Skocz do zawartości
Gracka

Hodowla Gołębi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich którzy interesują się Gołębiami i zapraszam na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w młodości hodowałem ale

jastrząb miał mięso

wiatr pierze

a ja g..no świeże

 

a na poważnie to piękne hobby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się to piękno hobby. ja ciągle hoduję gołębie tylko gdyby nie ta ustawa o ochronie niekturych drapieżników to juz dawno bym zrobił porzadek z tymi Jastrzębiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że nie ma dużego zainteresowania nie ma tym tematem no niby ktoś tam oglada ale nikt nowych postów nie pisze a to nie jest takie trudne więc wszystkich zainteresowanych proszę o dodawanie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starzy hodowcy wymieraja, mlodych brak,u nas kiedys w co drugim domu byly golebie ,teraz ze dwoch hodowcow zostalo,jeden tylko dla tego ze nie ma komu sprzedac rasowych golebi i zegara po ojcu.

sam kiedys mialem pare razy golebie ale jak uciekaly do do sasiada-mial ze 100-to mi przeszlo.to hobby odchodzi w przeszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze i nie wszędzie tak jest. młodych hodowców sporo jest w okolicach moich no ale najwięcej to jest takich dziadków bo nieraz jak sie jedzie na targ żeby sprzedać czy kupić gołębia to nie ma gdzie nogi postawić tylu jest hodowców w mojej okolicy. ale jest też paru handlarzy którzy kupują tanio a wpyhają komuś drożej bo mówia ze to niby jakis rasowy i takie tam. no ale ja sam jestem młody i tez mam pare gołabków, mój brat jest pare lat starszy i tęz ma swoje a i mój tata ma troche swoich tak więc nie wszędzie gołębiarskie hobby odchodzi w zapomnienie bo w mojej okolicy to gdzieś w co 6 czy 7 domu ma ktos troche gołebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dokońca prawda, bo wiele osób się z miasta wyprowadza i taką hodowlą jest zainteresowana. Jedni hodują papugi, inni bażanty.

Oto i najlepszy przykład, jak rusz się hodowla gołębi:

 

http://forum.bazanty.pl/viewtopic.php?t=808&sid=f0e9d08a47e5909578a3a5dc51e82d90

 

Ja sam niedawno zacząłem hodowlę gołębi za namową kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się za namową młodzieży {tak oficjalnie}

zrobiłem gołębnik taki mały 2,2*2,2/1.8m ale myślę że porządny i kupiłem sporo gołębi różne rasy około 20 dobrej klasy od uznanych hodowców i 30 takich za grosze do oblatania

zobaczę co z tego będzie na razie jest O.K. badziewia się powoli wyzbywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...