Skocz do zawartości
microhead

młody rolnik 2005 - dostałem gospodarstwo bez maszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam nadzieję że nie powtarzam się z tematem.

 

Brałem udział w programie "Ułatwianie startu młodym rolnikom" w poprzedniej transzy (podpisałem umowę w 2005 roku) i ostatnio dostałem z agencji listę uzupełnień które muszę dostarczyć.

głównie są to dokumenty takie jak tabela ESU czy świadectwo ukończenia szkoły-podczas podpisywania umowy nie miałem wykształcenia rolniczego

 

Jeśli chodzi o dokumenty wszystko gra natomiast zastanowiła mnie ostatnio jedna sprawa. Czytałem niedawno na jakimś forum że jeśli dostało się gospodarstwo bez maszyn (rodzice przepisali mi wtedy część swojej ziemi, na pozostałej gospodarują nadal) to trzeba mieć podpisaną z kimś umowę najmu, umowę na użytkowanie maszyn czy coś w tym rodzaju, np. z rodzicami.

 

chciałem się zapytać czy ktoś z was spotkał się już z podobną sytuacją, ew. czy ktoś już może rozliczał się z agencją z takiego gospodarstwa jakie posiadam (sama ziemia bez maszyn)

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie ma nigdzie zapisu ze jeżeli nie masz swoich maszyn to musisz mieć umowe najmu, bo przecież np sasiad moze ci pole uprawić z ty u niego odpracujesz podczas żniw, albo za dziekuje wszytsko zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tyle że ja takie coś jak umowę użyczenia musiałem dostarczyć ale przed podpisaniem umowy i dostarczyłem.Zależy wszystko od regionu i jak jakiś urzędas interpretuje przepisy i morze u Ciebię zrobił tak że masz to pokazać na koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...