Skocz do zawartości
bartez129

Ruszta w tuczarni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do dyspozycji kojec na trzode o wymiarach 8m na 3,5m. Chciałbym założyć w nim ruszta. Na jakiej częsci kojca powinny być polozone ruszta, a na jakiej posadzka. Czy na całym kojcu mogą być ruszta? Czy np. gdy ruszta bedą w jakies czesci kojca to świnie " nie zrobią mnie w konia" i będą wydalaly odchody w częsci bez ruszt? w oborze mam pod posadzką duży zbiornik na gnojowicę i chciałbym go własnie połączyć z chlewem, wiec pod rusztami chcialbym zamontować "wanny" na gnojowicę którą później spuszczałbym do zbiornika głównego, jak powinienem je zrobić by wszystko prawidłowo działało? jakie powinny być wymiary wanny w takim kojcu? czy np. na długosci 8m dobrze zrobic dwie wanny po 4m? jaki powinny mieć spad te wanny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć się nie znam to zrobią cię w konia - opowidał polski hodowca mi że Niemcy zakładaja pełen ruszt i on też ma wygoda nie musi sprzatać ale jabyś miał ogrzewane legowisko to byłoby czyste i jeszcze tzw koponkę ze spadem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narozniki koniecznie zarusztowane!!!!!

a srodkiem delikatna wstawka z pelnej posadzki........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% ruszt a wanna pod rusztem (ja posiadam 10mx8m wanna) i jeden korek na srodku z lekkimi spadkami do korka, rura i korek spustowy 250mm lub 300mm. czym wiecej korków tym lepiej przy myciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...