolowem koles podał mi numer do rolnika od którego niby miałem brac cielaki owym rolnikiem okazała sie firma z moszczanicy i zrezygnowałem, cos mnie odstraszaja takie umowy.
Powrót do góry
snieg

PostWysłany: 13:21 Nie 17 Sty 2010    Temat postu: tucz kontraktowy Odpowiedz z cytatem

Sokołów realizuje program poprawy jakości surowca ''Razem w przyszłość''.Podpisujesz długoletnią umowę.Sokołów udziela Tobie kredytu,na zakup cieląt.Kredyt zabezpieczony jest hipotecznie,oprocentowanie w wysokości inflacji,ok.6%.Sokołów wskazuje dostawcę cieląt.Po utuczeniu do wagi powyżej 600kg,zgłaszasz.konieczność.odbioru zwierząt.Rozliczenie za WBC+3% za umowę i za uczestnictwo w programie.
Powrót do góry
MarcinC-360

PostWysłany: 12:39 Nie 17 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli można zapytać, to wstawiasz załatwione byczki,tuczysz i przy sprzedaży dopiero potrącają cenę cielęcia? Czy od ręki płacisz za cięlęta jak przywożą? Ustalają jakiś termin kiedy idą do ubojni?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: