Skocz do zawartości
Gość

Dezynteria. Czym to leczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Czy na pewno to dezynteria......robiłeś testy . Może to ostra posta adenomatozy albo mykotoksyny w zbożu . Co mówi wet. napisz coś więcej ???

Jak już nic nie działa to ja daję metronidazol + kw. mrówkowy---jak ręką odjął .

Tylko się nie wychylaj ,że to stosujesz metronidazol - zarejstrowany tylko dla gołębi a kw.mrówkowy - rakotwórczy . Z 3 tyg. przed ubojem nic nie dawaj z tych rzeczy .............

Jeżeli dalej nie działa - wybic wszystko - 2 miesiące czysto i wprowadź świnie z wiadomego źródła ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

metronidazol jest ponoć rakotwórczy !!!!!!!!

sam jedz potem te świnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

metronidazol jest ponoć rakotwórczy !!!!!!!!

sam jedz potem te świnie

poza tym co to za leczenie przez internet lub telefon panie Samotny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak ,tak.......wszyscy dodają mączkę mięsno - kostną i na to nic nie piszesz.....a są na tym forum takie wypowiedzi . Drób jest leczony do końca tuczu np. tetracyklina , amoxycylina . sulfonamid....i do rzeźni.... na to się też nikt nie oburzył . A jak Ci piszę , że masz zachowac 3 tygodnie karencji przed ubojem aby mięso było czyste to się rzucasz . Gdzie tu logika........wszędzie ta obłuda........

Pozdrawiam..............

 

Acha i jestem swiadomy......a nie samotny ....więc dla siebie hoduję świnie tylko na zbożu przez 8-9 miesięcy i potem to jem......tak robią wszyscy i także drobiarze dla siebie mają drób przy domu a nie fermowy.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
CZEKAM NA PORADE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
CZEKAM NA PORADE

Jak na razie największą wrażliwość krętki dyzenterii wykazują na Econor (valnemulina) jednakże cena leku jest praktycznie zaporowa no i jest to premix a więc pozostaje zamówić paszę leczniczą !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wedle mnie to by trzeba wszystko sprzedac i na poczatek wszytko z dokladnioscia umyc Kaszerem czy czym kolwiek podcisnieniem i przede wszystkim zdezynfekowac cale pomieszczenia i zaczac od nowa to jest najlepsze rozwiazanie pozbycia sie tej ze Choroby Dezynterii Świn. takie jest moje zdanie

Powrót do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja powiem tak skad pewnosc ze zpowrotem tego chorobska do chlewni nie przywleczesz badania ktore wykonuja chlewnie zarodowe nie obeimuja dezynteri ja twierdze tiamulina jest najlepsza z zarejstrowanych lekow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak masz racje jesli chodzi o ten lek tiamulina to polecam go kazdemu komu sie przytrafiło te chorubsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jak mozesz przywlec te chorubsko z powrotem skoro mialoby sie dobrze zdezynfekowana chlewnie i z dobrej firmy sprowadzic loszki z papierami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja sprowadzilem loszki z papierami wolne od chorob zzzn prss mcp choroba auszkiego ale o dezynteri niema mowy sprowadzilem 20 loszek z bydgoskiei firmy rol-byt wlasnie od nich dostalem w prezencje DEZYNTERIE i mam do dzisiaj nauczylem sie z nia zyc i mowie ze niejest taka zla choroba tylko trzeba dbac o profilaktyke regularnie podawac tiamuline i spokuj jest tez metronidazol ale lepiei go nie stosowac bo mozna miec wielkie problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam!! Tez mam problem z Dezynterią mógby mi ktoś coś doradzic. Bardzo prosze SWIADOMY skontaktuj sie zemna moje GG 1403538. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sprowadzilem loszki z papierami wolne od chorob zzzn prss mcp choroba auszkiego ale o dezynteri niema mowy sprowadzilem 20 loszek z bydgoskiei firmy rol-byt wlasnie od nich dostalem w prezencje DEZYNTERIE i mam do dzisiaj nauczylem sie z nia zyc i mowie ze niejest taka zla choroba tylko trzeba dbac o profilaktyke regularnie podawac tiamuline i spokuj jest tez metronidazol ale lepiei go nie stosowac bo mozna miec wielkie problemy
WLASNIE JA TEZ KUPILEM tz zdrwe loszki badane na zzzn prss mp choroba auszkiego i co z tego nosoryja mam powiadomilem o tym firme i co z tego olali mnie dobrze ze byla kwarantana loszki poszczepilem i wprowadzilem do stada i niejest zle ale loszek od nich wiecej niewezmne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dezynterie leczyłem tiamutinem u mnie sprawdził sie rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś w leczeniu tlenku cynku? słyszałem ze co niektórzy majacy problemy z dyzenteria go stosuja przez cały okres tuczu? mimo jego negatywnego skutku na kosmyki jelitowe

w jakich ilościach jest skuteczny przeciwko dezynteri??

 

Metronidazol gdzie to mozna nabyc? kiedys dawałem łyzeczką do pyska i efekt był po 1 podaniu, chciałem u weterynarza nabyc ale powiedział ze zaraz by miał kontole bo taka ilosc do gołebi raczej nie jest sprzedawana

 

U mnie działa tylko w iniekcji tiamowet musze go podac kilka razy i spokój na jakiś czas (czasem 2 tygodnie czasem 2 miesiace) w iniekcji tylozyna i linko-spectin nie działaja wogóle,

do wody i paszy tiamulina działa bardzo dobrze (2-3 razy na rzut daje)

z tylozyna i linkomycyna nie próbowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiamutinem na poczatku pełna dawka potem pół na pół z antybiotykiem i tlenek cynku do paszy (dużo nie piszę ile bo wszyscy wiedzą jak z nim jest). No i strzec się, żadnych odwiedzin towarzyskich po chlweniach, kwarantanna dla nowych sztuk, i baczna obserwacja stada bo chorubsko ma nawroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczołem używać linco-spoectinu na choroby płucne a tego co wiem to na dezyntyrie też am to zastosowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Tetramutin OT do paszy.

zapraszam do forum na trzoda chlwena pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sprowadzilem loszki z papierami wolne od chorob zzzn prss mcp choroba auszkiego ale o dezynteri niema mowy sprowadzilem 20 loszek z bydgoskiei firmy rol-byt wlasnie od nich dostalem w prezencje DEZYNTERIE i mam do dzisiaj nauczylem sie z nia zyc i mowie ze niejest taka zla choroba tylko trzeba dbac o profilaktyke regularnie podawac tiamuline i spokuj jest tez metronidazol ale lepiei go nie stosowac bo mozna miec wielkie problemy

 

Dysantic produkowany na Węgrzech to coś nowego i w Japoni dobre

więcej stanislaw.latos@yahoo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...