Skocz do zawartości
pici

Zwrot kaski za kontrolę jednostki certyfikującej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy składaliście wnioski o zwrot kosztów kontroli gospodarstwa przez Jednostkę Certyfikującą?

Mi przysłano tylko powiadomienie ....O PRZEKROCZENIU TERMINU...., a znajomy był na jakimś spotkaniu gdzie Panie tłumaczyły, że nie ma pieniędzy na to .

Po roku w ekologii prócz korzyści widzę,

że........... EKOLOGIA TO WIELKA SZANSA NA ZNISZCZENIE POLSKIEGO ROLNICTWA....

Więc pozdrawiam WAS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz drogi płatnik jest bardzo twórczy i co chwilę ma nową koncepcję, jak tu nam umilić i ułatwić...

 

Wejdź na stronę www.arimr.gov.pl .

 

Z prawej strony znajdziesz zakładkę POBIERZ WNIOSKI.

 

Wejdź w : Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności.

 

Wypełnij wniosek wg instrukcji. Dołącz kopię certyfikatu poświadczoną w oddziale powiatowym i wyślij do oddziału regionalnego. Certyfikat ma być świeży - nie starszy jak 9 miesięcy (też dziwna koncepcja ..) . Wyślij do oddziału regionalnego i ...uzbrój się w cierpliwość. Możemy czekać na zwrot nawet do roku, ale ponoć jak wejdziemy w tryby to dalej jak po masełku

 

No i nie załamuj się, proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobiłem jak napisałeś(aś) i otrzymałem owe pisemko. Ale czytałem gdzieś, że na wypłatę pieniążków ARIMR ma 9 miesięcy więc możesię coś urodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktury miałem dwie - pierwsza za rozpatrzenie dokumentów 100zł, druga 350 za kontrolę a za wydanie certyfikatu EKOGWARANCJA nie pobiera żadnych dodatkowych opłat ( nie wiem jak jest w innych jednostkach )

A tak wogule to ktoś z was ma już potwierdzenie o przyznaniu pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TERAZ wysyłamy tylko wniosek i kopię certyfikatu. Jak go dobrodziej rozpatrzy to przyśle nam decyzję o przyjęciu do 5-letniego programu , który całe szczęście, nie jest obłożony takim cyrografem jak choćby programy rolno-środowiskowe. I dopiero w tym momencie składamy wniosek o zwrot kosztów certyfikacji dołączając kopię faktury. Na pierwszą wypłatę rzeczywiście ponoć możemy sobie poczekać i do roku, niemniej jak się ponoć wejdzie w tryby, to kolejne zwroty już następują regularnie co roku.

 

Mam wrażenie, że w Twoim przypadku, Pici , zwrotowi będzie podlegać tylko 350 zł.

 

Moją jednostką certyfikującą jest AgroBioTest. Mamy po prostu fakturę za kontrolę .

 

Pytasz o dopłaty ? Decyzji nie dostaliśmy jeszcze żadnej . Takoż ANI ZŁOTÓWKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzję w sprawie dopłat obszarowych już dostałem.

 

Co do zwrotu kasy to wysłałem wniosek, kopię certyfikatu i kopie faktur ale jak pisałem wcześniej musiało u nich " coś zaskoczyć" bo właśnie to zawiadomienie mówiło " o przekroczeniu terminu na rozpatrzenie wniosku"- chyba to tak brzmiało. Ale co to właściwie oznacza to nie wiem

Mam nadzieję, że mają te tryby dobrze nasmarowane bo 360 zł drogą nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...