Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:57 Sro 18 Wrz 2019

USG byda /rozrd/cia/niepodnoci

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Weterynaria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 15:41 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Содержание270 кв.м.И родителиEyesighВ книге собраныКнига-альбомChristiОт издателяMuzaffaПереводчик:Эта книгаAtlantiCrystalMichaelАвтор — талантливаяWilliamAurobinВ седьмойCameronBERNDESИздание 1995Автор, профессиональныйИндийскиеRondellВстроенныйPensofaНабор дляCarrotsКонцентратМолочное
Герои этойПереводчики:ПедикюрныйЭта книгаКнига НиколаяПереводчики:CoutureAdvantaPanteneЛак для волосPaletteCrissCrPatrickПереводчик:ТрехслойнаяБритвенныйВладиславBrizzarОсновой данногоСоставитель:РаздельныйРедакторы:containChillenVaccinaDocumenСоставитель:ErmittlLavendeРедактор:
RichardДжинсы женскиеLuxottinoindexVienettРазмеры:Размеры:Эта книгаСоставитель:Русско-арабскийEssentiMicrosoMichaelBullockMorriarStribliОбручальноеПереводчики:JailbreВ книгу МедведеваAmazingЦель этойRusilveКольцо СереброПодвескаКольцо, сереброИстория короткой,ЮвелирныеПодвеска,Комплект
ПодвескаLAPIDUSПереводчик:Редактор:Кольцо сИстория советскогоFabriceОна знакомитВ седьмойХудожник:Составители:В комплектRobertstactileПереводчик:LogitecИздание 1990В книгу вошлиПереводчик:Веселые рассказыПереводчик:НебольшиеГерой повестиДесятое изданиеGoodkinРедактор:СтатуэткаПраздникиВозраст сборкиJemange
Вытяжка JetElectroОбладаетИгровой наборПредставленноеConcretОригинальныйОдна из вечныхРедакторы:BanconoВ набор мальчиша-плохишаКомпанияРедакторы:NewsweeАвтомобильныеРоссийскаяВ справочникеIntroduValiantУникальныйРаскраскаСправочникЗабавнаяИгрушка-прорезывательИгровой наборWindowsWindowsChristmbeTouchClatron
PanasonМужчина SpiritВ рационРассматриваютсяВ этой книгеWindowsПредставляемаяНаш мир неузнаваемоПереводчики:Редактор:Как климатЕсть ли вЯпонскийМосква, 1957WillardМосква, 1954Ленинград,Москва-Ленинград,AntoineConjuraСоставитель:WilliamProcterЭта книгаСодержаниеСодержаниеHardcorВ книге вОт издателяАгент национальной
От издателяExtendeСодержаниеОт издателяВ этой книгеХудожник:Данное изданиеDiethelВ книге описаныAqualigPietersPoltergМетодическоеYardbirУчебник подготовленВ пособииMcCulloКнига дляEmpiresМонографияИсследованиеЭнциклопедияSoulfulЕще вчераPowerPoВозраст сборкиВозраст сборкиВозраст сборкиНаписанныйКатенька
StanleyХудожник:ПодарочныйOverturХудожник:В пособииEnglishStarligLawrencХудожники:Пособие предназначеноВторая книга
Powrt do gry
mwisniewski

Doczy: 15 Mar 2010

PostWysany: 18:52 Czw 25 Lis 2010    Temat postu: Re: chlamydioza u byda Odpowiedz z cytatem

wisla napisa:
a co kolega mwisniewski napisze o chlamydiozie u byda??

Nigdy sie z tym problemem nie spotkaem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
wisla

Doczy: 13 Lis 2010
Skd: podlaskie

PostWysany: 21:13 Czw 18 Lis 2010    Temat postu: chlamydioza u byda Odpowiedz z cytatem

a co kolega mwisniewski napisze o chlamydiozie u byda??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mwisniewski

PostWysany: 20:41 Pi 26 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomasz0859 napisa:
Jako przed chwil czytajc forum z wypowiedzi mwisniewskiego z leczeniem cyst za pomoc receptalu - ktry ma by panaceum na niepodno ( bez badania rektalnego) a nie wymieni pogldy to mi si wydaje e si dopiero uczy.

Przeciez nie napisalem: BEZ BADANIA REKTALNEGO.....
Powrt do gry
macieksns

Doczy: 14 Sie 2008

PostWysany: 19:49 Pi 26 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokadnie. Very Happy
Receptal nie jest panaceum na wszelkie bolczki jak to uwaa kolega Marek.Smile Smile
Wbrew jego prostemu myleniu, leczenie niepodnoci niekoniecznie polega na lepym podaniu receptalu.
Jeli za ( vide inne posy Pana Marka ) leczenie niepodnoci jest tak prost i jednoznaczn procedur niech przeniesie sw hodowl prosto do Ameryki i tam odnosi sukcesy.
Powodzenia Smile Smile Smile
Powrt do gry
tomasz0859

Doczy: 30 Lip 2009
Skd: pomorskie

PostWysany: 18:49 Pi 26 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako przed chwil czytajc forum z wypowiedzi mwisniewskiego z leczeniem cyst za pomoc receptalu - ktry ma by panaceum na niepodno ( bez badania rektalnego) a nie wymieni pogldy to mi si wydaje e si dopiero uczy.
Powrt do gry
macieksns

PostWysany: 17:14 Wto 23 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mwisniewski napisa:

Ja widzialem takie badanie i nie zauwazylem, zeby na tym monitorku wyskakiwalo: Konsystencja macicy:ciastowata, albo...napieta.
Moze Pan ma jakis nowy model, to prosze napisac, jaki to jest.

Aby badanie byo dokadne i rzetelne naley najpierw ow macic odszuka co jest rwnoznaczne z jej manualna ocen.

mwisniewski napisa:
Ja tez jestem za postepem, ale nie mozna robic ludziom wody z mozgu i twierdzic, ze jakas chinska maszynka "cala prawde powie" o stanie narzadu rozrodczego krowy

Nikt nie robi, a nawet nie prbuje robi nikomu wody z mzgu. Natomiast w mojej ocenie takie badanie dostarcza o niebo wicej informacji anieli badanie manualne ( struktura bony luzowej macicy, rnicowanie cyst, obecno guzw, ropy itp. ).
Natomiast moja maszynka jest made in Japan Smile

mwisniewski napisa:
Z jednym tylko sie zgadzam, ze to badanie jest o wiele szybsze i nie wymaga tak doswiadczonej reki, jak badanie palcami.

Nie jest szybsze, wymaga rwnie dowiadczonej rki, poniewa ostateczna diagnoza jest poczeniem oczu ( widz monitor ) rki - bo czuje i umysu - bo zbiera uwanie dane z wywiadu.
Niekwestionowanie najlepszy lekarz w PL wykonujcy to badanie twierdzi e badanie to jest badaniem pomocniczym...i sdz e naley si z tym zgodzi.
Niewtpliw zalet za tego badania jest znaczco mniejsza inwazyjno...a syszaem ju o wielu poronieniach zwaszcza wczesnych tzw. jatrogennych...

mwisniewski napisa:
Wiec, jesli Pan nie ma doswiadczenia, to lepiej, zeby Pan dalej badal tym USG.

Badaem przez par lat rcznie z dobrym skutkiem. W porwnaniu z USG rnice s diametralne.

mwisniewski napisa:
Poniewaz jednak, to badanie dostarcza mniej informacji, niz reczne, to powinno byc o polowe tansze.

Jak wyej wykazaem dostarcza znaczco wicej informacji anieli badanie manualne, jest bezpieczniejsze, moe by wykonane wczeniej z diagnoz pewn w 100 %.
Samo badanie uwaam za tanie, poniewa z moich orientacji wynika e cena oscyluje w granicach 10-15 z /sztuk ...
Powrt do gry
mwisniewski

PostWysany: 13:01 Wto 23 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wielu forach zostaby Pan skarcony przez Admina.

Ad rem:
Sdz e nie rozumie Pan istoty badania usg,

Jak Pan widzi, admin mnie nie skarcil.
Widocznie uznal, ze wystarcza Panskie polajanki...
W tych plajankach jest Pan mocny, ale do meritum w ogole sie Pan nie ustosunkowal.
Na innych forach tekst cytowany automatycznie odroznia sie od tego wpisywanego z klawiatury. Tutaj nie - trzeba zatem samemu kombinowac, no i ja wykombinowalem, jak umialem...Jezeli moje duze litery Pana urazily, to przepraszam. Co do poziomu mojego intelektu ( "czytanie ze zrozumieniem"), nie bede sie odnosil, bo wiem, ze Pan tak nie mysli, tylko chcial mnie troche zdenerwowac.

Oczywiscie, ze mialem na mysli badanie USG przez odbyt.
Ja widzialem takie badanie i nie zauwazylem, zeby na tym monitorku wyskakiwalo: Konsystencja macicy:ciastowata, albo...napieta.
Moze Pan ma jakis nowy model, to prosze napisac, jaki to jest.

Ja tez jestem za postepem, ale nie mozna robic ludziom wody z mozgu i twierdzic, ze jakas chinska maszynka "cala prawde powie" o stanie narzadu rozrodczego krowy.
Z jednym tylko sie zgadzam, ze to badanie jest o wiele szybsze i nie wymaga tak doswiadczonej reki, jak badanie palcami.
Wiec, jesli Pan nie ma doswiadczenia, to lepiej, zeby Pan dalej badal tym USG.
Poniewaz jednak, to badanie dostarcza mniej informacji, niz reczne, to powinno byc o polowe tansze.

Pozdrawiam
Marek
Powrt do gry
citovet

Doczy: 30 Lis 2009
Skd: misk mazowiecki

PostWysany: 12:55 Wto 23 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Innowacyjne metody diagnostyki zawsze byy kontrowersyjne. W tym wypadku przypuszczam,e tak jest. Badanie USG pozwoli przy wprawnej rce wczesne zdjagnozowa to co dla innych wydajesie nie osigalne. Uwaam ,i kolega macieksns ma racj. Nic doda nic uj. Sam wykonuje badania USG i zdaje sobie spraw,e tylko dua praktyka i dowiadczenie pozwoli na precycyjn ocen zmian w obrbie narzdw miszowych np macicy.
Jeli kolega proponuje tego typu usuge to kady moe ale nie musi z niej korzysta. Wiem tylko,e badania USG wsrd hodowcw s mile widziane i zapotrzebowanie wzrasta.
P.S
Obraanie na forum obecnie staje si ju nie modne. Ja czytam wypowiedzi rne, jedne s dobr, drugie beznajdziejne. Inne maj taki czy inny charakter. Jesli ju chc si ustosunkowa do czyjej wypowiedzi to wiem,e naley trkatowa kogo powanie. A wylewanie ci jest mao eleganckie Idea
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
macieksns

PostWysany: 10:01 Wto 23 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Szanowny Panie Marku prosz uwanie czyta..moe dodam czyta ze zrozumieniem. Prosz o przeczytanie caego artykuu...
Ponadto wtaczanie wrcz "krzyku" przy pomocy tustych liter na forum wybirczego fragmentu tekstu uznaj za pewnego stopnia brak forumowej ogady.
Na wielu forach zostaby Pan skarcony przez Admina.

Ad rem:
Sdz e nie rozumie Pan istoty badania usg, poniewa wypowiada si Pan o braku moliwoci badania konsystencji macicy, obrzku macicy itp....
Pana wypowied wskazuje W SPOSB JEDNOZNACZNY e interpretuje Pan badanie usg u krowy jako badanie gowic przez powoki brzuszne Smile Smile Smile.
Powrt do gry
mwisniewski

PostWysany: 22:24 Pon 22 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wiesz drogi uytkowniku odpowiada w szczeglnoci na pw - vide Twj post o przemieszczeniu trawieca Very Happy

Bardzo dziekuje za te odpowiedz. Duzo mi pomogla.
Jednak teraz, kiedy stawiam pytania ogolne, uwazam, ze po to istnieje forum, zeby dyskusja byla dostepna dla wszystkich odwiedzajacych.

Nie wiem skd posiadasz te dane o 10 % Shocked
Napisz na podstawie jakiego autora posiadasz takow statystyk ...

Bardzo prosze:

W ostatnich latach coraz wiksze zastosowanie w rozpoznawaniu ciy u byda znajduje badanie USG. Umoliwia ono pewne rozpoznanie ciy od okoo 30 dnia po unasienianiu. Due znaczenie maj tu jako aparatury i dowiadczenie badajcego. Badaniem USG mona stwierdzi pyn w macicy od 20 dnia po unasienianiu, zarodek od ok. 28 dnia, uderzenia serca od ok. 30 dnia, oyszcza od ok. 35 dnia i kostnienie szkieletu od ok. 45 dnia. Badaniem USG mona okreli pe podu (od 100 dnia po unasienianiu – moszna lub zawizek gruczou mlekowego).

Wczesne rozpoznawanie ciy zwizane jest z mniejsz dokadnoci. Wykazano, e przy rozpoznawaniu ciy 29-30 dnia po unasienianiu nierozpoznano ciy u 10 % cielnych krw, natomiast bdnie rozpoznano ci u niecielnych krw w 4 % przypadkw. Przy badaniu wykonywanym 37/38 dnia po unasienianiu odsetki te wynosiy odpowiednio 0 i 1%.

Moje obserwacje jako tego nie potwierdzaj...a miewam miesice gdzie badam do 500 sztuk...

http://www.agrosukces.pl/niektore_problemy_zwiazane_z_rozpoznawaniem_ciazy_u_bydla,51,hodowla,artykul.html

Moze nikt cie nie poinformowal o Twoich "wpadkach".

Pozdrawiam
Marek
Powrt do gry
macieksns

PostWysany: 20:26 Pon 22 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mwisniewski napisa:
Pan Maciek nie odpowiada

Jak wiesz drogi uytkowniku odpowiada w szczeglnoci na pw - vide Twj post o przemieszczeniu trawieca Very Happy
mwisniewski napisa:
wiec postanowilem, ze sie podziele moja wiedza na ten temat.

Mam nadziej e jest rozlega i ma sensowne oparcie.

mwisniewski napisa:
Zbyt wczesne badanie na cielnosc nie ma sensu, poniewaz az do 10% krow, u ktorych stwierdzono cielnosc przed uplywem 6 tygodnia, okazuje sie pozniej niecielne - doszlo do resorbcji plodu. Trzebaby wiec, pozniej badac ponownie, zeby potwierdzic.

Nie wiem skd posiadasz te dane o 10 % Shocked
Napisz na podstawie jakiego autora posiadasz takow statystyk ...
Moje obserwacje jako tego nie potwierdzaj...a miewam miesice gdzie badam do 500 sztuk...
Skoro uznajesz e badanie w terminie 28-35 dni jest dla Ciebie bezwartociowe... Very Happy nie bde Ci przekonywa e tak nie jest

mwisniewski napisa:
Podczas badania USG nie mozna ocenic konsystencji macicy,

Nie mona ....a niby dlaczego Smile Smile Smile..??

mwisniewski napisa:
co jest wskazowka na temat ew. zapalen, lub zblizajacej sie rui.

To wszystko mona ...Smile Smile

mwisniewski napisa:
Nie mozna tez stwierdzic obrzeku szyjki macicy, ktory wskazuje rowniez na zapalenie blony sluzowej macicy.

Jak to nie mona Shocked ??
Wiesz jaka jest istota badania USG u byda ??
Powrt do gry
mwisniewski

PostWysany: 19:51 Pon 22 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mwisniewski napisa:
Ile kosztuja takie badania ?
Jaka maja przewage nad badaniem manualnym ?
Jaki jest procent pomylek ?

Pan Maciek nie odpowiada, wiec postanowilem, ze sie podziele moja wiedza na ten temat.
Zbyt wczesne badanie na cielnosc nie ma sensu, poniewaz az do 10% krow, u ktorych stwierdzono cielnosc przed uplywem 6 tygodnia, okazuje sie pozniej niecielne - doszlo do resorbcji plodu. Trzebaby wiec, pozniej badac ponownie, zeby potwierdzic.

Podczas badania USG nie mozna ocenic konsystencji macicy, co jest wskazowka na temat ew. zapalen, lub zblizajacej sie rui.
Nie mozna tez stwierdzic obrzeku szyjki macicy, ktory wskazuje rowniez na zapalenie blony sluzowej macicy.

Ma sens badanie reka, na kilka dni przed uplywem 6 tyg., poniewaz wtedy mozna wylapac krowy, ktore sa przed ruja, ale wczesniej nie jest to wskazane.
Powrt do gry
mwisniewski

PostWysany: 20:23 Pon 15 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile kosztuja takie badania ?
Jaka maja przewage nad badaniem manualnym ?
Jaki jest procent pomylek ?
Powrt do gry
macieksns

PostWysany: 17:03 Sob 2 Sty 2010    Temat postu: USG byda /rozrd/cia/niepodnoci Odpowiedz z cytatem

Lekarz weterynarii poleca usugi w zakresie cyfrowego USG byda.
Diagn.ciy - od 30 dn;diagnostyka+leczenie niepodnoci ( cysty, zapalenia macicy, powtarzane ruje )
Kompleksowy serwis zwizany z rozrodem. Referencje + gospodarstwa wsppracujce na yczenie ( badam ok. 300 sztuk/mc )
Ceny od 10 z/ za sztuk.
Obsuguj woj. lskie M-polskie, w-krzyskie, Lubelskie Podkparpackie.
Inne do uzgodnienia.
tel 0600 317 824
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Weterynaria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach