Skocz do zawartości
radziksg

Ziarna łubinu dla krów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Ostatnio bardzo wiele mówi się,aby zastępować śrutę sojową GMO ziarnem roślin strączkowych wyprodukowanych we własnym gospodarstwie.Zastanawiam się nad dodaniem do własnej paszy śruty z łubinu wąskolistnego.Nie wiem tylko ile mogę go dać na 1 sztukę,czy jest to opłacalne i skuteczne rozwiązanie.Myślę,że jest wielu hodowców zainteresowanych takim pomysłem.Proszę o opinie hodowców doradców i żywieniowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,33 JPM, 380 g BO, 120 BTJE, 240 BTJN.

Wygląda dobrze, jest to b.dobra pasza tylko czy konkurencyjna dla innych? Jeżeli robisz to w swoim gospodarstwie to trzeba by policzyć efekt. Czasami się opłaci bo plon to ok.2-3 ton, cena na rynku tony ok 800 zł/t

Nigdy mi się nie trafiło go skarmiać ale patrząc w INRĘ można stosować jak soję ok 1,5-2kg. Substancje antyżywieniowe jakieś ma ale jeszcze do nich nie doszedłem, poszukaj w necie.

Przy 1450 za soję, przy 15% mniej BO to do tysiączka za tonę się opłaci-ale to tylko moje zdanie, może inni mogą więcej coś powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy żywieniowcy zamarzli w terenie??? Wyczytałem gdzieś że można dać krowom nawet 20% łubinu w paszy. Chodzi mi o te substancje anty żywieniowe właśnie,czy to nie zaszkodzi? Może się mylę ale czy w śrucie rzepakowej też nie ma czegoś anty? Poza tym po łubinie jest bardzo dobry płodozmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu

śruta rzepakowa po ok 600 zł/t , skład powtarzalny, nie trzeba już dosuszać i śrutować więc po co ta zabawa?

No chyba ze ktoś liczy na dopłaty do strączkowych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...