Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:22 Nie 12 Lip 2020


Kredyt dla nowych firm, kredyt na start

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Finanse
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agrooDołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 1

PostWysłany: 13:52 Pią 30 Wrz 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale kredyty nie są jedyną opcją przecież. Ja brałam pożyczkę prywatną i "składało" się na nią kilku inwestorów, oczywiście w zamian ze wynagrodzenie, ale nie było ono dla mnie przytłaczające. I wcale nie żałuję, że jednak nie skorzystałam z oferty banku, bo dobrze na tym wyszłam. Środki potrzebne do rozwoju mojej działalności (agroturystyka) otrzymałam dość szybko, oszczędziłam czas na bieganiu i załatwianiu. Teraz kończę już spłacać wszystkie należności, biznes kręci się dobrze, sezon powoli się kończy, ale był bardzo udany, więc bez problemu wszystko pokryję. Gdybym miała wybierać drugi raz to nie zdecydowałabym się na kredyt bankowy, wybrałabym po raz drugi CapitalClub.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wieslavvDołączył: 20 Maj 2014
Posty: 1

PostWysłany: 16:55 Sro 21 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj można otrzymać nawet kilkaset tysięcy złotych, mając świeżo założoną działalność. Oczywiście nie każdy otrzyma takie pieniądze i jest dużo warunków, które nalezy spełnić. Ogólnie rzecz ujmując jeśli ktoś nie ma oryginalnego pomysłu na biznes wraz ze wszystkimi przemyśleniami i ochotą do pracy, to nie ma szans na kredyt. Wiem, że to bardzo ogólnie i teoretycznie powiedziane, ale tak to wygląda w praktyce. Po prostu żeby instytucja kredytująca zaufała młodemu przedsiębiorcy trzeba być naprawdę dobrze przygotowanym do biznesu. Moim zdaniem w taxcare warto zainteresować się kredytem dla firm, doradzają w wyborze odpowiedniej oferty i maja tam takie coś jak kredyt dla nowych firm - ten produkt jest właśnie stworzony z myślą o świeżych biznesmenach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izy123Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 27

PostWysłany: 17:32 Pon 11 Lis 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moonrose napisał:
Reklamujecie firmy, a nie napiszecie, ile wynoszą faktycze koszty takich pożyczek! Napiszcie, że pożyczając 1000 zł na pół roku spłacamy 4 tysiące złotych kosztów ostatecznych, bo takie jest oprocentowanie w tych lichwiarskich firmach.

Niestety taki szybki kredyt ma to do siebie ,że jest dosyć ryzykowny dla firmy udzielajacej, ztąd właśnie biorą sie takie koszta . Może faktycznie oprocentowanie nie być dla,każdego ciekawe ale widać musi byc poyt na tego typu usługi skoro firm tylko przybywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lemik22Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 83

PostWysłany: 08:46 Czw 31 Paź 2013    Temat postu: Kredyty , wsparcia finansowe , ubezpieczenia - sprawdz Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do zapoznania się z ofertą: link
Możesz znaleźć tam naprawdę korzystne produkty bankowe dla firm i przedsiębiorstw i nie tylko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MOKDołączył: 29 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13:11 Sro 30 Paź 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko dobrze jest do czasu. Więc ja jestem trochę odmiennego zdania. Lepiej wcześniej posprawdzać różne ofert. Dobrym do tego miejscem jest: link
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marysia12Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 14:53 Wto 29 Paź 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbezpieczniej kredyt wziąć w banku, bo gdzie indziej? Ja korzystałam z tego portalu link i fajnie podchodzą do ludzi, analizują sytuację a później przedstawiają oferty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
psiorekDołączył: 23 Paź 2013
Posty: 6

PostWysłany: 18:41 Sro 23 Paź 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I uważasz, że najlepiej jest w jakich bankach takowe kredyty zaciągać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wiesiek_49Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 37

PostWysłany: 08:58 Czw 26 Wrz 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W temacie kredyt opinie moge sie wypowiedziec dosc obszernie, bowiem sprawdzalem wiele bankow odnosnie kredytow i mam w tym temacie obszerna wiedze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moonroseDołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 6

PostWysłany: 09:52 Wto 17 Wrz 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reklamujecie firmy, a nie napiszecie, ile wynoszą faktycze koszty takich pożyczek! Napiszcie, że pożyczając 1000 zł na pół roku spłacamy 4 tysiące złotych kosztów ostatecznych, bo takie jest oprocentowanie w tych lichwiarskich firmach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pomocnaDołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 3

PostWysłany: 11:55 Wto 3 Wrz 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kredyt na start ze wsparciem unijnym

- kredyt dostępny już od pierwszego dnia prowadzenia działalności
- okres kredytowania do 60 miesięcy
- niskie oprocentowanie kredytu
link
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vicotriaDołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 10

PostWysłany: 13:25 Pon 1 Kwi 2013    Temat postu: Oferty kredtów firmowych Odpowiedz z cytatem

Nie no makabra... Człowiek się tu produkuje żeby napisać dość obszerny post, który o wielu sprawach informuje, a tu reklamy.
Najważniejsze przy chęci wzięcia kredytu na firmę jest oprocentowanie jak i wysokość rat. Nie zmiennym jest fakt iż przy braniu kredytu dla firmy ważne są warunki jak i dobra oferta, a także na jakie potrzeby możemy zaciągnąć taki kredyt firmowy np. na samochód czy kredyt na hipotekę.
Nie musimy biegać po bankach i różnych doradcach gdyż są strony, które pomagają przyszłym kredytobiorcą w uporaniu się nad wieloma problemami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
suzejDołączył: 18 Lut 2010
Posty: 33

PostWysłany: 14:17 Sro 8 Sie 2012    Temat postu: BGK uruchomi specjalne linie poręczeniowe Odpowiedz z cytatem

Rząd przyjął rozwiązania, które pozwolą na szersze wykorzystanie poręczeń i gwarancji, w tym tzw. poręczeń portfelowych. Efektem ich wdrożenia ma być rozwój bezpiecznej akcji kredytowej do poziomu 20 mld zł.

W dniu 19 maja br. Rada Ministrów przyjęła program Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego. Dokument został przedłożony przez Ministra Finansów. Jego założenia są wynikiem realizacji „Planu stabilności i rozwoju”.

Z programu będą mogły skorzystać podmioty gospodarcze, samorządy lokalne realizujące projekty z wykorzystaniem środków pochodzących z Unii Europejskiej, a także podmioty realizujące projekty infrastrukturalne. Jest on również adresowany do lokalnych i regionalnych funduszy poręczeniowych, które uzyskają wsparcie kapitałowe Banku Gospodarstwa Krajowego, banków i instytucji finansowych oraz podmiotów realizujących Programy Operacyjne i Regionalne Programy Operacyjne, które zabezpieczają swoje ryzyko transakcyjne.

Zgodnie z przyjętymi założeniami BGK będzie udzielać gwarancji i poręczeń od 100 tys. zł. Oferta obejmuje specjalne linie poręczeniowe do zabezpieczenia ryzyka komercyjnego finansowania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Realizacja planowanych działań będzie opierać się na:

  • - portfelowej linii poręczeniowej I - chodzi o poręczenia nowych kredytów obrotowych i inwestycyjnych, z wyłączeniem kredytów na inwestycje kapitałowe,
  • - portfelowej linii poręczeniowej II - obejmie ona udzielanie poręczeń obejmujących kredyty udzielone przez banki w poprzednich latach, co poprawi sytuację banków i wpłynie na obniżenie poziomu ryzyka kredytowego umożliwiając im udzielanie nowych kredytów dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw; motywacją dla banków będzie system naliczania opłaty prowizyjnej, pobieranej corocznie przez BGK, której wysokość uzależniona będzie od wygenerowanej akcji kredytowej. Banki, które zanotują przyrost udzielonych kredytów będą ponosić niższe koszty prowizji,
  • - indywidualnych poręczeniach/gwarancjach BGK, które obejmą m.in. spłaty kredytów inwestycyjnych i obrotowych, zobowiązania z tytułu emisji obligacji, gwarancje należytego wykonania umowy czy wadium,
  • - poręczeniach dla firm faktoringowych - faktorantem będą mogły być wyłącznie małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP),
  • - linii poręczeniowej dla firm leasingowych - w jej zakresie znajdą się poręczenia zabezpieczające ryzyko nabycia przez MSP środków trwałych przeznaczonych na rozwój produkcji lub usług; zabezpieczenie BGK będzie wypłacane dopiero po rozliczeniu windykacji z przedmiotem leasingu,
  • - reporęczeniach - BGK będzie udzielać poręczeń na rzecz funduszy poręczeniowych, których celem ma być spłata zobowiązań wynikająca ze zobowiązań mikro, małych i średnich przedsiębiorstw,
  • - inwestycjach kapitałowych w fundusze poręczeniowe - BGK będzie mógł obejmować lub nabywać akcje/udziały regionalnych i lokalnych funduszy oraz uczestniczyć w ich współtworzeniu,
  • - poręczeniach kredytów studenckich.


Działalność poręczeniowo-gwarancyjna ma być monitorowana, a metodyka oceny ryzyka będzie dostosowana do poszczególnych instrumentów oraz beneficjentów programu. Stały monitoring przewidziano dla funduszy poręczeniowych. Program zakłada obowiązek przygotowywania corocznego raportu dla administracji rządowej. Aby zapewnić stabilne warunki realizacji, fundusze statutowe będą zasilane środkami przekazywanymi przez Ministra Finansów lub nieodpłatnymi akcjami lub udziałami stanowiącymi własność Skarbu Państwa.


Nadzór nad realizacją programu ma sprawować Minister Finansów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
megi12Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 39

PostWysłany: 10:16 Pon 23 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawą oferte dla firm ma teraz FM Bank.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kredytDołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 14
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 08:52 Wto 17 Kwi 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o kredyt na start to polecam idea bank.

Warto tez przed zaciagnieciem takiego kredytu poczytać forum - kredyty firmowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
megi12Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 39

PostWysłany: 15:11 Czw 23 Lut 2012    Temat postu: doradca Odpowiedz z cytatem

Proponuje nie brać kredytów tylko weż sobie rachunek firmowy w mbanku bo tam dają limit kredytowy do 10 000 zł już od 1 dnia korzystania z rachunku, a prowadzenie rachunku jest darmowe..
Można sobie taki rachunek założyć przez internet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FionkaDołączył: 08 Cze 2011
Posty: 1

PostWysłany: 08:36 Sro 8 Cze 2011    Temat postu: Kredyt dla nowych firm, kredyt na start Odpowiedz z cytatem

Zapoznaj się z szeroką ofertą kredytów dla nowych firm oraz kredytów obrotowych dla firm.
Znajdziesz tu aktualne informacje o dostępności kredytów oraz oferty banków. Banki otwierają się na sektor MSP więc sprawdź, czy masz szansę na kredyt.

Więcej na: linki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Finanse Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach